Skocz do zawartości

Forumkowy Klub Gierek Retro- wstęp


second

Jak wybieramy?  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak wybieramy?

    • Pierwotny pomysl- jeden klubowicz wybiera jeden tytuł
    • Klubowicz wybiera trzy gry i głosowanie wg ankiety


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Chciałem się zorientować, czy byli by chętni na coś w stylu Forumkowego Klubu Gierek Retro (nazwa robocza, ale oddaje esencję pomysłu).

 

 

Jak by to miało wyglądać?

 

Najprościej rzecz ujmując- najpierw wybieramy grę miesiąca, a później mamy cały ten miesiąc na ogranie jej, dyskusje, spostrzeżenia, wspomnienia itd. Generacje: od 3 do 5 + handheldy do gba włącznie. Oczywiście można grać na emulatorach jak ktoś lubi, nie każdy przecież ma oryginalne platformy. Można też oczywiście nie grać wcale, tylko udzielać się w temacie.

 

Dlaczego jedna gra na miesiąc?

 

Bo niektórzy mają naprawdę mało czasu na granie. Wydaje mi się, że będzie można wtedy na spokojnie sobie ograć bez zbędnego pośpiechu i jednocześnie pograć w aktualne produkcje. Mi np się w retro produkcje najlepiej gra "z doskoku", odpalając na kilkanaście minut od czasu do czasu,.

 

Jak wybieramy gry?

 

Robimy listę kolejności użytkowników na poszczególne miesiące i niech każdy wybiera jeden tytuł niejako narzucając go innym ;) Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Fajnie by było, jakby to były tytuły przełomowe lub definiujące gatunek, ale jak ktoś by chciał pograć po prostu w coś co dobrze wspomina z dzieciństwa i jednocześnie podzielić się tym z innymi, to można, tylko trzeba to jakoś uargumentować ;)

 

 

 

Z grubsza tyle, jeśli ktoś ma jakieś pytania/sugestie, to śmiało. Jeśli znajdą się chętni, to ruszamy od maja.

 

 

Lista użytkowników:

 

1. @second

2. @GearsUp

3. @Kmiot

4. @Szermac

5. @Pupcio

6. @Czoperrr

7. @Paolo de Vesir   ?

8. @łom

9. @zdrowywariat

10. @Daffy

11. @Ukukuki

12. @oFi

13. @SebaSan1981

 

Edit: @Shen zapodał pomysł, żeby zamiast jednej gry wybierane były trzy tutuły, z których inni użytkownicy będą wybierali grę miesiąca na podstawie ankiety. Plusy tego rozwiązania na stronie nr 3 tego wątku. Dodałem ankietę, można głosować kto by był za takim rozwiązaniem.

Edytowane przez second
  • Plusik 4
  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, GearsUp napisał:

Ja na bieżąco śledzę retro kanały YT więc wstępnie byłbym na tak tylko moim zdaniem temat bardziej by chwycił w Graczpospolitej niż w tym zapomnianym podforum

Może i tak, ale już tego nie przeniosę. Najwyżej jeśli będzie jakieś zainteresowanie, to poproszę o przeniesienie tematu. Dodaję Cię do wstępnej listy

 

1 minutę temu, Dud.ek napisał:

Ja też chetnie powspominam, ostatnio mocno eksploatuje retrostation na decku. Jeśli jakaś gra rzeczywiście mnie zaciekawi to poświęce jej czas ale na pewno nie dam rady przebijać się przez jakieś hardkorowe tytuły.

Jasne, nic na siłę. Idea jest taka żeby znaleźć jakieś nieograne przez siebie do tej pory perełki, a nie żeby się zadręczać :)

 

Ogólnie jeszcze pomysł wynika z tego, że lubię dyskusje forumkowe  w odpowiednich tematach aktualnych gier i chętnie bym zobaczył odpowiednik czegoś takiego grając w stare gierki

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Pupcio napisał:

O kurde ciekawa sprawa, byłbym chętny ale raczej dopiero po ograniu skrzata zeldy bo teraz już nie znajde czasu na upchanie nawet małej gierki 

To dopisuje Cię i najwyżej będziesz wybierał na wrzesień, jeśli nie zdążysz to się z kimś zamienisz (o ile będzie więcej chętnych)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Pupcio napisał:

@second nie myślałeś żeby przenieść temat do graczpospolitej? Gdybyś nie dał statusa to pewnie nigdy bym tutaj nie trafił, tam jednak sporo więcej osób zagląda

No skoro już kolejna osoba o tym wspomina, to tak by wypadało zrobić. Nie mam jednak takiej możliwości. Jeśli jakiś admin nie widzi przeciwwskazań, to proszę o przeniesienie tematu

Odnośnik do komentarza

Chciałbym dołączyć jako obserwator - raczej nie mam sprzętów które pozwalają ogrywać retro z prawdziwego zdarzenia, ale gdyby akurat wpadło coś co można odpalić legalnie na Switchu czy konsoli obecnej generacji to z przyjemnością wezmę udział.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Chciałbym dołączyć jako obserwator - raczej nie mam sprzętów które pozwalają ogrywać retro z prawdziwego zdarzenia, ale gdyby akurat wpadło coś co można odpalić legalnie na Switchu czy konsoli obecnej generacji to z przyjemnością wezmę udział.

Myślę, że będą takie gierki (sam mam nawet jedną na myśli) i jakbyś jednak chciał być wpisany na listę, to będziesz mógł taką grę na dany miesiąc wybrać samemu.

Ogólnie to każdy może dołączyć jako obserwator, a kto chce brać udział w wyborze gierek, to wtedy niech da znać i wpiszę na listę

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, zdrowywariat napisał:

 

Jasne ja się piszę na klasykę co lepsze: Super Mario Bros. 3 vs Super Mario World, w końcu może przejdę te gry, chyba są nawet lepsze wersje na Game Boyu Advance, ale mogę się mylić :)

Jasne, że są też wersje na gba, sam tak ogrywałem :)

Dopisuje więc

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...