Skocz do zawartości

Virtua Fighter 5


C1REX

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio były problemy z Live. Chodzi plotka, że za disconnect od niedawna traci się pół paska.

Ja osobiście mało gram ostatnio rankingowych meczy.

 

BTW: Ale z Ciebie beksa.

"Bo pasek mi się zmniejszył."

 

 

Zamiast jęczeć być pograł na spokojnie. Jeśli ktoś nauczy się grać w tą grę, to IMHO pomoże mu w każdej innej bijatyce.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 361
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

olej to ziom, ranga sama przyjdzie, pozatym to tylko glupi dodatek a nie jakis mega wyznacznik skilla

 

super mi sie gralo z toba dzis bo mialem 3 zielone kreski "zasiegu" hehe zero laga moglem dashowac jak po.je.bany hehe normalnie miodzio

 

odnosnie tych rang to rzeczywiscie ciezko trafic na typa z dobrym polaczeniem zeby byl odpowieni ranga do awansowania

 

dzis meczylem jednego goscia hehe odraazu sie dolaczalem do niego -5dan - i znowu go lalem

 

zaczal plakac zebym juz sie nie podlaczal :) i kabel wyjal

 

a odnosnie wyznacznika z ta ranga to wczoraj trafilem na akire - JAP - typ 3 kyu a zrobil ze mna co chcial nawet nie mialem nic do powiedzenia :)

 

olac rangi, zakladac prywatna sesje i trenowac :P na dobrym pingu

 

ale ta gra uzaleznia!!! wczoraj skonczylem o 4 rano dzis wsalem o 12 i do teraz gralem ... masakra ^^ zeby tylko xbox sie nie sfajczyl i ring of death nie pokazal :P

Odnośnik do komentarza

Nie ma znaczenia ile się gra. Mi się sfajczył jak miałem miesiąc przerwy od grania, kupiłem VF5 i pograłem 3 minuty.

EOT

 

 

A ranga naprawdę mało znaczy. Często mam bardzo wyrównane walki z najlepszymi graczami w Europie, a potem się męczę na rankingowych, bo przez jedną walkę to niczego się człowiek o przeciwniku nie nauczy.

 

Miałem 9th dan, a niedługo spadnę na 7th. Kumpel grający podobnie Jeffem (Sugarman) doszedł do mastera, a potem spadł na 6th.

Ostatnio wygrałem walkę turniejową z jednym z najlepszych graczy w Europie.

 

 

Muszę jeszcze popracować nad obroną i będzie git. Na razie bez obrony to szmatą do podłogi jestem.

Jedynie na Akirę jestem ograny.

 

 

Pai to już wcale mną sponiewiera. Pech jednak taki, że z Konradinho i Geewaiho mam hu.jowe połączenie.

Odnośnik do komentarza
Albo wlacza sie walka, Ranking Match, koles ma 1/6 paska i pod paskiem "PROMOTION if you win". Ownage.

 

Musiał wygrać 5 walk z rzędu z kimś o tej samej randze. Ewentualnie niskie kyu ma.

 

Ja mam aktualnie prawie pół paska, ale czerwony. Jak przegram teraz z 8th danem, to natychmiast spadam na 7th.

(pipi)ę jednak tą rangę. Widocznie du.pa jestem i nie zasługuję.

Odnośnik do komentarza

Pogralem sobie kilka rundek z GhettoKingiem, wszytko bylo dobrze, az do momentu jak przylagowalo - to w polaczeniu z "goffnowatoscia" mojego krzyzaka (wcisnac dwa razy przod graniczylo z cudem) spowodowalo wyladowanie pada na scianie. Prawa galka ulamana - teraz mam motywacje, zeby kupic wkoncu cos normalnego i nauczyc sie grac na poziomie :P

 

PS. Arcade Sticki z USA beda dzialac z PALowska konsola prawda?

 

 

EDIT. Ludzie, wyjasnijcie mi jedna rzecz - czemu do jasnej cholery nie sprawicie sobie headseta ? 15 zloty to chyba nie jest taki duzy wydatek ;] Getto to juz trzeci rodak, z ktorym nie ma jak sie komunikowac;]

 

Czy ten arcade stick dzialalby na PAL konsoli ? Bo widze, ze jest napisane tylko, ze dziala z US =/ W ogole da sie dostac tego sticka gdzies w Europie?

http://www.play-asia.com/paOS-13-71-dd-49-jp-70-26p2.html

 



Jakby ktoś chciał jeszcze tutorial to wrzucam tutaj bo temat zniknął. Nie odpowiadam już tez w temacie na żadne zagadnienia związane z hackiem. Jak widać forum troszkę bardziej niż myślałem zalatuje gównem.

 

Tutorial wgrywania Bleemsynca czyli hacka który zastępuje gówniany emulator lepszym i pozwala wrzucać swoje gry na USB sticka.

 


 Bardziej szczegółowo(aż za bardzo) na https://modmyclassic.com/bleemsync/

 

1.Ściągasz https://classicmodscloud.com/bleemsync/BleemSync1.1.0.zip

2. Wrzucasz zawartość paczki na sticka sformatowanego w systemie fat32. USB Stickowi nadaj nazwę SONY. Dyski USB najlepiej 2.0. Działają też 3.0, 3.1 ale biorą więcej mocy i mogą nie chodzić bez mocniejszej ładowarki. Jest to trochę loteria z tymi stickami. Zresztą nawet jak macie 3.1 to konsola i tak ma tylko porty na 2.0 i szybciej wam gier nie wczyta.

3. Sticka wtykasz do drugiego portu na pada w konsolce. Pada nie wtykasz.

4. Uruchamiasz konsolkę z tym stickiem  podłączoną do TV i dioda miga przeróbka się robi.

5. Jak konsola się wyłączy wyciągasz z niej sticka wkładasz do PC i wgrywasz plik https://classicmodscloud.com/bleemsync/LBOOT.EPB do katalogu USB\bleemsync\update

6. Stick wkładasz znowu do classica, włączasz i konsola się wyłączy, włączy i znowu wyłączy.

7. Przeróbka gotowa. Stick musi być zawsze podłączony żeby się bootowało do menu.

 

Możemy, a nawet powinniśmy zrobić sobie backup plików z dysku USB i trzymać w bezpiecznym miejscu.

 

Wrzucanie gier metodą przez przeglądarkę z Bleemsync UI:

1.Ps classic ze stickiem podłączamy do PC najlepiej do wejścia z tyłu komputera na płycie głównej. Włączamy konsole gdy led zapali się na pomarańczowo.

2. W przeglądarce wchodzimy na http://bleemsyncui.com/ albo http://169.254.215.100:5000/  odpali się menu dodawania gier. Na dzień dzisiejszy dodajemy chyba tylko po jednej. Okładki normalnie przeciągamy na obrazek jak chcemy w lepszej jakości. W przeglądarkowym UI są też opcje typu: bootowanie od razu do retroarcha albo od razu do stockowego menu, wyłaczenie Health Warning przy bootcie konsoli itp. Gry na wielu dyskach dodajemy tak samo zaznaczając po prostu wszystkie dyski jakie chcemy dodać danej gry.

 

Wrzucanie gier metodą Drag & Drop:

Prosta sprawa:

1. Sam stick USB wsadzamy do kompa.

2. Obrazy dysku najlepiej pliki .bin i .cue wrzucamy do folderu transfer utworzonym na USB:\transfer

3. Okładki dodajemy razem z obrazem gry nazwane tak samo z rozszerzeniem .png

3. Wkładamy stick z powrotem do ps classic. Konsola po włączeniu sama umieści gry w odpowiednim folderze i będą pokazane w menu. W ten sposób można wrzucić więcej gier na raz na sticka.


 

 

Retroarch czyli emulator wszystkich ważnych konsol i z czym to się je: 
  Ukryj zawartość

W skrócie retroarch to emulator co ma w sobie inne emulatory starszych sprzętów(tzw frontend) ale żeby działał musi mieć rdzenie do każdej platformy.

 
Rdzenie:

Rdzenie (Cores) pobierzemy z https://classicmodscloud.com/classic_libretro/stable/classic_armv8_a35/ Nie potrzeba wszystkich. Wasza wersja RA może też już jakieś mieć.

Polecane są:

NES- Nestopia or Fceumm

SNES- snes9x(no year) or snes9x2010

Genesis- Genesis Plus GX or Picodrive

Gameboy- Gambatte

Gameboy Advance- MGBA or gpsp (Will need bios for this one)

Playstation- pcsx ReARMed Neo

Arcade- Mame2003

Atari 2600- Stella

Cave Story- NX Engine

N64- Glupen or Mupen (limited compatibility)

Dreamcast- Reicast (Very Limited compatibility)

Neo Geo Pocket- Mednafen NGP

Turbografix16- Mednafen PCE Fast (Will need bios for TG16 CD games

Virtualboy- Mednafen/Beetle Virtual Boy

Rdzenie wrzucamy do folderu USB\bleemsync\opt\retroarch\.config\retroarch\cores\

 

Wrzucanie gier:

Jak mamy już rdzenie to romy wrzucamy gdziekolwiek na sticka np. USB:\roms\ 

W retroarchu wybieramy rdzeń i skanujemy folder z kompatybilnymi dla niego romami i powinny pojawić się jako playlista.

W niektórych wersjach poprostu skanujemy a gry same się przydzielają do listy. Import Content -> Scan Directory albo file

Zawartość USB sticka z naszymi romami retroarch pokazuje w folderze "media".

 

Jakie wersje obrazów i romów wrzucać:

Romy Arcade proponuję pozyskać w wersji pod Mama 0.78, a odpalać za pomocą rdzenia mame 2003.

Romy innych starszych konsol jak np Snes, NES, Mega Drive proponuję romsety od No-Intro.

Obrazy na PSXa najlepiej pozyskać z Redump.

 

Okładki do gier:

Retroarch korzysta ze swojego katalogu z okładkami.

Okładki do retroarcha do każdego systemu: http://thumbnailpacks.libretro.com

 

Wrzuca się do folderu retroarch\thumbnails\ i nazwa okładki gry musi być taka sama jak nazwa gry wyświetlana w RA po skanowaniu .

Folder retroarcha w bleemsyncu? jest głęboko w lokalizacji:

USB:\bleemsync\opt\retroarch\.config\retroarch\thumbnails\Sony - PlayStation\Named_Boxarts??

 

W opcjach RA User Interface\Appearence\ ustawiamy co ma być wyświetlane przy grze czy okładki czy screenshot.

 

Mega skrótowo to opisałem. Retroarch to kombajn, maszyna? z masą opcji i możliwości.

 

Polecam się z nim zapoznać bo odpalimy go w takiej postaci niemal na każdym sprzęcie?
 

 

Alternatywne hacki:

Autobleem - alternatywa dla Bleemsynca

Retroboot - szybkie bootowanie od razu do retroarcha.

 

Jak chcesz wgrać powyższe hacki to przeczytaj to:

Dla każdej innej przeróbki zalecany jest Bleemsync jako pierwsza przeróbka bo włącza obsługę OTG. Czyli ten adapter co wsadzasz z tyłu żeby mieć wolnego slota na pada i możliwość podłączenia większych dysków USB.

Po prostu przenieś zawartość bleemsynca na komputer sformatuj dysk na Fat32(zalecane dla autobleema) i skopiuj zawartość katalogu z Retrobootem albo Autobleemem na usb i masz już innego hacka.

Jak chcesz wrócić na Bleemsynca to zrób odwrotnie.

 

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi:

 

Pytanie: Przy pierwszym hackowaniu z penem wyskakują mi błędy "Recovery parttition backup? failed" i dalej "Backup of kernel failed" i następnie konsola się wyłącza. Ładowarka mocna, pen Sandisc 64?? GB ten mały sformatowany? na Fata???..???.?? ? Co zrobić?

Odpowiedź:  Niektóre sticki 2.0 o większej pojemności nie działają poprawnie w formacie FAT32. Zaleca się zrobienie przeróbki jakimś innym mniejszym/starszym stickiem, a następnie przekopiowanie plików z niego na większy nowy USB stick sformatowany już na ExFat czy jakiś inny system plików.

 

Pytanie: Jeśli przekopiuje wszystko łącznie z grami z jednego pendriva na drugi (pojemniejszy) to przeróbka będzie normalnie? działać wraz z tymi z grami?

Odpowiedź: Tak.

 

Pytanie: Jak grać na dwóch graczy skoro w slocie na pada siedzi USB Stick?

Odpowiedź: Można użyć zwykłego USB HUBa jako rozdzielacza w slocie pierwszym:


Nie jest to zalecany sposób chyba, że macie już coś takiego w domu. Specjalnie dla PS Classic odradzam zakup. Jak już chcecie kupić to zalecaną opcją jest adapter OTG do USB albo zwykły kabel spełniający tę samą funkcję.

Pozwoli to podłączyć w tylnym wejściu USB sticka zostawiając wolny slot na pada. 

Pytanie: Jak podłączyć dysk twardy USB?

Odpowiedź: Wgrać Bleemsynca, który odblokuje korzystanie z portu z tyłu i zakupić jedną z widocznych powyżej przejściówek USB OTG. Port z tyłu daje większe zasilanie.

 

Pytanie: Który hack/soft/przeróbka jest najlepsza: Bleemsync, Autobleem czy Retroboot?

Odpowiedź: Wszystkie są świetne każda oferuje coś innego i to co wybierzesz zależeć powinno tylko od twoich preferencji. ALE polecam wgranie zawsze Bleemsynca jako pierwszego bo na dzień dzisiejszy tylko ta przeróbka pozwoli na korzystanie z dysków twardych w tylnym slocie przez OTG i możliwość używania innego systemu plików niż FAT32 na dyskach USB. Dwie pozostałe to potem tylko skopiowanie plików na USB Stick.

 

Pytanie: Skąd ściągnąć poprawne działające romy i obrazy?

Odpowiedź: PW albo poszukać w necie romsetów No-Intro. Do mame czyli gier automatowych na pewno działa romset z wersji "mame ?0.87?" z corem do ?retroarcha "mame2003"???.?


Jak nie działa wasz USB stick to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że macie za małe zasilanie w ładowarce. 2A czyli najczęstsze napięcie dla naszych telefonów może być za słabe dla większych pamięci. Zalecane kupić Ładowarkę minimum? 3.0A.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Tak, to to samo co namco czy agatec od segi. Poza tym jest identyczny z tym do DOA wydanym wczesniej. Gra sie dobrze, ale galeczki sie wyrabiaja, trzeba bedzie zmodowac czyms lepszym. Natomiast bardzo jestem zadowolony z przyciskow, sa bardzo dobre mimo ze to nie sanwa - dzialaja identycznie, mozna drapac itp, nie ma zadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Taa, ja właśnie z tego samego powodu waham się nad zakupem VF5. Grałem w demko na oryginalnym padzie i mogę stwierdzić, że nie jest to zbyt wygodne. Pamiętam jak grałem w VF4:E na PS2 i DuelShocku... w ogóle inaczej to wyglądało. A wydać ~200zł za sticka, którego będę używał tylko to VF to nie zbyt rozsądne posunięcie (przynajmniej w moim przypadku). Człowiek chce pograć w jedną ze swoich ulubionych gierek a tu taki zonk.

Odnośnik do komentarza

Ja mam takie pytanko.

Od wczoraj mam Ixa i VF5

 

Mam pare pytań, pewno będą noobowskie, ale wybaczcie bo się nie znam.

 

 

1) Jak mogę zmienić postać jak utworzę sobie data( nie mogę juz zmienic postaci?) tylko muszę zakładać nowe konto?( czyli kasę mam tylko dla tej postaci , nie mogę podarowac jej innej?, zakupić dla innej ciuszki itd?

2) Tryb arcde składa się z dwóch części o co chodzi z tą drugą?

3) Czy każdą postacią trzeba ukończyć quest mode aby odblokować wszystkie bajery?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...