Jump to content
Kazuo

Anime godne polecania

Recommended Posts

Podbijam From the new world (Shin Sekai Yori), niezbyt znane, a naprawdę świetne, zaczyna się sielankowo, ale później mroku nie brakuje.

Ulalala, co moje oczęta przed chwilą widziały. :banderas:

Sprawdźcie sobie "Babylon" na Amazon Prime, bo jak seria utrzyma poziom to może być topka tego (bardzo mocnego!) sezonu w animcach. Wprawdzie widziałem tylko dwa pierwsze odcinki (z 3 dostępnych), ale to, co się tam wyprawiało aż skłoniło mnie do napisania tego posta.

Montaż, reżyserka i prowadzenie akcji - no tutaj, to jest już jakiś wyższy level popisywania się własnym kunsztem. Wzięło mnie to z zaskoczenia i w drugim epizodzie tak głośno cmokałem z zachwytu, że sąsiedzi nie mogli wiadomości w TVP oglądać w spokoju. Dosłownie poczułem się nieco wytrącony z równowagi, a cholernie rzadko mi się to zdarza.

O fabule cicho sza, bo nie chcę nikomu przypadkiem zepsuć zabawy. Mamy tu do czynienia z thrillerem/kryminałem o lekko politycznym zabarwieniu, więc już samo to powinno wystarczyć by was zachęcić.

Także ten - Kochany Panie Bożu z Japonii bardzo proszę, aby to do samego końca było takie dobre. Z góry dziękuję.

P.S. Ta scena poniżej to... :obama: 

babylon-anime.jpg

Edited by Cedric
  • Upvote 3

Thrillery to mój ulubiony gatunek w animcach, ale żeby znaleźć coś ciekawego w dzisiejszych czasach to jednak jest mały problem. Zainteresuję się, dzięki.

A tak się zastanawiałem czy to ruszać, teraz chyba nie ma wyjścia :wujaszek:

A No guns life widzieli? Po pierwszym odcinku jestem pozytywnie nastawiony, fajny klimacik

Planuję sprawdzić na weekendzie. Tu i ówdzie słyszałem dobre opinie, no i w końcu Madhouse, więc jestem nastawiony pozytywnie.

Jeszcze "BEASTARS" do sprawdzenia. Niby CGI, ale od twórców "Land of the Lustrous" gdzie miło się zaskoczyłem jak bardzo oprawa pasowała do całości.

@Bartolinsky Ja to mam ogromny problem ze znalezieniem anime, które mi się spodoba. Japońce zawsze wyskoczą z typowym dla nich humorem, albo elementami fabularnymi, które wydadzą się poważne/realne tylko dzieciom z podstawówki. Ostatnio zacząłem oglądać "Rainbow" i po 2 odcinkach zacierałem rączki, a po kolejnych 2 miałem dosyć "siły przyjaźni" jak z Naruto.

Godzinę temu, Wojtas1986 napisał:

Do qurwy nędzy kiedy znaleźć czas na dupy na gierki ?:banderas:

Ty to z animców jeszcze nic nie widziałeś, więc :yao: 

Godzinę temu, Pupcio napisał:

A tak się zastanawiałem czy to ruszać, teraz chyba nie ma wyjścia :wujaszek:

A No guns life widzieli? Po pierwszym odcinku jestem pozytywnie nastawiony, fajny klimacik

Oczywiście, że widzieli. Cyberpunkowy setting mnie urzekł od razu. Do tego dobry ost i świetny voice acting. 

W ogóle ten sezon anime to jest jakaś miazga. W jednym tygodniu same kosy: Dr. Stone, Vinland Saga, Blade of the Immortal, Fire Force, Boku no hero Academia, Shokugeki no Souma, Babylon. Do tego Black Clover, No Guns Life i Nanatsu no Taizai. Od lat tak dobrze nie było:fsg: 

Edited by sprite
  • Upvote 1

Tegoroczna jesień przyniosła sporo sztos tytułów, także jaranko jest. Jeszcze jakby Psycho-Pass 3 się udał, to byłoby elegancko, ale jednak wielkich nadziei nie mam :v

Polecaliście tu Parasyte, obejrzałem kilka odcinków i chyba na tym się skończy. Fabuła oklepana, ale to by jeszcze przeszło gdyby nie ten nijaki klimat i debilny dubstep w trakcie akcji XD Szukam dalej czegoś ciekawego. 

polecam No Guns Life

Dwa epki narazie wjechały i czekam na więcej, bo widać, że materiał z napracowaniem :lapka: 

W dniu 17.10.2019 o 23:13, Bartolinsky napisał:

Jeszcze jakby Psycho-Pass 3 się udał, to byłoby elegancko, ale jednak wielkich nadziei nie mam :v

Pierwszy ep 3 sezonu już można oglądać na Prime.

• Upvote 1

Ale następny odcinek vinland sagi to będzie kosa :obama: świetna bajeczka

W dniu 14.10.2019 o 21:12, Paliodor napisał:

Sprawdź dwa sezony Ashita no Joe też  animu bokserskie. Imo najlepsze  o tym sporcie jakie kitajce wypluli.

Wczoraj obejrzałem ostatni odcinek Ashita no Joe i dalej się nie mogę pozbierać. Obejrzałem wiele animców w życiu, ale tylko kilka z nich zadało mi taki cios w serce jak przygoda Joe. W Japonii uważane za absolutny klasyk i pierwsze anime "arcydzieło". Teraz już wiem dlaczego. Dla mnie bezapelacyjnie nr 1 jeżeli chodzi o sportowe dramaty ever. Genialny storytelling z inspirującą, pełną emocji historią i jeden z najlepiej napisanych protagonistów w tym medium. Rozwój postaci Yabukiego na przestrzeni całego anime jest wręcz niebywały(Rikishi i Tange to samo). Do tego surowy klimat z depresyjną nutą lat 70/80 w JPN i towarzysząca temu niepowtarzalna kreska(2 sezon to liga sama w sobie) sprawiają, że przez 126 odcinków się praktycznie płynie. Nic więcej nie chcę pisać, bo tę przygodę trzeba po prostu przeżyć. Majstersztyk jedyny w swoim rodzaju 10/10

"I burned my fire until there is nothing left...all that's left is pure white ash" 

11 

Edited by sprite
  • Upvote 1
  • Like 1

Hajime no Ippo skończone , najlepszy 2nd sezon . Taki trochę niedosyt na koniec został . Jest coś Jeszcze po Rising?:problem:

Na Amazon Prime wczoraj odkryłem nowe anime (przynajmniej dla mnie) Babylon. Polecam gorąco ciekawie się zapowiada. Coraz ciekawsze anime na tym amazon prime. Po Vinland saga i blade of immortal

• Upvote 1

Nie mogę znaleźć innego działu, więc zapytam tutaj. Szukam anime (chyba), które leciała z 10-15 lat temu w TV. Był tam gościu w jakimś robocie czy statku kosmicznym i walczył ze złymi w kosmosie. Jego główny wróg miał bazę na ciemnej stronie księżyca. Kojarzycie może co to?

Było ze 458 takich animków. Może jakiś Gundam.

ed.

bruteforce z googla ze słowami kluczowymi daje coś takiego

Edited by mugen
  • Upvote 1

23 minuty temu, mugen napisał:

Było ze 458 takich animków. Może jakiś Gundam.

ed.

bruteforce z googla ze słowami kluczowymi daje coś takiego

Dzięki wielkie. Teknoman. To jest to :) kawal dzieciństwa mi się przypomniał.