Skocz do zawartości

Koncerty - terminy, relacje, wrazenia


Obsolete

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość _Be_

Neurosis w Gdańsku, ku,rwa co za czasy. Fajnie. Byłem w zeszłym roku w Pradze i dziady nawet do tej pory dają radę, stary materiał się broni nadal, nowe płyty do mnie nie przemawiają ale i tak warto odhaczyć. 

Odnośnik do komentarza

Koval gratuluję dołączenia w końcu do rodziny fanów Mastodona, welcome home.

 

 

To jest zawsze prawda, że ich koncerty brzmią trochę jakby grali instrumentale i w tle ktoś tam coś stękał. A z wiekiem jest tylko ciężej, i w sumie to że zaczęli śpiewać zamiast ryczeć na nowych albumach to jedyny ratunek (ale nadal, te wokale są nakładane tak z 4x na albumach, bez tego trochę giną w tej mocy dźwięku ich instrumentów). 

 

 

Scott Kelly chyba naprawdę nie ma co robić, bo coraz częściej jeździ z Mastodonem na całe trasy i grają wszystkie te kawałki z nim, w Polsce też był koncert tego typu, to już całe lata tak robią. Ponadto z nową fryzurką typ wygląda teraz jeszcze śmieszniej niż zawsze.

 

Jak widać tutaj, robią już nawet tak, że Brendt w ogóle nie śpiewa swoich partii na "Blood and Thunder", które przejęli Troy i Kelly (który oryginalnie nie był na tym kawałku, tylko na "Aqua Dementia"). Może w końcu zatrudnią go na cały etat, sami mówią że to piąty członek kapeli (polecam to krótkie wideo, kolesie naprawdę kochają Scotta Kelly'ego).

 

 

 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Leviathan ich najlepszy krążek. Te nowe albumu niższy poziomo (jak prawie z każdym zespołem), ale jest kilka perełek, np. Jaguar God, Roots Remain, Chimes at Midnight, czy mega klimatyczne Sparrow (ogólnie Hunter to bardzo ok album). Jeszcze ich nie widziałem na żywo, ale oglądając filmy na yt wydaje się, że to jeden z gorzej grających zespołów na żywo, z wyjątkiem występów własnie ze Scottem, świetny wokal.

 

Wybiera sie ktoś na Mystic? Nie mogę znaleźć na ich stronie mapki z podziałem na sektory, nie wiem za co mam zapłacić.

Odnośnik do komentarza

W piątek byłem na tym:

44458650_2131530990294300_29885033047213

 

Można to uznać, za przedłużenie amerykańskiej trasy Malokarpatan, gdzie również grali z Negative Plane(chyba, że coś mi się powaliło, to przepraszam).

Z uwagi na egzamin tego dnia, zdążyłem dopiero na końcówkę Outre- taki raczej typowy blek metal jak na mój gust, ale miło się słuchało, więc dokładną ocenę zostawiam znawcom. Następne dwa zespoły- zupełnie przeciwnie, rodzynki zdolne zainteresować kogoś takiego jak ja, dla którego metal to głównie lata 70' i 80'. Negative Plane stworzyło bardzo fajny klimat zwłaszcza gitarami, także wokalnie zdarzało się odchodzić od konwencji, a całościowo zmusili mnie do odsłuchania kasetki ich drugiego albumu, którą jakiś czas temu kupiłem w ramach taniego dodatku do większego zamówienia zza granicy.

Natomiast Malokarpatan... Rozkoszne spełnienie oczekiwań po wielokrotnym odsłuchaniu ich LPków, zwłaszcza Nordkarpatenlandu. Czuć było od tych gości Master's Hammer, od ich pelerynek, wokalisty wyma(pipi)ącego laską i butelką winka w rytm pijackich pieśni górali. Zdecydowanie czołówka obecnej sceny Heavy/Black/Thrashu i doświadczenie, które mam nadzieję powtórzyć w przyszłości.

Jeśli chodzi o loot: kasetka Stridze Dni od headlinera, ekran NPlane dla znajomego i winyl Funeral Presence, projektu perkusisty Negative Plane- wyprzedali wszystkie kopie, które przywieźli na ten gig. Polecam obadać.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Byłem ostatnio 5 raz na Mastodonie, fajną formę trzymają, mieszają dużo z albumów i zaczynają Iron Tuskiem co daje solidny cios w ryja na samym początku koncertu. edit: No i Scott Kelly, który też u nich robi robotę, ciekawe czy będzie go więcej na następnych albumach ;) Chłopaki jak mają humor to i spokojnie zagadać można.

 

vZnh5w3.jpg

 

cyi9XGh.jpg

 

Co to Kvelertak to nowy wokalista dobry świr, rzuca się na surfing i drze jape podobnie do tamtego ;) Wychlał komuś nawet browara z pierwszego rzędu.

Edytowane przez Stillo116
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szczerze nienawidzę Mastodona, drugiego tak przereklamowanego gówna nie znam, raz na żywo widziałem i wokaliści i to trzech o ile mnie wzrok nie myli fałszują, niezły hat-trick.

Ale...

Spoiler

Iron Tusk i Killer Be Killed z płyty fajny ;)

 

Żeby było na temat Napalm Death na 3 majówce we Wrocławiu, oprócz tego niezły misz masz:

52364583_2314267698584437_11023287870197

Edytowane przez Pryxfus
Odnośnik do komentarza

Ri9jWyL.jpg

 

Piękny plakacik, fajnie mieć miniaturkę w postaci zużytego biletu na poznański gig. Wszedłem w środku Ascension i po odsluchaniu jednego kawałka stwierdziłem, że fajne, ale tylko tyle, chociaż kasetę za dwie dyszki wziąłem, lepsze niż wysikać dwa piwa. Potem weszło Venenum i po pierwszym kawałku uznałem, że jednak trzeba się porobić na ten występ- instrumentalnie to był mord na zdrowych zmysłach, w death metalu takich solówek nie słyszałem(chociaż koneserem nie jestem) i w mig popędziłem kupić ich drugiego winyla, razem z boxem najnowszego albumu headlinera, który sprzedawali o 90zł mniej niż najtaniej na allegro można znaleźć. Co mnie w samym Necros Christos ujęło na wstępie, to ich aparycja, ale zrzucę podnietę zespołem złożonym z islamisty, łysego krasnala, profesjonalnego przystojniaczka i dzikusa na kark mojej nietrzeźwości. Doskonale show, mniej wirtuozerii, a więcej tupania nogami w porównaniu z poprzednikami. Jeśli brzmię jak ktoś, kto pierwszy raz słyszał te zespoły, to pewnie dlatego, że poszedłem na ten koncert w ciemno, z polecenia znajomych i cóż, jestem w pełni usatysfakcjonowany. 

Loot, tym razem na zdjęciu:

CVgxpKJ.jpg

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.