Skocz do zawartości

Nintendo DS - temat ogólny


sinner

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem żeby kupić DS-a (jedynie nówka wchodzi w grę). Czyli 400 zł. Chciałem kupić też jedną oryginalną, a to stówka. Acekard to kolejne 100. Czyli 600 zł... Hymm, dopłacić te 400 i masz 3DS. Zgasiło to mój zapał na Lite'a :) Chlip, TWEWY musi poczekać.

Odnośnik do komentarza

Kupisz 3DS-a w Polsce to ok 1000pln do tego gry na niego (po co komu 3DS bez gier w 3D?) najtańsze preordery widziałem po 169zł (może są tańsze nie wiem) do tego nagrywarka jedyna która działa na 3DS-ie (w trybie NDS-a) to iCycloDS kosztująca... no właśnie nie ma jej jeszcze w polskiej dystrybucji (Ale i tak będę ją miał pierwszy ;-P) ok 170~200pln no i 2 karty pamięci po co najmniej 4gb sztuka to kolejne 120zł (razem) no i w sumie masz 1300pln za konsolę na której będziesz piracił odgrzewane kotlety z DS-a i jedną badziewną grę w 3D (startery nie rozwalają) którą szybko odłożysz do szuflady. Za jakiś roczek system będzie o połowę tańszy ty będziesz sobie w brodę pluł że przepłaciłeś.

 

Ok wiem czarny scenariusz ale ja osobiście radził bym zaczekać na lekkie ocieplenie żeby nie powiedzieć wojenną pożogę, od razu ceny 3DS-a stopnieją ;) w końcu niedługo zacznie się kolejna wojna kieszonsolek (PSP 2, SE Xperia) a my na niej możemy tylko zyskać.

Teraz kup sobie na allegro używaną DSL-ke (ok 200~300pln) jeśli tak cie ciągnie do tego systemu jak będziesz mił szczęście to za te 300zł wychaczysz kompletny zestaw z grami lub nagrywarką :)

 

ps. ciekawa sprawa, piszę z nowej bety FF 4 i do cen samo dodaje mi "pln" ???

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Wiem, że emulatory DSa są lipne i odpalają określone gry, więc mam pytanie:

 

Czy jest jakiś emulator który ruszy w zadowalajacej jakości Castlevanię :Order of Ecclesia?

Sprawdź NO$GBA i DeSmuME. Emulacja powinna być stabilna, trochę gorzej z dźwiękiem.

Aha, zakładam że wiesz, że Castlevania OoE do prostych gier nie należy i trzeba zadbać o dobre sterowanie (jakiś pad).

Edytowane przez _Shaman_
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem DSa i nasuwa mi się jedno pytanie: czy w przeglądarce Opera da się jakoś uzyskać polskie znaki? Nie wyświetla ich na stronach internetowych. To samo jest w przeglądarce Wii. Ten typ tak ma czy da się to jakoś zmienić? Ewentualnie czy są jakieś mniej oficjalne przeglądarki internetowe :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ciekawe, na dsi mam polskie znaki. tzn jak już mi się jakaś strona załaduje prawidłowo! Nintendo powinno poważnie pomyśleć nad aktualizacją Opery w DSi no nie wymagam cudów ale chociażby prawidłowe wsparcie dla css-a lub skryptów jawa o flashu już nie wspomnę! Przeglądarka dla DS-a to taki marketingowy chwyt moim zdaniem.,..

 

ps. mam wyprzedaż Acekardów na allegro, nie podam linka bo mi posta skasują :P kto jest zainteresowany na pewno mnie znajdzie

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Trochę dziwne pytanie ale... od kiedy w pudełkach NDS wycinane są z przodu gigantyczne znaki recyklingu? ;> Doszedł do mnie dzisiaj Radiant Historia i parsknąłem śmiechem, gdy po wyjęciu instrukcji zobaczyłem właściwie większą część przodu pudełka z kilkoma dziurami układającymi się w ten symbol. Inne gry z US tego nie miały dotychczas, a przynajmniej nie te które posiadam. Niby nic wielkiego, ale w sumie komicznie to trochę wygląda. A i ciekawe czy na dłuższą metę nie wpłynie to na "odcisk" przedniej okładki.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

wszystkie DSy maja podobne flaki? Mam problem z LB, przestał klikac i czasem zacina. Rozebrałem i widze ze wypadalo by wymienic przycisk ale on jest na tasmie, nie wiem czy przeszczep z trupa się przyjmie...

 

lol zapomnialem napisac, mam XL, gwarancja sie juz skonczyla niestety ale widze pelno classicow/litow, ewentualnie jakies zepsute dsi?

Edytowane przez scuff
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

wszystkie DSy maja podobne flaki? Mam problem z LB, przestał klikac i czasem zacina. Rozebrałem i widze ze wypadalo by wymienic przycisk ale on jest na tasmie, nie wiem czy przeszczep z trupa się przyjmie...

 

lol zapomnialem napisac, mam XL, gwarancja sie juz skonczyla niestety ale widze pelno classicow/litow, ewentualnie jakies zepsute dsi?

 

Niema tak lekko każda a jedna wersja DS-a ma inne bebechy :( przeszczep z innej wersji się nie przyjmie, przynajmniej nie bez pomocy hirurga plastyka :D

Napisz na pw co dokładnie potrzebujesz a najlepiej daj foto może akurat mam na stanie odpowiedni wichajster ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jutro kupuję sobie DS'a, cholera jak się stęskniłem za tą konsolką! PSP przeleżało chyba z 1,5 roku w szufladzie nieużywane, tak na nie spojrzałem i sobie powiedziałem: "Sprzedam i za to siano kupię DS Lite". A słowo ciałem się stało i od mniej więcej środy znowu będę napierdzielać w te wszystkie wspaniałe gierki. To jest to - małe ekraniki, pikseloza (która ma swój nieodparty urok*), 100 MHz mocy, ale tyle funu, co miałem kiedyś na DSie żadna gra mi na PSP nie zapewniła :D.

 

Ach, Pokemony, Zelda, Phoenix Wright, Advance Wars, Wario Ware, TWEWY, EBA, Castlevania, GTA CW, FF4, FFTA2 - ja pieprzę, a to tylko tak na szybko mi do głowy przychodzi. Mam iPoda Touch, SGS II i na te wszystkie teksty, że nadchodzi zmierch prawdziwych konsol przenośnych mówię "bzdura". Może i smartfony są w stanie dostarczyć niezłych jakościowo gier, ale tylko niewielki promil potrafi bawić na tak wielu płaszczyznach przez wiele godzin jak to z łatwością robią gry na DSa.

 

Zakup jak znalazł na 3 miesiące przed maturą!

 

 

 

*serio tak myślę - granie w niewielkich rozdzielczościach ma klimat i często sprawnie ukrywa niedociągnięcia grafiki, kiedy takie 640x960 na Retinie wygląda obłędnie przy czytaniu tekstu i oglądaniu zdjęć, ale w wielu grach obnaża niedostatki graficzne, wszystko takie sterylne się wydaje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam mam problem grałem sobie dziś i wszystko było w porządku, wyłączyłem konsolę na 30 min , i chce ją włączyć z powrotem a tu brak obrazu i głosu,bateria jest sprawna bo świeci się zielona dioda,wyjmowałem baterię i włożyłem z powrotem, ale nic nie daje kompleta ciemność, chyba mi ekranik zgon zaliczył, :cray:HELP

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam mam problem grałem sobie dziś i wszystko było w porządku, wyłączyłem konsolę na 30 min , i chce ją włączyć z powrotem a tu brak obrazu i głosu,bateria jest sprawna bo świeci się zielona dioda,wyjmowałem baterię i włożyłem z powrotem, ale nic nie daje kompleta ciemność, chyba mi ekranik zgon zaliczył, :cray:HELP

 

1. czy jak włączysz konsolę to ekraniki zapalają się chociaż na chwilę

2. czy po włączeniu słychać charakterystyczną nutkę towarzyszącą włączaniu konsoli (DSi)

3. czy z głośniczków dobiega jakikolwiek dźwięk (DSi / DSLite)

4. czy po włączeniu konsoli na zasilaniu sieciowym coś się zmienia?

5. czy po uruchomieniu DS-a bez włorzonej gry coś się zmienia?

6. czy konsola nie upadła ci lub nie została połorzona w ciepłyb / wilgotnym miejscu?

7. czy konsolka nie przebywała w pobliżu kuchenki mikrofalowej / sporej mocy głośników lub pracującego silnika elektrycznego?

itd jak coś z tego się sprawdzi / przyda pisz dalej, pomyślimy...

 

ps. w krakowie mogę ci ją naprawić po kosztach

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To ja tak samo. Konsola lezała z miesiąc bez używania leżała w szufladzie.

 

Mam tak: Konsola nie chce się włączyć w ogóle

 

Zadnie diody nie palą się po przyciśniąciu Power.

 

Po podłączeniu konsoli do ładowania, lampka pomarańczowa gaśnie po 3minutach.

 

Co może być tego przyczyną i czy w Szczecinie istnieje jakiś taki serwis.

Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Zakupilem konsole Dsi która przyszła do mnie wczoraj i okazalo sie ze mam maly problem: ekran dolny po prawej stronie i po srodku dziala normalnie ale za to po lewej nie dziala jak powinna (wciskam literke D a wyskakuje A) i oczywiscie kalibracja nic nie dala. Czy oznacza to ze ekran jest do wymiany?

 

Druga sprawa: znajdzie sie ktos z trójmiasta do update'owania mojego Acekard 2i do wersje 1.4.4?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W moim DS Lite zaczął szwankować L, zupełnie jak w moim poprzednim Classicu jakieś 2 lata temu. Może kiedyś Nintendo robiło sprzęty zdolne lata przeżyć, ale te ich dzisiejsze produkty nic lepsze od Sony czy Microsoftu ;/.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...