Skocz do zawartości

Zabrudzenie na środku ekranu - Lg 27gn950 - jak usunąć?


eloszki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Pod koniec zeszłego roku kupiłem monitor

https://www.x-kom.pl/p/560875-monitor-led-27-lg-27gn950-b-nanoips-4k-hdr.html . Służył mi bardzo dobrze aż do wczoraj - a mianowicie działa nadal, natomiast pod ekranem pojawił się najprawdopodobniej jakiś zdechły owad.

Sam monitor trochę kosztował wiec trochę mi się nie widzi, aby kupować nowy. Zabrudzenie jak poniżej sami widzicie jest dość mocno uciążliwe. Z tego co wyczytałem monitor jest klejony i nijak nie da się tego usunąć?

Ktoś może ma jakieś pomysły? Jest sens reklamować ( rękojmia odpada - zakup na firmę pod koniec 2020). Jakikolwiek pomysły?

 

Dzięki

 

21f51363e767f46f1ec9822101dd7b0e.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam identyczny problem w monitorze, który stoi w domu rodziców. Chyba nawet ten sam rodzaj ustrojstwa się tam dostał. I o ironio losu, również jest to monitor LG. Niestety, powiedziano mi, że pozostaje tylko rozebranie monitora przez jakichś fachmanów. Jest to jednak już leciwy sprzęt, więc dałem sobie spokój, bo koszt tej operacji, pewnie przerósłby jego wartość. Ewentualna reklamacja w moim przypadku już odpadła bo minął okres gwarancji. Szczerze współczuję, bowiem jak coś takiego potrafi denerwować.

Odnośnik do komentarza

Widziałem kiedyś na żywo buga pod ekranem który akurat przechodził sobie z góry na du XD

ale był mniejszy od małej meszki, na szczęście gdzieś sobie poszedł i nie przypiekł się na środku ekranu.

Do dziś się zastanawiam jak on tam wszedł :D

Monitor HP

Odnośnik do komentarza

Skoro sklejony na amen, to jest to konstrukcja zamknięta i nic nie ma prawa się tam dostać. A jak widać się dostało. Z tym, że to takie rozumowanie "na chłopski rozum" i nie wiem, jak ma się to do warunków gwarancji LG. Warto spróbować napisać, tym bardziej, że nic Cię to nie będzie kosztować, a jednak monitor jest sporo warty.

Odnośnik do komentarza

No, to można powiedzieć, że Ci się screen zbugował :yakubu:

Nie znalazłem nic na temat tego konkretnego monitora ani też nie znam jego konstrukcji, ale jeśli lubisz dreszczyk emocji i masz w domu wkrętaki to może ten filmik podrzuci Ci pomysł, jak otworzyć konstrukcję i wyjąć robala.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...