Skocz do zawartości

Serie A


Rekomendowane odpowiedzi

Coś wydaje się boiskowo w tym być, że saga transferowa na dobre stłamsiła i speszyła Donnarummę. W tym sezonie tylko momentami wygląda na tego bogola z poprzednich. Alisson tymczasem z reguły prezentuje się doskonale. 

 

Niezły mecz, gole same się wbiły przypadkiem. Nie czuję zwalniania Montelli w powietrzu. Może dlatego, że podobno Ancelotti nie ma specjalnej ochoty wracać do Serie A.

 

 

 

Hajto to Stonoga futbolu, nie mój typ humoru.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Stało się, Juve straciło punkty. Oficjalnie Napoli liderem, a Juve (i Inter!) 2 punkty za nimi. 

 

 

W hiciorze w Bergamo było wszystko, karny, błędy bramkarzy, w tym Buffona, sędziów, gol i interwencje wypożyczonego z Juve Caldary, genialny Papu Gomez, nieskuteczny Dybala, środek pola Matuidi-Bentancur z jakiegoś powodu... Ze wszystkiego, najmocniej odniosłem wrażenie, że Juve naprawdę potrzebuje Pjanicia - wobec jego kontuzji nie mają specjalnie jakości w środku pomocy. Trudny mecz wielu kontrowersyjnych decyzji sędziowskich, w takich sytuacjach można tracić punkty. Aczkolwiek Napoli nadal ma komplet 7/7 zwycięstw.

 

 

Tak, to jest ten moment dla Napoli... Po przerwie reprezentacyjnej grają w ciągu kilku dni na wyjeździe z Romą i Manchesterem City. Fani pewnie już się modlą, by trener Belgii oszczędzał Mertensa.

 

 

 

W Interze prym wiodą My, Słowianie: jak zwykle wymiata Handanović, na nowy poziom wskoczył Periszić i Brozović. Do tego Milan Skriniar wygląda na potężne wzmocnienie od razu. Inter niby nie zachwyca grą aż tak, by być tak wysoko w tabeli. Przed nimi też najciekawsze testy, bo następne mecze to derby Mediolanu i wyjazd do Neapolu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No nie każdy potrafi pisać innowacyjne, wzbogacające forum, niekopiowane opinie, jak "polscy piłkarze za dużo zarabiają" albo "RDR to dobra gra oh mój gust", co poradzić.

 

 

Było w miarę duże wydarzenie, Juve spada z lidera, to chociaż wspomniałem o nim co zwróciło moją uwagę. Zauważmy tragicznie, że ostatni raz Juve straciło już objętą pozycję lidera w sezonie 2011-12, kiedy zaciekle biło się o tytuł z Milanem dyrygowanym przez Zlatana i Thiago Silvę (i Robinho!). Wspomniałem głównie tylko o graczach nowych czy tych, których występ jakoś zwraca uwagę, np. po wielu dyskusjach o Perisziciu uznałem za godne oddać mu, że obecnie nawet mi imponuje i jest skuteczny jak nigdy. No tragedia, jak żyć po zobaczeniu takiego gunwa. Zostaje czekać na hiciory 14 października w milczeniu.

Odnośnik do komentarza

Jak ty to robisz, ze ogladasz 5 maczy w jwdnym czasie. Bo ja rozu iem sledzic cos i sie wypowiedziec. Ale ty piszesz o meczach rozgrywanych w tym samym czasie jak o czyms co bys realnie ogladal. Bo chyba nie wyciagasz swoich spostrzezen na podstaeie skrotu, albo na podstawi innych komentarzy e internecie prawda?

Odnośnik do komentarza

To akurat ja go przyłapałem na tym meczu :D

 

Pytam bo zawsze mnie to dziwi. Ja w sumie w weekend sporo piłki ogladam, i ogladam ja dosc uwaznie. I zawsze mnie dziwi jak w tym samym czasie komentuje on na psx mecze Ligi angielskiej ( 2 na raz ) lige hiszpanska, włoska i francuska. 

Ale nie wiem, moze ja nie jestem na tyle ogarniety abby wyrazic swoje zdanie na podstawie 5 minutowych przeskokow po kanałach , albo skrótu.

No chyba ,ze to nie moje opinie ;)

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

Ore, 

Ja go wcale nie hejtuje, wrecz lubie czytac te jego posty

 

Mam tylko problem , ze pisze je z perspektywy pierwszej osoby a jest to niemozliwe aby ogladac wszytko i wyciagac wnioski na zywo. 

Juz lepiej jakby bylo " Zbior wiadomosci, prosto z najlepszych zrodeł"  ALbo internety pisza, albo zasłyszane w necie, ale nie w formie , z której wynika ,ze te opinie sa jego

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza

To ciekawe, choć i nieco smutne, że zamiast napisać coś konkretnego o Juve czy Atalancie ktoś woli latami się brandzlować do tego naprawdę oczywistego i suchego zdawało mi się żarciku, że Glik pierwszy raz w pro karierze strzelił gola inaczej niż z dyńki ze stałego fragmentu (plus ciekawostki o tej właśnie treści). Specyficzne w tych waszych pojazdach jest to, jakie są kompletnie bez sensu, jakby sześciolatek je wymyślał na bieżąco. Jaki w tym słynnym przypadku miałby w ogóle być konkretnie cel, żeby to pisać? Gdyby nawet uznać, że są jakieś korzyści z odgadnięcia trafnie części ciała Glika na forum konsol, to nawet w takim przypadku czemu nie miałbym... sprawdzić tego w internecie? Wiecie, tym miejscu gdzie jest Livescore? Trudno odgadnąć, jak sobie to autor wyobraża. Zresztą pytałem o to, bo zdaje się niby oczywiste, ale jak zawsze w pytaniu o logikę na forum, nie ma odpowiedzi tylko powtarzanie trzeźwomyślącej słusznej wersji i tyle.

 

Ale pytania można zostawić, trzymać się swojej wiedzy wykutej religijnie. I tak będzie sobie żył do końca życia taki Kanabis czy Ficuś wspominając latami, jaki jest mądry i lepszy bo Jarka debila sprostował co to kłamał bezczelnie o golu Glika, siejąc propagandę... czegoś. To jest wspaniałe w ludzkości.

 

 

 

W niedzielę wieczorem był hicior tygodnia Serie A, we wtorek wieczorem koleś interesujący się piłką napisał trzy zdania najbardziej zauważalnych rzeczy z niego, ot wspomnieć. No podejrzane napisać już po dwu dniach takie wymagające praktycznie grania w meczu osobiście analizy, że Buffon się nie popisał przy kilku okazjach Atalanty, a Gomez który cały mecz rajdował jak między pachołkami miał efektowny występ, widać że srogie zmyślanie jest uprawiane.

 

Szczerze to się nawet pośmiałem, jak rzadko na forum.

 

Ale serio ludzie, za dużo Tomasza Hajty.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Czy na zlocie miłośników książeczek z obrazkami wypytałeś magistra, kto w tym roku ma szanse, a kto nie ma na króla strzelców? By się postawiło u buka, zarobiło jak na Bacce. Jednak miał wtedy rację, że Milik nie ma szans.

 

Teraz niby walka w najlepsze - rozstrzelał się Dybala, Mertens i Dżeko nadal boscy, Immobile wygląda jak inny człowiek. Za to Belotti w kratkę, Higuain bez szału. Ale ciekawe kto naprawdę faworytem.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Wow, Ogqozo, ty naprawdę masz to w pamięci (ale źle, oczywiście, co łatwo sprawdzić, cofając się o te kilkanaście stron). To nawet smutne dla mnie, bo - tak jak i wtedy pisałem - generalnie lubię twoje wpisy, przynajmniej wkładasz w nie trochę czasu i zaangażowania. Nie mniej lubisz robić jakieś własne projekcje, bo ktoś odważył się skrytykować twój punkt widzenia. Damn, nawet przestałem (celowo) pisać w tym wątku, by nie wdawać się w polemikę, ale jak widać na nic :|

Najbardziej jednak nie rozumiem tych (ciągłych) personalnych wycieczek i wyzłośliwiania się. No nic, widocznie tak już masz, może to ci w czymś pomaga, tudzież pozwala rozładować negatywne emocje - ostatecznie szkodliwości żadnej.

Odnośnik do komentarza

Wow, Ogqozo, ty naprawdę masz to w pamięci (ale źle, oczywiście, co łatwo sprawdzić, cofając się o te kilkanaście stron). To nawet smutne dla mnie, bo - tak jak i wtedy pisałem - generalnie lubię twoje wpisy, przynajmniej wkładasz w nie trochę czasu i zaangażowania. Nie mniej lubisz robić jakieś własne projekcje, bo ktoś odważył się skrytykować twój punkt widzenia. Damn, nawet przestałem (celowo) pisać w tym wątku, by nie wdawać się w polemikę, ale jak widać na nic :|

 

Najbardziej jednak nie rozumiem tych (ciągłych) personalnych wycieczek i wyzłośliwiania się. No nic, widocznie tak już masz, może to ci w czymś pomaga, tudzież pozwala rozładować negatywne emocje - ostatecznie szkodliwości żadnej.

Powinieneś pisać, mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza

Zawsze mógłby napisać coś po prostu o futbolu i tyle i nie jęczeć, i nic. No ale jak widzimy, za to nie ma poklasku, a za prywatne pojazdy po Jarku owszem, więc co poradzić. Nie dostaniemy ani zdania normalnej opinii o piłce.

 

 

O 18 mecz Juve-Lazio, jako przedsmak przed Roma-Napoli, a więc cztery czołowe ekipy w tym sezonie naprzeciw siebie. Co prawda w Juve poza Pjaniciem oficjalnie brak kontuzji, ale mówi się, że Alex Sandro oraz Dybala zaczną mecz na ławce. A więc może brakować trzech najlepszych graczy Juve... Niby nigdy nie ma co wątpić w wygraną Juve u siebie, ale jeśli jakiś mecz pachnie stratą punktów przez Starą Damę, to chyba ten. 

 

W Lazio wymiata Immobile, ale też świetnie zaczął sezon Luis Alberto. I to jest nieco dziwne, bo to taki koleś znikąd, nie łapał się do składu w Sevilli ani Liverpoolu. Zagrał kilka świetnych meczów. Na tle Juve będzie miał trochę trudniej. Jeśli Juve wydaje się osłabione, to 0-0 wygląda jak pierwszy typ.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dobra końcówka meczu w Turynie.

 

Najpierw Caicedo nie wykorzystuje sytuacji sam na sam, później Dybala obija słupek po uderzeniu z dystansu a w 95 minucie sędzia wzywa VAR na pomoc. Karny, podchodzi Dybala i Juve przegrywa mecz u siebie po 2031212 dniach.

Odnośnik do komentarza

Jak zwykle - w Anglii nudne 0-0 w hicie gdzie wicelider muruje, a we Francji, Hiszpanii czy Serie A zabójcze tempo i emocje. Juve wypadło słabo, no ale to jest piękne we współczesnym futbolu - niby masz bogaty skład, ale połączenie grania 2 razy w tygodniu i reprezentacji potrafi sprawić, że jednak czasem nie będziesz faworytem, gdy mocny rywal zapuka w nieodpowiednim dniu. A niechciany niegdyś w Juve wychowanek tego klubu Ciro Immobile ma swój ikoniczny mecz, który wpuszcza go na pozycję lidera strzelców i wiodącej gwiazdy sezonu.

 

 

 

Jako że dziś z racji LM nie gra nikt silny, dobra okazja zobaczyć derby Mediolanu. Obie ekipy jak wiadomo mają nowych chińskich właścicieli i inwestują, by wrócić na top. Inter ma super wyniki - chociaż wszyscy uważają, że gra beznadziejnie. Stracili tylko 3 gole, choć jak widać np. w meczu z Romą, może więcej w tym fuksa, niż genialnej defensywy. Zwłaszcza obrywają gracze prawej flanki, D'Ambrosio i Candreva. Ale tutaj przynajmniej niedługo ma wrócić z kontuzji Cancelo. Nie ma dziś Brozovicia, ale reszta jest.

 

Z kolei bardziej zmieniony Milan na oko wygląda może lepiej, ale przegrał dwa mecze z rzędu i jeśli dziś polegnie, to chyba Montella może drżeć o posadę. Trudno coś pewnego powiedzieć o tej kształtującej się ekipie. W każdym razie, Bonucci wydaje się nie wyglądać jak najlepszy stoper świata. (Jest jednym z 4 obrońców na liście do głosowania Złotej Piłki, obok Sergio Ramosa, Marcelo i Hummelsa).

 

Przynajmniej jego brak jest widoczny w defensywie Juve...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.