Skocz do zawartości

najtrudniejsza gra na psx-a


spider242526

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

jak wielu ludzi tutaj miałem cholerne kłopoty z Alien Resurection :/ nigdy tego nie przeszedłem bez kodów :/

do listy dorzucić moge jeszcze :

Driver 2 - wymiekłem na tej misji w Rio gdzie trza kolesia zepchnąć ze skał

Star ocean 2 - jedyny jRPG gdzie mimo pakowania ( umiarkowanego ) można było zginąć w zwykłym random encounterze :/ :/

Mercenaries w resident Evil 3 Nikolaiem :] wiele razy próbowałem ale ani razu nie dałem rady :P

i w sumie do tej pory nie zabiłem ostatniego bossa w RE:2 w scenariuszu Claire B :/ nie daje rady ubić tego badziewia :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ciężko powiedzieć, ale z tych co grałem to Drivery - pierwsza i druga część. A zasłużyły na ten zaszczyt z powodu ostatnich misji w obu grach. W Driverze 2 jakoś się wyuczyłem schematu jazdy w ostatniej misji i nie było tak źle. Ale ostatnia misja w pierwszym Driverze - President's Run - to prawie do szału mnie doprowadziła. Trzeba mieć fart i dobrą taktykę żeby dotrzeć do celu. "Nice drivin son" - tjaa, sam sobie prowadź :angry: No ale w końcu się udało...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Najtrudniejsza gra w jaką grałem to zdecydowanie Alien Resurection 4, kiedy to liczyło sie naboje, żeby starczyły na każdego Aliena.A jak tylko naboje sie skończyły pozostał nam gun bardzo słabiutki z nieskończoną amunicją i wtedy rozpoczynała sie prawdziwa walka o przetrwanie gdzie musiałeś tym gunem zabić obcego co wręcz było niemożliwe jak wyskoczyło ich więcej ,wtedy liczyłeś nawet stawiane przez ciebie kroki.To była i jest moja najlepsza gra ,którą na zawsze zapamiętam :D To był dopiero hardkor :angry:

Ten alien był za(pipi)isty i tez za(pipi)iscie trudny. Nie skonczyłem go, moze nawet w polowie nie bylem i z biegiem czasu zaluje, pamietam ze utknelem w jakiejs misji gdzie gralo sie grube pol godziny po to zeby zginac i znow bylo trzeba od poczatku, no i po ilus tam probach z tym przegralem:) Gra mozna powiedziec ze straszyla, wyskoczenie znienacka tego "pisklaka" aliena omalo nie przyprawilo mnie raz o zawal:) graficznie max wyciągała z psxa ale chyba nie bylo zbyt glosno o tej grze..

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dla mnie najtrudniejszą grą w jaką miałem przyjemność zagrać to Alien Resurrection. Jest to najtrudniejszy FPS w jakiegokoliwek grałem i nawet Call of Duty na poziomie Veteran się chowa. Wynikało to w pewnym stopniu z ciężkiego celowania. Żeby przejść grę nawet na poziomie easy trzeba się naprawdę napocić. W każdym kącie toczy się walkę o przetrwanie, ciągle czuć strach, ze zaraz jakiś obcy nas zabije i zdani jesteśmy tylko na siebie. Mimo dużego stopnia trudności i wieku już gry stawiam ją obok Alien vs Predator 2.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy ktoś już wspominał o tej grze...

Mianowicie chodzi mi o kultowego Broken Sworda. Miałem może ze 4 lata jak mój wujek się z nim męczył przechodził. Niedawno załatwiłem sobie wersje na PC i z kolegą go ostro zaczęliśmy katować. Naprawdę, to była b.trudna gra. Oczywiście musiałem ją przejść częściowo z opisem, bo niektórych momentów nie szło zczaić :sciana:

Odnośnik do komentarza

Jeśli "Broken Sword" był trudny, to co powiedzieć o poziomie zagadek w "Discworld" (szczególnie w "dwójce") :) ?

Do dziś pamiętam, jak w demie drugiej częsci trzeba było zrobić szereg mniej lub bardziej logicznych czynności, żeby udawać martwego podczas badania (zjedzenie kostki lodu, założenie atrapy ręki...) - a to był tylko wierzchołek góry lodowej. Z opisu "łamigłówek" w "Księdze Kodów" wynikało, że bazowały one na schemacie "połącz wiaderko ze sczoteczką do zębów, a otrzymasz kosę do cięcia tytanu"...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Jeśli "Broken Sword" był trudny, to co powiedzieć o poziomie zagadek w "Discworld" (szczególnie w "dwójce") :) ?

Do dziś pamiętam, jak w demie drugiej częsci trzeba było zrobić szereg mniej lub bardziej logicznych czynności, żeby udawać martwego podczas badania (zjedzenie kostki lodu, założenie atrapy ręki...) - a to był tylko wierzchołek góry lodowej. Z opisu "łamigłówek" w "Księdze Kodów" wynikało, że bazowały one na schemacie "połącz wiaderko ze sczoteczką do zębów, a otrzymasz kosę do cięcia tytanu"...

W sumie nigdy nie grałem w Discworld'a, więc nie będę porównywał poziomów trudności obu gier. Ale wnioskując z tego co piszesz domyślam się ,że było hardcorowo. Muszę nadrobić zaległości, bo wkręcają mnie trudne logiczne gry :D

Edytowane przez Adrianooo92
Odnośnik do komentarza
Ciężko powiedzieć, ale z tych co grałem to Drivery - pierwsza i druga część. A zasłużyły na ten zaszczyt z powodu ostatnich misji w obu grach. W Driverze 2 jakoś się wyuczyłem schematu jazdy w ostatniej misji i nie było tak źle. Ale ostatnia misja w pierwszym Driverze - President's Run - to prawie do szału mnie doprowadziła. Trzeba mieć fart i dobrą taktykę żeby dotrzeć do celu. "Nice drivin son" - tjaa, sam sobie prowadź :angry: No ale w końcu się udało...

Ja te ostatnia misje w Drivera przeszedłem za drugim razem, przyfarciłem nieźle, a wtedy pierwszy raz w niego grałem:) później powróciłem znów i wtedy już trochę dłużej się męczyłem, ale powiem Ci ze Driver 1 i 2 to pikuś w porównaniu do misji z trójki, pamiętam pościg za Calitą w Stambule, kluczenie miedzy wąskimi uliczkami na dodatek wypchanymi stojącymi autami doprowadzało mnie do szału :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dla mnie najtrudniejszą grą w jaką grałem jest chyba Vagrant Story kiedy doszedłem do guildensterna to mnie mało szlak nie trafił bo gra byłe długa a ja nie mogłem rozwalić ostatniego bosa w pierwszej grze specjalnym atakiem który odpalał odlatując do góry odbierał mi tyle życia że musiał bym mieć jeszcze ze 60 hp więcej żeby go w ogóle przeżyć nawet jak sparowałem i mi zwróciło 20% hp ale to nic zacząłem grać 2 raz i to samo była to jedyna gra , której dałem za wygraną

a drugą bardzo trudną grą było call of cthulhu: dark corners of the earth-zagadki naprawde trudne

no i może jeszcze medievil jak się miało 11 lat

Odnośnik do komentarza
ale powiem Ci ze Driver 1 i 2 to pikuś w porównaniu do misji z trójki

No nie wiem... Przed przejściem 2ki i 1ki zmęczyłem driv3era ze 2 razy. W CHASE CALITA było ciężko, owszem, ale tam musiałeś uważać na traffic. Fury specjalnie zajeżdżały drogę i musiałeś dobrze wjeżdżać w wąskie uliczki. Ale ani gliny ani mafia nie pędziły na Ciebie z kosmiczną prędkością nie wspominając o blokadach przez które często trudno było się przebić ( + śliska nawierzchnia w czasie zimy i mało zwrotna limuzyna:( Anyway, zazdroszczę farta bo Dual w moim przypadku był mocno zagrożony:)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Najtrudniejszą grą w jaką grałem na szaraku był bez wątpienia Tomb Raider: The Last Revelation. . Bez kitu aż na samym końcu musiałem kodów użyć żeby przejść. Swoją drogą w tej części były najlepsze zagadki do rozwiązania z jakimi się spotkałem :)

Nie tak dawno w to grałem i jakoś specjalnie trudne się nie wydawało (chociaż doszedłem tylko do połowy gry, z braku czasu musiałem odłożyć grę "na później"), tym bardziej przez opcję sejwowania w dowolnym momencie (nie żebym często z tego korzystał). Czego jednak nie można grze odmówić to łamigłówek. IMO znacznie większe problemy sprawiał mi TR3.

 

1. Vagrant Story

2. Fighting Force 2

3. Tomb Raider 3

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...