Skocz do zawartości

Lost Odyssey


Yaxa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście wszystkie postacie staram się lvelować równo ( no może prócz Kaim'a który jest moim ulubieńcem i walczy non stop :D ) obecnie jestem na 4 płycie , 54-57 lvl postaci (Kaim ma najwyższy 57 ) w chwili obecnej ,główny wątek śpi a w akcji są sub questy (nareszcie dostaje jakieś porządne itemy :( )

Do lvlowania używałem -używam dwóch lokacji Numara atol i Temple of Enlightenment ( na tej drugiej obecnie sie lvleuje - walka = lvl up ) tak to raczej biegłą do przodu :( Tak czy siak uważam że giera nie jest łatwa ,nie dość że na początku pocisnęli mnie bossiwe(zwłaszcza boss #1 i #2) - to jakieś 5 h temu grze bałem się zwykłych walk ( teraz na szczęście już mam co mi potrzebne :/ dużo HP ) Jeżeli chodzi o mój team ,to jasna sprawa Ci od bicia biją Ci od używania magii jej używają Kaim ,Seth ,Tolten ,Coocke -Ming albo Jensen (coocke i ming mają casting time 1 i 2 więc do magii zbierają się błyskawicznie + ming ma double cast )

 

Magowie - podstawa to double cast ,casting time 1 ,2 -white magic lvl 8 ,black magick lvl 8 ,dużo HP +ring dzięki któremu mamy więcej many.

 

Gra jest genialna :cool:

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Dokładnie ;D po za tym ilość HP przede wszystkim ,jak dobrze pamiętam u mnie Ming ma więcej :cool: Po za tym tak jak pisałem u mnie wszyscy łapią lvl równo prócz Kaima ,także na dobrą sprawę każdy w moim teamie może czuć się doceniony;P

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza
Dobre porady ale chyba niedoceniasz potegi Sary :)

 

Co do lvlowania to do 50 lvl zamiast Numara atol polecam Gongora Mansion cave :)

 

Jakiej potegi, ja pomiedzy Ming a Sara nie widze zadnej istotnej roznicy ? :D

 

A skoro nie widac roznicy to lepiej wybrac ta z wiekszymi piersiami :D

 

I z zylami na nich :) Niezwykla dbalosc o szczegoly ;)

Odnośnik do komentarza
Dobre porady ale chyba niedoceniasz potegi Sary :)

 

Co do lvlowania to do 50 lvl zamiast Numara atol polecam Gongora Mansion cave :)

 

Jakiej potegi, ja pomiedzy Ming a Sara nie widze zadnej istotnej roznicy ? :)

 

A skoro nie widac roznicy to lepiej wybrac ta z wiekszymi piersiami :D

 

No to juz wiecie czemu gram Ming, a nie Sara :D

Odnośnik do komentarza

Jestem na drugiej płycie. Właśnie zarwałem nockę.

Nie pamiętam kiedy ostatnio tak się grą na singla jarałem. Dla mnie rewelacja.

 

Fabuła tak mnie trzyma przy TV, że oczy mi się kleją, a ciągle chcę zobaczyć co dalej.

Rewelacja.

 

 

BTW: Ta gra przypomina mi FF 7-8-10 mix.

Mamy świat, gdzie nagle magia zaczyna pełnić ważną rolę. Głównie w przemyśle.

Okazuję się jednak, że nadużywanie tej energii może mieć bardzo negatywne konsekwencje. Niszczy planetę.

Niemal to samo było w FF7.

 

Koleś ma 1000lat. W FFX koleś przenosił się w czasie o 1000lat.

Mimika twarzy z FFX. Design postaci z FF8. Muzyka to mix tych 3 w wersji delux (nawet mapa świata ma genialną muzę).

 

No i Jansen jest mistrzowski. Jego humor mnie rozkłada na łopatki. Przypomina mi nieco ten z "Przyjaciół", ale dopasowany do realiów gry.

 

Chciałem tylko poinformować, że jestem grą zachwycony.

Odnośnik do komentarza

Mam podobnie. Ta gra jest genialna. Również nie mogę się oderwać.

 

Wreszcie pojawiła się gra na X'a którą będę długo wspominał. Wszystkie Gearsy, Bioshocki, Call of Duty mogą się chować. Są świetne, ale nie mają tej głębi. To takie moje subiektywne przemyślenia.

 

Obiektywna ocena dla gry powinna wynosić: 9-, ale jestem dopiero na drugiej płycie, więc może to się zmienić. Subiektywnie dla mnie to: 10-.

 

Muzyka to kolejny element gry, który zachwyca. Ostatnio tak dobry soundtrack słyszałem w FFX i MGS3.

 

Fabuła nie pozwala oderwać się od gry, ale i tak robię spore przestoje na pakowanie postaci, które wyjątkowo wolno idzie. Za to system walki z Ringami daje sporo przyjemności. Lubię takie elementy zręcznościowe.

 

Thousand Years of Dreams to małe mistrzostwo. Historyjki wciągają i często mają ciekawe morały.

 

Lost Odyssey to pierwsza gra, którą odstawię na półkę dopiero po zrobieniu calaka.

 

Czas wracać do gry. Dziś mam wolne od pracy, więc czeka mnie dłuuugie posiedzenie przed konsolą.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to "tylko" gra na 8/10. Nie bawie sie tak jak przy FF7 czy Xenogears gdzie pada wrecz ciezko bylo mi odlozyc :/ . LO odlozylem na caly tydzien i dopiero dzisiaj wrocilem do niej. Ogolnie z recenzjami sie zgadzam(jak nigdy ;) ). Mam nadzieje, ze Mistwalker bedzie mialo tendencje do robienia coraz lepszych gier bo jakby nie patrzyc BD gra na 7, LO gra na 8 i mam nadzieje, ze kolejna bedzie na 9 ;)

 

Ps. Chyba wiem dlaczego nie robia gier na Ps3 bo jezeli maja problemy techniczne z robieniem na konsoli "developer friendly" gry to na Ps3 bylby niezly disaster :P

Odnośnik do komentarza
Sanryu zapominasz o malym szczegole - Mistwalker nie "robi" tych gier. Oczywistym jest, ze gra nie jest tak dobra jak FF7 ale jest zdecydowanie softem z wyzszej polki. Tak jak pisal Crono, od czasow FFX w temacie jrpg nie bylo niczego rownie dobrego jak LO.

 

Owszem, ale to za nadzór nad FF7 i LO stoi ten sam Sakaguchi. Muzykę też ta sama osoba zrobiła.

Mimo wszystko czuć klimat finali maksymalnie.

Odnośnik do komentarza

Upodobali sobie sami UE, a nikt ich do tego nie zmuszal right ;)

Od czasu FFX bylo pare Jrpg'ow godnych uwagi np. Tales of the Abyss, DQVIII, Persona 3 czy VP:S :P

Mi LO sie podoba, ale absolutnie nie nazwe ja Jrpg"iem na miare FFVII, ani VIII, a nawet IX , ale to tylko moja subiektywna ocena :/

 

Czekam na kolejnego role playe'ja od nich ;)

 

Tak, do muzyki zadnych zastrzezen nie mam 9/10(FFVII daje 10/10)

Odnośnik do komentarza
Upodobali sobie sami UE, a nikt ich do tego nie zmuszal right ;)

Od czasu FFX bylo pare Jrpg'ow godnych uwagi np. Tales of the Abyss, DQVIII, Persona 3 czy VP:S :P

Mi LO sie podoba, ale absolutnie nie nazwe ja Jrpg"iem na miare FFVII, ani VIII, a nawet IX , ale to tylko moja subiektywna ocena :/

 

Czekam na kolejnego role playe'ja od nich ;)

 

Tak, do muzyki zadnych zastrzezen nie mam 9/10(FFVII daje 10/10)

 

IMO LO jest o klase wyzej niz FFIX i rownie dobre, a nawet troche lepsze od X, do wczesniejszych Finali nie porownuje, bo nie gralem ;) Wydaje mi sie, ze dawno nie grales w te FF i opierasz sie na wspomnieniach i ponowne spotkanie z tymi grami brutalnie zweryfikowaloby twoje wspomnienia ;)

Odnośnik do komentarza
Upodobali sobie sami UE, a nikt ich do tego nie zmuszal right ;)

Od czasu FFX bylo pare Jrpg'ow godnych uwagi np. Tales of the Abyss, DQVIII, Persona 3 czy VP:S :P

Mi LO sie podoba, ale absolutnie nie nazwe ja Jrpg"iem na miare FFVII, ani VIII, a nawet IX , ale to tylko moja subiektywna ocena :/

 

Czekam na kolejnego role playe'ja od nich ;)

 

Tak, do muzyki zadnych zastrzezen nie mam 9/10(FFVII daje 10/10)

 

- Tales of the Abyss to porzadny jRPG ale odstaje troche od najlepszych ( moim zdaniem ) czesci serii (Tales of Phantasia, japoński Tales of Eternity)

- Dragon Quest to troche inna szkoła, pod wzgledem fabularnym nie dorównuja finalom ale humor ma naprawde przedni ;), pozatym nie przepadam za silent protagonistami ( z wyjatkiem Chrono Triggera ;) )

- Persona niestety nie grałem

-VP:Silmeria świetny gameplay, mierny scenariusz.

 

nie skonczyłem jeszcze LO ale nie przypuszczam że tytuł dorówna moim zdaniem trójce najlepszych finali (VI,VII,X)

VII i IX jest jednak zdecydowanie w zasiegu dzieła Mistwalker i już stawiałbym go wyżej od obu tych gier ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...