Skocz do zawartości

PS2 - (bez)awaryjność...


Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z DS2 :/ [oryginal z zestawu konsoli]

problemem jest źle dzialajacy przycisk d-pada [dol], dziala dopiero po moooocnym wcisnieciu... cos jakby wykrywal tylko najmocniejsze wcisniecie [przyciski dpada tez sa analogowe?]

 

pada standardowo przeczyscilem - nic, zrobilem cos na wzor dpad moda z psp - nic, obrocilem gumke o 180* - nic...

 

pomysly mi sie skonczyly...

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Dosyć dobrym killerem pamięci podróbek jest gra Okami. Kupiłam daaawno temu do nowej ps2 slim kartę 32Mbit (firmy MAX) i działała mi przez całe życie konsolki - była jedynie wolniejsza od oryginału. Okami zrobiło save i powstały 'uszkodzone wpisy'. Nie da się już nic nowego zapisać. Mojemu koledze Okami zabiło podróbkę 16Mbit.

 

Jest jakiś program do formatowania kart 32Mbit?

Odnośnik do komentarza

Mam pewien problem z grami z PSone. Otóż po wyswietleniu sie logo PS mam jedynie dźwięk gry zaś zamiast obrazu wyswietla się tylko ekran startowy PSX. I teraz nie wiem czy zdechł mi laser (gry z PS2 działają bez zarzutu, podobnie filmy) czy po prostu są to jakies czary. Konsola przerobiona chipem modbo, ale jade na oryginalach. Sytuacja ta wystapila gdy podlaczylem kartę pamięci do PSone, wcześniej gdy chodziły. Teraz nawet jak odłączę kartę, mam tylko dźwięk.

Jeśli spotkaliście się z podobną sytuacją proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
czy to prawda że pierwszy model pstwo (70000) jest najbardziej awaryjny, z wszystkich pstwo?

 

Model SCPH-7000x CB czyli V12 miał problem ze sterownikiem lasera co w efekcie często paliło cewki lasera. Miało to miejsce nawet w nieprzerobionych konsolach. Do tego modelu TRZEBA instalować zabezpieczenia. Późniejsza wersja SCPH-7000x (V13) została poprawiana i problem nie występował. Podobno te modele bardzo się grzeją, choć ja tego nie zauważyłem.

Generalnie jeżeli jest się posiadaczem V12 i ma się wlutowane odpowiednie fix'y to można spać spokojnie, a konsolka jest wówczas bezpieczna i uszkodzenie lasera jest niemal niemożliwe (jedynie może paść w wyniku eksploatacji).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dziwna sprawa. Jako, ze laserek juz jest chyba slaby, a plyta od Swapa mocno zrysowana, Swap nie wczytuje sie za pierwszym razem. Pomyslalem sobie, ze moze obluzowaly sie te czesci od swapa. Docisnalem czesc obok lasera (ten taki metalowy prostokacik z drucikiem). Gdy wlaczylem konsole, laser juz nie dzialal. Teraz wyglada to tak, ze laser dziala przy zamknietej klapce, a przy otwartej nie (w ogole sie nie rusza/wlacza whatever). Oczywiscie, nie pozwala mi to zmienic plyty ze Swapa, poniewaz gdy otwieram klapke wyskakuje "Insert bigger TOC disc". No i jestem w kropce.

 

Teraz moje pytanie. Czy to cos powaznego? Co powinienem zrobic? Wydaje mi sie, ze wystarczy pomieszac tym metalowym prostokacikiem od Swapa, bo laser czyta normalnie plyte, jezeli klapka jest zamknieta. Bede wdzieczny za rady ;]

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Witam ja mam PS2 kupioną w 2004 roku w lutym w komplecie z pilotem i filmem na dvd Terminator3.Dotej pory działa ale nigdy nic nieprzerabiałem zawsze grałem na orginałach i dotej pory gram.to jest ta wersja "gruba" która jest z wyglądu ładniejsz niż slim według mnie oczywiście.naprawde nic sie z nią niedzieje mam pada który był w komplecie i dotej pory działa

Odnośnik do komentarza

PS2 kupiona w październiku 2007, wcześniej miała rok przebiegu u kumpla (który to kupił ją jeszcze od kogoś). Do tej pory śmiga jak nowa, nie krztusząc się, nie zwieszając i nic w tym stylu. Szczęśliwie, bo poprzednia PS2 siadła po roku.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam problem z ps2. Kupiłem używaną i normalnie przez miesiąc miałem jedynie MGS 2 i Devil May Cry. Wszystko ładnie czytała bez problemu jak nowa. Kupiłem ostatnio Tekken Tag (wydany na cd) i zanim się odpali na mojej ps2 trzeba poczekać jakieś 40-60 sek. Dźwięk w tym czasie tak jak przy loadingach. Dziś natomiast kupiłem Snake Eatera(płyta nie ma rys jest jak nowa). Włożyłem go do konsoli oglądam pierwszy filmik po jakiś 5 min filmik się zaczął ciąć to zrestartowałem konsole. Teraz jak wkładam snake eatera to widzę ekran gdzie wybiera się karte pamięci i płytkę naciskam na płytę pojawia sie napis playstation 2 i ponownie wyświetla się menu z karta i płyta do wyboru. Mieliście coś takiego ? W czym jest problem ?

Odnośnik do komentarza

Berion dobrze mówi. Spróbuj wyczyścić laser i przesmarować prowadnice. Najpierw dobrze oczyść ze starego smaru. Prowadnice możesz nasmarować zwykłym olejem samochodowym. U mnie jak laser 'cykał' to pomogło. Teraz to nawet porysowane filmy na dwuwarstwówkach chodzą. Jak to nie pomoże to pozostaje tylko wymiana lasera.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jest taka sprawa. Czasem wkładam płytkę naciskam start i wszystko działa. Czasem natomiast dzieje się tak, że po naciśnięciu start laser w ogóle nie reaguje. Zupełnie jakby było coś nie tak z mechanizmem. Nie wiem od czego to zależy, wykluczam przepalenie mechanizmu or sth, bo w końcu czasem działa. Jakieś rady?

 

Dodatkowo byłbym wdzięczny gdybyście mogli mi podać jakiś sensowny serwis, który by mi wymienił cały laser w konsoli i jeszcze zainstalował jakiegoś chipa ;]

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Siemka. Ostatnio zakupiłem PS Two model 70003 CB (z Anglii ) używany i chciałbym się Was zapytać jakie są wasze opinie o tym modelu. Czy ma dobry laser? Czy ogólnie jest wytrzymały?

 

I mam też problem. Wszystkie gry działają mi OK, GTA SA czasem leciutko klatkuje (ale to podobno wina GTA), VCS chodzi perfekcyjnie, ale CoD 3 często klatkował (miałem około 10-13FPS). To samo jest w końcowych misjach z ostrymi zadymami w MoH Vanguard. Wypaliłem wszystkei gry z prędkością 8x na płytkach TDK - tych błękitnych. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Płyty - TDK to loteria. Obecnie produkowane są w dość kiepskiej fabryce i mogłeś trafić na badziewne płyty. Polecam Verbatim.

 

Czyli możliwe, że w jednym cake'u 25DVD trafiły się płytki dobrej jakości (np. te od GTA VCS itp.) i te gorsze (vide CoD3)? Pytam, bo dziwi mnie, że w jednym zestawie trafią się kiepskie i dobre płyty.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...