Skocz do zawartości

Masz problem z DC? pisz ;]


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 3 miesiące później...
Gość Maiden

Hej,

 

Słuchajcie mam pytanie - Dotyczy lasera.

 

 

Swego czasu kupiłem na A Dream'a w naprawdę świetnym stanie technicznym, ładnego, czyszczonego, z pudełkami. Sprzedający się zarzekał że nie używał na niej piratów, oraz, że był jej pierwszym właścicielem.

 

Po prostu cycuś.

Gry, prócz jednej też - Stan wręcz idealny - Do tej pory jestem w szoku. ALE:

 

 

Gość twierdzi że płyty (oryginalne) na jakim są one tłoczone D-CD są (pipi) podatne na zarysowania - Jeżeli takowe występują konsola po prostu potrafi nie załadować np. dalszego etapu gry.

I rzeczywiście, kupiony przeze mnie Jet Grind Radio jest trochę porysowany, ot taki stan na 4+ i potrafi mi się zaciąć, ale np. gry chamsko tłoczone, i b. zarysowane na CD-R (Kopie zapasowe) które pożyczyłem od kolegi dla testów chodzą jak marzenie. Ot ładują się elegancko.

 

 

Ile w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

Dawno dc nie mialem,. Oryginaly mialem w roznym stanie, ale w sumie o piraty nigdy nie dbalem a jakos dzialaly a gd romy potrafily sie przyciac. Ogolnie mi lasery czesto padaly, nie wiem czemu wszyscy je tak chwala ;f

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zdecydowanie jest to najszczersza prawda. Mimo, że sam czytnik jest bardzo trwały i służy mi już długo (odpukać), jest bardzo podatny na wszelkie rysy będące na powierzchni GD-ROMa. Dla przykładu podam pewną sytuację z kupioną w ostatnim m-cu Crazy Taxi "z drugiej ręki". Stan oceniam na dobry/umiarkowany, a podczas rozgrywki często zdarza mi się, iż muzyka przestaje być nagle odgrywana, lub po prostu jest "zwiecha". Choć w tym drugim przypadku nie zdarza się (na szczęście) często.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Maiden

Jestem zrozpaczony, padł mi w szybkim tempie już drugi Dream. Oczywiście chodzi o czytnik.

 

 

Moje pytanie jest więc krótkie:

 

 

Serwisować konsole? Na allegro sprzedawane sa do niej lasery - watpie jednak by byly oryginalne? Warto?

 

Moze kupic kolejna konsole na Allegro?

 

Czy gdzies da sie kupic NOWA konsole? Gdziekolwiek? Ebay?

 

A moze mi cos poleciecie?

 

 

 

 

Reasumujac - Co mam zrobic zeby zyskac DC ktorym bede mogl sie ciezyc mozliwie dlugo? (Gram tylko i wylacznie na org.)

 

 

Odnośnik do komentarza

mozesz jeszcze sprobowac trymowac laser i/lub zastosowac "trick z psx'a" czyli postawic konsole bokiem lub do gory nogami [soczewka jest wtedy blizej plyty]

 

ja osobiscie kupil bym ten laser... co prawda cena jest skandaliczna, ale chyba mozna zaryzykowac... przynajmniej lepsze to niz kupic uzywaną konsole za te ~120zl

aha te lasery na allegro sa sprzedawane bez tasiemki :) wiec uwazaj w razie czego przy odlaczaniu ;)

Edytowane przez Coati
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To ja sie tu dopisze...

Naszło mnie na nadrabianie zaległości... Szukam Dreama (dla siebie i kolegi... Hi! Maiden!). Jestem prawie pewny ze będzie to NTSC US lub NTSC JAP... Powiedzcie mi jak to jest z odpalaniem gier z innych regionów? Jeśli trafie na konsole nie czytającą CD to dupa zbita? A modchip zdejmujący blokadę? Wiem ze było coś takiego tylko gdzie to teraz dorwać? A może ktos z was sie orientuje kiedy produkowano limitki Hello Kitty albo Sakura Wars - może one czytają CD i nie mam sie co martwic?

pozdr!

Odnośnik do komentarza

Mówisz przyjacielu? Lookaj:

 

Q: Jak można grać w oryginalne importy?

 

A: Są dwa sposoby:

 

* zamontować w konsoli specjalny modchip (ok. 150zł), tracisz gwarancję ale gierki działają od razu po włożeniu

* używać DC-X (płytka działająca na zasadzie BOOTa, najpierw musisz odpalić konsolę z tą płytą w środku a dopiero potem podmienić na gierkę);

Cyt. z jednej z większych stron o DC... O czym mówią??

 

Martwię sie , bo ta konsola co mnie interesuje (sprawdź PM Maiden ;)) na 100% nie czyta CD - wiec jak odpalić import?

Edytowane przez TroniC
Odnośnik do komentarza

jesli dobrze rozumiem chcesz kupic konsole z padnietym laserem?? nie oplaca sie. nowy laser kosztuje okolo 90zl - tyle co gola konsola.

 

importy najlepiej odpalic przez DC-X'a. mozna zassac z netu selfboot'a ;) ewentualnie mozesz sie bawic z polaczeniem przez modem DC<>PC, ale z tego co wiem, realne to bylo tylko pod win95/98 lub linuksem.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Kupuje konsole JAP lub US , a grać chcę w gry ze wszystkich regionów... Oryginały oczywiście - piratami sie brzydzę. Gdyby konsola czytała CD to nie ma problemu bo DC-X i już. Ale co jeśli trafie egzemplarz nie czytający CD (a szanse na taki są bardzo duże)? Jak ominąć ten problem?

 

A na czym polega to ograniczenie w edycjach konsoli nie czytających CD? Domyślam sie , że tak łatwo to nie jest i wymiana lasera na czytający nie wystarczy... ?

Odnośnik do komentarza

Szukałem trochę po forum i tutaj, ale nie znalazłem odpowiedzi na moją zagwozdkę. Jeśli chodzi o makarona to jestem raczej zielony. Mam go jakiś czas i nie interesowałem się osprzętem. Grałem sporadycznie i wszystko było cacy. Ale teraz wyciągnąłem go na powierzchnię po wielu miesiącach i z kablem coś nie teges. Obraz skacze, smuży i w ogóle grać się nie da. Ewidentna wina kabla. Mam ten sam kabel co kolega tutaj:

Jest taki kabel jak do anteny. Tam na nim pisze: "Dreamcast Model No- HKT-8830, TV OUT, ANT. IN, A/V IN" No i jest taki potrojny.
. Nawet się wkurzyłem i rozkręciłem tą kostkę na środku w celu powierzchownego oczyszczenia, ale nic to nie dało.Problem chyba tkwi w we wtyczce lub kablu przy wtyczce która wchodzi do tv. I tu moje pytanie:czy jest to do naprawienia?( a jak tak do czy byle naprawy rtv z tym dadzą radę?). Lub prozaicznie:czy można kupić taki kabel lub inny uniwersalny or smth? Aukcje raczej mnie nie interesują. Wolałbym skoczyć po prostu do sklepu. A, no i wolałbym jakiś normalny kabel a nie VGA BOX. Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza

Ten kabel bez problemu możesz przerobić na zwykły kabel chinch, wtedy będziesz miał obraz na AV. Musisz uciąć kabel poniżej tej kostki co jest na kablu, od której potem idzie kabel antenowy. W kablu idą 3 kabelki, powinny nawet mieć kolory jak normalne chinche, czyli żółty (video), biały i czerwony (lewy i prawy audio). Wystarczy do tych kabli połączyć kable chinch i masz kabel composite chinch. Powinno być wszystko dobrze.

 

[wtyczka do dc]========(tu uciać)===[kostka]====[wtyczka antenowa]

Odnośnik do komentarza
Ten kabel bez problemu możesz przerobić na zwykły kabel chinch, wtedy będziesz miał obraz na AV. Musisz uciąć kabel poniżej tej kostki co jest na kablu, od której potem idzie kabel antenowy. W kablu idą 3 kabelki, powinny nawet mieć kolory jak normalne chinche, czyli żółty (video), biały i czerwony (lewy i prawy audio). Wystarczy do tych kabli połączyć kable chinch i masz kabel composite chinch. Powinno być wszystko dobrze.

 

[wtyczka do dc]========(tu uciać)===[kostka]====[wtyczka antenowa]

Hmm...ma to sens. Rozumiem że to będzie prowizorka bo nie jestem taki zdolny żeby sobie zrobić wtyczki :) . Jeszcze to rozważę ale dzięki za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza

Odwlekałem tą"operację"kabla, ale po zasięgnięciu wiedzy w okolicznych sklepach(nie ma nigdzie kabli rgb z wtyczką na DC), widzę że mam już tylko wybór pomiędzy kupnem kabla w sklepie internetowym lub przeróbka którą polecił mi Metal.

Wystarczy do tych kabli połączyć kable chinch i masz kabel composite chinch. Powinno być wszystko dobrze.

No i właśnie...Czy mógłby mi ktoś jak dziecku wytłumaczyć jak dokonać połączenia mojego kabla z chinchem. Obetnę i co potem? Jeśli to pomoże to dodam że dysponuję przejścówką euro-chinch.

Odnośnik do komentarza
ucinasz - sciagasz troche izolacji - lutujesz - owijasz tasma izolacyjna - koniec

 

chyba ze problem to nie wtyczka tylko wejscie od dreama na kabel... btw. masz dociasnieta wtyczke w dreamie?

Dociśniętą? Ba....Jestem techniczny lamer ale nie blondynka ;) .

Ale dzięki. To wszystko co chciałem wiedzieć. Dam znać co z tego wyszło :) .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.