Skocz do zawartości

Masz problem z DC? pisz ;]


Rekomendowane odpowiedzi

Z kablami antenowymi już tak jest, ze nieraz ciężko złapac i dobry obraz i dźwięk. Sam miałem taki kabel i tak go właśnie przerobiłem. Śmigało jak zwykły kabel chinch. Możesz nawet nie lutować, wystarczy, ze dobrze skręcisz i zaizolujesz. Będą jakby 2 żyły w kabelkach, na pewno se poradzisz.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 tygodni później...

Witam

Mam problem nie potrafię wypalić prawidłowo bootloader 1.2 po wypaleniu DC nie czyta go

Dziwne podejrzewam ze trzeba zamknąć sesje zawsze to robiłem i najwolniejsze nagrywanie(albo mam z(pipi)..nego tego boota )

Dajcie jakies info krok po kroku jak go wypalic i najlepiej linka do dobrego bota byłbym wdzięczny

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

Kilka miesięcy temu udało mi się kupić używanego dreamcasta, w niemal idealnym stanie. Wszystko było cacy, ale od kilku dni pojawia się dziwny problem. Mianowicie podczas gry, gdy płyta wchodzi na duże obroty, czytnik zaczyna wydobywać z siebie nieustający, wysoki szum lub pisk, podobny do odgłosu, który wydaje z siebie włączony telewizor (trudno mi to opisać słowami, mam nadzieję, że rozumiecie co mam na myśli smile.gif ). Dźwięk ten jest na tyle intensywny, że przebija się przez dźwięki samej gry i po jakimś czasie głowa zaczyna mi od niego pękać. Próbowałem czyścić laser, ale nic nie pomogło... Może powinienem nasmarować sam napęd? Rozkręciłem wczoraj konsolkę i zauważyłem, że poprzedni właściciel, nie wiadomo po co, pozbył się śrubek mocujących napęd do obudowy (te trzy śrubki umieszczone wewnątrz gumowych amortyzatorów). Czy to możliwe, że wobec tego dźwięk ten wydaje płyta która się porusza podczas odczytu, z powodu braku mocowania? Grzebałem po różnych stronach i forach internetowych, ale najwyraźniej mój problem jest dość oryginalny, bo nic nie znalazłem... Moja frustracja jest tym większa, że brat sprezentował mi na święta kilka nieużywanych, zafoliowanych gierek i serce mi się kraje kiedy po godzinie gry muszę wyłączać konsolę bo mózg mi uszami wypływa...

 

Jeśli macie jakieś pomysły to serdecznie proszę was o pomoc:)

Odnośnik do komentarza

1. nasmarowac prowadnice lasera

2. dobrze poskladac DC

3. jestes pewien, ze to laser, a nie zasilacz? [tez moze wydawac takie dzwieki]

 

ja bym stawial na zasilacz. powodem moze byc zaśniedzenie [chyba tak sie to fachowo nazywa] 4 bolców łączacych zasilacz z plyta gł. sugerowalbym oczyszczenie i przylutowanie ich ;]

Edytowane przez Coati
Odnośnik do komentarza

Zasilacz byl pierwszą rzeczą do której się dobrałem po rozkręceniu konsolki. Najwyraźniej jednak poprzedni właściciel też przy niej grzebał, bo za Chiny ludowe nie mogłem zsunąć płyty z bolców. To mój drugi DC, więc znam podstawy higieny :) A co do składania i czyszczenia... Jakich śrubek potrzebuję? I przede wszystkim jak się dobrać do prowadnic, bo akurat lasera zawsze bałem się dotykać.

Odnośnik do komentarza

Musisz odkręcić cały laser, odłączyć taśmę łączącą laser z płytą główną, podnieść plastik i smarować prowadnice. Najlepiej jakimś WD40, w żadnym wypadku masło albo olej do smażenia! :P

Piski z zasilacza imo nie mają nic wspólnego z zaśniedziałymi bolcami, tylko kondziołki nie wyrabiają. Szkoda czasu na pier.dolenie się z takim zasilaczem i lepiej kupić jakiś na allegro.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Te piski nie od zasilacza dochodzą lecz od czytnika..... tymbardziej ze Dreamcast-y zawsze były głosne ..... dzwięk jaki wydobywa twój DC z siebie to stawiam-porównując go do (pisku gumowej kaczuszki) zostaje ci zdemontowanie czytnika i dostanie sie do prowadnic, wyciągnij je dokładnie wyczyść do suchego i nasmaruj dobra jest do tego wazelina.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...