Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby mi ktoś polecić jakieś fajne anime o tematyce szkolnej? Od razu zaznaczam że nie interesują mnie badziewia typu Ouran High School czy Mai Hime, szukam czegoś poważniejszego, najlepiej żeby był to jakiś romans-dramat. No i żeby nie było mechów, kosmicznych wojowników i pokemonów.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Mógłby mi ktoś polecić jakieś fajne anime o tematyce szkolnej? Od razu zaznaczam że nie interesują mnie badziewia typu Ouran High School czy Mai Hime, szukam czegoś poważniejszego, najlepiej żeby był to jakiś romans-dramat. No i żeby nie było mechów, kosmicznych wojowników i pokemonów.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Nie powiem nic nowego i świeżego, jedynie potwierdzę że Death Note to genialne anime które nie powinno się ominąć :(.

 

Wczoraj skończyłem oglądać, moim zdaniem strasznie nierówne anime. Do momentu kiedy Light

traci death note

jest genialne, później przez długi, długi czas tak naprawde nie dzieje się nic ciekawego i dopiero kiedy

ginie L

, a na scenę wchodzą

N i Mello

na powrót zaczyna się rozkręcać. Przyznam że po tylu pochlebnych opiniach których się naczytałem na temat DN myślałem że będzie to anime-geniusz. Niestety, jak się okazało twórcom zabrakło pomysłów, późniejsze postacie są idiotyczne i kompletnie nie wpasowują się w klimat (Misa, Matsuda) inne irytują (dzieciakowaty Near, szurnięty Mikami ) a fabuła ciągnie się w ślamazarnym tempie. Mimo to jest to anime z gatunku must see dla miłośników ambitniejszej fabuły. Wracam do mangi, ciekawe jak wypadnie prawdziwe zakończenie (to w anime niestety rozczarowuje).

 

 

A co do anime które ma być poważne jak i związane z tematyką szkolna... Jest takie? ;]

 

To ja się Was pytam. Nie musi być jakieś super poważne, grunt żeby dało się oglądać.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

School Days jest do bani, dzięki temu zakończenie jest świetne. Jak już to radzęobejżać ostatni odcinek tylko :D

 

Kimi Ga Nozomu Eien, teraz lecie też 2. sezon. Jest to romans-dramat więc powinno pasować. Shuffle też jest w tej samej kategorii. Osobiście nie lubię takiego gatunku i ww tytuły mało mi się podobały, ale kto co woli ;p

 

Może być jeszcze School Rumble, komedia-romans. Full Metal Panic Fumoffu! też komedia i ma mechy(i troche romans), ale przy tym wyśmiałem się jak nigdy :(

Odnośnik do komentarza
Kimi Ga Nozomu Eien, teraz lecie też 2. sezon. Jest to romans-dramat więc powinno pasować. Shuffle też jest w tej samej kategorii. Osobiście nie lubię takiego gatunku i ww tytuły mało mi się podobały, ale kto co woli ;p
Nie do końca jest to tematyka szkolna gdyż bohaterowie w tym wieku są tylko w dwóch pierwszych odcinkach. Co do wspomnianego przez Ciebie sezonu 2 - jest to alternatywny przebieg wydarzeń z tego co mi wiadomo (co by nie zdradzać za dużo).

 

A co do samego anime to należy ono do jednych z moich ulubionych - jeśli szukasz dobrego romansu/dramy to jest to KGNE jest idealnym wyborem.

 

A poza tym to sam nie wiem czy jest coś takiego jak poważne anime szkolne. Ja mogę polecić wspomniane Full Metal Panic - czasem komedia szkolna, czasem poważniejsza historia związana z militariami i konfliktami. Pierwsze FMP to typowa mieszanka, Fumoffu jest komedią w 100% (za to genialną) a The Second Raid już w pełni poważnym anime (komedii tam mało).

 

Na upartego Air - bohaterowie są w wieku szkolnym ale samego tamtejszego życia nie ma raczej pokazanego. Samo anime natomiast mnie się bardzo podobało, szczególnie końcówka.

 

Możesz spróbować coś z filmów Shinkai Makoto - bohaterowie wielu z nich to właśnie młodzież szkolna.

Odnośnik do komentarza

TSR jest bezpośrednią kontynuacją Full Metal Panic, więc tak, nie będzie wiadomo co i jak. Z Fumoffu! jest inaczej. Jest to czesc Full Metal Panic, ale nie ma tam raczej żadnych znaczacych powiązań fabularnych. Tam skupiono się głownie na rozśmieszaniu i pokazaniu normalnego życia w szkole czy trochę poza nią.

Odnośnik do komentarza

Jak już mario powiedział, TSR wyszło jako trzecie i pod żadnym pozorem nie powinno być oglądane jako pierwsze. O ile z fumoffu można spać spokojnie (sam oglądałem będąc w połowie zwykłego FMP) o tyle TSR to już poważniejsza "bajka" i wypada znać w pełni oryginał co by połączyć ze sobą wszelkie wątki.

 

Samym FMP się też nie zniechęcaj przypadkiem - anime popada w schematy ale jako ogół jest dobre a kontynuacja to już naprawdę wysoki poziom.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze raz dzięki. Zastanawiam się nad FMP i Kimi Ga Nozomu Eien, tylko że mam mały problem ze znalezieniem tego drugiego, nie wie może ktoś gdzie mógłbym to znaleźć? Przejrzałem większość znanych mi anime serwisów i nic. Torrenty odpadają. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Edit: Nevermind, już znalazłem.

Edytowane przez Kazuo
Odnośnik do komentarza

Polecam "Shigurui", ta zaledwie 12 odcinkowa seria z 2007 roku to perła wśród anime i piękna pozycja dla fanów dobrego kina. Historia jest o samurajach, ale nie jest żadną kalką wielu temu podobnych, Shigurui ma swój własny niepowtarzalny klimat. Anime ma świetną kreskę, dobrą animację, piękną orientalną muzykę, która podbija jeszcze mocniej klimat oraz dojrzałą historię, której młodsi widzowie nawet mimo zakazu "od lat 18" po obejrzeniu dużo by z niej nie zrozumieli pomimo bardzo oszczędnych dialogów. No właśnie serii nie polecam osobom uczulonym na krew, brutalność i okrucieństwo, seria jest tym naszpikowana, brak tu jakichkolwiek elementów humorystycznych. Shigurui to 100% dramat z naprawdę ciężkim klimatem, to jedno z najlepszych anime jakie widziałem, dziwne że tak mało się o nim pisze, czyżby ludzie nie umieli już docenić czegoś ambitnego?

Odnośnik do komentarza
Jeszcze raz dzięki. Zastanawiam się nad FMP i Kimi Ga Nozomu Eien, tylko że mam mały problem ze znalezieniem tego drugiego, nie wie może ktoś gdzie mógłbym to znaleźć? Przejrzałem większość znanych mi anime serwisów i nic. Torrenty odpadają. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Edit: Nevermind, już znalazłem.

 

 

http://www.animedownloads.us/kimi-ga-nozomo-eien.php

tu masz dd nie wiem czy o to chodzilo ale mysle ze ci sie ten link przyda...

Odnośnik do komentarza

FATE/STAY NIGHT :D - Ja pie**** świetne anime !!, na podstawie mangi i gry PC typu visual-novel. Ogólnie sama fabuła może wydawać się lekko oklepana (ot jest sobie cel którego starają się dosięgnąć za wszelką cene bohaterowie, w tym przypadku świętego graala) niemniej sam jestem podjarany tą serią (a anime oglądam nie od dziś :P), reprezentuje ona gatunek Shonen (czyli taki jak Naruto, Bleach, Dragon Ball-sy itp itd), a co do wyglądu samych walk, twórcy takich anime jak wymieniony Naruto czy Bleach, powinni się uczyć od Type-Moon (twórców Fate-a) :P :P .

Odnośnik do komentarza

Dawno nic z anime, nie oglądałem i teraz nadrabiam zaległości :D Ze swojej strony mogę polecić "Sayonara Zetsubou Sensei" - świetna, z deka absurdalna przesiąknięta czarnym humorem seria anime, opowiadająca o pewnym nauczycielu i prowadzonej przez niego klasie ( przedstawiająca "odchyły" uczniów, głównie dziewczyn - mamy więc dziewczynę z rozdwojeniem jaźni, hikkikomori, nielegalną imigrantkę Marię ).

 

Seria ma 12 odcinków, a aktualnie w japońskiej telewizji zaczął się drugi sezon tego ciekawego Anime. Polecam :P

Odnośnik do komentarza
jakie polecacie anime "na myślenie", cos w stylu death note. Słyszalem kiedys o jakims anime o ludziach zmodyfikowanych genetycznie,raczej cięższe ale nie pamietam tytulu...

Chcesz anime gdzie się myśli, obejrzyj "Ghost in the Shell: Stand Alone Complex" i potem jeszcze lepszy drugi sezon "Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG" co prawda ludzie tam nie są modyfikowani genetycznie a cybernetycznie :P

Odnośnik do komentarza

A propo modyfikowanych ludzi... co prawda anime nie oscyluje w tej tematyce ale posiadało jeden wątek i przypomniało mi się - Blue Gender.

 

Nie wiem czy przypadkiem już tego nie polecałem ale nawet jeśli to się powtórzę gdyż seria jest tego warta. Najprostsze określenie to połączenie anime przygodowego, dramatu i akcji. Postacie są ciekawe, ogólna historia interesująca a sama reżyseria odcinków wręcz świetna.

 

Fabuły nie będę opisywać, wystarczy wklepać w gugle. Ogólnie sporo podobieństw/nawiązań do Starship Troopers, ale od razu mówię, że anime jest czymś więcej niż bezmyślną sieczką. Polecam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.