Skocz do zawartości

Gran Turismo kontra Forza Motorsport


Rekomendowane odpowiedzi

Emet napisał:

"Napisalem, ze prowadzenie auta na asfalcie jest bardziej realistyczne niz w FM2, a to "lekka" roznica."

 

Ale grałeś w FM2 czy tylko masz takie wrażenie po oglądnięciu screenów i filmików?

 

 

Napisałeś też:

"Tak samo dzwieki silnikow i opon. Czy ja napisalem, ze w GT sa dobre? "

Drogi Emetcie na poprzedniej stronie napisałeś:

"Dzwieki aut tez sa nagrywane w GT... niestety jednak widac, ze nie wszystkim poswiecono taka sama ilosc uwagi i jedne brzmia lepiej, inne gorzej."

 

Jak słyszałeś F430 na żywo to doskonale wiesz jaki ma dźwięk. Tego się nie zapomina :) Np na allegropower na pewno byłeś. Może po Twoim mieście jeżdżą takie samochody (ja u siebie w Krakowie widziałęm piękne czerwone :D ). Teraz proszę odpal sobie Gran Turismo 5 prologue i porównaj. Jak znajdziesz jakiekolwiek cechy WSPÓLNE to gratuluje :) Bo jest ich naprawdę mniej, niż alkoholu w Karmi ;)

 

 

SM1

 

"dźwięk w GT5P (7.1+ dobry sub) o którym nie masz pojęcia"

 

Że niby co? Myślisz, że ja oceniałbym dźwięk używając jakiegoś creativa czy innego logitecha 7.1 do grania na konsoli ?? Zły adres Przyjacielu.

Wysłałem do PSX EXTREME pare dni temu zdjęcia mojego HC Roomu. Najprawdopodobniej będziesz miał szansę zobaczyć moje nagłośnienie. Uwierz mi, akurat trafiłeś na muzyka :D

 

 

Napisałeś też:

"Można zarzucić wiele GT5P ale model jazdy zaimplementowany w tej odsłonie bije na pysk wszystko co do tej pory pojawiło się na konsolach."

 

Kolego, grałeś w jakąkolwiek inną grę wyścigową, czy tylko na youtube je widziałeś?

 

Również napisałeś:

"Co do FM2 i GT5P – to nie mają np. szans pod względem uszkodzeń, AI przeciwników, oraz udźwiękowienia w starciu z GRID-em!!!"

 

Ale co ma wspólnego GRID z tym tematem? Przypominam, że temat brzmi: Gran Turismo kontra Forza Motorsport

 

Wg mnie ani Forza ani Gran Turismo nie potrafią oddać prawdziwych doznań z jazdy samochodem. W ogóle trzeba sobie powiedzieć, że komputery wyprzedziły konsole w tym temacie. Za czasów gdy wyszło GT było sporo przed komputerami. Ale teraz takie rfactor czy life for speed wyprzedziły pod względem realizmu GT i FM.

Ale i te gry nie oddają idealnie realizmu prowadzenia samochodu. Wystarczy sobie popatrzeć do jakich sprzętów podłączone są prawdziwe symulatory samochodów. I nie mówie tutaj o wystawowych takich typu "flipery" tylko o takich z zacisza producenta samochodów. Np symulatory F1. Na tym "zwykły" człowiek sobie nie pogra, bo nie ma do tego dostępu. Ale tam żeby oddać realizm gry dysponują takim "komputerem", że po złożeniu naszych wszystkich do kupy i tak by ten symulator nie odpalił ;)

 

Nie ma się co spinać. Po prostu z tych 2 gier FM2 jest bliżej do realizmu niż GT5-tce prologue. Oczywiście mam na myśli bliżej pod względem fizyki zachowania się pojazdu (prowadzenie, kolizje, zachowanie sie samochodu na drodze, tarce, poza drogą), zniszczeń i uszkodzeń jakich można doznać podczas wszelkiego rodzaju kolizji jak i dźwięku ogólnie rozumianego (co do ścieżki dźwiękowej to kwestia gustu, ale to jest bardzo mało istotny szczegół). Bo pod względem grafiki to zdecydowanie bliżej Gran Turismo 5 prologue.

Odnośnik do komentarza

Tak, gralem w FM2 i model jazdy jak i cala fizyka mi sie w niej podobaly, nawet bardzo. Jakbym nie gral to bym nie rzucal tutaj konkretnych stwierdzen.

Zreszta mam nieodparte wrazenie, ze chcesz wszystkich przzekonac do tego, ze GT5:P to po KAZDYM wzgledem.. (pipi). Czyz nie? Bo mimo, ze napisalem ze pod ogromnaa wiekszoscia wzgledow FM2 bije GT5:P ale nie pod kazdym to ty musisz jednak sie wyklocac i wymadrzac probujac udownodnic, ze jednak pod kazdym.

Odnośnik do komentarza
Napisałeś też:

"Można zarzucić wiele GT5P ale model jazdy zaimplementowany w tej odsłonie bije na pysk wszystko co do tej pory pojawiło się na konsolach."

 

Kolego, grałeś w jakąkolwiek inną grę wyścigową, czy tylko na youtube je widziałeś?

 

Również napisałeś:

"Co do FM2 i GT5P – to nie mają np. szans pod względem uszkodzeń, AI przeciwników, oraz udźwiękowienia w starciu z GRID-em!!!"

 

Ale co ma wspólnego GRID z tym tematem? Przypominam, że temat brzmi: Gran Turismo kontra Forza Motorsport

Hehehe ale mi się trafił zabawny koleś… więcej jeżdżę na torze, niż na symulatorze hehehe z przerwami co dwa tygodnie zarzynamy różne samochody na rakietowej we Wrocławiu, na własność mam WRX-a który po niewielkiej modyfikacji ma 5.4/5sec do 100km/h na 3biegu w dalszym ciągu robi granulat z opon…dzieci odwożę do szkoły samochodem który ma poniżej 7sec, do tego doświadczenia się odnoszę mówiąc o modelu jazdy w GT5.

Już ci napisałem co masz zrobić jak twój MX5 zachowuje się jak w FM2 – sporo zapłacisz mechanikowi ale chyba warto aby poznać jak naprawdę powinien zachowywać się samochód na drodze.

FM2 jest pod tym względem spie…na dokumentnie, brak wyczucia masy samochodu(same trabanty), brak zastosowania hamulec+gaz, wystarczy odpuścić gaz na zakręcie i idzie jak po sznurku. Kolejna wada to brak podsterowności w samochodach które powinny je mieć np. audi, VW itd. Wykazują jakimś cudem nadsterowność.

Kolejny wielkim minusem to grafika – po odpaleniu FM2, upewniłem się, że jest to xboz360, czy czasem nie mam do czynienia z psone ale nie, ta gra faktycznie wygląda tragicznie, może jak bym to zobaczył na x1 to bym pomyślał…chłopaki postarali się, naprawdę kawał dobrej roboty.

 

Zarzucasz mi, że odnoszę się do GRID-a a sam odnosisz się do symulatorów na PC hehehe trochę konsekwencji w wypowiedzi by ci się przydało.

 

Co do wad GT5P, to nie będę pisał bo tu prawie każdy post to wymienianie wad GT5P jakoś nikt nie pisze o wadach FM2 co też uczyniłem.

 

Niech podsumowaniem mojej wypowiedzi będzie cytat z wątku GT5P

…każdy inaczej odbiera model jazdy w GT5P:) mi może odpowiadać, innym nie bardzo, bo albo mają inne wyobrażenia dotyczące symulacji, albo odmienne doświadczenia... bo przecież żadna gra nie odda w 100% wrażeń z prawdziwej jazdy.

ja jedynie uważam że model jazdy w GT5P jak dla mnie, jest bliski realizmowi…

Edytowane przez SM1
Odnośnik do komentarza

Wiecie co denerwują mnie już fanboye GT i PS3. Ale przepowiem wam przyszłość GT 6 na PS4 będzie tak wyglądać

 

 

Ale najgorsze bedzie to że nic czytaj

 Wciąż nie da się robić normalnie bączków, samochody są zbyt stabilne na wejściu, pisk opon nadal denny, brak śladów opon, dobrego AI, zniszczeń...

sie nie zmieni !

Edytowane przez J.D
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze nikt tu fanboyem GT5 ani PS3 nie jest.. bo jak fanboy moze powiedziec, ze FM jest pod wiekszosica wzgledow lepsza od GT5:P? Wez ty stad idz bo diespinne jeszcze prowadzi jakas w miare sensowna rozmowe, a ty tylko sie osmieszasz.

 

ps. No tak przewidziales, ze HO HO :lol:

ps2. Wiecej na twoje posty nie odpowiadam bo nie masz nic rzeczowego do powiedzenia.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

A dla mnie w ogóle samo porównanie GT 5:P do symulatora to duże naciągnięcie. Co to znaczy że "GT 5:P jest lepsze na asfalcie"? :lol: Ta gra się nawet do Toca nie umywa. Dźwięki te same od 10 lat, fizyka dwóch garnków, w tej grze nic się nie da zrobić, NIC! Ta gra jest po(pipi)ona. Forza wygrywa pod względem fizyki, realności i dźwięku. Odpalam kino domowe, i słyszę piękny dźwięk Lamborghini, pracę 10 cylindrów, pocą mi się dłonie :D. Chwilę potem odpalam GT 5:P i słyszę piękny dźwięk kosiarki, i zaczynam się zastanawiać czy to gra, czy może dozorca kosi trawę za ogrodzeniem. Najlepsze jest to że każdy samochód ma podobny dźwięk. No ale jeden model samochodu występuje w 8 odmianach :lol: . O tuningu nie wspomnę bo i tak te wykresiki (pipi)a dają w tej grze.

139 zł? Darmowe LfS jest lepsze.

 

Forza 2

 

Rzeczywistość

 

 

GT 5

 

Rzeczywistość

 

 

 

PS. Swoją drogą V8 w Ferrari to porażka :)

Edytowane przez Soniak
Odnośnik do komentarza

Co te filmiki mialy udowodnic? O_O Ze koles na drugim filmiku zeby wyjechac z parkingu musial sie przymierzac 3 razy? Bo dzwiekow za nic nie porownasz na tych dwoch filmach (a to co bylo na koncu przez chwile brzmialo calkowicie inaczej niz to w FM2).

 

Co do pierwszej czesci postu to juz wczesniej ci napisalem w innym temacie - no comments :closedeyes:

Odnośnik do komentarza

SM1 widzę Kolego, że Ty już przywykłeś do jazdy w GT5 bo grasz już kolejną odsłonę. Grasz już tyle lat, że zachowanie samochodu przyjmujesz jako wzorcowe w grze.

 

Widzę, że nie za bardzo jest sens z Tobą drogi Przyjacielu polemizować, bo skoro GT5P jest takim niesamowitym symulatorem i chcesz mi powiedzieć, że u siebie w WRX-ie jak hamujesz biegami to też wydaje Twoje Subaru jakieś takie dziwne biegi i NIE HAMUJE biegami to pozdrawiam :)

 

Kolego SM1 ja również grałem w GT1,2,3,tokyo,genewę,4 i 5-tkę prologue. do 4-ki grałem naprawde sporo. Sam musisz przyznać, że model jazdy oraz fizyka ulegały na przełomie tych lat ewolucji, a nie rewolucji.

 

Jak mi jeszcze drogi Przyjacielu chcesz powiedzieć, że Twoje Subaru na hopie szybuje tak, jak na intro Prologa leci sobie samochód to naprawdę Twoje Subaru jest wyjątkowe :) Wg mnie powinieneś spróbować pobić rekord w skoku wdal. Powinno Ci się udać.

Chyba że masz jakąś limitowaną wersję WRX która została stworzona na bazie poduszkowca ?

 

A to co ja napisałem odnośnie rfactor, lfs, i prawdziwych symulatorach to było do Ciebie, że na zwykłym domowym sprzęcie nie masz możliwości zagrać w symulator z krwi i kości. Przynajmniej na dzień dziisiejszy.

 

I żeby nie było, że ja próbuję kogokolwiek do jakiejkolwiek gry przekonać. Ja tylko usiłuję dostrzec gry obiektywnie a nie subiektywnie.

Ja nie mam klapek na oczach...

Odnośnik do komentarza

...eee rozmyśliłem się, czytanie ze zrozumieniem stanowi dla ciebie problem, to po co pisać... hehehe z tymi skokami to mnie rozbawiłeś do łez ...dziękuję tego mi było trzeba:)

ahhh zapomniałem zapytać…mama wie, że podbierasz jej samochód? Bo nie powiesz mi, że twój ojciec nim jeździ?

Edytowane przez SM1
Odnośnik do komentarza
Po pierwsze nikt tu fanboyem GT5 ani PS3 nie jest.. bo jak fanboy moze powiedziec, ze FM jest pod wiekszosica wzgledow lepsza od GT5:P? Wez ty stad idz bo diespinne jeszcze prowadzi jakas w miare sensowna rozmowe, a ty tylko sie osmieszasz.

 

ps. No tak przewidziales, ze HO HO :lol:

ps2. Wiecej na twoje posty nie odpowiadam bo nie masz nic rzeczowego do powiedzenia.

poprawiłem, no i co skończyły się argumenty ? ja też kiedyś lubiłem GT4 i zagrywałem się ale w końcu przejrzałem na oczy ze to fake driving simulator

 

 

Soniak ci dobrze dogadał i powiedział całą prawdę a ty dalej ślepo bronisz GT5 :catfight:

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś kupił gówn0 i wydał na nie dużo kasy to zawsze będzie go bronić, dla oszukania samego siebie :twisted2: .

 

 

PS. Od ilu lat obiecują nam za(pipi)iste GT? Miały być zniszczenia, cuda na kiju. A dostaliśmy grę której się nie da zaktualizować bo nie da się pobrać update. Real Driving Simulator? Samozwańcze cioty!

 

PS2. Niech skośnookie barany spadają robić gry gdzie steruje się zmutowaną gąbką i gadającym bębenkiem, bo wszystko inne im nie wychodzi.

 

PS3. Jestem bezstronny

 

PS4. Każda kolejna osoba broniąca GT5 jest ciotą

 

PS5. Cioty grają w słabe gry

 

PS6. Słabe gry są dla ciot

 

PS7. Może Japońce odwzorowują to co dzieje się na ich drogach? xD

 

PS8. W GT5 potrafię przejechać driftem całe okrążenie bez operowania kierownicą i bez patrzenia na ekran

 

PS9. Podobno Chuck Norris potrafi wrzucić luz w GT5

Edytowane przez Soniak
Odnośnik do komentarza

GT ma jakąs magię która powoduje ze wybaczamy jego błędy ;)

Uważam że Forzie 2 o wiele bliżej "Real Driving Symulator" niż GT Prologue ,ale jakoś wolę pograć w Gran Tourismo .

Kurczę te japońce sa naprawde sprytni, tyle w tej grze jest głupot,ale jakos przyciaga, no....:)

 

Odnośnik do komentarza
Widzę, że kolega SM1 pozjadał wszystkie rozumy. Jest tak niesamowicie olśniony, że aż nawet nie musi pisać posta na temat, bo i tak ma rację. SM1 jest lepszy niż Chuck Norris!!

Hehe chłopczyku jesteś coraz bardziej zabawny, ile ty masz lat? :rotfl:

 

podpis rewelacyjny dzięki! mama napisała?

Edytowane przez SM1
Odnośnik do komentarza
Jezeli on jest chlopczykiem to kim ty musisz byc -_-.

... na dobrą sprawę takim samym idiotą:)… za każdym razem obiecuję sobie, że nie będę brał udziału w takich tematach, bo wychodzą wtedy najgorsze instynkty, które, na co dzień w człowieku tylko drzemią… trudno, poszło

Odnośnik do komentarza
a tu jak widze nic sie nie zmienilo; )

hehehe witam serdecznie:) dawno Cię nie czytałem;) Nie uwierzysz, ale podczas tego zwarcia pomyślałem o Tobie hehehe człowiek ponoć uczy się całe życie… ale za Chiny nie wyciąga wniosków, pozdrowienia... miło czasem spotkać znajomych z frontu nie wielu ich zostało. (wysłałem Ci pm daj znak sygnał co słychać)

Edytowane przez SM1
Odnośnik do komentarza

FORZA2 ma znacznie więcej możliwości konfiguracji auta niż GT5:P, ale absolutnie nie zgodzę się ze stwierdzeniem iż model jazdy w FM2 jest bliżej realizmu niż tryb PRO w GT5:P. To po prostu bzdura i jeśli ktoś tak twierdzi to nie miał w życiu do czynienia z jazdą szybszymi usportowionymi autami. Zachowanie FF w FM2 to jakiś żart. Auta te są zbyt nadsterowne i to cholernie burzy obraz realizmu tej gry. Owszem GT5:P ssie bo nie ma zniszczeń i kolizje z przeciwnikami są denne. Tutaj FM2 miecie GT5:P. Ogólnie ściganie się z przeciwnikami w FM2 jest bardziej realistyczne bo w GT5:P, AI przeciwników to pomyłka. Natomiast gdy odpalimy TimeTrial i zaczniemy kręcić czasy oraz wyczuwać prowadzenie poszczególnych aut, to GT5:P ma tutaj sporą przewagę nad FM2. Model jazdy PRO jest po prostu bardziej realistyczny. Oczywiście mowa tutaj o testowaniu obu gier na kierownicy. Dodatkowo trudniej ocenić FM2 jako symulator ze względu na fakt iż gra nie obsługuje kierownicy z 900 stopni obrotu (pomijam fakt że dedykowana kiera do X0 nie ma nawet 900 stopni obrotu).

 

Podsumowując, GT5:P ma bardziej realistyczny model prowadzenia aut i w każdym samochodzie są bardzo odczuwalne różnice w prowadzeniu. Natomiast FORZA 2 jako całość, czyli konfiguracja pojazdów, telemetria czy wyścig z przeciwnikami na torze, jest bliżej prawdziwym wyścigom.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.