Skocz do zawartości

>>> AUDIO FAQ


Łebi

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam problem, a mianowicie

chce podłączyć PS3 i kino domowe Sony Dav dz560 do telewizora, tak, żeby możliwe bylo granie i oglądanie telewizji na wszystkich 5 glośnikach a nie telewizja na glosnikach kina, a plejak na glosnikach telewizora[tak jest teraz;/]

i nie mam pojęcia co robię zle, a podlączoe jest:

plejak hdmi do telewizora

dvd[kino] do tv za pomoca hdmi

i czy to wystarczy czy laczyc jakos plejaka z dvd?

czytalem w instrukcji ze mozna podlaczyc plejaka do dvd od razu ale dvd ma jedno wyjscie HDMi wiec nie moge podlaczyc do niego i tv i ps3.

jak to wszystko po kolei podlaczyc i jakimi kablami?

prosze o rade.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Siema .Szukam głośników 5.1 w ciemnym ,wiśniowym drewnie .Cena bliska 300zł .Zainteresowałem się poniższymi Geniusami .Mój kumpel miał model 5000 ,które mają 150 Watów .O 50 więcej ,niż model 4000 .Czy to znacząca różnica ? Różnica na ~50zł ceny ?

 

http://www.allegro.pl/item869852589_genius_sw_hf5_1_4000_gosniki_kino_domowe_do_pc.html

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Witam! Czy ktoś z Was wie jak wyłączyc w Sound Blasterze dekodowanie dźwięku ac3?

Jest tak.Oglądam DVD albo odpalam cos w ac3 , zaglądam w ac3 filter i widzę że filtr dekoduje każdy kanał.W systemie mam ustawione na DIGITAL OUT i podłączam do dekodera przez COAXIAL , amplituner jest ustawiony na 4 kanały ale to nie istotne, istotne jest to że mam sound blastera i to (pipi) dekoduje ac3 i wypuszcza dzwiek analogowo pomimo tego że jest ustawione na wyjscie cyfrowe.

Plis pomóźcie bo jaki sens posiadac cyfrowy amplituner w takim przypadku...

 

Dodam że model Sound Blastera to sb0570

Edytowane przez jamor
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Siema .Szukam głośników 5.1 w ciemnym ,wiśniowym drewnie .Cena bliska 300zł .Zainteresowałem się poniższymi Geniusami .Mój kumpel miał model 5000 ,które mają 150 Watów .O 50 więcej ,niż model 4000 .Czy to znacząca różnica ? Różnica na ~50zł ceny ?

 

http://www.allegro.pl/item869852589_genius_sw_hf5_1_4000_gosniki_kino_domowe_do_pc.html

 

Posiadałem model 5000, teraz mam 5005. Naprawde polecam jeden z nich zamiast 4000, dźwięk z 5000/5005 jest lepszy, szczególnie niskie tony ładniej brzmią. 5000 nabyłem za 260 zł, nic lepszego za ta cenę nie ma.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jak myślicie, jest sens podpisać do PS3 głośniki 2.1 ? Obecnie gram cały czas na słuchawkach, bo dźwięk z TV jest beznadziejny, a zestawu 5.1 nie mam jak sensownie rozmieścić w pokoju. Lepsze słuchawki czy 2.1?

Ale słuchawki podpinasz pod TV? W takim razie jak najbardziej polecam jakąkolwiek wieżę czy kino 2.1. Po przesiadce "dźwiękowej" z tv zauważysz znaczną różnicę. Sam tak gram od dłuższego czasu i jestem b. zadowolony. W miarę kino 2.1 kupisz już za jakieś 5 stówek (chyba, że masz większy budżet to co innego) i jak mówiłem- poprawa powinna być bardzo wyraźna i nie chodzi mi nawet o dźwięk z głośników, ale lepszą jakość na słuchawkach. Nie rozumiem ludzi, którzy grają z dźwiękiem z tv swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Nie wiem na jakie głośniki 2.1 się zdecydować.Myślę nad Logitech Z3 albo Z2300.Z2300 są dużo droższe alę mają duuużo większą moc z kolei za Z3 przemawia niższa cena.Chcę je wstawić do małego pokoju i podpiąć do kompa(głównie do muzyki) ale w przyszłości kiedy nabędę current gena równiesz do gier i nie wiem czy z Z2300 będę miał jakieś dodatkowe korzyści...a może 5.1 ???

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam mały wałek z dźwiękiem w PS3. Konsola jest podłączona do amplitunera kablem optycznym i nie ma dźwięku, chociaż wczoraj wszystko śmigało. Co ważne, po podpięciu laptopa do amplitunera wszystkie kolumny grają. PS3 po hdmi też ma audio w głośniczku telewizora.

 

Wygląda na to, że (pipi)ło któreś łącze optyczne (ps3 lub amp) albo kabel jest lewy... Nie mam możliwości przetestowania innego kabla/konsoli/amplitunera. Mieliście taki problem kiedyś?

 

Amplituner "widzi" konsole podłączoną po kablu optycznym.

 

W PS3 oczywiście ustawione wyjście dźwięku na optykę mam.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się nad wyborem odtwarzacza mp3/mp4. Ma mieć co najmniej 8gb pamięci, dobrze by było jakby miał slot na kartę, nie musi być super w odtwarzaniu zdjęć i filmów, ale musi mieć wyświetlacz. Dobrze by było jakby wyświetlał okładki płyt oraz muzykę FLAC i WAV. Najlepszym wyborem wydaje się być Creative Zen MX 8gb, ale czy ktoś z Was ma lepsze propozycję (do ok 450zł, nie chcę i poda nano)

Edytowane przez m0rr0s
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Od dzisiaj jestem posiadaczem Amplitunera marki Denon AVR1705. Jako że kupiłem go używany, to mogę większą ilość pieniędzy przeznaczyć na głośniki. W grę wchodzi jedynie zestaw 2.1 lub 2.0 nie mogą to być głośniki podłogowe, układ pokoju i mebli ogranicza przestrzeń. Chodzi mi o takie małe mogą wisieć lub stać jak np głośniki dołączane do wież.

Do Amplitunera będzie podłączone PS3, które będzie służyło jako główny odtwarzacz płyt CD, gier i Blu-Ray. Oraz częstego słuchania radia. Głośniki mogą być używane lub Nowe. O Impedancji przy najmniej 8omów. Cena jaką chcę przeznaczyć to jest 600zł. Jakie polecacie firmy. Odpada Creative i Logitech.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Chciałbym podłączyć do wzmacniacza urządzenie odtwarzające pliki z niezależnego lub wbudowanego dysku twardego, a urządzeniem tym sterowałbym bezprzewodowo z komputera/laptopa/telefonu (dodawanie utworów, tworzenie playlist - generalnie obsługa całości). Czy jedynym wyjściem jest Squeezebox, czy też są jakieś tańsze alternatywy?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Miał ktoś słuchawki Creative EP-630 i może polecić/zniechęcić? Padły mi moje Sennheisery MM50, więc chcę na szybko jakieś dobre słuchawki douszne w cenie nie przekraczającej dużo 100zł. Za Sennki dałem ponad 200zł i przestały trybić w 3 miesiące. Mus to u mnie pilot, bo będą używane wyłącznie przy iPhonie.

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 5 miesięcy później...

Postanowiłem trochę odświeżyć sprzęt i kupić nowe głośniki do komputera.

Mój budżet to 500 zł (to jest max, wolałbym nawet poniżej 400). Za tę cenę chciałbym kupić dobre 2.0 (może być 2.1, nie chcę 5.1).

Będę ich głównie używał do słuchania muzyki z komputera, trochę gier i filmów,

Myślałem nad Mirco Lab 2.0 Solo 6c.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/sony-mhc-gtz3i.bhtml#opis

 

co myślicie o takiej wieży? Generalnie chcę sobie kupić, aby podłączyć pod kompa jak i tak do słuchania płyt. Czytałem, że świetnie gra i ma dobre basy co jest dla mnie priorytetem :)

 

1. Czy warto kupić taką wieże za 900zł? Bo takie widziałem najniższe ceny. czy lepiej kupić kino domowe.

2. Czy da się podłączyć taką wieże pod ps3? Jeśli tak to jak? Ps3 mam podłączone pod hdmi do tv i w takim razie wieże podłączyć pod ps3 czy do tv kompletnie się nie znam proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Jakieś dobre głośniki 2.1 albo 2.0 do 1000PLN, powiedzmy. Głośniki mają byc wysokie i "szczupłe" (powyzej 70cm), bo tak pasuje do wystroju wnętrza. Bedą połączone z TV, póżniej z amplitunerem, kiedy już się na jakiś zdecyduję wreszcie. Rozumiem, ze te bez suba nie potzrebuja zasilania z sieci. Rekomendujcie, co tam macie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.