Skocz do zawartości

PSX not dead!


Kimari

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Robię swoją kolekcję TOP PSX i pobrałem w jednej paczce filmiki z chyba wszystkich gier. Dobre, jak ktoś żyje czasami PSXa, jarają go screeny z tamtejszej prasy, to tu ma trzydziestosekundowe filmy z gameplaya! Można przypomnieć sobie dawne tytuły.

Będę wrzucał co dziwniejsze rzeczy. Filmik pierwszy:

to nie gra muzyczna, a raczej wizualizator do płyt Audio. Po co to wyszło w ogóle? Nie wiem :/ No właśnie, w stanach nie wyszło, ale Europa i Japonia dostały swoje wersje.

 

 


Baldur na PSXie, niby fajne, ale podobno nie wydali bo Piotr Fronczewski nie chciał zdublażowac.

W sieci krąży pirat na trzech płytach.

 

 

Kolejna niewydana gra - klimatem może przypomina trochę Medievila?

 

 

Dreams na PSXa. Też jakaś dziwna psychodela, o której niegdyś nie słyszałem.

 

 

Jazda konno na PSXie

 

 

Bijatyka z 1996, wydana tylko w Japonii. Boże, jak to tragicznie wygląda.

 

 

Gra oparta o filmiki FMV, również 1996

 

kolejne japońśkie (pipi). King of Crusher - koleś biegnie w zwolnionym tempie i rozwala wszystko...

Edytowane przez grzybiarz
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

 

Po wrzuceniu materiału z PlayStation Magazynu postanowiłem wrzucić kolejną prasę , a jest to PSX EXTREME który będę wrzucał aż do ery końca PlayStation . Materiały może nie są w mega za(pipi)istej jakości ale trzeba się cieszyć że w ogóle są ;) I będą to lektury na bardzo długo .  Materiały będą rzucane  codziennie :)

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez bizkit666
serio .....
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ale przyznacie, nawet głos podobny do Kazimiery Szczuki. Nasza wersja się wzorowała na hamerykańskiej, gdzie prowadzącą również była taka chamska. 

A Milionerów na PSXa wyszły 3 wersje + wersja dla dzieciaków. Taka ciekawostka - znowu dziś wziąłem się za listę gier z PSXa.

Wyżej wkleiłem filmiki nieznanych i niewydanych gier - również ciekawostki :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

@grzybiarz Ja bym nie znał? Ale zmartwię cię, Windows 10... cóż, lepiej zainteresuj się wine na Linuksie. ;p

 

Po za tym to jeszcze nie wiadomo czy odtworzysz bo i XA i STR mogą mocno odbiegać o standardu (np. mogą być bez nagłówka bo ten jest np. w pliku wykonywalnym). Pod koniec życia pojawiło się sporo gier z XA wielo-bankowym i z tym na pewno będą problemy. Narzędzia te najlepiej odpalać na NT5 i ewentualnie 6/6.1 (XP/Vista/7).

Edytowane przez Berion
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, grzybiarz napisał:

Niby tak, ale u jestem ciekaw na co zgodziło się Sony. Wczoraj z jedna babka doszedłem prawie ze do końca i widać dupcie i cycuszki, hehe. Jakbym taka płytę dostał w 1998... :)

Ściągnij STR Converter

https://ikskoks.pl/download-2/

 

Normalnie działa na Windowsie 10, konwertowałem sobie intro do Vagranta.

 

A co do godzenia się Sony - na pewno nie uświadczysz tam nagości :).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

---
Próbowałem nawet odpalić Vagranta, ale dalej nie szło. Skoro Tobie poszło, a mi nie, tzn. że robię coś nie tak. No i okazało się że wszystkiemu winny jest Daemon Tools. Dziwne, ale obraz odpalony tym programikiem - nie działał do końca prawidłowo. Bo nie mogłem skopiować, żadnego pliku na pulpit, a tym bardziej otworzyć. No więc użyłem PowerISO i poszło. Wieki temu pamiętam, że korzystałem z oryginalnych nośników, ale wiadomo że z wiekiem poszedłem w cyfrę :)
---
Edit:
Dobra, może komuś z Was się uda odpalić te pliczki:

http://www.grzybiarz.2ap.pl/download/03.7z

To jak mniemam baba oznaczona numerem 3 :)
Może @Berion, @ping sprawdzicie dla testu u siebie? :) No u mnie niestety nie działa żaden z tych programów prawidłowo. To co dostałem od pinga, to działa z Vagrantem (inne nie patrzyłem), ale nie działa z tą grą. 

 

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Nie mogę sprawdzić, za leniwy jestem. Wybacz mi. ;p

 

Największe szanse masz z PSX Multi Converter, do którego niektóre pluginy czytają posygnaturowo pliki, ale nie pamiętam już czy przypadkiem nie wymaga w systemie kodeków (nie od wyszukania tylko do odtwarzania wyszukanych; to czasy Kaaza Codec Lite Pack itp).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...