Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, sprite napisał:

@Cedric 

 

WIELKIE dzięki za polecenie SSSS. Gridmana. Nadrobiłem wszystko na dwa posiedzenia i jestem już na bieżąco. 10 i 11 ep to :fsg: :fsg:  Piękne twisty. 12 zniszczy. 

Animacje(festiwal fajerwerków na ekranie), kreska, ost, klimacik, historia - wszystko MEGA :banderas: Cała ekipa Gridman Alliance też bardzo spoko(Calibur teh best). Główny antagonista kozak. No świetnie się to ogląda. Na razie najlepsza nowa seria w 2018 obok Kaze.

 

9/10

 

W ostatnim odcinku będzie znowu rządził storyboarder z 9 epizodu - młody, zdolny Ikarashi. Może być kozak. 

 

A jak pięknie scena z pierwszego odcinka łączy ostatnie rewelacje to :banderas:  

Spoiler

QRf5MjQ.jpg

 

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza

@Cedric Co do Ikarashiego, to zadziwiające jest to, jak bardzo widać w jego ekonte naleciałości gainaxowe (czy nawet konkretniej - wzorowanie się na pracach Anno), a mimo tego udaje mu się przemycić swój własny styl. No i typek poza storyboarderem jest też naprawdę dobrym animatorem. Na bank jeszcze o nim usłyszymy.

Odnośnik do komentarza

Ten finalny odcinek:fsg:

A. Niczego nie zepsuli - scenariusz wszystko ładnie zapiął, obyło się bez "wątków z dupy"

B. Ładniutkie walki prawie bez użycia CGI

C. Feelsy

D. Ostatnie ujęcie i wynikający z tego twist - bardzo logiczny przy bliższym spojrzeniu

 

Mały minusik tylko przy tym, że aby dobrze zrozumieć całość trzeba trochę poczytać/znać oryginalnego Ultramana. Ale jak ktoś lubi grzebać to jest to ciekawe doświadczenie. Polecam Twittera tego Pana - wrzuca tam wszystkie nawiązania anime do oryginału i nie tylko. 

 

https://twitter.com/Mach_Dent/status/1074379985790615558

 

Napisałbym więcej, ale muszę iść zażyć trochę social life na mieście. Dopiero jutro rewatch. :frog:

Odnośnik do komentarza

Świetny ostatni ep, jak dla mnie na razie aots leciutko. Bezbłędne ze strony technicznej - animacja, reżyseria, seiyuu czy muzyka, wszystko na najwyższym poziomie. Ale mi co najmniej tak samo, jeśli nie bardziej podobały się przemycone w tle subtelne metafory problemów życia w społeczeństwie japońskim

 

Akane była hikikomori, a scena dialogu kończąca się na niej otwierającej drzwi była FENOMENALNA. No i kwestia nie do końca jasnych uczuć łączących ją z Rikką - tu trafili idealnie w czas, kiedy akurat w Japonii mówi się o

tym temacie w mediach.

 

A sama końcówka, która wszystko ostatecznie domyka i wyjaśnia? No  mistrzostwo. Ależ jestem ciekawy co dalej wymyślą goście z Triggera.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem... może Berserk, Claymore? Tylko to mi przychodzi na myśl z szeroko rozumianego dark fantasy. Możliwe @Kogut, że już dawno je obejrzałeś

 

Ja zacząłem sobie oglądać Onihei na Amazon Prime i po trzech odcinkach chyba zaczynam się wkręcać. Fabuła opowiada o czymś na kształt gildii "prawych złodziei", mającej za cel pilnowania, by okoliczne rzezimieszki działały honorowo i nie naruszały paru podstawowych zasad (nie zabijać, nie pod(pipi)ć od biednych, nie gwałcić)

Okres środkowego Edo, niezłe sceny walk, szczypta humoru i historia z potencjałem :)

Nie gra mi jeno nieco jazzowy OST, ale myślę, że się przyzwyczaję

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Kogut napisał:

Właśnie obejrzałem co się dało z Goblin Slayera , podobało mi się, poleci ktoś coś podobnego ? W zasadzie mam ochotę pograć w jakiegoś RPG w takich klimatach, ktoś kojarzy coś co się wpisuje w taki klimat ?

 

Drifters, Berserk i Claymore to jedyne co przychodzi mi do glowy.

 

Z naciskiem na Drifters, bo sa to dosc podobne klimaty, chociaz pierwszy odcinek tego nie sugeruje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Goblin Slayer zaliczony w 3 posiedzeniach. Żadne goty, ale spoko odmóżdżacz. Takie sobie mocne 7/10. Daleko mi do spustów, ale  jeszcze dalej do hejtów. 

Podobało mnie się na tyle, bym czekał na kolejny sezon :dunno:

Btw: wystartował drugi sezon Mob Psycho 100 :lapka:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.12.2018 o 21:33, Shen napisał:

trzy epy Gridmana zrobione i gdyby nie te spusty na forum, to już bym olał.

 

W dniu 27.12.2018 o 20:43, froncz piotrewski napisał:

To samo u mnie - czekam na poprawę sytuacji bo póki co (pipi) ob.srane

 

@Velius pamiętam jak też tak pisałeś po 3 epach, a potem przyszło nawrócenie :fsg:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...