Skocz do zawartości

PSX not dead!


Kimari

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś nie wierzy to niech sam zagra. RE2 przeszedłem jakieś 5 razy po 2 scenariusze dla każdej z postaci (czyli jakieś 10 razy). Teraz, gdy wróciłem do gry po 10 latach, wystarczyła jedna godzina bym zrezygnował.

 

W Tomb Raiderze 2 zatrzymałem się na poziomie ze skuterem. Model jazdy jest beznadziejny. O ile łódką w Wenecji pływa się dość przyjemnie, to skuter wywaliłbym z tej gry bez większego zastanowienia.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

W sumie to da się, ale nie wiem jak to wyczytać :P na wewnętrznej stronie klapki masz takie kółko z cyframi, tam jest napisana data, ale ciężko to rozszyfrować.

 

A więc idąc za tematem, to i ja powiem co nieco, bo u mnie nigdy,PSX, nie jest Dead :P

 

 

Pierwszą swoją konsolkę (PSone), dostałem, około roku 2006. Niestety przez moją głupotę, uszkodziłem laser, a dokładniej wcisnęłem za mocno trzpień i płyta nie mogła się kręcić. (jak się później dowiedziałem, wystarczyło go podwarzyć a ja głupi porzuciłem konsolkę gdzieś w mrokach gratów, a potem wyrzuciłem, ze względu na padniętą płytę główną). No ale cóż potem był nowy PSX, kupiony za 80zł, nie przerobiony, bez padów, ani czegokolwiek, model SCPH-5502. O dziwo mam go do dziś, ale przeżył kilka "modyfikacji". W tym PSX'ie, urwała się podajże taśma lasera, a konsola poszła do szafy. Później były inne konsole (tzn. kilka PSone, i kilka PSX), które też miały swoje różne historie (kilka sprzedanych, kilka uszkodzonych), a stary SCPH-5502, wciąż gdzieś tam był. W międzyczasie obudowa z niego, poszła do innego PSX, (SCPH-9002) którego też mam do dziś (ale uszkodzonego), a sam poczciwy szarak został w starej obudowie pochlastanej farbą olejną (wyglądało to okropnieee). Potem mój pierwszy "szarak" 5502, został rozebrany i poginęło kilka pomniejszych części (śrubki, sprężynki, guziki), a następnie dałem go znajomemu na części. Sam uzywałem mojego 9002 z obudową od 5502 :) Niestety, w wyniku zakupu kilku rozklekotanych PSX'ów, w tym jednego z laserem w nieznanym stanie (też scph-9002), moja konsola padła. Co się stało? Wsadziłem ten "nieznany" laser do mojej konsoli (a poprzednio do jeszcze jednej innej (scph-7502), i do tej w której go kupiłem (scph-9002) ) i jak się okazło laser był sprawcą śmierci 3 zapewne dobrych płyt głównych. Okazało się, że owy czytnik, robił spięcie, które kończyło się uwaleniem PG. W obydwu 9002, padł sterownik lasera, a w 7502, kontroler odpowiedzialny za port padów. Za to został mi sprawny laser z pierwszego 9002 (nie ten robiący spięcie, tylko inny z drugiej 9002)

 

Lecz zdarzył się cud. Przypomniałem sobie o moim pierwszym szaraczku, którego oddałem kumplowi. Okazało się, że ma go jeszcze, a ponadto nie wziął z niego żadnych części (i tak nie było czego brać poza płytą główną, bo nawet zasilacza nie miał). No i tak powstał projekt SCPH-5502 z laserem od SCPH-9002. Jak wiadomo taśma lasera, była za krótka i jakoś musiałem dostosować obudowę, co abym mógł wsadzić ten laser do niej, bo to była ostatnia deska ratunku.

 

A więc z kumplem zmodziliśmy coś takiego:

 

[/url] 20090514128.th.jpg 20090514129.th.jpg

 

No ale to nie zdało egzaminu bo po malowaniu obudowy na srebrno, urwała się taśma od lasera.

 

Efekt po malowaniu:

 

20052011179.th.jpg 20052011180.th.jpg 20052011181.th.jpg 20052011182.th.jpg

 

Potem było trochę kombinowania itp. Aż w końcu niedawno, postanowiłem przywrócić mu dawną świetność. Ruszył projekt "PSX Reaktywacja" Kupiłem na allegro dawcę organów, dzięki któremu mój PSX (tak, tak ten którego kupiłem dawno temu za 80zł), odzyskał blask świetności. Co pobrałem z psx'a z allegro? A więc: Laser, Port Padów, Obudowę (była poobklejana, ale odnowiłem ją bez problemu)

 

Fotki z prac nad "Reaktywacją":

 

 

Wygląd obudowy na początku (obudowa od "dawcy" założona do mojego PSX):

 

dsc00029e.th.jpg

 

Wygląd obudowy podczas czyszczenia (po odklejeniu tych paskudnych naklejek):

 

dsc00032kv.th.jpg

 

Wygląd obudowy po moich zabiegach:

 

dsc00038wq.th.jpg dsc00039jy.th.jpg

 

Tak więc, możnaby powiedzieć, że historia zatoczyła koło, i poprzez wiele PSX i PSone, powróciłem do mojego pierwszego szaraka (a zarazem drugiego własnego PSX, bo pierwszy był PSone).

 

Obecnie planuję poskładać z pozostałych 4 konsolek (4 PSX'y uszkodzone, i bez laserów), poskładać jednego sprawnego, odmalować go na złoty kolor, i kiedyś dokupić mu laser :)

 

Także pozdrawiam wszystkich maniaków PSX, i tak jak temat mówi "PSX Not Dead!!"

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

W sumie, to myślałem ostatnio o kupieniu konsoli na Allegro (choćby dlatego, że mój przedpotopowy laptop odmówił współpracy w zakresie emulacji, netbook jest w tym względzie jeszcze gorszy (laptop bez akceleratora 3d - jak jeszcze emu działało, teraz zwiesza się zawsze poza filmikami - z renderingiem software'owym działał lepiej niż na netbooku z praktycznie dowolną konfiguracją pluginów!), PS3 mi padło, a ja mam ochotę choćby na FFT, Tenchu, czy inną Castlevanię.

I teraz 2 pytania: zwykły PSX, czy PSone? "Czysta", czy przerobiona (wady i zalety? I tak, mam zamiar kupować starsze gry, a nie lecieć cały czas na "backupach", ale może się przydać)?

 

Ew. o czym jeszcze muszę pamiętać?

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj zakupiłam szaraczka na Allegro. Pierwszą moją konsolkę sprzedałam zaraz po kupnie PS2 czyli prawie 10 lat temu.

Jakiś czas temu postanowiłam wrócić do gier z czasów dzieciństwa, a że nadal posiadam PS2 to postanowiłam na niej pograć w gry z PS1. I niestety nie za dobrze to wygląda z grami z PS1 na PS2. Czarnula bardzo dziwnie się zachowuje z płytami cd, płyta z grą głośno chodzi, jakieś szmery dobiegają z czytnika. Takie zachowanie konsoli z płytą nie za dobrze wpływa na psychikę oraz komfort z grania.

Więc tak jak pisałam wyżej, wczoraj wypatrzyłam na Allegro PSone za 99zł w stanie bardzo dobrym jak pisał sprzedawca.

Ja wybrałam konsole przerobioną chipem, gdyż gry są słabo dostępne, niektórych tytułów już w ogóle nie można dostać nawet na Allegro, a w import z zagranicy bawić się nie będę.

W metodę Swap na PS1 nie watro się bawić, a oglądając ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=XzSBG4Q80BA

chciało mi się tylko śmiać - jeden wielki wyścig z czasem :).

Wybrałam model PSone, gdyż wiadomo jest to model najnowszy, ludzie piszą, że nie ma z tym modelem większych problemów.

Przy wyborze kierowałam się także padem, aby był oryginalny szary DualShock, który był razem z konsolom. Zamienne pady oznaczają że konsola była dużo grana i używana, a jednak teraz dokupienie oryginalnego szarego DualShocka do PS1 nie jest takie łatwe ;)

Edytowane przez pink
Odnośnik do komentarza

"Czarnula bardzo dziwnie się zachowuje z płytami cd, płyta z grą głośno chodzi, jakieś szmery dobiegają z czytnika. Takie zachowanie konsoli z płytą nie za dobrze wpływa na psychikę oraz komfort z grania."

 

A masz fata czy slima (PS2)? to co mówisz mnie zaciekawiło, ja nigdy się z czymś takim nie spotkałem... tak na przyszłość się pytam :P

Odnośnik do komentarza

Ja miałem niedaleko siebie komis,w którym można było kupić wszystko:)

Gry na szaraka mieli po piętnaście złotych,w tym dużo tytułów z najwyższej półki,jako,że miałem dość dużo piratów ,bo nie było zbyt łatwo z dostępnością,albo były za drogie,to można by powiedzieć ,że się wręcz rzucałem na to co przyszło.I tak w krótkim czasie liczba oryginałów dobiła do setki.Niestety około rok temu komis zlikwidowali,a lokal wynajęli ziomki którzy sprzedają kompy,ech niestety biznes to biznes.Dziwi mnie jedno,dlaczego ludzie za tak tanie pieniądze sprzedawali,takie perełki jak Oddworld?

Odnośnik do komentarza

Może nabywał za granicą i przywoźił? u mnie gry chodzą po max 3 funciaki, MGS i FF nie znajdziesz ale większość gier tj. Oddword to 3 funty, reszta to "okrągłe" 0.99p

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ODDWORD-ABBE-S-EXODDUS-PS1-PS2-PLAYSTATION-/330647584573?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item4cfc21bf3d#ht_500wt_1287

 

w sklepie byłoby bez przesyłki :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

PS2 z reguły miały takie "Cyrki" z płytami CD. Sam miałem PS2 Slim i też w przypadku gier PS2 CD, z napędu konsoli dobiegały głośne dźwięki. Ponoć to normalne... Za to na PS2 FAT w przypadku gier PSX takich numerów nie miałem :)

 

 

A teraz wspomnę w temacie PSX'a :D

 

 

Tak, tak tak!!

 

 

Nareszcie nadszedł ten dzień :D Zdobyłem PSone :) Konsolka jest w świetnym stanie, a kupiłem ją za telefon (k800i) PSX'a bez lasera i Dwa lasery do PSX (Jeden nie czyta płyt, a drugi ma urwaną taśmę). Jak się okazuje, opłacało się. PSone jest nie przerobione, ale ma ORYGINALNĄ PLOMBĘ SONY, co oznacza, że nigdy nie był otwierany. Zresztą to bardzo prawdopodobne, bo kumpel miał go dwa dni, a dostał go od pierwszego właściciela który jest tak bogaty że wyrzucił ostatnio sprawnego PS2 bo nie był już potrzebny, a kumplowi PSone dał za darmo, bo leżał w szopie...

 

 

W każdym razie czas na foty:

 

 

 

W takim stanie go dostałem:

 

img0710zl.th.jpg

img0711vl.th.jpg

 

img0714aq.th.jpg

 

 

 

Porównanie ze starszym braciszkiem:

 

 

 

 

img0719i.th.jpg

img0720l.th.jpg

 

 

No i ostatecznie w takim stanie jest teraz (wyczyszczony tylko zewnętrznie, bo nie chciałem go rozkręcać, ze względu na plombę) :

 

img0722o.th.jpg

img0725ty.th.jpg

 

 

Co sądzicie o tym maleństwie??

 

 

A no i zapomniałbym dodać. Kupiłem także zasilacz do PSone. Co prawda zamiennik ale nowy. Zapłaciłem 35zł, ale potrzebuje, bo niebawem dojdzie do mnie drugi PSone :D

 

 

dsc00228uz.th.jpg

 

dsc00226nt.th.jpg

Odnośnik do komentarza

Stary dobry poczciwy PSX :wub: ,aż łezka się w oku kręci.Także posiadam PSone,którego zakupiłem za około stówę w salonie zabaw dla dzieci gdzie chodziła kuzynka.A jako,że mało kto na niej tam grał,z chęcią sprzedała.Niestety pady były dość mocno zniszczone,ale sama maszynka była w świetnym stanie.Do dzisiaj na niej z chęcią,raz na jakiś czas gram,podczas gdy starsza wersja , dumnie leży w honorowym miejscu w gablotce ^_^

Edytowane przez darkgamer
Odnośnik do komentarza

W moje ręce wpadł jeszcze jeden PSone :) Tym razem nie w tak świetnym stanie :( Jego historii nie znam za bardzo. Jedyne co wiem, to że ponoć ostatnio był odpalany 2 lata temu i niby działał. Dostałem go w nieznanym stanie, no i jak się okazało nie działa... Stan wizualny też nie był najlepszy, ale chociaż to poprawiłem. Obecnie z wyglądu konsola prezentuje się b.dobrze (ba nawet nieco lepiej niż b.dobrze) :D , ale nie działa. Cały czas szukam po znajomych czy ktoś się na tym nie zna bo w hardware to ja nie siedzę. Podejrzewam jakiś bezpiecznik, ale nigdy nic nie wiadomo. Miejmy nadzieję, że PSone wstanie :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Cif? No panie, zaszalałeś. Tutaj masz majne temat:

 

http://www.psxextreme.info/topic/82156-ozywienie-szaraka/

 

W którym przywróciłem swojego Szaraczka ze świata zmarłych. Trochę Twój kolor podobny do tego, który ja zrobiłem, ale to szczegół, gdyż chodzi o to, iż nie używałem Cif'u, bo nie był do niczego potrzebny ;)

 

Czym czyścicie lub naprawiacie ew. ubytki?

Szpachla! :potter:

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Temat widziałem nie raz :) Poza tym nie wiesz jak upierdliwe są niektóre stare naklejki... Pod ciepłą wodą zeszły bez niczego, ale klej został na szaraczku... Nie mogłem znaleźć odpowiedniego środka na ten problem aż pojawił się CIF :P A właściwie jego tańszy odpowiednik :)

 

 

U mnie w temacie szaraczka zmieniło się baaaardzo dużo... Wyżej pokazywany PSone dostał nowy trzpień (metalowy), a z SCPH-5502 musiałem się rozstać (w sumie to z samym laserem, a reszta wciąż jest u mnie). Ale na szczęście udalo mi się nabyć kolejnego szaraczka do kolekcji, drogą wymiany. Dałem za niego grę na pierwszego Game Boya :lol: Jako że wyglądał trochę nieciekawie, to wsadziłem do niego górną obudowę z tamtego 5502 (ta, którą tak odnowiłem). Niestety szraczek mimo że sprawny to z czasem pokazał że nieco "kuleje". Pierwsze co odkryłem to brak wibracji w padach... No nic, zmieniam porty padów wraz z taśmą (na szczęście mam części zapasowe ^^) i dalej nic. No to znaczy się padł któryś SMD na płycie głównej (muszę znaleźć kogoś z miernikiem). Narazie gram sobie bez wibracji (bo i nawet mi nie potrzebne ^^), aż tu nagle wczoraj po ok. 15 minuatch grania - niespodzianka... PSX się zresetował. Po chwili zaszokowania, zacząłem szukać winowajcy... Jako że o PSXie bardzo dużo czytałem (oraz o problemach z nim, które wcześniej mnie nie spotykały), to wiedziałem, że winny jest zasilacz... No nic, otwieram szafke i wstawiam nowy ^^ I dzisiaj już konsolka śmiga aż miło patrzeć :P Ech, żadna inna konsola mnie tak nie fascynuje jak szaraczek i jego młodszy braciszek PSone :P Pierwsze PlayStation ma w sobie to coś ;) Niebawem może pokażę wam moją obecną "kolekcję", która może i niewielka, ale z pasją :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Projekt X został ukończony :!:

 

 

Prace nad tą konsolką trwały stosunkowo krótko. Pierwszą modyfikacją dokonaną na obudowie widocznej poniżej, było zmazanie napisów "SONY" i "PlayStation" z klapki (jeszcze za czasów seryjnego koloru), oraz dodanie zasilacza z niebieską diodą. Dziś jednak wpadłem na pomysł wyjęcia logo PS z klapki i wycięcia otworu w jego miejscu. Tak też uczyniłem. Potem pomyślałem, że czas byłby szaraka pomalować (po co mi dwie identyczne konsole? Mam już jednego seryjnego szaraczka ^^ ). Wybór padł na kolor o oznaczeniu "RAL 5013" (podgląd poniżej)

 

RAL+Azul5013.jpg

 

 

Postanowiłem zostawić guziki oraz porty padów w seryjnym kolorze, bo już od początku wiedziałem, że będą pasować do nowego kolorku ^^ Do roboty zabrałem się profesjonalnie. Wszystko malowałem około 5-6 razy, po mniej więcej dwie warstwy na raz (co daje około 10-12 warstw :lol: ). Wszystko oczywiście przygotowane do malowania, a sam proces malowania był wykonany starannie (malowałem z odpowiedniej odległości, dzięki czemu uniknąłem jakichkolwiek zacieków czy skaz). Wszystko wyszło wręcz idealnie a efekty moich prac możecie podziwiać poniżej:

 

79154502330833626579_thumb.jpg 24978970915831442577_thumb.jpg 80204146510715044467_thumb.jpg

 

 

A tutaj małe "rodzinne" foto moich "jedynek"

 

55931375830857882658_thumb.jpg

 

Na fotce brakuje drugiego PSone (w naprawie) i niebawem dojdzie jeszcze SCPH-1002 ^^

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

"Żółtek" przeżył najwięcej i spośród wszystkich obecnych konsolek, był on malowany najdawniej. Z bliska wygląda słabo, ze względu na liczne "zniszczenia" lakieru. Generalnie ta konsolka jest ostatnia na mojej liście "do naprawy". Bowiem nie wszystkie te konsole są w 100% sprawne.

 

- Szary (SCPH-7502, 100% seria) [sprawny 99%, bo nie działają wibracje w padach, laser w stanie prawie idealnym - FMV nie tną]

- Czarny (SCPH-9002) [sprawny 98%, bo nie ma tależyka na płyty i laser jest w dość słabym stanie]

- Niebieski (SCPH-5502) [sprawny 100%, laser w stanie b.dobrym - FMV lubią lekko "ciąć"]

- Żółty (SCPH-5552) [sprawny 90%, brak lasera, nie przerobiony, obudowa do regeneracji - nowe malowanie + brakuje połowy mechanizmu klapki, ale nie od guzika]

- Złoty (SCPH-5552) [sprawny 95%, urwana taśma lasera, brak tależyka - w sumie to jest, ale za duży]

- Biały PSone (SCPH-102) [sprawny 100%, laser niemal idealny, konsola przez 12 lat nie była otwierana od nowości - dopiero niedawno ją otworzyłem]

 

W naprawie jest jeszcze drugi PSone (SCPH-102), który się nie włącza i nie ma tależyka na laserze.

 

 

Z wszystkich PAL'owskich modeli PS1 (nie licząć debugerek) brakuje mi jeszcze SCPH-1002 (Niebawem będzie ^^ ) i SCPH-7002 (to może kiedyś...)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...