Skocz do zawartości

PSX Extreme - THE MOVIE - Zbieramy materiały


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś zrobiłem filmik z okazji wydania setnego numeru - czy może jakichś późniejszych urodzin, nie pamiętam już. Poskanowałem kilka ważniejszych rzeczy z numerów, dodałem muzę z gier - jaka była na okładce. No i wpisałem ważniejsze rzeczy np. wyrzucenie Shivy, czy zwiększenie ilości stron :)  Tyle że to może jest nostalgiczne, ale niezbyt ciekawe, a tutaj co chcesz wrzucać?
filmiki z wesołej kamery są na necie - nuda. Filmów VHS z targów/extreme party nigdzie nie widziałem - ale jakość tego pewnie pozostawia wiele do życzenia. Ciekawi mnie po prostu co tu można wrzucić żeby zrobić z tego materiał.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, grzybiarz napisał:

Kiedyś zrobiłem filmik z okazji wydania setnego numeru - czy może jakichś późniejszych urodzin, nie pamiętam już. Poskanowałem kilka ważniejszych rzeczy z numerów, dodałem muzę z gier - jaka była na okładce. No i wpisałem ważniejsze rzeczy np. wyrzucenie Shivy, czy zwiększenie ilości stron :)  Tyle że to może jest nostalgiczne, ale niezbyt ciekawe, a tutaj co chcesz wrzucać?
filmiki z wesołej kamery są na necie - nuda filmów VHS z targów/extreme party nigdzie nie widziałem - ale jakość tego pewnie pozostawia wiele do życzenia. Ciekawi mnie po prostu co tu można wrzucić żeby zrobić z tego materiał.

Pisał, że bedzie do zgredów jezdzic. JA chetnie jakies wywiady/wspominki w formie video zobacze, bo zgredow to jednak znam głównie z pisma.

Odnośnik do komentarza

Takie wywiady wideo ze zgredami to może być najciekawsza część tego filmiku. Tylko trzeba przygotować odpowiednie pytania i jakoś sensownie to zmontować.

Swoją drogą fajnie by było gdyby redakcja zrobiła z okazji 300 numeru jakiś stream z dawnymi redaktorami. Albo galę MMA.

Odnośnik do komentarza

To nie będzie filmik robiony na laptopie z media expert ^^

Będą spotkania ze zgRedami, wywiady, historie, rozmowy z twórcami gier. Idziemy na poważnie w ten temat. Ma z tego powstać około 20 minutowy reportaż, gdzie bohaterami są zgredy. To, co od Was otrzymam będzie nawiązywać do historii, jakie oni będą opowiadać. Jeśli będą opowiadać o tym, jak tworzyliście np. komiksy to fajnie byłoby je pokazać.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Domino BoChcieć napisał:

 W ciągu pół roku planuję nagrać kilkanaście godzin wywiadów pełnych zgRedowskich sekretów, 
 

 

3 godziny temu, Domino BoChcieć napisał:

Ma z tego powstać około 20 minutowy reportaż, gdzie bohaterami są zgredy. 

Trochę krótko, biorąc pod uwagę ilość zgromadzonego materiału.

 

Myślę że można by z tego zrobić coś na wzór dokumentu podzielonego na kilka odcinków.

 

Przypomniało mi się jak kiedyś w gramtv był wywiad kaliego że Ścierą, który trwał ok 40 minut. Można się było dowiedzieć dużo ciekawych informacji zza kulis. Forma  jak i długość wywiadu uważam że były ok, więc 20 minutowy reportaż mógłby dużo ciekawych rzeczy pominąć.

Edytowane przez milupl
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, rzapka napisał:

Kontaktowałeś się już może ze zgredami w celu jakiegoś wstępnego dogadania, czy zgadzają się na wywiad itp? Mam tu przede wszystkim na myśli pewnego redaktora od kącika sportowego.

Na tę chwilę spotkaliśmy się z Rogerem oraz Robertem. Temat poszedł po zgRedach :) Mamy już odzew, ale kto będzie to jeszcze tajemnica ;)

 

30 minut temu, Pix napisał:

Pomysł świetny, ale rzeczywiście te 20 minut to trochę mało jak na 25 lat historii. 

Pix masz racje, ale niestety pracuje z YouTubem i widzami od kilku lat (z kanałami po 1m subów +) i realia są takie, że na tej platformie dużo osób nie dociera nawet do 50% filmu. Jednak finałowa długość będzie zależna między innymi od tego ile dostane materiałów i jaki będzie flow pracy :)

52 minuty temu, milupl napisał:

 

Trochę krótko, biorąc pod uwagę ilość zgromadzonego materiału.

 

Myślę że można by z tego zrobić coś na wzór dokumentu podzielonego na kilka odcinków.

 

Przypomniało mi się jak kiedyś w gramtv był wywiad kaliego że Ścierą, który trwał ok 40 minut. Można się było dowiedzieć dużo ciekawych informacji zza kulis. Forma  jak i długość wywiadu uważam że były ok, więc 20 minutowy reportaż mógłby dużo ciekawych rzeczy pominąć.

Finałowa wersja nie jest jeszcze ustalona. 20 minut to standard YT i mamy pomysł na bonusy, ale to dopiero wyjdzie w praniu :) Ja chciałbym nagrać kilkanaście godzin, ale czy osoby zainteresowane będą chciały spędzić tyle czasu nad tym? To się okaże :)

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Film chętnie obejrzę, fajny pomysł.

 

Cytat

Pix masz racje, ale niestety pracuje z YouTubem i widzami od kilku lat (z kanałami po 1m subów +) i realia są takie, że na tej platformie dużo osób nie dociera nawet do 50% filmu. Jednak finałowa długość będzie zależna między innymi od tego ile dostane materiałów i jaki będzie flow pracy

Czyli film będzie kierowany do szerokiego grona odbiorców na YT? Nie znam się na YouTube od strony prowadzenia kanału, więc nie chcę się wymądrzać ani podważać tego co napisałeś, ale czy nie będzie tak, że osoby nigdy niekupujące PSXa wyłączą materiał po 30 sekundach, ponieważ nie będą wiedzieć o co chodzi i nie będą zainteresowani, a dla osób oglądających film z nostalgii będzie on za krótki?

 

Co do materiałów to jako przyszły widz takiego filmu bardziej wolałbym w nim zobaczyć materiały archiwalne zgredów niż materiały czytelników, więc mam nadzieję, że redaktorzy, jeśli posiadają ciekawe materiały, chętnie się nimi podzielą.

 

Spoiler

Może Shiva pokaże nieopublikowany hyde park :reggie:

 

Edytowane przez Grzes58
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.