Skocz do zawartości

Lech Poznań


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

AS Nancy, 1. FC Koeln, Celtic Glasgow, Fulham, West Bromwich, Arsenal, Tottenham, West Ham, Bayer Leverkusen, HSV i Hertha interesują się najbardziej łakomymi kąskami Lecha Poznań: Rafałem Murawskim, Robertem Lewandowskim i Semirem Stiliciem- informuje "Przegląd Sportowy".

 

Tak naprawdę już dzisiaj Kolejorz mógłby zarobić miliony złotych na sprzedaży tych graczy. - Nie mamy zamiaru nikogo się pozbywać- przezes Andrzej Kadziński

 

Najgłośniej jest o Stiliciu. "Daily Mail" podaje, ze The Bhoys są w stanie zaoferować 2,5 mln funtów. - Semirem interesuje się kilka klubów z Anglii, ale to Szkoci oglądali go kilka razy- cytuje Miro Jaganjaca, menedżera piłkarza, gazeta. "Daily Mirror" wymienia kluby: Fulham i West Bromwich. BBC Sport dodaje West Ham i Tottenham.

 

Murawski przypadł do gustu francuskiemu AS Nancy oraz znalazł się pod lupą FC Koeln.

 

I wreszcie Lewandowski, którego obserwował Bayer Leverkusen. Jeżdżą za nim również menedzerowiw z Anglii. Podczas meczu w Dublinie spodobał się wysłannikom Crystal Palace.

 

Ciekawe czy dotrzymają słowa i nikogo się nie pozbędą przerwie zimowej.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Maiden

Mihihhihi, przepraszam ale tak mendy nie trawię, że nie mogę się powstrzymać. Ciekawe jak głośno reksio będzie teraz szczekał.

 

Lech, a przede wszystkim Amica - To, że te kluby były w tym bagienku umoczone było jasne od zawsze. Sprawiedliwości wreszcie stanie się za dość.

 

 

 

Tylko jak zawsze - wstyd będzie za granicą. No i w sumie zapowiadająca się na klasową, drużyna się rozsypie.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Lechowi nic się nie stanie. W końcu to tak naprawde Amica. Dziwne tylko, że "Amico - Lech" przywłaszczył sobie sukcessy prawdziwego, nie istniejącego już Lecha ale od opdowiedzialności za jego przestępstwa już się uchyla. Patetyczne.

 

Mam tylko nadzieję, że PZPN odbierze kuchenkom kupiony Puchar Polski z 2004 roku i odda go Legii. Sprawiedliwości dziejowej stałoby się za dość.

 

 

Teraz kolej na Śląsk (awans w 2001 r).

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Lechowi nic się nie stanie. W końcu to tak naprawde Amica. Dziwne tylko, że "Amico - Lech" przywłaszczył sobie sukcessy prawdziwego, nie istniejącego już Lecha ale od opdowiedzialności za jego przestępstwa już się uchyla. Patetyczne.

 

Mam tylko nadzieję, że PZPN odbierze kuchenkom kupiony Puchar Polski z 2004 roku i odda go Legii. Sprawiedliwości dziejowej stałoby się za dość.

 

 

Teraz kolej na Śląsk (awans w 2001 r).

 

Ciekawi mnie kiedy wkoncu ludzie skonczą te farse z Amicą. To jest tylko sponor to raz a klub to pilkarze,kibice,stadion, tradycja wiec to ze nagle sponsor Amici stal sie sponsorem Lecha nie oznacza ze ten drugi nagle stracil te wszystkie wartosci..

Odnośnik do komentarza
Gość Słoik

Ciekawe kiedy wyjdą na jaw wałki jakich dokonywała Legia, za czasów chociażby Romanowskiego. No ale nieeee, zapomnialem, ze to jest, byl i bedzie zdecydowanie najczystszy pod wzgledem korupcji polski klub.

 

Jednym słowem, żałosne dywagacje zazdrosnych warszawiaków, geez ; /

Odnośnik do komentarza
Mam tylko nadzieję, że PZPN odbierze kuchenkom kupiony Puchar Polski z 2004 roku i odda go Legii. Sprawiedliwości dziejowej stałoby się za dość.

 

Tak kur.wa, oddać puchar w ręce pokrzywdzonej i sprawiedliwej Legijce, w końcu ona biedna oszukana została.

 

LEGIA LEGIA... ;].

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

kamilpolak: Przeczytaj regulamin kacika sportowego. To, ze jestes mlodym stazem userem nie uprawnia Cie do jego lamania.

 

Zreszta idac za twoim wloskim przykladem, rozumiem, ze sazisz iz przyzanie Lechowi tytulu Mistza Polski w 1993 roku bylo niesluszne?

 

Izon: Mowisz o Amice. Dokolnala sie fuzja, miedzy dwoma klubami; Lechem i Amica. Fuzja, nie zmiana sponsora.

 

Dla nie szczytem beszczelnosci jest fakt, ze ten nowy, od roku istniejacy klub przypisuje sobie sukcessy Lecha Poznan ale zamierza uchylac sie od odowiedzialnosci za przestepstwa popelnione, przez zarzad, pilkarzy klubu z ktorym sie indentyfikuje.

 

Sloik: Jakie dywagacje? Lech Poznan, klub z ktorym sie identyfikujesz bral czynny udzial w procesie korumpowania Polskiej pilki. To jest fakt.

 

Sa na to dowody, przyznaje sie do tego zywa legenda twojego klubu - ROTFL.

 

Mowisz o skorumpowanej Legii. Wybacz ale w tym momencie ty prowadzisz dywagacje.

 

Legia skorumpowwana? Dowody prosze. Mozesz miec problemy z ich znalezieniem bo Legii nigdy nie udowodniono udzialu w aferze korupcyjnej.

 

Ponadto bezprawnie odebrano jej tytul w roku 1993 (wlasnie na podstawie przypuszczen), przyznajac trzeciemu w tabeli Lechowi.

 

Tak wiec tak Raven , Legie skrzywdzono.

 

 

Zazdroscic czegos Lechowi? Czego? Rzuc okiem na tabele wszechczasow :)

 

PS: Sorka za bledy - pisze na klawiaturze typu AZERTY (Mordega).

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
Gość Słoik

Chłopie, na razie to tylko aresztowali Reissa. Sam klub nie jest o nic oskarzony, a Ty wrzeszczysz jakby Lech to było zgniłe zagłębie korupcji. I jeszcze mnie odsyłasz do tabeli wszechczasów, która kazdy oprócz zakompleksionych legionistów ma w dup/ie. Buahaha.

 

Ciekawe, co bedziesz gadał jak aresztują jakiegoś z piłkarzy Legii. Bo to przeciez tylko kwestia czasu. Korupcja w polskie piłke to problem dotyczący wszystkich, i smiech mnie ogarnia jak ktos wypisuje na forach, ze jego ukochany klub jest wzorem cnotliwosci. Zebys za pare miesiecy/tygodni nie wyszedł na durnia. Poczytaj o tym, co chociazby ma do powiedzenia w owych kwestiach Kowalczyk. Bo gdybys mial tego swiadomosc, bylbys zdecydowanie bardziej powsciagliwy.

 

Aha, i z Lechem nie mam nic wspolnego, dla Twojej wiadomosci. No ale wygodnie jest przypisywac oponentem pewne powiazania, zeby sobie uzasadnic niektore tezy. Jestem kibicem Łksu, ale na brednie wypisywane przez legionistów na roznych forach to nie moge patrzec.

Odnośnik do komentarza
kamilpolak: Przeczytaj regulamin kacika sportowego. To, ze jestes mlodym stazem userem nie uprawnia Cie do jego lamania.

 

Zreszta idac za twoim wloskim przykladem, rozumiem, ze sazisz iz przyzanie Lechowi tytulu Mistza Polski w 1993 roku bylo niesluszne?

 

Izon: Mowisz o Amice. Dokolnala sie fuzja, miedzy dwoma klubami; Lechem i Amica. Fuzja, nie zmiana sponsora.

 

Dla nie szczytem beszczelnosci jest fakt, ze ten nowy, od roku istniejacy klub przypisuje sobie sukcessy Lecha Poznan ale zamierza uchylac sie od odowiedzialnosci za przestepstwa popelnione, przez zarzad, pilkarzy klubu z ktorym sie indentyfikuje.

 

Sloik: Jakie dywagacje? Lech Poznan, klub z ktorym sie identyfikujesz bral czynny udzial w procesie korumpowania Polskiej pilki. To jest fakt.

 

Sa na to dowody, przyznaje sie do tego zywa legenda twojego klubu - ROTFL.

 

Mowisz o skorumpowanej Legii. Wybacz ale w tym momencie ty prowadzisz dywagacje.

 

Legia skorumpowwana? Dowody prosze. Mozesz miec problemy z ich znalezieniem bo Legii nigdy nie udowodniono udzialu w aferze korupcyjnej.

 

Ponadto bezprawnie odebrano jej tytul w roku 1993 (wlasnie na podstawie przypuszczen), przyznajac trzeciemu w tabeli Lechowi.

 

Tak wiec tak Raven , Legie skrzywdzono.

 

 

Zazdroscic czegos Lechowi? Czego? Rzuc okiem na tabele wszechczasow :)

 

PS: Sorka za bledy - pisze na klawiaturze typu AZERTY (Mordega).

ok sorry już przeczytałem ;]

nie chodzi mi o to że nie było niesłuszne tylko ty napisał że lech powinien oddać puchar legii za sezon 2004

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

kamilpolakNie Lech (Amica?!) Legii, a PZPN Legii. Na takiej samej zasadzie na jakiej odebrał jej tytuł Mistrza Polski w 1993 r.

 

Słoik: Piotr R. Waldemar K., nawet Michniewicz, aresztowano członka zarządu klubu. Słoik, z całym szacunkiem, zgrywasz głupka?

Lech jest umoczony, wiedzą o tym wszyscy. Mnie tylko rozwala argumentacja aktualnego zarządu "Amico-Lecha", który od przestępstw popełnionych przez były zarząd/piłkarzy Lecha się odcina ale utożsamia się z jego sukcesami. Rozumiesz już?

 

Odsyłam do Tabeli Wszechczasów bo nie bardzo wiem czego Legia miałaby zazdrościć Lechowi?

Ponadto nigdzie nie napisałem, że Legia jest wzorem cnotliwości więc nie przypisuj mi słów których nie wypowiedziałem. Si?

Najwyraźniej musiały Ci się pomylić fora/userzy.

 

Co ma do powiedzenia w tej kwestii Kowalczyk? Dobrze wiem. Czytałem np. jego książkę, ty widać, nie.

Proszę Cię więc, nie każ mi być powściągliwym.

 

Legii coś udowodniono? Nie. Reiss przyznał się do winy? Przyznał. I wszystko w tym temacie!

 

No ale wygodnie jest przypisywac oponentem pewne powiazania, zeby sobie uzasadnic niektore tezy.

 

To bardzo mądre zdanie, ale boję się, że go w pełni nie zrozumiałem. Bardzo mnie też cieszy, że kibicujesz ŁKS'owi. To bardzo szlachetny klub.

Ale wrócmy na chwilę do poruszonego przez Ciebie tematu kompleksów i kibiców. O ile wiem, to w środowisku kibicowskim właśnie fani ŁKS'u uchodzą za wybitnie zakompleksionych wzlędem sąsiadów z Widzewa. Popraw mnie jeżeli się mylę :)

 

 

Zresztą to nie temat o Legii a o newsach na temat Lecha Poznań. Wróćmy proszę do tematu. Słoik, nie zbijaj nas z wątku. Daj przykład!

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
Słoik: Piotr R. Waldemar K., nawet Michniewicz, aresztowano członka zarządu klubu. Słoik, z całym szacunkiem, zgrywasz głupka?

 

Wiesz co sie dzieje, czy czytasz tylko naglowki na Onecie?:) Michniewicz sam sie zglosil do prokuratury, zeby zlozyc zeznania.

 

Mam tylko nadzieję, że PZPN odbierze kuchenkom kupiony Puchar Polski z 2004 roku i odda go Legii. Sprawiedliwości dziejowej stałoby się za dość.

 

Czy to juz jest w Rodzynach?

 

Mnie jako kibica boli kretynstwo Reissa, ktory jest sympatycznym, dobrym kolesiem. Nie wiem, jak mogl sie angazowac w promocje czegokolwiek, wiedzac co ma na sumieniu. Z roli pomnika zostanie zdegradowany do pomiatacza, bo zadnej posady w klubie nie dostanie. Jest mi wstyd i za niego, i za klub, i za pieprzenie o tym, ze Lechowi nic sie nie stanie, bo gra na licencji Amiki. Jak Lecha zdegraduje, zaakceptuje to, trudno.

 

Wiara w to, ze Legia czy jakikolwiek inny klub sa czyste, zdumiewa. Kwestia czasu, kiedy znajda paragrafy na reszte.

 

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden
Wiesz co sie dzieje, czy czytasz tylko naglowki na Onecie?:) Michniewicz sam sie zglosil do prokuratury, zeby zlozyc zeznania.

 

Oczywiście, że wiem o dobrowolnym złożeniu zeznań przez Michniewicza. Składał zeznania za sezon 2003/2004, sezon w którym "zdobył" z Lechem Puchar Polski pokonując w finale Legię. Daruj sobie więc tak głupie aluzje. Zresztą ja nie z tych, staram się nie czytać tak gównianych serwisów.

 

Mam tylko nadzieję, że PZPN odbierze kuchenkom kupiony Puchar Polski z 2004 roku i odda go Legii. Sprawiedliwości dziejowej stałoby się za dość.

 

Czy to juz jest w Rodzynach?

 

Jeżeli Poznaniacy "zdobyli" Puchar Polski metodą przekupstwa to dla mnie rzeczą naturalną byłoby oddanie go drugiemu finaliście: Legii.

Bo skoro PZNP w 1993 roku, pomimo braku dowodów odebrał tytuł Mistrza Polski Legii przekazując go trzeciemu w tabeli Lechowi to wnioskuję, że teraz historia powinna się powtórzyć. Co więcej, uważam, że w przypadku takiego obrotu sprawy obecny zarząd Legii powinien zachować się w taki sam sposób jak Lechici 15 lat temu. Procesować się z zarządem Lecha Poznań o premię należną z racji zdobycia przyznanego tytułu.

Tak tak, Lech Poznań w 1993 roku wytoczył Legii proces w którym domagał się przekazania mu premii za "zdobyte" mistrzostwo.

 

W sumie Koso masz rację. Mój post powinien wylądować w rodzynach ze względu na płynącą z niego nieścisłość. Bo nie można przecież mowić o sprawiedliwości dziejowej skoro wedle faktów, o ile Lech dostał tytuł Mistrza Polski 93 przy zielonym stoliku w sposób całkowicie bezpodstawny to Legia, w 2004 roku, przegrała w finale Pucharu Polski z drużyną która używała metod przestępczych by wygrywać swoje mecze. Sorry, no bonus.

 

Jest mi wstyd i za niego, i za klub, i za pieprzenie o tym, ze Lechowi nic sie nie stanie, bo gra na licencji Amiki. Jak Lecha zdegraduje, zaakceptuje to, trudno.

 

Nie zdegradują właśnie dlatego, że gracie na licencji Amici. Wasz prawnik o tym trąbi w mediach na lewo i na prawo. W moich oczach jesteście więc Amicą, zwaną Lechem Poznań przypisującą sobie sukcesy prawdziwego Lecha, ale odcinająca się jednocześnie od jego czarnej przeszłości. Niezłe wariactwo.

 

Wiara w to, ze Legia czy jakikolwiek inny klub sa czyste, zdumiewa. Kwestia czasu, kiedy znajda paragrafy na reszte.

 

Dowody. Nie ma? Ciiiiiii. Legia, Wisła, Odra, Ruch i wiele innych są czyste.

 

Zresztą raz jeszcze powtórzę. To nie temat na dyskusję o korupcji w Polskiej piłce, a temat o Lechu Poznań.

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Maiden, Odra jest umoczona, tylko jeszcze nikt nie złożył doniesienia na byłego prezesa. Legia? Poczytaj co w internecie piszą starsi kibice, też kupowała i sprzedawała (to głównie, m.in Ruchowi w dziewięćdziesiątym którymś), o Wiśle mi nic nie wiadomo. Umoczeni byli wszyscy, zaryzykuję twierdzenie, że każdy zawodnik co teraz jest po 30, młodsi zrzucali się, bo by ich wywalili z drużyny/byłaby nagonka w szatni napędzana przez starszyznę.

Odnośnik do komentarza
Nie zdegradują właśnie dlatego, że gracie na licencji Amici. Wasz prawnik o tym trąbi w mediach na lewo i na prawo. W moich oczach jesteście więc Amicą, zwaną Lechem Poznań przypisującą sobie sukcesy prawdziwego Lecha, ale odcinająca się jednocześnie od jego czarnej przeszłości. Niezłe wariactwo.

 

A Legia ile ma wspolnego z CWKS? Jakby sie w to wglebic, to tez nie maja prawa do odwolywania sie do tradycji, wiec nie pitol.

 

Poza tym licencja Amiki to raczej przeklenstwo, bo to klub bardziej umoczony od Lecha. Jak sie zabiora za Amike, dopiero sie zacznie w Lechu rzeznia. Wiec to nie jest zadne uciekanie spod topora, tylko stwierdzenie stanu prawnego. Za ktory wkrotce pewnie zaplacimy.

 

 

Jeżeli Poznaniacy "zdobyli" Puchar Polski metodą przekupstwa to dla mnie rzeczą naturalną byłoby oddanie go drugiemu finaliście: Legii.

Bo skoro PZNP w 1993 roku, pomimo braku dowodów odebrał tytuł Mistrza Polski Legii przekazując go trzeciemu w tabeli Lechowi to wnioskuję, że teraz historia powinna się powtórzyć. Co więcej, uważam, że w przypadku takiego obrotu sprawy obecny zarząd Legii powinien zachować się w taki sam sposób jak Lechici 15 lat temu. Procesować się z zarządem Lecha Poznań o premię należną z racji zdobycia przyznanego tytułu.

 

Widze ze nie rozrozniasz korupcji w ujeciu strukturalnym (gdy KLUB kupuje mecze, za zgoda i wiedza sponsora, szefa, trenerow) od zwyklego kupczenia meczami, zeby dorobic do wlasnej kiesy (gdy ZAWODNIK kupuje lub sprzedaje mecze). Podpowiadam - druga opcja nie konczy sie odebraniem niczego klubowi.

 

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden
A Legia ile ma wspolnego z CWKS? Jakby sie w to wglebic, to tez nie maja prawa do odwolywania sie do tradycji, wiec nie pitol.

 

Tyle tylko, że Legia ani CWKS nie są skorumpowane.

A KP Legia jest spadkobiercą pierwotnej sekcji piłkarskiej CWKS"u. Do reformy jej statusu doszło w 1989 roku. Jasne, np. z sukcesami zapaśniczymi* czy szermierczymi* wyżej wymienionego ma więc oczywiście niewiele wspólnego.

 

*Bardzo bogatymi.

 

Poza tym licencja Amiki to raczej przeklenstwo, bo to klub bardziej umoczony od Lecha. Jak sie zabiora za Amike, dopiero sie zacznie w Lechu rzeznia. Wiec to nie jest zadne uciekanie spod topora, tylko stwierdzenie stanu prawnego. Za ktory wkrotce pewnie zaplacimy.

 

To oczywiste.

 

 

Widze ze nie rozrozniasz korupcji w ujeciu strukturalnym (gdy KLUB kupuje mecze, za zgoda i wiedza sponsora, szefa, trenerow) od zwyklego kupczenia meczami, zeby dorobic do wlasnej kiesy (gdy ZAWODNIK kupuje lub sprzedaje mecze). Podpowiadam - druga opcja nie konczy sie odebraniem niczego klubowi.

 

Widzę, że nie jesteś w stanie zrozumieć krótkiego tekstu napisanego prostą polszczyzną. Służę pomocą, powtórzę treść swojego posta w bardziej klarowny sposób:

 

W 1993 roku tytuł odebrano Legii bezprawnie, na podstawie przypuszczeń i domysłów. Następnie, odebrane mistrzostwo pod "zielonym stolikiem" przekazano Lechowi.

 

Jeżeli w 2004 roku Lech zdobył Puchar Polski w sposób niezgodny z prawem, to na logikę powinien on zostać oddany Legii.

I nie powinien tu mieć znaczenia fakt, czy Lech przeszedł daną drużynę ponieważ jej bramkarz chciał sobie dorobić, a zrzutę na awans wśród kolegów z drużyny organizował bohater poznańskich kibiców, Piotr Reiss.

 

Rozumiesz już, czy powtórzyć raz jeszcze?

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
A Legia ile ma wspolnego z CWKS? Jakby sie w to wglebic, to tez nie maja prawa do odwolywania sie do tradycji, wiec nie pitol.

 

Tyle tylko, że Legia ani CWKS nie są skorumpowane.

 

Widze ze Ty dalej swoje, a ze juz mi sie nie chce tlumaczyc, wkleje to co napisalem wczesniej. Pogrubie nawet.

 

"Widze ze nie rozrozniasz korupcji w ujeciu strukturalnym (gdy KLUB kupuje mecze, za zgoda i wiedza sponsora, szefa, trenerow) od zwyklego kupczenia meczami, zeby dorobic do wlasnej kiesy (gdy ZAWODNIK kupuje lub sprzedaje mecze). Podpowiadam - druga opcja nie konczy sie odebraniem niczego klubowi."

 

Twoja logika jest nastepujaca - jesli pracownik np. Volkswagena skorumpowal policjanta, dajac mu lapowke, to skorumpowany jest caly Volkswagen.

 

Na razie nie ma tematu korupcji Lecha jako klubu. Jest temat korupcji pilkarzy Lecha.

 

I ile mozna plakac o tym 1993 roku. Cala Polska widziala ;>

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Płakać można długo bo Legię zwyczajne okradziono. A cała Polska dziś widzi, na jak bandyckich zasadach, jeszcze cztery lata temu dział Poznański klub. I ile są warte są jego żywe ikony :)

 

Niczego mi nie pogrubiaj, tylko bądź tak miły i raz jeszcze przeczytaj mojego poprzedniego posta bo widzę, że pomimo moich zapytań wciąż do Ciebie nie dotarło (zapewne przez późną porę).

 

Twoja logika, jak i klubu który sobą reprezentujesz, jest zaś zaskakująco podobna do tej którą wyznają nasi ukochani sąsiedzi: Związek Sowiecki był mocarstwem więc i dziś Rosji należy się w świecie mocarstwowe traktowanie, lecz nie należy jej obwiniać za zbrodnie ZSRR ponieważ nie ma ona z nim tak naprawdę zbyt wiele wspólnego.

 

A twój przykład jest, wybacz, nietrafiony.

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...