Skocz do zawartości

Koncerty - terminy, relacje, wrazenia


Obsolete

Rekomendowane odpowiedzi

Long Distance Calling w Krakowie:

 

https://www.knockoutprod.net/pl/concert/detail/148

 

Jestem nieomal zdecydowany posadzić swoją czteroliterówkę w Pindolino z trzech powodów:

1. Bardzo mi się widzi sama kapela

2. Uwielbiam Kraków

3.Koncercik jest w sobotę, więc nie trza brać urlopu.

Odnośnik do komentarza

Roger Waters wczoraj w Ergo arenie w Sopcie. Od czego tu zacząć.... Jestem fanem Pink Floyd praktycznie od dziecka bo ojciec katował to równo na szpulowcu a jak chcąc nie chcąc słuchałem tego z nim. Na ten koncert czekałem od dawna, spodziewałem się że będzie bardzo dobrze ale to co dostałem przerosło moje wyobrażenia. Co do repertuaru to większość Pink Floyd w tym dużo z mojego ukochanego Animals plus kilka utworów z płyt solowych. Cała otoczka czyli efekty, reżyseria i wykonanie to po prostu przyprawia o zawrót głowy, jest to przedstawienie najwyższych lotów i nic do tej pory nie wgniotło mnie w siedzenie tak jak to. Ciężko to opisać bo to trzeba zobaczyć na własne oczy, do tego jak na 75 lat Waters doskonale sobie radzi, muzyków też ma świetnych więc sam spektakl nie miał słabych punktów. Kapitalne nagłośnienie w sali która moim zdaniem zupełnie nie nadaje się na koncerty, też było najwyższych lotów, nie za mocno ale ciepło, potężnie i selektywnie bez względu na miejsce, a to się rzadko zdarza. Zdarzają się w życiu takie koncerty że następnego dnia czujesz jeszcze tą adrenalinę i "jeszcze tam jesteś" ja przeżyłem taki koncert wczoraj i jeszcze szukam szczęki na podłodze.

(O manifeście politycznym nie wspominam bo dzisiaj w internetach prawdziwa wojna pomiędzy pislamem i ludźmi którzy nie sprzedali godności za 500 zł ale było i szacun za to )

 

ijGsFMP.jpg

kDVuspH.jpg

2vWg9HT.jpg

UvDldAi.jpg

   

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Integrity w Pogłosie. Chciałem się spóźnić żeby ominąć pankowych stulejarzy grających przed "gwiazdą wieczoru", niestety nastąpiła jakaś obsuwa i zagrali godzinę po czasie w stosunku do tego co podano w rozpisce. Byłem pierwszy raz w tym klubie. Vege żarcie, ciepłe piwo, brak klimy, pot ściekający z pleców i z dupy. Mała salka, przyszło może 60 osób. Nawet sporo merchu. Gdybym nie zamówił splitu Integrity z Krieg to miałbym kolorowy winyl z podpisem Dwida (ale zamówiłem więc szkoda mi było wydawać kolejnych 90 złociszy). Sam gigu miazga. Nie wiem jak ten gość ma siłę tak drzeć się przez godzinę. Pod koniec ledwo mówił między piosenkami ale darł się dalej kiedy leciała muzyka. Następnego dnia mieli grać na Brutalu. Nie wiem skąd on bierze na to siłę. Pod sceną jakieś wywijańce urządzane przez tych najbardziej zapalonych graczy, reszta stoi i się patrzy, czyli standard. Jakaś jedna fajna wydziarana dziewczyna, której chętnie posunąłbym oczodół, reszta paszteten. 

Filmik nagrałem na bisie, którego się nie spodziewałem bo chciałem się już zabierać ale myślę, że dość dobrze oddaje klimat tamtego wieczora. Nie mam nawet z tego wydarzenia biletu (bo nie było lol) więc przynajmniej to sobie zachowałem na pamiątkę.

 

Edit:

Cytat

kDVuspH.jpg

W sumie to wygląda jak stary zoofil

Edytowane przez ornit
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

O stałeś za mną

 

A co do merczu to wszystko fajne wyprzedalo się wcześniej, ziomek co jest na trasie z full od hell, które grało z integrity w Niemczech podsyłał fotki i były w ch,uj dobre szmaty jeszcze i fajniejsze plakaty 

 

Setlista mnie wku,rwila, nie było michy i darkness ;|  

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Prog in Par...Progresja..., wczoraj...

 

Od razu napiszę, że najbardziej zależało mi na tym żeby zobaczyć grającego Ihsahna. Pojechałem tam żeby zdążyć na signing session a potem na występ. Stałem pod klubem godzinę, czekając aż Norweg wyjdzie i zacznie podpisywać płyty. W końcu wyszedł z kolega, który grał na keyboardzie. Nawet sobie zdjęcie zrobiłem ale nie opublikuję go tutaj bo jest zbyt bluźniercze na to forum. 

 

Jak już zaliczyłem co miałem zaliczyć poszedłem na występ Leprous. Nigdy wcześniej ich nie słyszałem. Kupiłem sobie piwko Tyskie za 10 zł czekałem na zespół. W Progresji luda przybywało i mimo dodatkowej klimy zaczynało się robić nieprzyjemnie gorąco. (pipi)a, jak za 2 tygodnie tak będzie to na Arkonie/Marduku i Vaderze nie będzie się dało wytrzymać! Wracając jednak do występu to całkiem fajnie grali. Gość na wokalu ma całkiem fajny głos i słychać, że potrafi śpiewać. Przekonała mnie ta muzyka i po następnej wypłacie kupię sobie płytę. Do ostatniego numeru wyszedł Ihsahn i chyba w dziesięciu chłopa na scenie wykonali ostatnią piosenkę.

IMG_8612.jpg

Chwila przerwy, pojawili się muzycy kolejnego zespołu i z Ihsahnem na czele zaczęli rozstawiać swoje sprzęty. Ihsahn zaczął od kawałków ze swojej ostatniej płyty Amr, było melodyjnie i rodzinnie. Potem przeszli do Arktis żeby kończyć w bardziej black metalowym stylu i tu się (pipi)a porobiło. Dłuższe przerwy, strojenie gitar i dźwięk położony po całości. Bo o ile z początku jeszcze wszystko dobrze słyszałem, tak pod koniec do moich uszu docierały głównie dźwięki perkusji. Porażka. Chociaż to i tak 100 x lepiej niż to czego doświadczyłem na ostatnim De Mysteriis Dom Sathanas Mayhem :yao:

IMG_8668.jpg

Następnie dłuuuga przerwa, kupiłem kolejne piwo. W końcu o 22 wystartowali Anathema. Po przydługim intrze na scenę wyszli muzycy i zaczęli grać a ja w połowie utworu po raz kolejny uświadomiłem sobie, że Anathema to nie moje klimaty i niczym buc skierowałem się w kierunku wyjścia. Oczywiście teraz tego żałuję ale byłem już zmęczony i jak najszybciej chciałem wrócić do dom

Ogólnie było tak sobie i czuję rozczarowanie. Niemniej mam podpisane dwie ostatnie płyty Ihsahna więc jakaś pamiątka pozostanie.

Edytowane przez ornit
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczorajszy koncert Marduk w B90. Bardzo czekałem i nie zawiodłem się. Repertuar mało zużyty choć w tym przypadku wolałbym Viktorie od początku do końca. Było mocarne Leveling Dust i Wolves. Mortuus pomimo tego że ruch na scenie ma ograniczony do minimum to dla mnie jest ku..wa bestią na scenie. Typ wyciąga wszystko dokładnie tak jak na płytach. Liczę na ich szybki powrót z własnym setem bo tego wieczora headlinerem powinien być Marduk a Vader przy nich to odpustowa kapela.

ZvQZPK0.jpg

SuUsRwd.jpg

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Byłem 31 sierpnia w Wawie na Marduku. Ogólnie występ Szwedów mógłbym skomentować jednym zdjęciem

IMG_8809.jpg

VIKTORIA, kurwa!

Zaczęli od Panzer Division, potem dołożyli Baptism by Fire z tej samej płyty. O uszy obiło mi się skoczne Blond Beast, Werwolf, Burn my Coffin, Throne of rats + jeszcze kilka innych numerów, których nie pamiętam. Wszystko zakończyli IMO jednym z hymnów BM - Wolves i tym, co na ogół żegna Warszawę - WARSCHAU! Słuchać tego utworu w stolicy i jeszcze w sieprniu dodatkowo potęgują wrażenia. Czułem się rozjechany tym (pipi)anym hitlerowskim czołgiem!

IMG_8803.jpg

Jestem niesamowicie zadowolony z koncertu, i tak jak napisał Absolem, wolałbym ich zobaczyć w roli headlinera, z większym zasobem czasowym i możliwościami. 

IMG_8833.jpg

A tak wyglądał merch Marduka. tshirty - 60 zeta, longsleeve - 150 zeta. Kupiłem patryotyczną koszulkę z białym orłem bo stwierdziłem, że obnoszenie się z wizerunkiem faszysty to zbyt duża ekstrema jak dla mnie:yao:

triumph-of-the-will-remastered-434383.1.

 

PS Arkonę też miło było zobaczyć. Szkoda, że zabrakło "pluję na twą marność, psie!"

 

Edytowane przez ornit
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, ornit napisał:

Kupiłem patryotyczną koszulkę z białym orłem bo stwierdziłem, że obnoszenie się z wizerunkiem faszysty to zbyt duża ekstrema jak dla mnie:yao:

Ja wziąłem tą z logo, swoją drogą koszulki bardzo dobrze skrojone i solidne jakościowo, a nie jakieś wielkie szmaty trzaskane w piwnicy. Dzisiaj też udało mi sie wyhaczyc jedna z ostatnich sztuk Funeral Mist na bandcampie, tą z okładką Hecatomb. 

 

Podczas koncertu myślałem czy nie kupić tej Legion Poland z orłem ale czułbym sie w niej jak wyklęty janusz. 

Edytowane przez Absolem
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...