Skocz do zawartości

Metal Gear Solid


Rekomendowane odpowiedzi

Smoking dla Snake'a i Ninja w kolorach spidermana podczas trzeciego przejścia. No i nie zapiszesz stealth'a czy tam bandany. Trochę kicha - pożycz od kogoś PSXa. :(

Rozmowa jest po obu zakończeniach. Pytasz czy tylko ona? Tak, nie ma nic więcej. Ale wyobraź sobie jak reagowali ludzie zaraz po premierze, którzy mieli w perspektywie czekanie parę lat na niepewny sequel. :D

 

Btw. A które zakończenie jest niby tym odpowiednim? Zdradzę sekret niedoinformowanym:

w tym najprawdziwszym zakończeniu cała trójka odjeżdża na skuterze: David, Meryl i Hal - można je zobaczyć tylko w komiksie/digital novel - podział był raczej typową zagrywką zwiększającą replayability.

Zle mowisz. To nie mialo zwiekszyc replay ability, a mialo byc po prostu bonusem bo MGS mial byc ostatnia czescia serii. Zreszta, Kojima od tamtej pory co czesc zarzeka sie ze to koniec;). Anyway, narobil sobie ztym problemu, a digital graphic nikogo nie obchodzi - "wlasciwym" zakonceniem i tak bedzie obarczona "jedynka" serii Solid.
Odnośnik do komentarza
Niewierny! Na stos!

 

 

 

 

 

twisted.gif

 

Lepiej mi powiedz o której kobiecie mówi Ocelot w zakończeniu.

Wydaje mi się, że tekstu o kobiecie nie ma kiedy

Meryl ginie

.

To chyba ujednoznacznia odpowiedź :(

 

Btw, miało się skończyć na pierwszym Metal Gear, więc to tam mamy jedyne słuszne zakończenie :D

Edytowane przez Solidny (pan)
Odnośnik do komentarza
(...)

I nie ważne co miało być; skończyło się tak że kontynuacja wyszła i to zakończenie o którym mówię jest tym najprawdziwszym. Bo niby co, Snake zostawiłby Otacon'a w Shadow Moses? Bóg wie kto tam przyszedł po incydencie żeby posprzątać. (...)

Przecież Snake w zakończeniu z Meryl osobiście prosił Campbella o "zajęcie się" Otaconem.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

witam Nabyłem niedawno MGS: Special missions (Pal, normalna-nie platynowa SLES 02136) Po włożeniu wyskakuje komunikat o włożeniu płyty z MGS cd1 lub cd2 Gdy włoże którąkolwiek to wyskakuje komunikat error: wrong disk Posiadam MGS platynowego SLES 01370 Czyzbym nie pograł sobie gdyż mam platyne i nie puszcza weryfikacji? A może problemem jest to że gram na ps2 gdyż szaraka nie posiadam? HELP!!!!

Odnośnik do komentarza
zaopatrz się w szaraka, inaczej nie pograsz

A może jednak nie koniecznie? Mam nieplatynowy MGS: Special Missions i platynowego MGSa (oba o tych samych numerach SLES co shaughnessy) i mi chodzi na mojej konsoli PStwo (SCPH-70004) z tym, że czasem muszę kilka razy otworzyć zamknąć klapkę by gra się wczytała.

 

Mi się wydaje, że to wina Twojego lasera. Radziłbym sprawdzić czy odczyta Ci na innej konsoli PS2.

Edytowane przez PiotrB
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
Ehh.. mam mały problem. Jestem już (chyba) przy końcówce. Aktywuję MG, jest rozmowa z Liquidem przez codec, pomieszczenie gazuje się, dzwonie do Otacona i lipa ten mi otwiera drzwi a on są wciąż zamknięte. Czy to wina gry? gram na PC (niestety).

Kup oryginal, w pirackiej wersji gry wystepuje właśnie taki problem...

Odnośnik do komentarza

No właśnie mnie to zaskoczyło że jakaś tam wsteczna kompatybilność jest. W instrukcji napisali że oprogramowanie PS można odtwarzać ale może działać nieprawidłowo. W menu konsoli są opcje polepszania obrazu w grach PSX (chyba takie same opcje jak ma PS2). Nie mam jak tego sprawdzić, więc liczę że ktoś z was odpalał pierwszego Metala na PS3 40GB. A jak ktoś przeszedł całego i nie miał problemów to wtedy sobie kupię używaną platynkę i przejdę.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam MGS1 i PS3 60GB, MGS1 chodzi bez problemów tylko podczas wstawek jak sie słucha ich długo to czasem dźwięk w tle chrupie lekko, ale nie aż tak żeby sie nie dało oglądać filmków przez to ja sie wsłuchałem to to słysze ale wielu co grało w MGS1 na PS3 tego nie zauważyło wiec poprostu da sie spokojnie grać, ale radze grać na SD tv bo jednak zwykłe tv maskują troche niedoskonałości grafiki gier na PS1, żeby mieć wibracje w MGS1 na PS3 trzeba kupić DS3 bo podłączenie DS2 z PS2 do PS3 poprzez przejściółkę nie da nam wibracji w grach z PS1 ani w grach z PS3. Wiem bo sprawdzałem osobiście.

Edytowane przez f5k
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Kochani, właśnie zaopatrzyłem się w pierwszą część Metal Gear Solid na Pc. Od razu powiem, że wcześniej w nią nie grałem. (Widzicie, starym wyjadaczem nazwać mnie nie można...) Wiec zanim zaczniecie mnie wyklinać i rzucać we mnie zdjęciami z Kojimą, wyjaśnijcie jedną rzecz. Jakie było pierwotne przypisanie czynności do przycisków Dual Schocka? Bo widzicie, by być najbliższym oryginałowi gram na padzie od PS3.

Odnośnik do komentarza

Strzałki: normalnie kierowanie postacią; w widoku z pierwszej osoby rozglądanie się

SELECT: włączanie/wyłączanie Codeca

Lewa Gałka: normalnie kierowanie postacią; w widoku z pierwszej osoby rozglądanie się

START: pauza

L1: szybkie "włączenie/wyłączenie" przedmiotów

L2: wybór przedmiotów

R1: szybkie "włączenie/wyłączenie broni" broni

R2: wybór broni

:triangle: : widok z pierwszej osoby

:square: : strzelanie aktualną bronią; bez broni przewrót/ duszenie

:x: : czołganie się; podczas stania kucniecie

:circle: : przycisk akcji (wciskanie przycisków); combo; pukanie gdy oparty o ścianę

 

Trzymając :triangle: można się jeszcze wychylać na boki odpowiednio L1 na lewo, a R1 na prawo.

 

Trzymając jednocześnie :square: i :x: można strzelać biegnąc.

Edytowane przez PiotrB
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pamiętam jak dziś. Maj 98 na Komunię Świętą otrzymuje od rodziców szaraczka. Przejście z Pegasusa na PSX ( SZOK!!!!!) po pewnym czasie w moje ręce wpada MGS ....... I od tego się zaczęło....... Nie było mnie stać na kartę pamięci, ale nie przeszkadzało mi to codziennie przechodzić te same lokacje. Gra LEGENDA. Dla niej warto kupić PSX-a.

Odnośnik do komentarza

Metal Gear Solid moim zdaniem z perspektywy czasu to nie gra to rewolucja, taka fabula, grafika, muzyka wszystko na najwyźszym poziomie. Gra legenda poprostu.

O dziwo nie pamiętam swojego pierwszego przejścia tej gry ale pamiętam źe ledwie znając angielski tak zakochałem się w ?ej grze źe przechodzilem gre ze słownikiem na kolanach ba właśnie ta gra mnie zmotywowała źe angielski to podstawa!!!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.