Skocz do zawartości

>>> PSX/PSONE FAQ


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Głowy nie dam, ale mając kiedyś pożyczonego PSX z (bardzo) wadliwym laserem właśnie tego typu kwiatki graficzne wyskakiwały. Gra się źle wczytywała w związku z czym rąbała się grafika. Pomagało z reguły przyciśnięcie klapki i reset konsoli. No ale ja amator jestem w kwestiach sprzętowych więc nie wiem czy faktycznie miało to związek z laserem czy tylko mi się wydawało.

Odnośnik do komentarza

Decyzja podjęta. Postanowiłem nie grzebać przy tej konsolce, gdyż mam do niej ogromny sentyment. Postanowiłem kupić drugą, działającą i nieprzerobioną, gdy tylko będę miał trochę więcej gotówki. Chcę zrobić czarną matową konsolkę, gdy tylko zacznę przeróbki dam znać na forum.

Odnośnik do komentarza

Witam wyznawców szaraka ! Ostatnimi czasy skończyłem z piractwem i jako że kilka oryginałów na Xboxa 360 i PS2 posiadam to postanowiłem ożywić wspomnienia z kolorowego dzieciństwa i zakupić kilka gierek na poczcwiego PSXa. Dziś przyszła do mnie pierwsza przesyłka zawierająca Tekken'a 3. Z wywalonym jęzorem (płytka stan - idealny) wsadziłem CD do szczęki PlayStation. I tu zonk. Dosłownie:P Gierka nie chodzi. Wywala do otwarzacza muzycznego. Spróbowałem kilka razy lecz z tym samym skutkiem. Wsadziłem do PS2 na którym od razu moja ukochana część mordobić ever odpaliła. Pomyślałem sobie - pięknie, laser do wymiany. Coś mi jednak strzeliło do głowy i wsadziłem pirata. I co? Odpalił za pierwszym razem bez zająknięcia. Masakra. Sprawdziłem nawet przed sekundą czy aby na pewno kupiłem Pal i jak się okazało tutaj błędu nie popełniłem. I teraz pytanie:

 

Czy ktoś może mi powiedzieć co to ma być? Mam szukać nowej konsoli? No kurde:P

 

Wiem, wiem mógłbym grać na PS2 ale to nie to samo :)

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Posiadam konsolę PS1, dostałem ją od znajomego i leżała w szafie spory czas. Postanowiłem ją odkurzyć i sprawdzić czy jeszcze coś z niej będzie. Nie mam oryginalnych gier, chciałem sprawdzić czy jest przerobiona i czy laser jest na chodzi, więc zrobiłem kopię gry. Po włożeniu płytki otrzymuję napis "Please insert playstation format disc". Ok założyłem, że jest nie przerobiona, ale dla pewności skopiowałem muzykę audio cd (posiadam oryginał). Wkładam w napęd i raz działa raz nie (jak i kopia tak samo oryginał). Teraz pytanie, czy konsola jest nieprzerobiona, czy gra którą posiadam została źle wypalona - z tego co wiem, to nie ma grubszej filozofii, w kopiowaniu i raczej zrobiłem wszystko ok (dodam, że dla pewności sprawdziłem 3 różne i na każdej to samo)? Czy nieprzerobiona konsola czyta bez problemu wypalane audio cd? Na internecie czytałem, że jeśli mod-chip jest uszkodzony, to jeśli w ogóle chce an niej odpalić oryginały, to powinienem zamontować nowy. Z drugiej strony może to być laser i nie chcąc naciągać się na koszty proszę Was o pomoc, co należy w niej naprawić (sam się zajmę jednak naprawą, bo już nie ma serwisów, a na lutowaniu się co nieco znam tylko potrzebuję instrukcję, co jak zrobić). Co wymieniać - laser, czy mod-chip?

Odnośnik do komentarza

Dobra zapomnijcie o pierwszym poście. Zapytam o co innego.

 

1. Czy chcąc naprawić laser wystarczy jak wymienię soczewkę?

 

2. Czy soczewkę mogę dobrać z dowolnego napędu cd?

 

3. Ewentualnie gdzie jeszcze mogę kupić sprawny laser do PSone? Do niedawna były jeszcze na allegro, ale ostatnio widziałem, że jeden ze sklepów wyprzedał się ze wszystkich.

 

4. Jak mogę sprawdzić model posiadanego lasera?

 

5. Jaka jest różnica, jeśli posiadam laser KSM440 BAM, to czy mogę wstawić model KSM440 AEM, lub ADM?

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakiś czas temu sam wymieniałem laser w mojej PS1, więc w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania.

 

1. Ja wymontowałem soczewkę z zamiennika (nóweczka) i założyłem na oryginalny mechanizm, który był od początku w konsoli. Wszak jedynie soczewka padła, a mechanika z chińskiego zamiennika nie była moim zdaniem godna zaufania:P Generalnie zawsze można jeszcze przeczyścić laser i sprawdzić czy to nie pomoże :)

 

2. Teoretycznie tak. W moim egzemplarzu szaraka (SCPH-1001) montowany jest laser KSM440 BAM, a ja przez pomyłkę kupiłem wersję ADM (również do szaraka, ale nie wiem dokładnie do jakiego modelu). Różnica polegała jedynie na długości taśmy (ADM posiada dłuższą) oraz dodatkowych nóżkach stabilizujących. O ile tasiemka nie była przeszkodą o tyle dodatkowe nóżki już tak, co uniemożliwiło montaż. Stąd nie jako byłem zmuszony do przełożenia lasera z zamiennika do oryginalnego mechanizmu. Model AEM jest bodajże do PSOne, więc tutaj nie wiem jak to wygląda.

 

3. Posiadam dostęp do nowych laserów (zamienniki, podobnie jak te sprzedawane na allegro), więc jakby co to pisz. Źródło w pełni legalne tj. ze sklepu elektronicznego:) Od ręki mogę odsprzedać model KSM-440 BAM. Dokupiłem na zapas, ale konsola śmiga bez zarzutu, więc mógłbym odstąpić.

 

4. Generalnie powinno pisać na etykiecie naklejonej na laserze (od spodu) lub bezpośrednio wytłoczone na obudowie.

 

5. O tym wspomniałem już wcześniej :)

 

Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłem sprawę. Pozdro!

Edytowane przez Finch
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za pomoc. Jednak sprawa rozwiązała się trochę wcześniej. Kupiłem ostatni laser (nówkę) na allegro do mojego modelu. Pomyślałem, że nawet jak laser dobry, to zapasowy się kiedyś przyda. Wymiana lasera uzdrowiła moją konsolkę i teraz śmiga jak ta lala.

 

Finch, podaj swój adres mailowy. W razie gdybym miał problem z laserem, to zgłoszę się o kupno.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 4 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

http://allegro.pl/psx-schp-1002-przerobiona-i1421307523.html

 

oplaca sie kupywac, czy nie brac kota w worku?

wiem, glupei dosc pytanei.. ale chcialbym, by bratu troche szarak pochodzil :)

 

Ta konsola jest z 1410 roku ;), jeden z pierwszych i najbardziej awaryjnych modeli. Jako sprzet do grania nie polecam, jako ciekawostke i antyk - tak (wyjscia cinch z tylu konsoli, w kolejnych modelach zlikwidowane).

Odnośnik do komentarza

Mam problem, po podłączeniu PSone do TV nie wyświetla mi się obraz! konsola chodzi a płyta z grą się kręci ale obrazu żadnego nie widać :/

 

Wiecie co może być nie tak??

 

PS.kabel do tv mam sprawny.

 

ponawiam pytanie i mam kolejne :) chcę kupić PSX'a model scph 7002 to jest dobrym modelem ?

Edytowane przez PRQc
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.