Skocz do zawartości

DScena


Dabman

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry że uraziłem moim postem wielmożnego pana!!! uznałem że niektórym, mniej obeznanym w tematyce nagrywarek przyda się info o tej stronie gdyż jest naprawdę dobra i często/szybko aktualizowana, można tam znaleźć wszystko co jest niezbędne, firmawre-y, oprogramowanie nagrywarek i użytkowe takie jak moonshell czy dsorganize...

Odnośnik do komentarza

Z tym piraceniem to tak z uśmiechem raczej, poza tym praktycznie każdy kogo znam z posiadaczy DS-ów ma taką czy inną nagrywarkę i to nie zmienia faktu że oryginalne gry kupują pomimo tego że mają możliwość grania na backup-ach! a jak się już ma nagrywarkę to czemu by nie być na bieżąco? sorry za ton poprzednich wypowiedzi mam niezbyt dobry humor ostatnio :(

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanko. Jak wiadomo DSi w przeciwienstwie do poprzednich wersji DS nie obsluguje juz gier z GBA. A czy posiadajac "dodatki sprzetowe" typu Acekardy itp. DSi obsluzy kopie zapasowe gier z GBA nagrane na karte?

 

Ogolnie, jaki jest najlepszy obecnie sprzet do DS jesli chodzi o gatunek wlasnie wszystkich tych R4, Acekardow itp. itd.?

 

Czy majac takie ustrojstwo odtworze mp3 i filmy? Te ostatnie w jakim formacie?

Odnośnik do komentarza

Dobre pytanie...

 

Dla backup-ów na DSi mogę ci polecić, jeśli zależy ci na cenie urządzenia Acekard2i jest w tej chwili najtańszy, trochę droższy i lepszy jest EZ Vi, a jeżeli zależy ci na super sprzęcie wybierz M3i Zero, do odtwarzania multimediów na DSi nie potrzebujesz nagrywarki! dsi wspiera podobno kilka formatów bez żadnych dodatkowych urządzeń, na wszystkie stare DS-y istnieje kilka odtwarzaczy kompatybilnych z wszystkimi nagrywarkami, ale najlepszym bez wątpienia jest moonshell aktualnie w wersji 2.0.5, jeżeli wybierzesz M3 jako nagrywarkę możesz odtwarzać mp3-ki z poziamu systemu operacyjnego nagrywarki. nazywa się on Sakura... no i oczywiście najnowsze cudeńko o nazwie iPlayer! jest to w pełni niezależny odtwarzacz z własnym CPU i pamięcią, potrafi on na DS-ie odtwarzać filmy w wysokich rozdzielczościach, bez konieczności przetwarzania ich na format obsługiwany przez np. moonshell-a

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście nie przepadam za SuperCard-em jakoś do mnie nie przemawia, a DSonei już w ogóle, jeśli chcesz tylko grać to może ci trochę przeszkadzać na siłę wtłoczona w oprogramowania funkcjonalność tej nagrywarki, no i silnik cheatów jest zamotany, kompatybilność całkiem spoko ale firmware są lekko opóźnione względem konkurencji i bywa że nawet posiadacze DSTT+nieoficjalny firmware, cieszą się już jakąś gierką a właściciele DSone zgrzytają zębami ze złości :). Nagrywarka jest dobrej jakości i nie rozpada się ale często bywa że dołączony flasher jest z remarkowanym badziewiem od G6!!! i nie działa :( po otrzymaniu od razu z flashuj go bo niektóre modele oparte o chip intela, mają problem z czytaniem kart pamięci !!! nie wszystkich ale zawsze.... a no i przepłaciłeś :P

Odnośnik do komentarza

A co jest lepsze tylko grania?

Żadne kody, sejwowanie i inne takie mnie nie interesuje. Tylko samo odpalenie gry.

Najwyżej to powyższe sprezentuję bratu.

 

Sprzęt ma być dla mojej dziewczyny (i poniekąd dla mnie), więc musi być max prosty w użyciu. Tzn, gierki sam będę nagrywał, ale żeby nie było jaj z odpaleniem.

Odnośnik do komentarza

Nie licz na moją obiektywność :) gdyż jestem fanem DSTT, moim zdaniem jest to najlepsza nagrywarka, szybka i tania a ponadto bardzo prosta w obsłudze, niestety oryginalne oprogramowanie jest ciulowe nowe wersje opracowywane przez hackerów nie zmienia niczego w tej kwestji, tu z pomocą przychodzi YSmenu alternatywne Menu, nie jest zbyt piękne ale za to sprawdza się super! Cheatów się nie pozbędziesz bo każda nagrywarka ma taką funkcję jednak nie musisz z niej korzystać...

 

Wielu ludzi powie ci że Acekard 2.1/2i jest najlepszą nagrywarką dla ciebie niestety jest 2 razy droższy od DSTT i nie jest taki prosty w obsłudze. Nie sposób zaprzeczyć że to super nagrywarka zwłaszcza w połączeniu z Akaio zastępczym firmware-m...

Odnośnik do komentarza

Sam posiadam DSTT oraz acecard 2.1.Pierw kupilem DSTT wiec jego zaczalem uzywac w pierwszej kolejnosci i uzywam do dzis juz od pol roku jakos i stwierdzam ze jest swietny.Za ta cene dostajemy prosta obsluge,dobra kompatybilnosc i bardzo proste odpalanie gier,przynajmniej moja dziewczyna sobie z nim spokojnie radzi.Nie sprawial problemow tak wiec rowniez moge go polecic.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Czy do ładowania gier na karte R4 potrzebuje Windowsa, czy oprogramowanie jest też pod Mac OSX?

 

He he miałeś może styczność z pierwszym Acekard-em lub czymś tego pokroju? tam faktycznie używało się specjalnego softu ale od kąd sięgam pamięcią to R4 i jego klony zawsze były wolne od tego problemu...

istnieją programy pozwalające w łatwy sposób zarządzać bazą romów np. Rominator 2008 lub R4 commander ale nie są one potrzebne...

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Mam AK 2.1 oryginalnego z AKAIO 1.7 i wszystko było ok do dzisiaj. Wgrałem sobie Fifę 10 żeby zobaczyć co to i po włożeniu ak i odpaleniu zawisł na ekranie ładowania (AKAIO). Sformatowałem kartę i zostawiłem tylko jeszcze raz ściągnięty sam soft 1.7 i nadal ten sam problem akaio nie chce się uruchomić. Karta pamięci raczej działa, możliwe, że rozje*** acekarda? Dodam jeszcze, że po wyciągnięcie karty z kompa bylo coś, że nie wszystko się zapisało ale wcale nie wyciagnąłem jej za szybko więc nie wiem ocb.

Odnośnik do komentarza

1. kartę wyciągaj przez bezpieczne usuwanie...

2. formatuj za pomocą SD Formatera

3. sprawdź inną kartę pamięci

4. zastosuj "paper trick" - rozbierz nagrywarkę i wstaw pod styki kawałeczek papieru tak aby lepiej kontaktowały w slocie

5. Acekard 2.1 nie jest podatny na ataki ze strony zabezpieczeń stosowanych w grach! gdyż pamięć rom nagrywarki jest tylko do odczytu. prawdopodobnie twoja nagrywarka zakończyła życie "ze starości" lub niedbalstwa :(

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Z AK dawno sobie poradziłem (rozebrałem przeczyściłem, docisnąłem i od tego czasu wszystko jest ok) ;) ale mam inne pytanie, przymierzam się do kupna EZ flasha V 3 in 1 wyłącznie do odpalania gier w formacie GBA. Pojawia się jednak mały problem - savy. Wiem, że savy podtrzymuje bateryjka jak w grach na GBC i wytrzymuje ok. roku. Można się jakoś przed śmiercią bateryjki i straceniu savów zabezpieczyć? Chodzi mi o to czy można jakoś przenosić savy z ez flasha na programator slotu 1 (gdzieś czytałem, że jest to możliwe po wciśnięciu kombinacji przycisków) w tym wypadku AK2.1 z softem AKAIO i odpalaniu ich z niego? Może polecacie jakiś inny programator gba?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...