Skocz do zawartości

Nintendo DS - temat ogólny


sinner

Rekomendowane odpowiedzi

A czy w opisie tej aukcji nie jest napisane, że osoba wystawiająca nie wie, czy ta gra działa na DSi? Wydaje mi się, że widziałem ją niedawno.

 

W każdym bądź razie NSMB działa na DSi, przynajmniej według tych komentarzy: http://boards.ign.com/nintendo_ds_general_board/b7585/179050877/p1/ (sam nie sprawdzałem, ale nie wiem, czemu ten tytuł miałby nie działać)

Odnośnik do komentarza

Wszystkie ORYGINALNE gry DS działają na każdej wersji konsoli Nintendo DS (wyjątkiem są tylko te gry, które wykorzystują slot GBA). Jeden Sprzedawca na Allegro już od dawna na dużą skalę rozprowadza pirackie gry na DS'a, w opisie zaznacza "uczciwie", że gry nie działają na konsoli DSi - zauważyłem, że wiele osób w ostatnim czasie zamieszcza podobne info w swoich aukcjach (nie wiem czemu - konformizm jakiś czy co?). Najlepiej zrobisz jak podasz link do aukcji.

Odnośnik do komentarza

Zamieszczają ten opis bo to prawda :)

 

Te gry faktycznie nie działają na DSi, wszystkie tanie pirackie carty są tak wykonane że bez problemu chodzą na starej generacji DS-ów natomiast DSi oraz najnowsze wersje DS Lite gardzą nimi :P

W starej wersji konsolki tylko gry same w sobie zawierały zabezpieczenia a konsola posłusznie uruchamiała i jeśli zabezpieczenie gry nie sprawiało graczowi problemu, bo np było usunięte z romu to wszystko było ok :) natomiast co do nowych DSL i DSi to w konsolce zawarto pewne mechanizmy potrafiące wykryć tanie chińskie kopie i blokujące ich działanie

Odnośnik do komentarza

Zamieszczają ten opis bo to prawda :)

Właśnie o to chodzi, że nie (tzn. nie w każdym przypadku) XD

 

Zamieszczają ten opis z czystego konformizmu będącego efektem słabej wiedzy nt. sprzedawanego przedmiotu.

 

Nie raz widziałem aukcję gdzie koleś oferował 100% oryginalną grę (wnoszę po dokładnych zdjęciach cart'a) i dodawał w opisie informację o niekompatybilności z DSi...

 

Ba! Raz spytałem sprzedawcę czemu gra miałaby nie działać, to odpisał, że w sumie nie wie czy nie działa ale asekuracyjnie dodał taką adnotację - szaleństwo!

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Mam pytanko. Widział ktoś z Was gdziekolwiek tę plastikową nakładkę ( nie wiem jak to nazwać, ta część co ochrania górny wyświetlacz dsa, to co jest nad nim i da się ściągnąć ) do ds lite? Bo głupek ze mnie i sobie to ostatnio od spodu porysowałem ( jakiś cicik mnie wkurzał to go chciałem wyciągnąć, a że jestem łamaga to przez przypadek to od spodu porysowałem ). Denerwuje mnie to strasznie, bo teraz mam odbarwienia w jednym miejscu ;). Jeżeli ktoś gdzieś widział na necie albo ma niepotrzebne do opylenia to byłbym wdzięczny za info.

 

O, takie coś jak na obrazku, tyle, że potrzebowałbym czarne a nie czerwone ;): http://www.consolezombie.com/Images/DSLiteTopScreen/DSL-top-lcd-cover.jpg , albo tu: http://ecx.images-amazon.com/images/I/41bCvboEYJL.jpg ( ta część u góry po prawej ).

Edytowane przez Kris Blake
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

W tym tygodniu kupuję DS!

Tylko mam problem, gdyż nie wiem którą wybrać ver. DSLite, DS'a, czy DSi.

Czy na DSi uruchomię wszystkie gry na DS'a? Nie chciałbym przeżyć szoku, gdyby KH:Days czy nowy Kingdom Hearts mi nie chodził...

Mam do wydania do 700zł ;D

 

A z tymi grami, że nie wszystkie działają to pewnie przez to że DSi potrzebuję innego oprogramowania Acecard 2.1i ;-)

 

Na konsolkę jestem napalony, i nie ma opcji bym jej nie kupił na gwiazdkę...

Nawet się nie spodziewałem ile GENIALNYCH gier jest na DS'a.

to mnie zgasiło ;D Edytowane przez Sogi
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

Wsteczna kompatybilność to kit. Nie znam jednej osoby, która na serio kupiłaby sobie nową konsolkę i grała w gry ze starej. Biorąc pod uwagę, że 3DS został ogłoszony dość niedawno i trochę jeszcze poczekamy, aż będzie na nim co najmniej kilka naprawdę wartych zakupu pozycji, to jak najbardziej jest sens kupować starego DS-a. DS ma mimo wszystko chyba więce fajnych gier, niż dowolna inna aktualnie aktywna konsola, tak że jeśli chcesz pograć w jakieś fajne gry, no to raczej wypadało by kupić DS-a.

Odnośnik do komentarza

Ok, tak, tylko teraz normalnie wchodzę w paranoję :F Bo patrzę na zdjęcia i po prostu zdaje mi się, że ekran jest za mały! DSi XL jest za drogi, więc te DSi najbardziej mnie ciekawi. Śmiejcie się, ale nęci mnie wybór koloru :P Bo podoba mi się każdy... Niby powinienem czarny, ale ostatnio ciągle kupuje growy sprzęt koloru czarne i mi brzydnie :F

Odnośnik do komentarza

Ja swojego NDS lite kupilem ponad rok temu w stanie idealnym (uzywany) w wawie na bazarze od kolesia ktory handlowal adidasami i ledwo mowil po polsku. Oczywiscie aukcje znalazlem od 1 zl na allegro i skontaktowalem sie w celu ustalenia stanu konsoli i ceny kup teraz,mila niespodzianka byla.

 

Szukaj pan a znajdziesz,nie kupuj nowego chyba ze w jakies mega promocji np takiej jak byla w Tesco ostatnio czy gdzies tam. Ogolnie staralbym sie nie wydac wiecej niz 300zl za nds + dodatki lub 200-250zl za sama konsole w stanie idealnym.

A co do kolorow i ekraniku,mam czarna i wyglada zacnie,wole to niz te oczo(pipi)ne kolory:) Ekran nie wydaje mi sie za maly,wole chyba ciut mniejszy niz zbyt wielkie piksele na XL ;P

Odnośnik do komentarza

No niema poza tym to było z tego co wiem tylko w tych sklepach które miały zapasy półkowe :) i do wyprzedania wszystkich konsol. Często bywam w kilku różnych teskach i od tej wyprzedaży nie widziałem żeby przywieźli nowe konsole na miejsce sprzedanych... Tesco mówi "no more NDS!" albo coś w tym stylu :(

Edytowane przez KiNiO_64
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.