Skocz do zawartości

Shadow of the Colossus


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie są, na PS2 animacja lubiła zamulić. Już nie wspominając o mocnym smużeniu bardzo widocznym na LCD. Jak masz taką możliwość bierz kolekcję na PS3.

 

Dlatego poleciłem wersję na PS3, ale i tak obie są świetne.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Ja jestem jedynym, który woli grać w wersje, że tak powiem oryginalne?

Nie lubię wszelkiego rodzaju rimejków. Mam taki zdanie, że skoro pierwowzór był świetny, to czemu miałbym nie grać właśnie w niego?

dlatego że na lcd może być sraka ? dlatego że port jest podrasowany i przestarzała grafika mniej uwiera ? bo trofea ?
Odnośnik do komentarza

Cenowo obie stoją podobnie a bardzo spodobało mi się pudełko wersji ps2.Jedyny plus to ten stały framerate bo grafika mnie nie obchodzi(granie na ps2 ma swój klimat jak i ta stara grafika).

Kolekcja na PS3 ma "odwracalną" okładkę, która z drugiej strony wygląda tak:

gamicosotccoll530.jpg

 

Więc się nie zastanawiaj tylko leć po wersję na PS3.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cenowo obie stoją podobnie a bardzo spodobało mi się pudełko wersji ps2.Jedyny plus to ten stały framerate bo grafika mnie nie obchodzi(granie na ps2 ma swój klimat jak i ta stara grafika).

Zalezy na czym grasz. Jak masz stary tv CRT to tak zgadza się, ale jak odpalasz te gry na 50+'' tv to nie ma tego klimatu.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Niestety tylko wersja HD. Wersja na PS2 ma tak podły framerate , że odechciewa się grać. Przyjemność z gry stanowczo ograniczona i przez to minimum -1 oczko do oceny ogólnej. Szkoda, człowiek kupił ponownie PS2 do ogrania klasyków a wychodzi na to , że najlepiej do klasyków z PS2 kupić PS3. Porażka. 

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Właśnie wróciłem do gry po 8 latach! (tylko że w wersji HD) Dlaczego ja tak nie doceniłem tego dzieła w tamtym czasie?! Pamiętam, że zagrałem w demo i potem kolega mi pożyczył, przeszedłem na szybko i stwierdziłem "nic specjalnego" (wtedy na PS2 uwielbiałem najbardziej gry arcade- bijatyki i wyścigi nie doceniając przygodówek). JAK TO WYGLĄDA! Gra z 2005 roku robi większe wrażenie niż nie jedna z zeszłego. Muzyka piękna, klimat mega. Ubiłem dopiero 4 kolosa a gram już ze 4h :) po prostu zwiedzam ten piękny świat. MISTRZ MISTRZ MISTRZ! :banana: :banana: :banana:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Gra wygląda słabo na dzisiejsze czasy ale nie to się w niej liczy.

Jakiś film oglądałem kiedyś w którym główny bohater miał jakieś problemy psychiczne i przesiadywał w mieszkaniu przed rzutnikiem grał właśnie w Shadow Collossus. Tytułu nie pamiętam ale dość dobrze skupili się w filmie na pokazaniu gry. Fajny motyw. 

Odnośnik do komentarza

Wychodza takie videa, a ja nic nie wiem bo nie wchodze na maila od miesiecy i nie sprawdzam co mnie ludzie informuja :D

http://www.gametrailers.com/full-episodes/lqkol5/pop-fiction-the-17th-colossus#activity_feed_5bbffa36_a7f6_4685_a655_518c770daaeb


jest o mnie wzmianka na 5:34

 

Ogladalem przed przeczytaniem tego posta i to faktycznie o tobie mowili? ;D Od razu skojarzylem z foruma ale nie bylem pewien czy to o tobie.

Odnośnik do komentarza

TLG nie powinno już powstać, zbyt duży hype, zbyt dużo czekania. Jak DKF skończył, każdy wie.

 

 

Ja bym chciał żeby TLG powstało ale na PS3 a nie jak niektórzy spekulują na PS4. Pisząc DKF miałeś na myśli DNF (Duke Nukem Forever)? Jeśli tak to pewnie wiesz, że on był tworzony na 2 generacje wstecz (przeszło 15 lat) i dlatego wyszło to co wyszło, TLG od początku był tworzony na PS3 (pierwotna premiera miała być bodaj w 2011?) i na tą platformę powinien się ukazać, wtedy nie powinno być zawodu (jeśli dokończą grę). Po świetym ICO i SoTC nie mogliby spieprzyć tej gry, też mam nadzieję, że Sony pozwoli dokończyć im tą grę.

Edytowane przez Czimeq
Odnośnik do komentarza

 

TLG nie powinno już powstać, zbyt duży hype, zbyt dużo czekania. Jak DKF skończył, każdy wie.

 

 

Ja bym chciał żeby TLG powstało ale na PS3 a nie jak niektórzy spekulują na PS4. Pisząc DKF miałeś na myśli DNF (Duke Nukem Forever)? Jeśli tak to pewnie wiesz, że on był tworzony na 2 generacje wstecz (przeszło 15 lat) i dlatego wyszło to co wyszło, TLG od początku był tworzony na PS3 (pierwotna premiera miała być bodaj w 2011?) i na tą platformę powinien się ukazać, wtedy nie powinno być zawodu (jeśli dokończą grę). Po świetym ICO i SoTC nie mogliby spieprzyć tej gry, też mam nadzieję, że Sony pozwoli dokończyć im tą grę.

 

 

Powód dla którego nie wyszedł jeszcze TLG, jest prawdopodobnie właśnie PS3. Devowie natknęli się na techniczne problemy, możliwe, że PS3 nie radziło sobie z klatkami przy takim dużym stworze itd. Więc w tym przypadku przejście na PS4 może się tylko grze przysłużyć. Porównanie do DNF jest niestosowne, zupełnie inna sytuacja, zmiany developerów itd.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ueda sam kiedys mowil ze nawet ps3 nie jest w stanie w pelni przetworzyc jego pewnych wizji artystycznych.

 

Patrzac po modelach postaci, ostrosci tekstur i detali, nie dziwie sie ze ps3 mogloby chrupnac tu i tam, i dlatego przesiadka na ps4.

 

Pozatym ICO pierwotnie byl robiony na ps1, dopiero potem zaszla decyzja ze jednak na ps2, i wcale zle na tym nie wyszlo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.