Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.10.2018 o 00:13, Hero of Orion napisał:

 

Budżet Overlorda 5 jenów i miska ryżu dla animatora. O ile pierwsze sezony jakoś trzymały ten minimalny poziom to ostatni pokazał że twórcy mają gdzieś Overlorda i zepchnęli tworzenie na stażystów.

 

No niektore efekty to jakis cyrk na kolkach. Ale mimo wszystko fajnie sie to oglada.

Odnośnik do komentarza

Goblin Slayer - zobaczyłem 2 odcinki i na razie odpuszczam. Jedyna zaleta tego show to brutalność, cała reszta słabuje. Nudny świat, sztampowi bohaterowie, a pod względem animacji to nic szczególnego.

 

SSSS. Gridman - to akurat polecam obczaić. Jest duża szansa, że się spodoba choć... całe show jest lekko dziwne. Mnie spodobała się specyficzna, ciut ślamazarna narracja i jakieś takie wyciszenie całości, które ciekawie kontrastuje z tym, że to anime o mechu naparzającym się z kaiju. Jest tu sporo fajnych ujęć (jedno poniżej - rozmowa w lustrach) oraz ciekawych sztuczek narracyjnych. Całe show kipi też od różnych meta-nawiązań do klasyków gatunku i jak ktoś się w tym lubuje to będzie miał sporo radochy. 

 

Twórcy zapowiadają w tym sezonie jeszcze jakiś wielki twist, więc albo będzie TOP tego roku albo gó.wno. Jednak po 5 epizodach jestem zaciekawiony i zadowolony. 

 

I ostatni powód... Rikka Takarada, czyli best waifu of the season. A ostatni epizod to szkolny wypad na rzekę, więc chyba wiecie co to oznacza :banderas: 

W spoilerze macie oficjalne produkt firmy z tej okazji. :D 

Dq2BwVpU8AEB8F9.jpg:large

 

2a6378e9e238c90bdc375f6b5f29330615401596

 

SSSS-Gridman-Anime-Header-001-20171201.j

Odnośnik do komentarza

Asobi Asobase

Asobi Asobase picture

Ostatnio trochę mniej czasu na oglądanie, więc nadrabiałem sezon letni i przyszło mi obejrzeć przez przypadek tę perełkę. Komedia, w której obserwujemy trzy dziewczyny, które "założyły" klub zabaw. Tylko same przyczyny jego utworzenia oraz to co się dzieje w ramach jego istnienia to mistrzostwo świata. Liczne nawiązania do innych anime, gier oraz gościu

Spoiler

strzelający laserem z dupy lub transwestyta

, to tylko czubek góry lodowej.

Przez bite 12 odcinków twórcy nie zwalniają tempa i człowiek cały czas się chichra. Na wyrazy uznania zasługuje także Kino Hina podkładająca głos pod jedną z głównych bohaterek (to jak moduluje głosem w zależności od zachowania bohaterki, wielki szacun).

Pod koniec roku ma być jeszcze jeden odcinek wydany.

9+/10

 

High Score Girl

High Score Girl picture

Samo anime nie jest niczym nadzwyczajnym, ale na uwagę zasługuje to że w centrum uwagi są gry, konsole, salony arcade, itd. Przez 12 odcinków mamy do czynienia z premierami PlayStation, SegiSaturn, wieloma częściami Street Fightera (w którym główni bohaterowie są zakochani), a także wszelkiej maści grami z lat 90-tych XX wieku.

Taka pozycja dla miłośników gier.

6+/10

Edytowane przez Loko_PL
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.12.2018 o 19:40, Cedric napisał:

Weźcie się lepiej za  oglądanie tego "SSSS. Gridman" -  w zeszły tydzień (pipi)ło epizodem nr 9, który na lajciku wyrasta na faworyta w głosowaniach na "najlepszy pojedynczy odcinek 2018 roku".

 

 

Twój post przekonał mnie do odpalenia i w 3 dni nadrobiłem wszystkie epizody. Świetne anime, 9ty ep co za sztos :banderas: Akane to jeden z lepszych villainów ostatnich lat. Ta niska ocena na mal w porównaniu do innych serii z tego sezonu to jakiś żart.

Odnośnik do komentarza

A co się odjaniepawliło w końcówce najnowszego 10 epizodu to :obama:

@Kinoji

 

Ocena pewnie wynika z tego, że chyba sporo osób widziało tylko pierwsze epizody, gdzie wydawało się, że będzie to typowe show z cotygodniową bitwą z kaiju. Już nie mówiąc o tym, że Gridman to ultra hołd dla klasyków gatunków i widziałem posty, w których ludzie narzekali na kiepskie CGI potworów. A przecież tu każdy element stylistyki ma znaczenie.

 

 

Edytowane przez Cedric
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Cedric 

 

WIELKIE dzięki za polecenie SSSS. Gridmana. Nadrobiłem wszystko na dwa posiedzenia i jestem już na bieżąco. 10 i 11 ep to :fsg: :fsg:  Piękne twisty. 12 zniszczy. 

Animacje(festiwal fajerwerków na ekranie), kreska, ost, klimacik, historia - wszystko MEGA :banderas: Cała ekipa Gridman Alliance też bardzo spoko(Calibur teh best). Główny antagonista kozak. No świetnie się to ogląda. Na razie najlepsza nowa seria w 2018 obok Kaze.

 

li7wroq.jpg

 

9/10

Edytowane przez sprite
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...