Skocz do zawartości

Telefony


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.06.2018 o 12:05, Mani napisał:

Kiedys dawałeś 2399 zł za Galaxy S3 albo 1000 zł za Galaxy duo (różnica kolosalna jeżeli chodzi o podzespoły, jakość wykonania, prędkość działania itd).

Dziś dajesz 3699 za Galaxy S9 (czy ile on tam na początku kosztował) albo 1299 zł za Huawei Mate 10 lite i nie ma przepaści. Jest różnica ale bardzo mała i przez większość akceptowalna.

 

 

Mi chodzi o modele z wyższej półki, już nie czuć tego przeskoku jak kiedyś. Jak przesiadałem się z S1 na S3 to było czuć ten postęp. 

Odnośnik do komentarza

Ja zatrzymalem sie na P10 w okolicach premiery jak wyszła. 

 

Aparat tip top, bebechy stykaja. Huywiej obiecywał ze nawet po czasie nie będzie mulic. I tak faktycznie jest. Pierwszy android ktory nie wkuwia po roku, dwoch itd. Bateria tak samo trzyma jak w day one. Czytnik linii to nadal top. Nie mam do czego sie przyyebac. A zmiana tel to bylaby tylko fanaberia. 

Odnośnik do komentarza

W telefonie padło mi złącze Thunderbolt :/ Podłączam komórkę do prądu, na kilka sekund pojawia się błyskawica i telefon przestaje się ładować. Niestety, nie działa na żadnym gniazdku i na żadnym kablu. Jakimi chałupniczymi metodami mogę wyczyścić tak wąski styk nim oddam sprzęt do naprawy?

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

W telefonie padło mi złącze Thunderbolt :/ Podłączam komórkę do prądu, na kilka sekund pojawia się błyskawica i telefon przestaje się ładować. Niestety, nie działa na żadnym gniazdku i na żadnym kablu. Jakimi chałupniczymi metodami mogę wyczyścić tak wąski styk nim oddam sprzęt do naprawy?

 

To nie lepiej kupić w ikei bezprzewodową ładowarkę? Thunderbolt to wejście do monitora misiek. ;>

Odnośnik do komentarza

Moze od poczatku. Huawei nie falszuje probek, tylko mieli wpadke z EXIF, gdzie ktos znalazl zdjecie z Canon 5D Mark III. Wpadka marketingowa. Huawei razem z LG wypuscili pierwsze sensowne smartfony z dual camera (LG G5, HW P9), ale to wlasnie wspolpraca z Leica przyniosla Huawei sukces. Moje subiektywne zdanie na ten temat jest takie, ze Leica nie zniszczylaby sobie marki wspolpracujac z firma, ktora nie mialaby czegos rewolucyjnego.

Z opinii, bo ciagle mowimy o P20 Lite, telefonie za 1.5k pln, to raczej nie ma do czego porownac w tym przedziale cenowym. Dla przykladu, porownujac do slabych Xiaomi (chociazby Mi Mix 2 za okolo 1,6k pln) byloby grzechem. Przy F0.95 dla HW P20 Lite, a innych obiektywach z F2.0, to chyba oczywiste, ze HW ma jasniejszy obiektyw i jest wydajniejszy. Zreszta HW 20 L wyszedl w marcu, wiec ma lepszy procesor, lepszy obiektyw, lepsza baterie oraz lepszy wyswietlacz od kazdego chinskiego telefonu, jaki jest popularny w Polsce.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

LG G3 naprawiony metoda z Youtuba, tj. kawalek tekturki wsadzony pod procesor. Co to fizycznie dało przerasta moje rozumowanie bo procek ani nie mial luzu ani nic (chyba ze chodzi o wypelnienie luki - materiał zamiast powietrznej poduszki). Wazne ze ekran nie mruga i nie gasnie więc można odpalić i zrobić factory reset póki chałupniczy fix działa. 

 

Edit

Dzialalo 30min az sie nie zagrzal ponownie, glupie guvno xD moglbym sprobowac podejscia nr 2 z folia aluminiowa i pasta termoprzewodzaca, ale gra nie warta czasu. Wazne ze udalo się wipe pamieci zrobić przed sprzedażą na szrot.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, _Red_ napisał:

LG G3 naprawiony metoda z Youtuba, tj. kawalek tekturki wsadzony pod procesor.

Ehhh, skad ja to znam... xD

 

Proba odpalenia G4 po bootloopie, w celu skopiowania kilku zdjec, ktorych nie bylo w backupie.

Najpierw suszarka lachy przez 10 min na piny przy baterii (przerwalo wysylanie zdjec), potem proba do zamrazalnika (xD) na 1h, a na sam koniec rozkrecenie telefonu i plyte glowna do piekarnika na 1h (xDDDD).

 

Kochane LG

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja to samo robiłem z S3 i później z S5 aby odzyskać pliki. Piekarnik na 8 minut i grzanie płyty głównej w 185 stopniach. W życiu już nic nie kupię od Samsunga. 

 

Co ciekawe S3 po pierwszym grzaniu używałem jeszcze 3 miesiące bez żadnego resetu.

 

Telefony super ale nie mam do nich szczęścia. 

 

Co do LG5 złego słowa nie powiem, dwa lata zero problemów. Poza tym, że rozwalił ekran no ale to moja wina. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

O wypiekaniu mobo w 160°C przez 10 min czytałem, ale do ostatniej chwili nie wiedziałem czy to trolling, niczym ze skroceniem kabla od myszki dla mniejszych lagow xD Czytajac o usterkach LG i fixach wiem, ze więcej tej marki nie kupię. A przynajmniej nie używanej bomby zegarowej.

 

@II KoBik II juz kupiliśmy na szybkości siaomi Note 5, gdyz jakiekolwiek telefon był niezbedny na urlopie. Na razie wszystko spoko, nawet fotki ladniejsze robi. 

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...