Skocz do zawartości

Nintendo DS - temat ogólny


sinner

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

witam, jestem szczęśliwym posiadaczem DS lite'a od piątku, a juz od wczoraj mam mikro ryske na dolnym ekranie (niestety nie zakupiłem folijki, będą dopiero jutro) pytanie... czy można to jakoś usunąć np jakimś spelcjalnym płynem ewentualnie czy po naklejeniu folijki ta ryska będzie neiwidoczna(widać ją pod światło z lampki). Dałem ciała bo pozwoliłem siostrze pograć w wario smooth... i tak to się dla mnie skończyło ;/.

Odnośnik do komentarza

To znowu ja i kolejny problem z moim nowym DS'em. Zacina mi sie lewy górny przycisk tzn muszę go mocniej wdusić żeby zaczoł działa (prawy elegancko działa nawet po lekkim wciśnieciu). Bylem to zareklamować ale pani mi powiedziała że technik nic takiego nie stwierdzi skoro przycisk działa. Bardzo mi to przeszkadza w grach (metroid , zelda) i nie wiem co mam robić. Czy reklamować go i czekać 2 tygodnie niepotrzebnie czy moze Wy macie jakiś patent na naprawienie tego przycisku.?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
Homebrew - jest Acekard DSi. Nie wiem, czy cokolwiek innego, niedawno to złamali.

 

Nie ma nic innego jak na ta chwile. Nie mysle jednak ze oplaca sie kupowac DSi, jesli ma sie zamiar korzystac glownie z homebrew i romow. Dlaczego? Ano dlatego, ze w DSi podobno maja byc updaty firmware'u od Nintendo, tak jak teraz jest zalozmy w PS3 czy w X360. Oznacza to miedzy innymi, ze z czasem moga blokowac mozliwosc korzystania z flash carts, a co za tym idzie nie wiadomo, czy taki cart zda sie nam na dlugo. Na pewno jasna i ciemna strona mocy bedzie na biezaco wymyslac sposoby aby sobie nawzajem uprzykrzyc, uprzykrzajac przy tym zycie userom. Nie wiem jak wy, ale ja kosztem troche mniejszego ekraniku wole miec swiety spokoj na zwyklym DS Lite bo przynajmniej mam pewnosc, ze "akcesoria", ktore kupuje beda mi dzialaly po wsze czasy. Jesli ktos nie mysli o uzywaniu flash carts, DSi to jak nasluszniejsza opcja.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Nigdy nie interesowałem sie Ds'em, bo nie sądziłem, że znajdę dla siebie tam jakieś gry. Niedługo wychodzi GTA i wzbudziło moją uwagę. Czy znajdę dla siebie jakieś gry na ds'ie? Lubie raczej strzelanki, nie przepadam za rpagami w których jest walka turowa, stawiam raczej na akcje, lecz gry o ciekawej fabule też mnie interesują.Możecie mi podać parę tutułów dobrych gier na ds'a? Chciałbym żeby też były np. mini gierki lub coś innego co w ciekawy sposób wykorzystało bo "patyczek".

Odnośnik do komentarza

Ciekawych gier jest masa, aczkolwiek strzelaniny to raczej pięta achillesowa w repertuarze DS-a. Coś tam się znajdzie, ofkoz, ale gier w stylu GTA raczej nie znajdziesz.

 

Jeśli chodzi o "ciekawą fabułę" to jest dużo lepiej, choć spora część do gry RPG. Jest też seria Phoenix Wright, dwie gry od Cing.

 

Ciekawe zastosowanie stylusa? Każdy powie, że Elite Beat Agents i Phantom Hourglass. Wspaniałe jest Wario Ware, no i niedługo będzie Rhythm Heaven.

 

Ogólnie sporo tego. Wymieniłem to, co pierwsze przychodzi na myśl.

Odnośnik do komentarza
Ciekawych gier jest masa, aczkolwiek strzelaniny to raczej pięta achillesowa w repertuarze DS-a. Coś tam się znajdzie, ofkoz, ale gier w stylu GTA raczej nie znajdziesz.

 

Jeśli chodzi o "ciekawą fabułę" to jest dużo lepiej, choć spora część do gry RPG. Jest też seria Phoenix Wright, dwie gry od Cing.

 

Ciekawe zastosowanie stylusa? Każdy powie, że Elite Beat Agents i Phantom Hourglass. Wspaniałe jest Wario Ware, no i niedługo będzie Rhythm Heaven.

 

Ogólnie sporo tego. Wymieniłem to, co pierwsze przychodzi na myśl.

 

Seria "My coach" też w ciekawy sposób wykorzystuje stylusa :)

 

co do ciekawej fabuły Rpgi japońskie - World Ends with you, Chrono Trigger, przygodówki pokroju Phoenix Wright, Hotel Dusk jest z czego wybierać

Odnośnik do komentarza

To, że na DS'ie jest masa słabych gier, wie każdy. Jednak nie każdy przy tym wspomina, że na DS'a jest kupa (ze 100 przynajmniej) gier po prostu genialnych i wiele z nich zawiera jakieś rewolucyjne i nowe patenty.

 

Łykaj śmiało DS'a, na pewno znajdziesz coś dla siebie :).

Odnośnik do komentarza

mam takie pytanie, a mianowicie ile trzyma wam bateria w NDS lite?? Ja mam dobrze sformatowaną baterie i używam Acekarda 2 i 1 podświetlenia (z 3 możliwych) i bateria trzyma mi może z 5 godzin albo i krócej. jak to jest u was?? i dlaczego mi tak krótko trzyma?? wiem, że o wiele więcej baterii zrzera programator ale to chyba nie jest możliwe żeby skracał gre o 6 godzin ;/ dodam że ładuję oryginalną ładowarką przez całą noc. i czy rozładowanie do końca baterii albo za długie ładowanie psuje baterie. proszę o pomoc

Edytowane przez pele15
Odnośnik do komentarza
mam takie pytanie, a mianowicie ile trzyma wam bateria w NDS lite?? Ja mam dobrze sformatowaną baterie i używam Acekarda 2 i 1 podświetlenia (z 3 możliwych) i bateria trzyma mi może z 5 godzin albo i krócej. jak to jest u was?? i dlaczego mi tak krótko trzyma?? wiem, że o wiele więcej baterii zrzera programator ale to chyba nie jest możliwe żeby skrócał gre o 6 godzin ;/ proszę o pomoc

 

no mi tez srednio tyle bateria trzyma

 

Odnośnik do komentarza
mam takie pytanie, a mianowicie ile trzyma wam bateria w NDS lite?? Ja mam dobrze sformatowaną baterie i używam Acekarda 2 i 1 podświetlenia (z 3 możliwych) i bateria trzyma mi może z 5 godzin albo i krócej. jak to jest u was?? i dlaczego mi tak krótko trzyma?? wiem, że o wiele więcej baterii zrzera programator ale to chyba nie jest możliwe żeby skracał gre o 6 godzin ;/ dodam że ładuję oryginalną ładowarką przez całą noc.

 

Witam. Programator oczywiście pochłania więcej energii, istotny też jest poziom głośności (sprawdź ile bateria pociągnie grając w słuchawkach). Jeśli chodzi o optymalny czas grania na Acekardzie, to niech się inni wypowiedzą, gdyż osobiście grałem tylko na oryginałach :)

 

i czy rozładowanie do końca baterii albo za długie ładowanie psuje baterie. proszę o pomoc

 

Baterie Li-ION i Li-Pol nie mają tzw. "efektu pamięci". Mogą być doładowywane nawet wtedy gdy nie są w pełni rozładowane. Nie należy jednak narażać baterii na skrajne rozładowanie.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Orientuje sie ktos czy na DS'a sa jakies fajne gry z gatunku soccer RPG?Slyszalem o Izuma Eleven,ale styl jest troche dziwny + patch angielski wiesza gre po 10 minutach wiec narazie z tym dam sobie spokoj i pomodle sie o angielska wersje gry.

 

W miedzyczasie chcialbym wiedziec czy na DS sa jakies inne godne gry z tego gatunku,podobne do captain tsubasa?Czy jakakolwiek z nich jest po angielsku?

Jesli nie to moze ktos wie czy na psp/gba/snes na COKOLWIEK sa jakies soccer rpg w jezyku angielskim lub z patchem angielskim? (poza captain tsubasa 2),bardzo mi zalezy i strasznie sie napalilem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.