Skocz do zawartości

"Beka z człowieka" i inne reakcje na posty.


Rekomendowane odpowiedzi

Już przy pierwszy poście, jak i przy kolejnych zauważyłem syndrom, który odpycha do dalszego angażowania się tutaj. Z pewnej strony, to też wiek. Już nie mam 20 lat, by angażować się w forumowe społeczności. Z drugiej strony pełna "aura" jaka panuje na tym forum, a najbardziej podkreślana jest poprzez reakcje na posty innych ludzi.

Widzę, że odmienne zdanie, a tym bardziej "niezgodne" z tokiem myślenia części osób, i to tym bardziej "pozytywnego" spojrzenia na dane tematy, jest reagowanie jednoznacznie. Wygląda to tak, ze ja MAM się zgadzać, z jakimś tokiem myślenia jakieś grupy ludzi. W innym przypadku, jeśli będzie lekko odmienne, a nie mówiąc sprzeczne, jest reagowane jakimiś "bzdurnymi" minusikami. Teraz jeszcze doszła nowa emotka na posty, która w ogóle wypacza zdrowa wymianę zdań. Bo po co "akceptować", to że ktoś inaczej myśli? Najlepiej oznaczyć emotką, że dla nas jest śmieszny, bo my się nie zgadzamy.

Jak wspomniałem wyżej, ja przestałem się angażować, więc same poznawanie kontaktów i znajomości jest mi zbyteczne. Jest mi obojętne co się stanie z tym forum i czy w ogóle przetrwa. Bo z takim podejściem do reszty osób, pozostaną stali bywalcy, którzy tylko między sobą będą pisać, bo reszta sobie odpuści widząc "taki mur" jednomyślności i jakby adoracji i betonozowy.

I nie tylko widzę, to po sobie, nawet w błahych sytuacjach, ale nawet na zupełnie neutralnych odmiennych opiniach. Czemu maja służyć te plusy i minusy? Ja się pytam? Zbieraniną dla osób, które chcą poczuć się lepsze? Już w innych forach takie próby były i nie wypaliło, bo niszczyło dobrą atmosferę.

Nie podoba mi się dana gra, dany aspekt, element, polityka gier. Wyrażam coś krytycznie, bo to w pewien sposób moja subiektywna opinia, do której mam prawo. I co? Minusik? "Beka z typa"? Tak ma wyglądać dyskusja? Ja na ten temat nie będę odpisywał dalej. Ja nic zyskałem, wiedzy tak samo. Straciłem czas.

To że część ma problemy z innym spojrzeniem na pewne sytuacje i z własnym zdaniem i idzie z prądem na wszystko się zgadzając. Nie moja sprawa. Ja nikomu zazdroszczę sprzętu drogiego. Żal mi tylko tych co podejmują durnych nie przemyślanych decyzji. Ja nie podejmuję, ale ci już tak. I to oni ryzykują. Tylko czemu część z takich woli wyśmiać innych? Lepiej im? Czują się lepsi? Śmieszni są dla mnie...

Kończąc, ja sobie idę. Mam inne zajęcia, niż co chwilę widok reakcji, bo komuś nie podobało sie coś. G**o mnie to obchodzi:unknown: Ale emotka "beka z typa" jest przesadą. Wstyd mi osób 30+ którzy przeczytać, zastanowić, reagują jak jakiś 5 latek durnowatą emotką. Wiem, że będzie z 10 takich pod tym tematem, co tylko potwierdzi moje słowa. To forum żyje dawaniem sobie punktów adoracji i minusowaniem, tych którzy są odmienni zdaniem od nas. Ja ani myślę lizać komuś dupę by mieć plusiki i serduszka. Bądźmy poważni.

Żegnam.

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
  • Dzięki 1
  • beka z typa 49
  • This 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

No trochę późno żeby coś więcej powiedzieć na ten temat mdr. Kiedyś tam wprowadzono na forum plusiki i minusiki i wszystko się zmieniło. Dość szybko drastycznie zmienił się sposób pisania postów i ogólnie kultura na forumie, no i to było dawno temu i tyle.

 

Jak na dzisiejsze czasy to i tak jest na forum mocno tekstowo i w miarę merytorycznie (pomijając kilka ulubionych tematów na które ludzie mają religijne wręcz poglądy i w sumie nie wiem czemu akurat na takich stanęło, ale na pozostałe można rozmawiać), grafiki i wideo mają drugorzędne znaczenie... i tak nikt młodszy niż 35 lat tutaj nie wejdzie mdr.

 

Nie wiem no... Fora internetowe zdechły człowieku. Każdy jest dzisiaj online cały czas, ale dziś jak chcę z kimś porozmawiać o nowej muzyce, czymś na świecie, koncercie, serialu, filmie (innym niż Marvel), szukać porad we wszelkich dziedzinach życia, to nawet nie mam pojęcia, gdzie. To wszystko zdechło. Przynajmniej o grach tak nie jest i wiem gdzie, żyje to relatywnie nieźle.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Po prostu soyo popełniłeś wielki błąd, nigdy, ale to przenigdy, nie zaczynaj swojej przygody na tematycznym forum pisząc opinię na temat gry, w którą "grałeś" na jutubku. To nie jest forum bravo girl, panują tutaj pewne standardy. Niestety nie byłeś pierwszym takim aparatem.

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, ale to nie wszystko, bo musiałbyś też popracować nad językiem i składnią, żeby ludzie mieli siłę takiego delikwenta czytać, a tak często sprawiałeś wrażenie jakbyś był A.I. które figaro zaprogramował na zaliczenie semestru w informatycznej szkółce wieczorowej. Nie wiesz kim jest figaro? Z jednej strony aż ci zazdroszczę, a z drugiej, to oznacza, że nie do końca byłeś pilnym uczniem.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Nie da się ukryć, ze fora swoje złote czasy maja za sobą. Została garstka stałych bywalców. 
@grzybiarz kiedyś podjął temat od strony psychologicznej. Jak już ktoś zobaczy jakaś reakcje to leci z górki lawinowo. 
@ogqozo Dużo rzeczy poszło na FB.

Sa grupy tematyczne. Na forach modelarskich np zostali tacy 50 plus. Wieje wapniactwem krótko pisząc. Młodzi siedzą na FB. To samo temat audio, foto. 

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, ogqozo napisał:

Nie wiem no... Fora internetowe zdechły człowieku. Każdy jest dzisiaj online cały czas, ale dziś jak chcę z kimś porozmawiać o nowej muzyce, czymś na świecie, koncercie, serialu, filmie (innym niż Marvel), szukać porad we wszelkich dziedzinach życia, to nawet nie mam pojęcia, gdzie. To wszystko zdechło. Przynajmniej o grach tak nie jest i wiem gdzie, żyje to relatywnie nieźle.

 

To jest fakt, fora phpBB by przemo wymarły już dawno temu. Pozostało kilka tematycznych, gdzie pozostała garść ludzi, którzy siedzą tam po prostu od lat. Potworzyły się grupy na facebooku, gdzie niczego nie można znaleźć, panuje jeden wielki bałagan, ale mam wrażenie, że coraz więcej osób i stamtąd ucieka i zakładają discordy, które same w sobie są spoko jak każdy czat, ale nie zastąpią forum z posegregowanymi tematami... 

Wśród stałych bywalców takich for zawsze znajdą się tacy, co będą atakować wszystkich i to nie jest tak, że atakują tylko nowych, ale po prostu wszystkich, a pozostali stali bywalcy będą siebie nawzajem tolerować. Z drugiej strony jak już się coś pisze na forum to trzeba wziąć pod uwagę, że zostanie to poddane (słusznie czy nie) krytyce. Nie ma się co przejmować anonimowanymi osobami z internetu, których nigdy nie zobaczysz.

Edytowane przez Grzes58
Odnośnik do komentarza

To prawda, że nacechowane negatywnie emotki w jakimś stopniu ograniczają dyskusję czy wymianę zdań, bo rozleniwiają. Dajesz minusa/beka z typa i lecisz dalej. Ale dlaczego? Nie zgadzasz się z całością wypowiedzi? Jej częścią? Jest dla Ciebie śmieszna, ale z jakiego powodu? Jesteśmy na forum dyskusyjnym, więc niezgoda w jakiejś kwestii powinna generować dyskusję właśnie, tymczasem kończy się na niewiele znaczących emotkach dezaprobaty bez słowa wyjaśnienia, do którego "poszkodowany" mógłby się odnieść. Minus i chuj.

Chyba jedyną słuszną postawą jest: nie napisałeś posta - nie powiedziałeś nic i ignorowanie takich reakcji. Bo skoro ktoś nie zadał sobie trudu napisać z czym się nie zgadza, to dlaczego Ty masz traktować poważnie jakieś obrazki dawane jednym kliknięciem? 

Zabawa reakcjami to trochę taki element tutejszego folkloru i powodowały już niejeden dramat, kilku użytkowników wykończyły. Kilku innych ananasów miało swoje okresy, gdy wlepianie "minusów" było ich jedynym zajęciem na forum. Cóż, sieciowy skansen ze swoimi wygłupami, ale nieszkodliwymi, jeśli się nad tym zastanowić.

  • Plusik 3
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Z tymi grupkami fejsowymi coś jest na rzeczy bo sam moderuję grupę fanowską gry Tokyo2020 Olympic Games i ludzie przestali się prawie udzielać i umawiać na granie co-op a jedynym zadaniem pozostaje usuwać spamy i reklamowanie podejrzanych produktów.

Na discordach za to ruch jest spory, trzeba to przyznać. Nasze forum trzyma się też bardzo dobrze mimo wszystko. Z kilku, na których się udzielam to dwa astronomiczne mają także silną społeczność. 

Płacz o ikonki klauna, no cóż. To chyba kwestia wrażliwości, bycia snołflejkiem i brak zahartowania na forum.

Odnośnik do komentarza

Nie raz i nie dwa pisałem swoją opinię różną od ogółu i oprócz standardowego minusowania czy clownowania nie raz i nie dwa wywiązała się dyskusja na podstawie której zmieniłem zdanie. A, że na jeden merytoryczny post przypadało 10 trollowych? No taka specyfika. Można zignorować, można pogadać, wycofać się, pełna dowolność. A jak ktoś pisze posty tylko po to, żeby ktoś inny się zgodził i przyznał rację no to chyba nie wie na czym polega rozmowa czy wymiana opinii. Ja uważam to forum za bardzo fajne miejsce pełne bardzo wartościowych ludzi. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Suavek napisał:

Ja często "gadam sam do siebie" na niektóre niszowe tematy, ale w końcu czasem trzeba z kimś inteligentnym pogadać. ;) Żart. No trudno, ale wychodzę z założenia, że a nuż którymś swoim tekstem, czy postem zainteresuję kogoś - nawet anonimową osobę - np. do zagrania w jakąś gierkę. A często jest też tak, że jeśli komuś nie chce się odpisywać, to i tak tego nie zrobi, niezależnie od tego, czy ma dostępne reakcje na posta, czy też nie.

A widzisz, ja często czytam min Twoje posty i zamiast pisać "tak, zgadzam się z tym co napisałeś", wolę dać plusika. 

 

Wyobrażacie sobie kilkanaście postów jeden pod drugim "masz rację", "dobrze napisane" itp? No właśnie. 

 

Można ignorować przyznane reakcje, ale obrażać się? :facepalm:

Odnośnik do komentarza

Dlatego reakcje same w sobie nie są złe. Zresztą, gdzie nie wejdziesz, to masz wszelkiego rodzaju plusy i minusy. Aczkolwiek wiele serwisów decyduje się już nawet ukrywać minusy przed pozostałymi, a widoczne pozostawiać jedynie plusy.

 

Ale "beka z typa" to już faktycznie taka trochę gimbaza, która wiele nie mówi. Sam ostatnio napisałem opinie o filmie i zebrałem serię takich reakcji. Nie przejęło mnie to szczególnie, ale wolałbym, żeby osoby napisały, z czym się nie zgadzają, tym bardziej, że moja opinia była jak najbardziej pozytywna. Ot przykład. Dyskusja byłaby fajniejsza, a tam cisza.

 

Ale ja jestem starej daty. Nie umiem w fejsbuki, discordy, tweetery i łatwiej mi postukać w klawiaturę w wolnej chwili lub robocie. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.