Skocz do zawartości

Masz problem z DC? pisz ;]


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem DC-ka tylko że jest malutki problem. Dostałem razem z nim kabel RF. Podłączam wszystko ładnie cacy, wyszukuje konsole i byłoby ok gdyby był dźwięk. Próbowałem podłączyć do drugiego tivika i wszystko jest ok. Spotkał sie ktoś może z takim czymś??

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam.Od dwóch lat posiadam Dreamcasta na chacie. Połtora roku temu byłem z nim w serwisie (słaby napęd, resetowanie się) i od tamtej pory PRAWIE nie mam z nim problemów. Oryginały odczytuje bezproblemowo, jednak z piratami ma czasem problemy.Podczas gry na kopiach czytnik dość głośno pracuje. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Coś z konsolą czy przyczyną są płytki. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

mam pytanie odnosnie vga moda ;]

 

jakie dokladnie czesci elektroiczne mam kupic? w wszystkich tutkach jest napisane tylko ogolnie... przykladowo kondensatorow o pojemnosci 220uf jest na rynku kilka modeli [roznia sie maksymalnym napiecieim itp]

z poskladaniem tego w 1 calosc raczej nie bede miec problemu, ale milo by bylo wiedziec co dokladnie mam kupic [bede kupowac przez internet, bo do najblizszego sklepu z artykulami elektronicznymi mam ~40km].

 

dcghettovga.jpg

 

 

//Edit

 

okee uzyskalem pomoc ;]

 

pozwole sobie zacytowac mateusz4444

Witam!

Co do kondensatorów to spokojnie mogą być to takie do napięcia 20v, lub nawet mniejsze. I tak napięcia tam występujące są <1,5V(dlatego niekoniecznie trzeba używać kondensatorów bipolarnych, elektrolity do pewnego napięcia(1.5-2.0 zależy od kondensatora) przewodzą w obie strony). Ja użyłem kondensatorów eletrolitowych 220uf 20v(akurat takie miałem, nie chciało mi się jechać do sklepu ). Co do diod to użyłem 1N4148, są strasznie popularne, można je wyciągnąć z czegokolwiek Co do schematu to są dwie wersje, jedna z dodatkowym układem buforującym sygnały Vsync i Hsync, ale ponieważ nie chciało mi się ruszać z domu cały ten układ pominąłem. Ale jest tani, u mnie w elektroniku to koszt jakichś 90gr. Ale bez niego też działa tak więc nie widzę sensu pakowania się w niepotrzebne koszta Co do schematu to użyłem tego: http://img.photobucket.com/albums/v651/ptr...dcghettovga.jpg (najprawdopodobniej znalazlem go na dcemu ale nie pamiętam). Nie napisałeś czy będziesz robił wewnątrz tego moda czy na kablu. Jak wewnątrz to uważaj na to jak od spodu lutujesz kable do płyty. Te punkty nie są przewlekane, i cyna dość łatwo z nich schodzi. Potem trochę ciężko nałożyć cynę jeszcze raz, jeżeli zeszła cała(jeżeli nie cała to nie ma żadnego problemu). Akurat w DC udało mi się bez problemów ale kiedyś lutowałem coś podobnego i jeden punkt zwaliłem. Bez worka z kalafonią nie ma co zaczynać zabawy w odtworzenie punktu Na szczęście cała zabawa skończyła się szczęśliwie Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania, pisz.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...