Skocz do zawartości

Gitara elektryczna


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

...moje nowe dziecko: http://www.thomann.de/gb/bc_rich_nt_beast_bass.htm

 

...stare, jak to sięz dziećmi robi, kiedy się znudzą, zamknąłem w szafie, żeby zdechło z głodu ;>

 

 

 

...teraz jeszcze tylko mocny zestaw head+głośniki Hartke i można szerzyć zło...

 

Odnośnik do komentarza
nie wydaje mi sie to zbyt dobrym rozwiazaniem :]

poszukaj jakiegos wzmacniacza , moze uda sie niedrogo kupic jakis uzywany maly piecyk ;]

jak na poczatek to polecam marshall 15 cd, niepozorny, ale przester elegancki :D

 

Tego Marshalla nie kupuj. Jest bardzo krytykowany. Praktycznie w tym przypadku płaci się tylko za znaczek. Jak już musisz kupić mały tani wzmacniacz to peavey backstage/solo.

Odnośnik do komentarza

Ja wiem, co to jest Peavey, i mogę mieć wzmacniacz na pół pokoju, jak chcę. Ale chodzi mi o podłączanie do kompa, bez targania pieca, czy to ma sens. Kolega wyciągął świetne rzeczy, no ale on miał wypas kartę dźwiękową na stacjonarnym pececie. Tak czy siak, przyślą mi tu gitarę to ją podłączę do lapka i sprawdzę, a jak będzie nieznośnie gówniane brzmienie, to wtedy będę się martwił.

Odnośnik do komentarza
nie wydaje mi sie to zbyt dobrym rozwiazaniem :]

poszukaj jakiegos wzmacniacza , moze uda sie niedrogo kupic jakis uzywany maly piecyk ;]

jak na poczatek to polecam marshall 15 cd, niepozorny, ale przester elegancki :D

 

Tego Marshalla nie kupuj. Jest bardzo krytykowany. Praktycznie w tym przypadku płaci się tylko za znaczek. Jak już musisz kupić mały tani wzmacniacz to peavey backstage/solo.

a co z nim jest nie tak ?

pytam z ciekawosci, bo gralem na takim i oczywiscie nie jest jakis prze zaj'ebisty, ale jak na te pieniadze to brzmi znosnie i ma niezly przester :)

 

Odnośnik do komentarza

Jakiś dobry, tani wzmacniacz? Przemyślałem sprawę i prawdopodobnie kupię Washburna, którego polecił mi Doneth - rzeczywiście wszędzie jest polecany jako instrument dla początkujących. Tyle, że ceny piecyków zaczynają się od 130 zł, na coś takiego kompletnie mnie już nie stać <_<.

 

A jak wygląda sprawa z podłączeniem do PC? Podłącza się kablem, odpala odpowiedni program na PC i można grać (zarówno na przesterze jak normalnie)?

Odnośnik do komentarza
Jakiś dobry, tani wzmacniacz? Przemyślałem sprawę i prawdopodobnie kupię Washburna, którego polecił mi Doneth - rzeczywiście wszędzie jest polecany jako instrument dla początkujących. Tyle, że ceny piecyków zaczynają się od 130 zł, na coś takiego kompletnie mnie już nie stać <_< .

Jak nie masz na benzynę do samochodu, to też nie pojeździsz.

Najprostsze podłączenie do kompa - przejściówka z jacka na mini-jacka, wciskasz to do line-in, odpalasz program, w line-out masz głośniki/słuchawki i grasz. Jakość niezadowalająca.

Dozbieraj już lepiej na jakiś prościutki wzmacniacz, bo już o takim PODzie 2.0 nie wspominam (400 zł).

Odnośnik do komentarza

W ramach ciekawostek powiem, że to podłączenie gitary do laptopka na razie nie działa. Można jeszcze poinstalować kilka programów itp., ale już teraz widzę, że opóźnienie będzie koszmarne. Trzeba się rozglądnąć za jakimś małym pierdzioszkiem do pokoju... Głównie chodzi mi oczywiście o puszczenie brzmienie na słuchawki, bo sąsiedzi by mnie ukrzyżowali, jakbym praktykował grę na głośnikach.

Odnośnik do komentarza

Chodzi o wzmacniacz ? Za 300 zł można coś lepszego wyrwać (Orange 15) na tyle, że jak się wkręcisz i zmienisz gitarę na lepszą będziesz mógł jeszcze poszaleć na wzmacniaczu.

 

Rzeczywiście kupowanie do pokoju/domu czegoś większego niż 20 nie ma sensu. Ale przecież od czegoś jest pokrętło volume w wzmacniaczu :) Mnie często nachodzi, żeby sobie pograć koło 1-2 w nocy, więc sobie przyciszam wzmacniacz i szarpie struny, ale tak że słyszę to ja, a nie pół bloku. Na razie policji nikt nie wzywał, czyli albo dobrze gram albo rzeczywiście nic nie słychać :-]

 

Ja używam Rolanda Cube 20x, ostry kombajn. Dużo różnych opcji jak na tak mały wzmacniacz, jak na razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość ragus

Postanowiłem kupić tego Washburna, którego kolega na wcześniejszej stronie pokazał. No ale sama gitara to nie wszystko. Potrzebuję jakiś dobry podręcznik do nauki, żeby podłapać podstawy :). Czy ktoś może mi polecić jakiś konkretny tytuł?

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
Postanowiłem kupić tego Washburna, którego kolega na wcześniejszej stronie pokazał. No ale sama gitara to nie wszystko. Potrzebuję jakiś dobry podręcznik do nauki, żeby podłapać podstawy :). Czy ktoś może mi polecić jakiś konkretny tytuł?

Cokolwiek od Popławskiego, niejedno pokolenie już się na tym wychowało ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...