Skocz do zawartości

Telefony


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde no nie wiem, te Soniacze nigdy mi się nie podobały :smutas:. Fajnie, że jest telefon o mniejszych rozmiarach z podzespołami godnymi flagowca (bo to założenie tego modelu jak rozumiem), ale no tak jak Samsungi S7 Edge, S8, S9 mają swój dość unikalny charakter, tak jak LG V30, te topowe Xiaomi, wszystko jakoś wygląda, tak Sony są takimi klockami bez wyrazu. Jak te średniopółkowe Samsungi, tylko brzydsze jeszcze.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Osobiście nie rozumiem za bardzo dlaczego Apple jakoś opłaca się produkować kilka niewielkich na jak obecne standardy modeli, Sony opłaca się wypuszczać kolejny telefon z serii Compact, a pozostali oferują tylko po kilka modeli w tych samych rozmiarach 5,5-6.

Serio grono ludzi, dla których bardziej poręczny rozmiar jest zaletą, jest tak małe? Tylko czemu wtedy sprzedaż iPhone'ów w mniejszym rozmiarze pozostawałaby tak duża?

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak wybierałem telefon to oglądałem trochę filmików na youtube o różnych modelach, najwięcej chyba od mobzilli (fajny kanał swoją drogą, Paweł robi dobrą robotę). No i teraz wyskakują mi różne, niektóre starsze jak np. ten:

 

 

Oglądam sobie i myślę, że żadnym z tych urządzeń du,py bym sobie nawet nie wytarł już dzisiaj. Cztery lata temu takie G3, S5 czy iP6 to były mocarze nad mocarze, sam pamiętam jak G3 mi imponował, a dzisiaj w pracy go mamy jako jedno ze starszych urządzeń. Wciąż pewnie robi dobre zdjęcia i ma dobry ekran, ale to tyle, ale do użytku już się mało nadaje, zdecydowanie mniej niż telefonu za 600 zł i więcej z 2018 roku. Jak ten postęp zapier,dala. PC nie wymieniałem od 4 albo 5 lat już nawet i nie czuję żadnej potrzeby, no może pod względem gier, ale do tzw. pracy biurowej to on mi na kolejne 10 lat by pewnie wystarczył. A telefony miałem od tego czasu chyba ze 4 czy 5, mój iPhone 7 za chwilę też się będzie do wymiany nadawał (choć póki co oznak zmęczenia nie ma prócz baterii do wymiany, bardziej to zachcianka póki co by była taka wymiana). Ile tego rocznie się produkuje i sprzedaje, a później to jest totalnie bezużyteczne.

 

A jeśli chodzi o wybór to ciągle się biję z myślami czy nie odesłać 4X do Amazonu i nie wziąć trochę droższego, ale lepszego A1 z czystym Androidem :D. Ostrasza mnie jednak rozmiar, 5,5 cali to niestety paletka już. Nie mówię, że nie da się używać, ale wolę urządzenia z ekranami koło 5 cali jednak.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, raven_raven napisał:

Jak wybierałem telefon to oglądałem trochę filmików na youtube o różnych modelach, najwięcej chyba od mobzilli (fajny kanał swoją drogą, Paweł robi dobrą robotę). No i teraz wyskakują mi różne, niektóre starsze jak np. ten:

 

sam pamiętam jak G3 mi imponował, a dzisiaj w pracy go mamy jako jedno ze starszych urządzeń. Wciąż pewnie robi dobre zdjęcia i ma dobry ekran, ale to tyle, ale do użytku już się mało nadaje

Co takiego G3 czy nawet G2 nie umie co jest niezbędne do użytku?

Bo ostatnio użyłem starego G2 do nagrywania czegoś i w zasadzie chodząc po menu nie zauwazylem zadnej bariery, poza mała pamiecia wbudowaną. telefon smigał.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Nic, są używalne. Ale jak się kupuje nowy telefon to chyba nie chodzi o to, żeby coś było tylko używalne. Budżetowiec za 400-500 zł szybciej strony ładuje niż G3 na ten moment, a sam telefon już jest dawno porzucony i wrażliwy na wszystkie dziury chociażby z zeszłego roku. Chodzi mi o to jak szybko to postępuje, urządzenia za 2000 zł lub więcej sprzed 4 lat nie są w stanie dorównać kroku 4x tańszym aktualnym modelom. Gdyby mi ktoś dał możliwość kupna któregokolwiek z powyższych nawet za te 400-500 zł za nowy egzemplarz albo i mniej, to bym nie wziął. Pewnie opcją jest wgranie sobie czystego Androida, ja tak SGS3 do Androida 6 czy nawet 7 przeciągnąłem, ale im dalej w las tym więcej rzeczy było skopanych i na dłuższą metę to męczyło. Szczególnie soft do kamery w tych custom ROM-ach zawsze ustępował możliwościom fabrycznego.

Odnośnik do komentarza

Pewnie tak, ale kiedyś była większa różnica między telefonami, technika szybciej postępowała.

Jak popsułem swojego sony T600 coś tam, to wziąłem od kolegi jakiegoś roczniaka, to wtedy rzeczywiscie poczułem że mam  telefon z innej dekady, nie było  po prostu niektórych funkcji, kamerka gorsza, videła do 15 sekund, przeglądarka jakas systemowa. Nie odtwarzał  wszystkich audio.

Teraz chwytasz 4 letni  telefon i  to nadal jest system np. android na ktory prawdopodobnie sciagniesz ulubione aplikacje i nadal zrobisz dobre zdjęcie, obejrzysz film na yotube,  w 1080p.

 

Teraz problemem głownie jest jak piszesz prędkość działania i brak aktualizacji. Plus jakieś gadgety.

Ja tez bym wolał tanszego nowego niż jeszcze tańszego staruszka.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Tak, nie postępuje to już tak szybko, to prawda. Mimo wszystko te modele z takiego 2014 mają już zarąbiste ekrany czy aparaty. Najbardziej im brakuje świeżego softu i pewnie RAM-u, względem dzisiejszych modeli też ramki są już przestarzale duże. Ale lata temu jak przesiadałem się bodajże z HTC G1 na HD2 to jakbym o 100 lat przeskoczył w przyszłość, jak to wtedy zasuwało, jakie zdjęcia robiło, ten "ogromny" ekran! A później jeszcze szybciej i lepiej na SGS2, gdzie przysięgam, że przeglądarka działała szybciej niż czasami mi dzisiaj na dużo lepszych telefonach, ale to dlatego, że sam Internet był dużo lżejszy. Pierwszy Android to już w ogóle było coś niesamowitego, chociaż dość szybko wychodziły na wierzch problemy z wydajnością, to jednak możliwości jakie te sprzęty dawały w porównaniu do jakichś starych, małych Nokii to był kosmos.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Gość ragus

W kur,we je,bana xperia. Raz, że bateria to żenada, dwa że zaczęła zamulać, trzy że jakość rozmów tak sie pogorszyła że muszę drzeć się do telefonu, a co najlepsze, w rogu ekranu pojawiła się jakaś pomarańczowa smuga :)

@raven_raven

Kruku jakiego ty masz tego śajomi? Bo zaraz chyba wezmę tego 5 plus. 

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.