Skocz do zawartości

Kazuo

Anime godne polecania

Rekomendowane odpowiedzi

Z anime ogladalem tylko dwie serie, bez OVA serie. Potem sie wkrecilem w mange

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To trochę obejrzane z Netflixa:

Dragon Pilot - urocze anime od Bones które ma feel jakby je robiło studio Ghibli. Lekkie i przyjemnie się ogląda. Nie ma co spoilerować - dla mnie cudeńko i hit jesieni. 

Forest of Piano - dodane chyba dzisiaj - jak na razie też dosyć lekkie i urocze - historia o genialnym pianiście. Sporo polskich akcentów - zaczyna się od polskiego dialogu na konkursie chopinowskim tak że aż sprawdziłem czy mam dobrze sub/dub ustawiony ;) Jestem po pierwszych dwóch odcinkach, zapowiada się dobrze.

Gundam Unicorn - Gundamy na Netfliksie. Jak ktoś lubi to podobno jedne z lepszych ostatnio. Leciało sobie do kotleta wieczorami w zeszłym tygodniu (7 odcinków po godzinę). Fabuła to jeden wielki LOL - IMO całej tej serii nie da się brać na poważnie ale czasem parę fajnych walk, dialogów o umieraniu i losie ludzkości i muzyczka pana Sawano (jak zwykle GOTY) wjedzie jak złoto. 

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@froncz piotrewski Jeśli nie widziałem ani jednego Gundama to jest sens się zabierać za tego jednorożca? :potter:

Teraz w sumie chciałem skończyć Mushishi, później zabrać się za Hokuto no Ken, a dopiero dalej się za czymś rozglądać :lapka:

Edytowane przez Frantik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, właśnie Unicorn jest dobrym intro dosyć. W Gundamach IMO i tak nigdy nie wiadomo o co chodzi, ja sam widziałem może ze 3-4 serie jakieś i w każdej się gubiłem. Tego się nie ogląda dla fabuły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście. Dopiero co się skończył 3 sezon i pewnie teraz czekania z 2 lata :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Golden kamuy oglądam, mega przyjemna bajeczka. 1 sezon skończony a teraz leci drugi poletzam

Tylko uwaga na najbrzydsze niedźwiedzie w historii animingu :pawel: 

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.10.2018 o 03:03, Andżej napisał:

ktos ogladal overlorda ?

Budżet Overlorda 5 jenów i miska ryżu dla animatora. O ile pierwsze sezony jakoś trzymały ten minimalny poziom to ostatni pokazał że twórcy mają gdzieś Overlorda i zepchnęli tworzenie na stażystów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.10.2018 o 00:13, Hero of Orion napisał:

Budżet Overlorda 5 jenów i miska ryżu dla animatora. O ile pierwsze sezony jakoś trzymały ten minimalny poziom to ostatni pokazał że twórcy mają gdzieś Overlorda i zepchnęli tworzenie na stażystów.

No niektore efekty to jakis cyrk na kolkach. Ale mimo wszystko fajnie sie to oglada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Goblin Slayer - zobaczyłem 2 odcinki i na razie odpuszczam. Jedyna zaleta tego show to brutalność, cała reszta słabuje. Nudny świat, sztampowi bohaterowie, a pod względem animacji to nic szczególnego.

SSSS. Gridman - to akurat polecam obczaić. Jest duża szansa, że się spodoba choć... całe show jest lekko dziwne. Mnie spodobała się specyficzna, ciut ślamazarna narracja i jakieś takie wyciszenie całości, które ciekawie kontrastuje z tym, że to anime o mechu naparzającym się z kaiju. Jest tu sporo fajnych ujęć (jedno poniżej - rozmowa w lustrach) oraz ciekawych sztuczek narracyjnych. Całe show kipi też od różnych meta-nawiązań do klasyków gatunku i jak ktoś się w tym lubuje to będzie miał sporo radochy. 

Twórcy zapowiadają w tym sezonie jeszcze jakiś wielki twist, więc albo będzie TOP tego roku albo gó.wno. Jednak po 5 epizodach jestem zaciekawiony i zadowolony. 

I ostatni powód... Rikka Takarada, czyli best waifu of the season. A ostatni epizod to szkolny wypad na rzekę, więc chyba wiecie co to oznacza :banderas: 

W spoilerze macie oficjalne produkt firmy z tej okazji. :D 

Dq2BwVpU8AEB8F9.jpg:large

2a6378e9e238c90bdc375f6b5f29330615401596

SSSS-Gridman-Anime-Header-001-20171201.j

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No Goblin Slayer po 5 epach dalej średni. Licze na jakieś mocniejsze pierdolnięcie w końcu.

Tensei Shitara Slime Datta Ken i Run with The Wind za to sztos.

Edytowane przez sprite

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Asobi Asobase

Asobi Asobase picture

Ostatnio trochę mniej czasu na oglądanie, więc nadrabiałem sezon letni i przyszło mi obejrzeć przez przypadek tę perełkę. Komedia, w której obserwujemy trzy dziewczyny, które "założyły" klub zabaw. Tylko same przyczyny jego utworzenia oraz to co się dzieje w ramach jego istnienia to mistrzostwo świata. Liczne nawiązania do innych anime, gier oraz gościu

Spoiler

strzelający laserem z dupy lub transwestyta

, to tylko czubek góry lodowej.

Przez bite 12 odcinków twórcy nie zwalniają tempa i człowiek cały czas się chichra. Na wyrazy uznania zasługuje także Kino Hina podkładająca głos pod jedną z głównych bohaterek (to jak moduluje głosem w zależności od zachowania bohaterki, wielki szacun).

Pod koniec roku ma być jeszcze jeden odcinek wydany.

9+/10

High Score Girl

High Score Girl picture

Samo anime nie jest niczym nadzwyczajnym, ale na uwagę zasługuje to że w centrum uwagi są gry, konsole, salony arcade, itd. Przez 12 odcinków mamy do czynienia z premierami PlayStation, SegiSaturn, wieloma częściami Street Fightera (w którym główni bohaterowie są zakochani), a także wszelkiej maści grami z lat 90-tych XX wieku.

Taka pozycja dla miłośników gier.

6+/10

Edytowane przez Loko_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Run with the wind - sportowe anime o bieganiu od twórców haikyuu. Nie lubię sportowych anime poza haikyuu właśnie ale postanowiłem obejrzeć. Super bajka jak na razie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Run with the wind mega sztos. Ostatnie epy to takie feelsy, że :banderas: 

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i to wciąż się rozkręca, ciary mam na samą myśl co ta będzie później. W kolejnym epie już powinno być grubo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Children od the Whales skończone , jestem pod wrażeniem . Ciekawa fabuła , dobra kreska , mocna muzyka , 12 epow w komentarz zleciało . Czekam na 2nd sezon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi