Skocz do zawartości

GT5 Prologue i GT5 (do dnia premiery)


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

No dzisiaj przyszedł do mnie GT5P : ) Zamawiałem normalnie z ebaya. 6 dni szedł z Chin.

 

Z G25 działa jak marzenie. Trochę mam jednak zastrzeżeń do grafy a dokładnie do ogromnych problemów z V-sync. Obraz w HD się strasznie rozjeżdża przy szybkich ruchach na ekranie : / Dziwne bo w demie Prologa tego nie ma. Widać też problemy z animacją gdy jedziemy ze środka (widok kokpitu.....). Obiekty też wyskakują nagle...

 

Ale i tak cała moc to połaczenie z G25 : > sprzęgło działa mistrzowsko! Gra wyszła mnie 130zł z przesyłką : )

Odnośnik do komentarza
No dzisiaj przyszedł do mnie GT5P : ) Zamawiałem normalnie z ebaya. 6 dni szedł z Chin.

 

Z G25 działa jak marzenie. Trochę mam jednak zastrzeżeń do grafy a dokładnie do ogromnych problemów z V-sync. Obraz w HD się strasznie rozjeżdża przy szybkich ruchach na ekranie : / Dziwne bo w demie Prologa tego nie ma. Widać też problemy z animacją gdy jedziemy ze środka (widok kokpitu.....). Obiekty też wyskakują nagle...

 

Ale i tak cała moc to połaczenie z G25 : > sprzęgło działa mistrzowsko! Gra wyszła mnie 130zł z przesyłką : )

 

Jak jest rozwiązane ze sprzęgłem?

Zmienić bieg można tylko po wciśnięciu sprzęgła czy da się "na pałkę" wrzucić bieg bez sprzęgła?

Aha, i czy w trakcie ruszania z miejsca wystarczy zwolnić sprzęgło (bez gazu) i auto ruszy (na jedynce oczywiście) tak jak to jest w realu??

Bardzo interesuje mnie to, ponieważ przymierzam się do G25... ^^

Edytowane przez nightrunner
Odnośnik do komentarza

Ze sprzęgłem jest tak, że podczas wyścigu możemy go włączyć i wyłączyć trójkątem. Jak je wyłączamy to wtedy nadal jesteśmy na skrzyni 5-6 biegowej ale biegi zmieniamy bez sprzęgła. Jak odpalimy sprzęgło to wtedy samochód zachowuje się jak w realu czyli mamy gaz na maksa, w tym samym czasie naciskamy sprzęgło i samochód przestaje gazować tylko kręci na maksa obroty i nie jedzie szybciej niż jedziemy w tym momencie. Czyli żeby zmienić bieg trzeba nacisnąć sprzęgło ale nie trzeba zdejmować nogi z gazu. (ale i tak robi się to z przyzwyczajenia ; ) oczywiście jak ktoś jeździ na co dzień) Jak ruszamy to naciskając samo sprzęgło auto nie jedzie - czyli nie jest jak w realu. Żeby ruszyć dajemy sprzęgło>1>gaz. Sorry ale opisać to nie jest prosto ; ) Chyba koledze niżej odpowiedź też wystarczy ta : ) Ogólnie G25 warta jest grzechu bo mamy sporo nowych doznań szczególnie jak ustawimy wszystko na fulla czyli chociażby tryb simulation i całą resztę na off.

 

 

 

Jak jest rozwiązane ze sprzęgłem?

Zmienić bieg można tylko po wciśnięciu sprzęgła czy da się "na pałkę" wrzucić bieg bez sprzęgła?

Aha, i czy w trakcie ruszania z miejsca wystarczy zwolnić sprzęgło (bez gazu) i auto ruszy (na jedynce oczywiście) tak jak to jest w realu??

Bardzo interesuje mnie to, ponieważ przymierzam się do G25... ^^

Odnośnik do komentarza
Ze sprzęgłem jest tak, że podczas wyścigu możemy go włączyć i wyłączyć trójkątem. Jak je wyłączamy to wtedy nadal jesteśmy na skrzyni 5-6 biegowej ale biegi zmieniamy bez sprzęgła. Jak odpalimy sprzęgło to wtedy samochód zachowuje się jak w realu czyli mamy gaz na maksa, w tym samym czasie naciskamy sprzęgło i samochód przestaje gazować tylko kręci na maksa obroty i nie jedzie szybciej niż jedziemy w tym momencie. Czyli żeby zmienić bieg trzeba nacisnąć sprzęgło ale nie trzeba zdejmować nogi z gazu. (ale i tak robi się to z przyzwyczajenia ; ) oczywiście jak ktoś jeździ na co dzień) Jak ruszamy to naciskając samo sprzęgło auto nie jedzie - czyli nie jest jak w realu. Żeby ruszyć dajemy sprzęgło>1>gaz. Sorry ale opisać to nie jest prosto ; ) Chyba koledze niżej odpowiedź też wystarczy ta : ) Ogólnie G25 warta jest grzechu bo mamy sporo nowych doznań szczególnie jak ustawimy wszystko na fulla czyli chociażby tryb simulation i całą resztę na off.

 

 

 

Jak jest rozwiązane ze sprzęgłem?

Zmienić bieg można tylko po wciśnięciu sprzęgła czy da się "na pałkę" wrzucić bieg bez sprzęgła?

Aha, i czy w trakcie ruszania z miejsca wystarczy zwolnić sprzęgło (bez gazu) i auto ruszy (na jedynce oczywiście) tak jak to jest w realu??

Bardzo interesuje mnie to, ponieważ przymierzam się do G25... ^^

 

Ok, już wszystko wiem - dzięki wielkie. W sumie to ruszanie z samego sprzęgła i tak nie miałoby zastosowania w wyścigach (przecież nikt nie będzie łagodnie ruszał z pole position :( )

 

Co do G25 to już jestem zdecydowany - sprzedałem właśnie DFP i jak tylko trafi się jakaś okazja kupuję G25...

Odnośnik do komentarza

Jestem po 2-godzinnej sesji w GT5 P,i pokuszę sie na mini recenzje :P

Po pierwsze odpowiedz na pytanie "czy warto wydać pieniądze na demo?"-na to warto ;)Ogólnie nie traktowałbym tego jako zwykłe demo,mamy serie różnych zawodów,czasówki,wyzwania producentów....myslę że zaliczenie tego zajmie mniej więcej tyle co przejście np. NFS-a :D .Jako że ostatnio masterowałem czasy w GTHD usiadłem na luzaka i....szok-nie jest wcale tak łatwo.Gram oczywiście na PRO z wyłączonymi systemami.Jak na razie jeżdzę Alfą 147 i mimo stosunkowo małej mocy i przedniego napędu nie da się jeżdzić całkiem beztrosko.Wydaje się że bardziej czuć masę auta,jak i również napęd-wychodzenie z pewnych sytuacji "podbramkowych" było bardzo naturalne i charakterystyczne dla tego typu napedu-ot można rzec że tak próbowałbym się zachować na drodze.Uważam że "kompleks Forzy" odejdzie w niepamięć :( .Kolizje i bandy-hmmmm ....... nie przejda numery z rekordami czasowymi wspomaganymi bandami,po prostu czasem opłaca sie lekko otrzec o barierkę,ale już odbijanie sie przy wiekszych predkościach nie polepszy wyniku.Niestety samochód jedynie zwalnie,nie miałem jeszcze sytuacji w której wyrzuciło by go na przeciwną stronę-z drugiej strony nie miałem jeszcze okazjii przejechać sie konkretniejszymi wózkami;)Kolizje z innymi wozami niestety postaremu :(......ale przeciwnicy bardziej kombinują,co prawda da sie zablokować wąskie zakręty,ale gdy jest miejsce to próbują wyprzedzać z różnych stron,a i jadący przed nami zajeżdzają nieco drogę-poziom Forzy2 to nie jest,ale jest poprawa :P

Grafika-tutaj nie ma się co rozpisywać,auta sa absolutnie bezkonkurencyjne,Trasy oceniłbym na poziomie PGR4 z nieco bardziej naturalna kolorystyką,lecz mniejszą ilością szczegółów.

Rozegrałem jeden wyscig online-szybko wyszukało "pokój" z samochodami tej samej klasy,chwila na dołączenie graczy (naprawdę bardzo szybko zapełnia się lista) i jedziemy po Londynie ;)

Miałem szczęście grać z jakimiś kumatymi gośćmi i nie zrobiło się z tego Destruction Derby ;)Na moim łączy 1 mb nie uświadczyłem lagów a wrazenia z rozgrywki uzależnione są od ludzi na jakich sie trafi-ja trafiłem dobrze ;)

Ogólnie tak jak juz wspominałem nie traktujmy tego jako demo,a raczej okrojoną grę z pełnoprawnym online,rankingami,karierą ok 40 zróżnicowanymi autami(nie ma obaw-nie mamy np 5 wersji Mazdy Eunos lub 10 Skylinów) i 5 trasami wraz z ich wariacjami :P

P.S Dżwięk opon lekko zmieniony :D

Edytowane przez adi
Odnośnik do komentarza

W online zawsze jestem pod PSN Gawlick, wiec na GT też można mnie znaleźć pod takim nickiem :(

Co do grup, to ja jestem w A, ale troche meczące są tam wyścigi. Np. to to japońskie only do 300 koni max (chyba takie kryteria tam są). Wolałbym cos... włoskiego :D

 

Co do premiery w EU to chyba koniec lutego.

 

ED:

Kilka spostrzeżeń odnośnie online. Jest 5 klas czyli lightweight, c, b, a, s i w każdej można używac tak średnio po 8-10 furaczy( w light mniej bo 4 chyba no i w s 2). Co z tego jak każdy jaza tym samym, czyli w C np. najlepiej wychodzi Integra itd. No ale trudno. Druga sprawa to naliczanie kar. Tak chorego systemu jeszcze nie widziałem, bo koleś potrafi ściąć zakręt na Suzuce po całości i nie dostać kary, a ja lekko wyjade minimalnie poza tarke kiedy jakiś łuk jest w pobliżu odrazu ograniczenie do 50 na 5 sek. Wypychanie też jak mniemam nie przynosi żadnych kar, a nie ma nic bardziej wkurzającego, jak kolo który wbija się w ciebie z prędkością 100 km/h i ty lecisz sobie zaliczając kare po drodze pewnie, a on jakby nigdy nic ładnie utrzymuje sie na torze. Niewiem, muszą to dopracować, albo grać się da tylko z kumplami...

 

Natomiast jeśli gra się z kumatymi ludzmi, którzy nie starają się ciebie staranować, wepchnąć na bande, wywalić poza tor, jest całkiem przyjemnie. A jeszcze jak gra się z europejczykami ( japońscy gracze troche lagują no i biorą cały czas te same fury, nie ma to jak 11 razy Honda Integra i 1 raz Lancia Delta Integrale na trasie hehe :P ) to woóle jest bardzo dobrze. Niech naprawią tylko te kary, albo dołożą jakieś dla tych ktorzy uderzają w inne samochody (raz czy dwa zdarzyło mi się że kiedy lekko "oparłbym" się w zakręcie na innym graczu to moj samochód zrobił się powiedzmy przeźroczysty i przejechałem przez niego, myśle że takie rozwiązanie było by dobre)

 

Dobrą rzeczą jest zarabianie keszu w online ;)

Edytowane przez Gawlick
Odnośnik do komentarza

Próbuj cały czas. Mi też wyskakiwał błąd, a za którymś razem odrazu pobrało.

 

Jeszcze coś.

W singlu tez jest nasrane z tymi karami. W klasie S kary dostaje się za scinki, uderzanie w bandy, zachaczenie samochodu itd. BYło by ok. gdybym nie tylko ja dostawał te kary i gdyby nie naliczne były na moją niekorzyśc. Np. kolo przypierniczył w sciane wykręca wtedy nadjeżdżam ja, on się wpierniczył w moj bok i ja 7 sek kary, nosz (pipi) to jaja są jakieś...

Edytowane przez Gawlick
Odnośnik do komentarza

Pytanie: czy z furami da się coś zrobić? Bo odpalam sobie w klasie C wyścig C-8 i kurcze ciągle 4 jestem tą Integrą a jadę idealnie : / Krzaki skutecznie przeszkadzają w grze ; )

 

edit: dobra udało się 3 ale być 1 to hmm nie takie proste chyba ; ) łapać opory powietrza czy jak? ; )

Edytowane przez -gmeru-
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...