Skocz do zawartości

P.K.Dick


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba, że tak. No Płyńcie...jest bardzo dobra chociaż i tak już nie pamiętam dobrze o czym. Jak nie czytałeś Doktora Bluthgeld i Transmigracji Timothy'ego Archera to się możesz za nie zabrać w najbliższym czasie. Fajna jest też Wbrew Wskazówkom Zegara, ale to już z tych trochę gorszych, a z tych niesajensfikszyn to Wyznania Łgarza polecam.

Odnośnik do komentarza

transmigracje wypozyczylem, ale wyczytalem, ze to trzecia czesc trylogii (wczesniej jest valis, ktore tez mam i boza inwazja, ktora ktos wypozyczyl) wiec na razie sie wstrzymam.

 

po lzach czeka mnie deus irae, ubik, opowiadania najlepsze i valis. potem znow sie bujne do biblio i wezme inne ksiazki.

 

plyncie lzy skonczone. dobra ksiazka, troszke jednak rozczarowala mnie na koncu.

Edytowane przez Ölschmitz
Odnośnik do komentarza

Deus Irae może zawieść. Ja byłem napalony strasznie na i liczyłem na takiego super schizowego Fallouta. Jak dla mnie jest za krótkie .

Valis za to jest genialne. Transmigracja to z tego co pamiętam to nie do końca jest elementem trylogii Valis. Po prostu powiązana tematycznie.

Odnośnik do komentarza
Jaka internetowa ksiegarnia oferuje duzy wybor ksiazek Dicka? Fajnie jakby byly tam knigi Gibsona tez.

 

Allegro :) Niestety książki Dicka w większości nie są już wydawane, więc trzeba szukać po antykwariatach, bądź na aukcjach internetowych. Niedobitki można znaleźć jeszcze na Merlin.pl

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak to jest dokładnie ale pierw było chyba Radio wolne Ablemuth - taka beta Valis. Valis jest zamkniętą historią. Z Bożą Inwazją i Transmigracją wiąże ją raczej tematyka przemyśleń religijnych Dicka.

 

Co do dostępności to chyba nie jest tak tragicznie. W empiku powinno się spokojnie dorwać kilka pozycji. W antykwariatach dosłowne za grosze można wyciągnąć Ubik.

Odnośnik do komentarza

Jest tragicznie, swego czasu robiłem research po księgarniach netowych i 95% tytułów (tych najlepszych) od Dicka dostać nie można. Empikowi nie wierzę, bo sami nie wiedzą co mają, kiedyś zamawiałem u nich grę która na stronie była dostępna, a po przelaniu kasy dostałem info, że nie mają i nie będzie dostawy. Pieniądze zwracali mi dwa tygodnie. Empika online radzę unikać, chyba, że znajdziecie coś w sklepach na półkach ale wątpię. Jedyne pewne źródło dla czytelników Dicka to jednak tylko Allegro i antykwariaty.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Co do zakończenia Ubika

 

Moim zdaniem wybuch zabił wszystkich, tylko szefu był bardziej od reszty przekonany, że żyje.

 

 

Z Dicka czytałem Ubika, 3 stygmaty, Labirynt Śmierci i Marsjański poślizg w czasie.

 

Polecam wszystkie, a zwłaszcza ostatnią.Książka rozpatruje problem chorób psychicznych.Autyzm, paranoja, schizofrenia.Jest psychiatra, który we wszystkich widzi cechy schizoidalne, jest autystyczny dzieciak, bogaty typ chcący wykorzystać tego dzieciaka (bez skojarzeń ;P) i główny bohater, przeciętny monter

schizofrenik

 

Moim zdaniem z całej czwórki najsłabszy był Ubik, co i tak nie czyni z niego książki słabej.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

A co sądzicie o realistycznych książkach Dicka? Wypożyczyłem dziś "Głosy z ulicy", ale musi poczekać, bo mam jeszcze parę knig w kolejce. Warto zmienić kolejnośc i wcześniej się za nią zabrać?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.