Skocz do zawartości

Shadow of the Colossus


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

SotC jest prequelem ICO. Ja zaczynałam od kolosów.

nie wiadomo czy jest, to tylko domysly

Tak się składa że twórcy potwierdzili iż Kolosy są prequelem do ICO.

Natomiast reszta to faktycznie domysły.

ups.. faktycznie :/ doczytalem sobie...

 

sa juz jakies wiesci o kolejnej grze team'u ico?? czy nadal poziom wiedzy o ich nowej grze stoi na jednym podobno prawdziwym screenie?

Odnośnik do komentarza

najbardziej denerwuje mnie to,ze gdy kupowalem PS2 dwa lata temu,to Ico walalo sie po sklepowych polkach mozna powiedziec,a wtedy niespecjalnie sie orientowalem na rynku gier(zawiesilem kupowanie PE z uwagi na brak PS2,a o PSX juz nic nie pisano).od jakiegos roku znow systematycznie kupuje PE i wiem ktora gra jest dobra,ale niestety ani Ico,ani SotC nie mozna w sklepach znalezc,na szczescie SotC dzisiaj trafilem,po dlugich poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k
Jesli poszukujecie Ico/SotC polecam allegro....
taaa allegro... ostatnio ICO poszlo za 150zl... przynajmniej SotC trzymie znosne ceny :/

ja ICO na allegro wypatrywałem 3 miesiące zanim pojawiła się pierwsza aukcja :P ale jak się pojawiło to udało mi się wyrwać niemieckie niekolekcjonerskie wydanie za ok. 95zł, a dzień po tym jak zaczynałem licytować pojawiło się polskie wydanie które zeszło za ok 85zł. Generalnie to faktycznie ciężko wyczaić tą grę, może od stycznia coś ruszyło (spojrzałem na allegro - są dwie do sprzedaży).

Odnośnik do komentarza

Grigori -> kupiłeś wersję kolekcjonerską?

 

A tak offtopem to z tym kupowaniem rzadkich okazów tjest tak jak napisałeś. Nigdy nie zapomnę, jak wylicytowałem dwie pierwsze części oddworldu w stanie 3/5 za 150 zł -,- Jak się lubie mieć rzadkie gry w kolekcji, to często przymyka się oko na cenę.

 

Chyba pora kupować Shadow of the Colossus, na razie dostępność jest całkiem dobra, ale kto wie czy w za miesiąc/ dwa się to nie zmieni ;/

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Pokonałem 16 Kolosów. Wrażenia? Wspaniała gra, jedna z nielicznych, o których myśli się jeszcze długo po ukończeniu. Co ja będe się rozpisywał - obok ICo czy GOW jedna z moich ulubionych gier na ps2. Na szybko:

 

plusy:

 

+ klimat, rozległy świat

+ Kolosy (świetnie wykonane, ogromeeeee, róznorodność, zapierające dech w piersiach walki - masakra)

+ muzyka!!

+ Agro - koń - przyjaciel - wspaniale oddana jazda konno

+ niektóre krajobrazy, budowle (wodospady, opuszczone miasta) - zapierają dech w piersiach

+ nietuzinkowa, niedopowiedziana pozwalająca na interpretację fabuła i piękne lecz smutne zakończenie

 

minusy:

 

- nie dla każdego (sami bossowie plus podróże na koniu oraz specyficzna paleta barw)

- mogłoby być troszkę więcej zagadek i elementów platformowych

- tekstury polepszające się w miarę dojeżdżania do nich

- chrupnięcia animacji - no ale kolosy są ogromneeeee

 

Moja ocena 9,5/10

 

A teraz mam zapytanie jakie kolosy zrobiły na Was największe wrażenie?

Moje typy:

 

- pierwszy kolos - nie wiemy, czego się spodziewać a tu taka kobyła.. nic, że łatwy ale wrażenie, jacy jesteśmy malutcy ten pierwszy raz - powoduje opad szczeny

- wieeelki ptak nad jeziorem - walka z nim w powietrzu dosłownie zmiata kask ze łba

- pustynny ogromny smok - jak powyżej

- wodny rogaty - ogromny i trzeba jeszcze skurczybykiem kierować

- wodny wąż - jak się zanurza i walczymy o oddech - adrenalina skacze!

 

Ogólnie każdy kolos robi wrażenie :-). Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Moje typy:

 

- pierwszy kolos - nie wiemy, czego się spodziewać a tu taka kobyła.. nic, że łatwy ale wrażenie, jacy jesteśmy malutcy ten pierwszy raz - powoduje opad szczeny

- wieeelki ptak nad jeziorem - walka z nim w powietrzu dosłownie zmiata kask ze łba

- pustynny ogromny smok - jak powyżej

jak dla mnie to jeszcze jaszczurka w koloseum i bawienie sie z nią w podchody

oraz kolos na polu z gejzerami - stosunkowo dlugo z nim walczylem za pierwszym razem

 

no i szkoda kolosow ktore wypadly z finalnej wersji gry przykladowo smok [ale pewnie konsola nie dala by rady ;)] czy tez ogromny pajak

Odnośnik do komentarza

Taa salamandra i żółw też fachowe. Zresztą Coati, można by wymienić wszystkie :-). Nawet te "małe" jak lew czy tygrys upierdliwe skurczybyki. Z żółwiem na gejzerach też się męczyłem, dopóki mi Dormin nie podpowiedział.

 

A zapomniałbym - fachowy design ma trzeci kolos - Rycerz, nie dość, że ciekawie się z nim walczy, mieszka w fajnym miejscu to jeszcze świetnie wygląda :-). Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

dla mnie zdecydowanie drugi kolos, niesamowite były te przerażone oczy gdy schylał się aby przyjrzeć się mi dokładnie. do tego dorzuciłbym oba kolosy latające - pierwszy za swoje majestatyczne ruchy i wspaniałe wrażenia podczas walki a drugi za to że najciężej mi było go załatwić - przecież on nie miał nawet jednego ataku :(

 

na pewno przejdę grę jeszcze raz na zakończenie mojej przygody z ps2, gra jest wielka a ocena w PE to jakaś kpina :/

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

O_O pawel_k - wielgaśne dzięki za tego linka, gdyby nie twój post zapewne przegapiłbym tę ofertę. Super cena, nawet jeśli gra jest w zwykłym pudełku i z "platynową" okładką. Byle nie usuneli oferty do 31, wtedy wypłata i zamawiam!

 

---EDIT---

 

zamówione, powered by Lucek - jeszcze bardziej wielgaśne dzięki za pożyczkę ;)

Edytowane przez ShtaS
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...