Skocz do zawartości

GTA IV


Rekomendowane odpowiedzi

GTA IV nie potrzebuje SSD; ilość danych wczytywanych "w locie" podczas gry nie jest duża. Nawet zwykły, zdrowy 5400rpm byłby OK. 

Ja na podobnym sprzęcie (i5 6600, 16GB DDR4, RX480 8gb) ciągnąłem IV w 4k na maksymalnych ustawieniach. Chodziła płynnie, ale też czasem freeza łapała. Taki urok tej gry. Ba, czasem nawet wywalała do Windowsa (XD)

 

----------------------------------

15 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

Działanie czwórki na PC to momentami była loteria : dziś idzie płynnie, jutro może rwać xd. Nie mam porównania do krytykowanej za kwestie techniczne wersji na PS3, ciekaw jestem, co było mniej przyjemne w użytkowaniu (wg benchmarka wyciągałem średnio z 28-30 klatek, ale bardzo niestabilnie, raz 40, raz 15). 

 

Ja grałem zarówno na PS3 jak i PC

 

Wersja na PS3... chyba nigdy nie chodzi płynnie. Autentycznie, grając na PS3 czułem się jakbym grał w Drivera2 na PSX, framerate podobny.  Ratuje trochę fakt, że sama gra raczej nie jest dynamiczna, więc ślamazarny FPS nie przeszkadza aż tak bardzo, ale jednak niesmak trochę jest. 

 

Inna sprawa, że była mocno okrojona graficznie; wycięte było WSZYSTKO co zbędne na ekranie. Do tego stopnia, że usunięto nawet zaciski na hamulcach w samochodach XD

 

Chociaż... na PC poszli o krok dalej w wycinaniu elementów - czwarty patch usunął budki z hod-dogami na ulicy oraz troche elementów otoczenia ( L O L ) 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, łosion napisał:

Chociaż... na PC poszli o krok dalej w wycinaniu elementów - czwarty patch usunął budki z hod-dogami na ulicy oraz troche elementów otoczenia ( L O L )

Co?! xD

 

Jak silnik spartolony to żaden sprzęt nie pomoże. Polecam Gothic 3 na mocarnym PC.

Odnośnik do komentarza

Od patcha 1.0.4.0 wycięto znaczną część budek z hot-dogami. Zostały tylko te kluczowe (czyli np ta, która widzimy po wyjściu pierwszy raz z apartamentu)

 

Dodatkowo usunięto masę śmieci z ulicy, kartonów, puszek, cegieł... a nawet chyba niektóre schody ewakuacyjne usunęli ;d 

 

 

EDIT:

Pamięć spłatała mi figle - jednak to nie było w czwartym patchu tylko w drugim. Usunięto:

Cytat

- hot dog stands
- benches
- random trash and clutter
- street signs
- handrails
- a building site
 

 

 W kolejnych patchach niby naprawiono ten "błąd", ale też tak nie do końca - na ulicy jest nadal mniej eleentów niż na konsolach : D

Edytowane przez łosion
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, krzyhu923 napisał:

Co?! xD

 

Jak silnik spartolony to żaden sprzęt nie pomoże. Polecam Gothic 3 na mocarnym PC.

 

Co do samego Gothica3 to się niestety nie wypowiem, ale chciałem się odnieść do innej wymagającej gry. Crysis.

 

Miał on łatkę bardzo niezoptymalizowanej gry, która kładła na kolana nawet najbardziej mocarne PC z tamtego okresu.  Co ciekawe - nawet dzisiejsze kozak komputery (z titanem i I7 na pokładzie) mają problemy, żeby utrzymać stałe 60fps. 

Czemu?

Winny jest... Intel. 

Intel swojego czasu prowadził bardzo dziwna strategie polegająca na maksymalizowaniu wydajności procesorów jednordzeniowych. Nie interesowały ich wielordzeniowe. Fakt, chcieli produkować procesory z np. 2 rdzeniami albo więcej, ale pozostałe rdzenie nie miły pracować w taki sposób w jaki widzimy to teraz. 

 

Stąd producenci niektórych gier pod silną presją Intela programowali gry tak, żeby działały dobrze na procesorach z jednym, wysoko taktowanym rdzeniem (intel nawet wspominał coś o prockach z zegarem 5-8Ghz, które miały pojawić się  w niedalekiej przyszłości (tamtej przyszłości))

 

Brak porządnie zrobionej wielowątkowości można zauważyć odpalając crysisa i patrząc na wykorzystanie rdzeni - maksymanie w użyciu będą tylko 3. Z czego ten trzeci to już tak tylko trochę :D

 

Stąd - możemy mieć aktualnie problem z graniem w starsze gry. Pomimo, że posiadamy teraz mocniejsze procesory niż kiedyś  to ich siła tkwi w czymś innym niż w tamtych .

 

#ciekawostka:

GTA3, VC, SA <--- te gry też używają tylko jednego rdzenia. Stąd, przez prawie 15 lat od premiery nie zobaczyliśmy prawdziwie rewolucyjnego modu graficznego do nich, gdyż nasze nawet najmocniejsze procki nie dały by sobie rady z przeliczeniem wszystkiego na jednym rdzeniu. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

O patrz, pojęcia nie miałem. Dziwi mnie tylko trochę, że nowe procesory nie potrafią jakoś sobie obłożenia takiej jednordzeniowej aplikacji rozłożyć na więcej rdzeni, ale nie zdziwiłbym się jeśli temat ten byłby bardzo trudny do zaimplementowania albo nawet i niemożliwy. 

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście się z czymś takim nie spotkałem; teraz poszukałem troche w google i też nic ciekawego nie znalazłem. Ale istnienia  - nie wykluczam. 

 

PS. #ciekawostka2 - ISTNIEJE wersja Crysisa z poprawną obsługą wielordzeniowych procesorów - wydana kilka lat później tylko na... PS3 i Xbox360 : D Miała ona w dodatku poprawione pewne aspekty oświetleniowe w ciemnych lokacjach

 

Kto by pomyślał, ze najnowocześniejsza wersja "komputerowego świętego graala" - Crysisa -  to będzie ta z konsol XD 

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
41 minut temu, łosion napisał:

Ja osobiście się z czymś takim nie spotkałem; teraz poszukałem troche w google i też nic ciekawego nie znalazłem. Ale istnienia  - nie wykluczam. 

 

PS. #ciekawostka2 - ISTNIEJE wersja Crysisa z poprawną obsługą wielordzeniowych procesorów - wydana kilka lat później tylko na... PS3 i Xbox360 : D Miała ona w dodatku poprawione pewne aspekty oświetleniowe w ciemnych lokacjach

 

Kto by pomyślał, ze najnowocześniejsza wersja "komputerowego świętego graala" - Crysisa -  to będzie ta z konsol XD 

Z tym, że Crysis na konsolach jest czasem tak tragicznie zoptymalizowany, że ciężko się w niego gra. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Śmieszny jest motyw z Crysisem 3, który miał pierwsza misje, która zarzynała wiele kart z powodu... Lin. Liny i ich ruch na wietrze powodował masywny spadek fpsów. No ale tak to się kończy jak jedynym osiągnieciem studia w przypadku gry jest grafika. 

Odnośnik do komentarza

To tak jak TressFX w Tomb Raider swego czasu. Nie rozumiem ludzi, którzy MUSZĄ mieć realistyczne włosy Lary kosztem niezdrowego grzania karty i spadków fps. :facepalm: No ale takie już są te typowe PC-towe oszołomy*

 

*no offence jeśli chodzi o normalnych pececiarzy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Włosy jak włosy, liny jak liny... Prawdziwym zabójcą komputerów są...

... chmury na niebie w GTA: San Andreas. Ogólnie, w San Andreas kurz, dym i podobne powoduje spadki FPS niezależnie od mocy komptuera :D 

To tak pół żartem - pół serio oczywiście. 

 

3 minuty temu, krzyhu923 napisał:

 TressFX w Tomb Raider ; 

 

Jeżeli mam być szczery - nie przypadła mi jakoś mega do gustu ta fizyka włosów; troche sztucznie to wyglada ;f 

 

 

9 minut temu, _Be_ napisał:

Śmieszny jest motyw z Crysisem 3, który miał pierwsza misje, która zarzynała wiele kart z powodu... Lin. 

 

Szukałem na YouTubie o jakie liny chodzi i nic nie znalazłem. Mógłbyś zapodać jakieś wideo? 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, łosion napisał:

chmury na niebie w GTA: San Andreas. Ogólnie, w San Andreas kurz, dym i podobne powoduje spadki FPS niezależnie od mocy komptuera :D 

 

PS2 miało jakieś zaje,biście dobre wsparcie dla półprzeźroczystości. Dlatego np. Silent Hill 2 na PS2 miało najlepszą mgłę ze wszystkich edycji gry jakie wyszły. Podejrzewam, że chmury w GTA SA też korzystały z tej samej techniki i ciężko było to wydajnie przeportowac na inne sprzęty. 

Odnośnik do komentarza

GTA: San Andreas miało różnego koloru filtry w zależności od regionu, w którym znajdowała się postać. Zostały one usunięte we wszystkich pozostałych wersjach. Niestety, bo wyglądało to bardzo, bardzo klimatycznie! 

 

VCS też miało za(pipi)iste kolorki na obu konsolach (PSP i PS2). Z tym, że na PS2 mogliśmy jeszcze włączyć opcje Trails. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.