Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem ostatnio:

Death Parade - dobre, acz troszkę mimo wszystko niewykorzystany potencjał. Mogło być zdecydowanie bardziej emocjonalnie, mocniej, lepiej. A tak... w moim odczuciu wyszedł taki zbiór nowelek, który dość niezdarnie starano się jakoś połączyć w całość. Tylko kilka spośród wszystkich odcinków zrobiło na mnie jakieś większe wrażenie. Kulało też zarysowanie postaci i relacji między nimi. Np. scena, gdzie

 

Decim został zaatakowany przez rudego barmana


O co w tym chodziło? Po co to było? :dunno:

 

Takich kwiatków jest więcej. Sam zaś

 

Decim

zdawał się być postacią najbardziej wypraną z emocji ze wszystkich, no a przekaz całości miał być chyba kompletnie inny, nie?

Tym niemniej klimat i ogólny pomysł się mnie podobały. Szkoda, mogło być z tego coś o wiele lepszego. :/

A.I.C.O. Incarnation - im dalej, tym mniej mi się podobało. Sam nie wiem czemu. Chyba najsłabsza produkcja od Bones w moim mnieniamiu, choć nie widziałem wszystkich.

Teraz za to zacząłem zachwalane tu 7DS i o jeny. Po pierwszym odcinku już wiem, że to będzie banderas. :fsg:

 

 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Pierwsze 6-7 epów nuda, sam mialem dropowac Gurren Lagann. Ale potem :fsg:

 

Co tam sie dzieje o mamo, jedno z najlepszych anime w historii. Poczatek niestety nudny bo musi w taki sposób zbudowac "swiat" i przygotowac do tego co czeka pozniej, taki urok.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Megalo Box - już po finałowym, 13-stym odcinku.

orig

 

Materiału źródłowego, czyli tak mangi, jak i starego anime pt. Ashita no Joe, nie znam, aczkolwiek z tego co czytałem, to nowa adaptacja do formy anime jest dosyć luźna względem oryginału. A jej zakończenie jest zupełnie inne, o czym później.

Bez przedłużania: dla mnie to najlepsza nowość sezonu wiosna 2018. Niespotykana już dziś, oldschoolowa stylistyka, porządna animacja i świetna muzyka (motyw przewodni wleciał nawet na Spotify) Bokserska historia Joe w lekko dystopijnym świecie przyszłości została dobrze poprowadzona, z wiarygodnymi i nieźle zarysowanymi postaciami. Taki np. trener Nanbu to dla mnie przykład znakomitego pisania - pewnie nie jestem jedynym, który z początku typa nie cierpiał, a z czasem zmieniłem nastawienie o 180 stopni.

 

Całość jest utrzymana w raczej poważnym tonie - śmieszków i gagów tu nie uświadczymy, ale dla mnie to nie wada, a wręcz przeciwnie, biorąc pod uwagę całokształt.

Finał serii podzielił fanów: Jedni ostro hejtują i mówią o zmarnowaniu całej wcześniejszej podbudowy hype'u na finałową walkę, drudzy są zadowoleni. Ja, po namyśle, zaliczam się do tej drugiej grupy i cieszę się, że ktoś tam sobie nie

 

umarł, jak to ma miejsce w finale mangi



9+/10 

Czy będzie kontynuacja anime? Obecnie nie jest to ani potwierdzone, ani zdementowane. Wiadomo natomiast, ze otrzymamy kilka dodatkowych epizodów w formie OVA na wydaniu blu-ray, mającym się ukazać jakoś w lipcu. :good:
 

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kolejna porcja anime godnych uwagi.

 

Sayonara Zetsubou Sensei

Sayonara Zetsubou Sensei

Anime opowiada o nauczycielu, który codziennie chce popełnić samobójstwo ponieważ otaczający go świat oraz zaistniałe w nim sytuacje doprowadzają go do rozpaczy. Tyle tytułem wstępu.

Poszczególne odcinki składają się na oddzielne historie, w których to różnego rodzaju mody, fenomeny w danym okresie są poddawane krytyce przez bohaterów - często do granic absurdu. Jednakże fenomenem tego tytułu są bohaterowie czyli rzeczony nauczyciel oraz jego uczniowie o bardzo specyficznych charakterach. Ważne jest to iż każdy z nich dostaje swoje 5 minut w każdym z epizodów dzięki czemu mimo iż postaci jest sporo to nie czuć że któraś z nich jest na doczepkę. I tak mamy do czynienia z między innymi niezdrową optymistką Kafuuką, pedantyczną Chiri, itd.

Mimo iż jest to anime sprzed 11 lat i oglądam je już z dobry 4 raz to tematy w większości przypadków nadal są aktualne i śmieszą. Od strony graficznej jest to typowy Shaft, czyli częsta zabawa koncepcją i statyczne kadry.

Pierwszy sezon nadal uważam za jedno z najlepszych anime jakie oglądałem za wszystko to co powyżej napisałem, jednak drugi jest wyraźnie słabszy ze względu na chaos oraz natłok wszelakich wątków przez co oglądanie jest często męczące. Trzeci to znowu powrót do sprawdzonej formuły z sezonu pierwszego tylko niestety z naleciałościami z drugiego.

 

Sezon1  9/10

Sezon2  6/10

Sezon3  7/10

 

Yoru wa Mijikashi Arukeyo Otome (Night Is Short, Walk on Girl)

Yoru wa Mijikashi Arukeyo Otome picture

Film z 2017 roku więc jest to świeżynka i to nie tylko ze względu na swój młody rodowód ale przede wszystkim za cały koncept i tą przepiękną stronę wizualną.

Jest to historia pewnej tajemniczej dziewczyny oraz jej perypetii podczas nocnej eskapady, która wydaje się bardzo długa. Z gatunku jest to romans ale podany w tak fenomenalny sposób iż nie odczuwa się oglądania typowego romansidła, a po prostu dobrej komedii. Więcej nie mogę napisać bo to byłyby już tylko spoilery.

Od strony wizualnej jest to najlepsze anime jakie oglądałem w tym roku i przebija pod tym względem nawet Violet Evergarden. Grafika, grafika, grafika po prostu coś pięknego i mam nadzieję na więcej produkcji w tym stylu. Cały film trwa 1h30min i nawet przez minutę się nie nudziłem.

Informacyjnie muszę wspomnieć o tym iż warto przed seansem zapoznać się z 11 odcinkowym The Tatami Galaxy ponieważ oba anime mają miejsce w tym samym uniwersum oraz skupiają uwagę na tych samych bohaterach. Dzięki temu można wyciągnąć wiele smaczków z filmu.

Aha za produkcję odpowiada studio, które robiło Devilman: Crybaby.

 

8/10

 

Mawaru Penguindrum

Mawaru Penguindrum picture

Perełka... i tak naprawdę już mógłbym zakończyć opis ale nie bez skazy.

Historia dwóch braci którzy za wszelką cenę chcą uchronić swoją siostrę przed śmiercią, a mogą to uczynić wykonując polecenia dziwnej pingwiniej czapki. Pierwszych kilka odcinków może być mylących (i nudnych) przez skupienie całej uwagi na pewnej "Stalkerce" ale kiedy w końcu anime skupiać się zaczyna na głównym wątku a raczej na przedstawianiu go bardzo oszczędnie kawałek po kawałku dostrzec można jego geniusz.

Od strony wizualnej jest bardzo przyjemnie i gdybym wcześniej nie spojrzał jakie studio odpowiada za animację powiedziałbym iż to SHAFT. Muzyka to nic specjalnego ale też nie przeszkadzała.

Siłą tej produkcji z całą pewnością jest historia i to w jaki sposób jest prezentowana jedynie gdyby całość była krótsza o te 4-5 odcinków ocena byłaby wyższa.

 

7+/10

 

Natsu no Arashi! (Summer Storm!)

Natsu no Arashi! picture

Anime z 2009 roku składające się z dwóch sezonów i żałować tylko mogę że nie obejrzałem tego wcześniej.

Historia o Arashi mogącej cofać się w czasie oraz chłopca Hajime, który na wakacje przyjechał na wieś do dziadka. Pierwszy sezon wprowadza widza w całe uniwersum, zapoznaje z wszystkimi bohaterami. Warto zwrócić uwagę na dosyć ciekawe postacie oraz nietypowe czasy w jakich odbywa się akcja. Jest to komedia z elementami dramatu i jako całość to wszystko gra jednakże drugi sezon to spadek formy gdyż pierwsza jego połowa skupia się na niepotrzebnym wątku a dopiero końcowe 4 odcinki są w zwyżkowej formie.

Strona graficzna jest bardzo przyjemna dla oka szczególnie dla osób które oglddały starsze produkcje, a strona audio to nic specjalnego.

Aha... w całym anime można znaleźć mnóstwo easter eggów związanych z innymi anime.

 

Sezon1  7/10

Sezon2 5+/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...