Skocz do zawartości

Kunio Kun - Cała Seria


SebaSan1981

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zauważyłem że na naszym forumku nie ma dedykowanego topiku poświęconemu grom z Kunio Kunem. Postać ta jak i całe uniwersum ma już status kultowego, zwłaszcza na konsolach starej generacji. 

Ale nasz dzielny wojownik, sportowiec i lokalny watażka ze szkoły Nekketsu ma też swoje gry na nowych konsolach, zatem chyba warto poświęcić mu oddzielny temat.

 

Obecnie możemy cieszyć się takimi tytułami jak:

 

PS_App_20210918_040828.thumb.jpeg.d8c735079a60db8a0732aad1900a4d23.jpeg

River City Girls

 

PS_App_20211004_034653.thumb.jpeg.bb31465430790a5753f06223c57d55dd.jpeg

River City Melee: Battle Royal Special

 

PS_App_20211004_040052.thumb.jpeg.4799e61466f243cd40df25a9d2fa9f99.jpeg

Kunio The World Classic Collection

 

A to nie wszystko bo Way Forward pracuje nad kolejnymi grami, które dostaniemy wkrótce!

 

FB_IMG_1631847474253.thumb.jpg.9aa7f870ef81f189ca28ef61efc919da.jpg

 

FB_IMG_1631847478411.thumb.jpg.3b661765f9411a59a8650453df5c51c8.jpg

 

Screeny z powstającego River City Girls Zero, będącego odświeżoną wersją gry Kunio Tachi no Banka.

 

Jeśli macie (bo napewno macie) jakieś anegdoty czy wspomnienia zwiazane z kanapowo - osiedlowym giercowaniem w Kunio Kuna to śmiało piszcie :)

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

W temacie o forumkowej bitwie gierek przypomniałem sobie i teraz poluję na jakąś promke na ten zestawik

 

https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP0036-CUSA16878_00-0000000000000000/

 

A na River City Melee: Battle Royal Special jest właśnie promka i można wyrwać za 15.60

https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP1287-CUSA07606_00-KACHINUKIKAKUTOU/

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Pewnie mowa o Downtown Nekketsu Koushinkyoku: Soreyuke Daiundoukai. Też się grało. U mnie największymi hitami były Goal 3, niestety najczęściej w wersji jap., hokej i bijatyka 2v2. Jakieś 10 lat temu w pracy zainstalowałem sobie emu NESa i ograłem wtedy porządnie Goal 3, byłem zaskoczony jak rozbudowaną kampanię miała ta gra, gadanie z zawodnikami, ubieranie w gumofilce jak prognoza pogody mówiła o burzy itd. Wtedy też trafiłem na ang. wersję Downtown Special: Kunio-Kun no Jidaigeki dayo Zenin Shuugou no i to był/jest jakiś kosmos, masa elementów RPG, przedmioty, pakowanie statów, postacie do rekrutacji, cała mapa otwarta praktycznie od początku i chyba z 20 ciosów specjalnych (teleport z kolankiem na ryj wymiatał). Mega tytuł i dla mnie najlepsza gra na NESa, szkoda że te 30 lat temu nie wyszła angielska wersja bo nawet jak bym wtedy dorwał kartridż to nie wiedział bym co robić...

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No na szczęście można teraz ograć na PS4 bo Classic Collection zawiera wszystkie gry z Kunio Kunem oraz trylogię Double Dragon. Jest sejwowanie, sporo ustawień kontrolera, ustawianie avatara, granie online itd. Niektóre trofiki wymagają przejście określonych gier bez sejwowania ale co to dla nas hardkorów kuniomaniaków!

Sam zestaw gierek to cud miód. Przeszedłem sobie dziś hokej i Kakutou Kensetsu. Walka z Double Tiger jak zawsze pełna emocji i zwrotów akcji :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Lol, to mnie zaskoczyliście, że seria River City to gry z Kunio Kunem. Olewałem ją bo myślałem, że to jakieś fanserwisy dla mangozje.bów (do których niby też się zaliczam xD), a tu niespodzianka. Kurde, czy ta gra z Trzema Królestwami już wyszła? Bo widziałem, że premiera miała być w grudniu. Są zapowiedzi na zachód? Zagrałbym.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Szwed napisał:

Lol, to mnie zaskoczyliście, że seria River City to gry z Kunio Kunem. Olewałem ją bo myślałem, że to jakieś fanserwisy dla mangozje.bów (do których niby też się zaliczam xD), a tu niespodzianka. Kurde, czy ta gra z Trzema Królestwami już wyszła? Bo widziałem, że premiera miała być w grudniu. Są zapowiedzi na zachód? Zagrałbym.

Nie ma zapowiedzi. Na switchu jest jeszcze retrokolekcja wszystkiego z KunioKunem z 8Bit (sporo nie wydanych na zachodzie wczesniej gierek) + Double Dragon. Tylko chodzi to dosyc drogo bo około 150zł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...