Skocz do zawartości

PC Game Pass


damianos27

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze odpalenie gry ponoć około 15 minut trzeba poczekać i się włącza, później już normalnie przy włączaniu. Poczekałem i rzeczywiście tak jest. Nie wiem czemu wersja z gamepass tylko tak ma :dunno:

Skala walk jak zwykle robi wrażenie, krótko pograłem więc ciężko mi ocenić całość, pobawię się jutro ale zapowiada się fajnie. W jakiej innej grze można husarią na niedźwiedziach walczyć z chaosem :nosacz3:

 

 

21da.png

  • Lubię! 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Gdzieś widziałem ostatnio recke, że graficznie niewiele się zmieniło. Czasem nie wiem, gdzie ludzie mają oczy. Mapy bitew mają o wiele więcej szczegółów, już nie wyglądają jak polana z dwoma górkami, szopką i drzewkami, sama jakość terenu, trawa itd., desing - duży progres od dwójki. I w końcu się ogarnęli i zamiast MSAA jest TAA i W KOŃCU jest czysto i bez shimmeringu, nie migocze wszystko jak na dyskotece. Ogólnie modele jednostek, efekty - wszystko zaliczyło progres. Tylko ta ich optymalizacja, jak gdzieś klatki mają ostro spaść to i tak spadną, czy na low czy na ultra :) Za mało jeszcze pograłem, żeby coś więcej mówić o mechanikach itd. ale pierwsze wrażenie jak najbardziej spoko. Ogry wymiatają :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Kurde spoko się gra. Prolog troszkę ssie na starcie dla kogoś kto zjadł żeby na total war ale potem już spoczko. Dla nowych idealne wprowadzenie. Pamiętajcie aby połączyć konto Xbox z total Access dla dodatkowej nacji i to jakiej! Będzie w weekend grane. Co za koniec lutego dwie mega gierki total war a zaraz elden ring. 

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem benchmarki na i7 8700k i RTX 2070 w 1440p, nie jest tak źle z optymalizacją jak myślałem. Total War nigdy nie był "lekką" grą dla sprzętu.

 

ultra, wszystko wymaxowane - 38.8 fps:

Spoiler

scygOxl.jpg

 

Ustawienia pod 60 fpsów (mix wysokich i średnich):

Spoiler

93fUnUS.png

 

Odnośnik do komentarza

Fakt, pierwsze włączenie zajęło koło 20 min. Dobrze, że ludzie od razu zaczęli o tym pisać w komentarzach w apcke xboxa, bo chyba z 5 razy restartowałem gierkę, zanim to ogarnąłem. 

 

Co do samego Warhammera, to oczywiści mokry sen fanów uniwersum i bardzo dobra strategia, aczkolwiek, przez te jaskrawe kolorki, to gra mi przypomina HOMM V. Dodatkowy karny siusiak za to, że nie ma od premiery tego dodatku z krwią (Blood DLC; akurat jak ktoś kupił go przy poprzednich TW:W, to będzie miał go od razu tutaj), bo przy tych kolorach, to czasami wygląda jak walka gumisiów. 

 

Czekam aż będzie MORTAL EMPIRE, to wtedy wszystkie szekle wydane na dodatki w TW:W1 i TW:W2, nie pójdą na marne :)

Edytowane przez Metoda
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, UberAdi napisał:

Zrobiłem benchmarki na i7 8700k i RTX 2070 w 1440p, nie jest tak źle z optymalizacją jak myślałem. Total War nigdy nie był "lekką" grą dla sprzętu.

 

ultra, wszystko wymaxowane - 38.8 fps:

  Ukryj zawartość

scygOxl.jpg

 

Ustawienia pod 60 fpsów (mix wysokich i średnich):

  Ukryj zawartość

93fUnUS.png

 

no własnie dla mnie lekka lipa że na 3070 nie mogę mieć wszystkie na ultra w Ultrawide ale cóż. Musiałem też lekko zejść z detalami na mapie kampanii o dziwo nie musiałem schodzić na mapie bitwy. Czuje że to wina tylu biomów na mapie kampanii, śniegu i innych atmosferycznych dodatków. Jednak po jakości grafiki nie ma usprawiedliwienia dla tak kiepskiej optymalizacji. Dying Ligh 2 to samo miał że optymalizacja leżała. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.02.2022 o 21:03, UberAdi napisał:

Pierwsze odpalenie gry ponoć około 15 minut trzeba poczekać i się włącza, później już normalnie przy włączaniu. Poczekałem i rzeczywiście tak jest. Nie wiem czemu wersja z gamepass tylko tak ma :dunno:

 

Dzięki za tą informację, bo już zacząłem na nich psy wieszać. Jak odpalałem u siebie na komputerze to dawałem aplikacji chwilę ale nie sądziłem, że potrzeba aż 15-20 minut zanim się załaduje. Klikałem myszką, a tam pojawiał się komunikat o tym, że program nie odpowiada... Już myślałem, że to przez fakt instalacji gry na zewnętrznym dysku SSD (Samsung T7), bo aplikacja Xbox początkowo miała problemy z rozpoznaniem dysku. Musiałem go sformatować na format NTFS z exFAT aby można było na nim instalować gry. Inaczej aplikacja nie widzi dysku. Nie rozumiem tego, bo Steam, Epic, amazon, GOG i żadna inna aplikacja nigdy nie miała problemów z tym formatem.

 

Nie jestem fanem uniwersum ale lubię gry z serii Total War. Faktycznie jest to trochę cukierkowe i przypomina HoMM. W poprzednie części trochę grałem więc i przy tej pewnie spędzę trochę czasu. Nie wkręcają mnie jednak tak jak np. pierwszy Medieval i Rome. Pozostaje czekać aż znowu wrócimy do średniowiecza. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Panowie, jest jakiś sposób aby odzyskać straconego save'a z serwerów XGP? Miałem zapis na kilkadziesiąt godzin w The Outer Worlds, a teraz po zainstalowaniu go ponownie nie widnieje nic. :/ Gra nie ma cross-save'a z konsolami, więc nie było szans żebym coś nadpisał, a szkoda mi zaczynać od początku. :( 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Żona gra już 40 godzin w Stardew Valley na PC Gamepass, a nie wyskoczył żaden achievement chociaż powinno już sporo. Szukałem na necie i faktycznie są problemy z tą grą ale na Steam, o Gamepassie nic nie znalazłem. Gra na moim profilu więc mi to pasuje, że nie wyskakują ale dziwi mnie dlaczego tak się dzieje.

Ktoś z Was spotkał się z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.