Skocz do zawartości

Final Fantasy 8


Adriankiller

Rekomendowane odpowiedzi

gram tera w ff8 i jedna rzecz chcialbym wiedziec. jestem na 1 cd, poczatek gry, wlasnie dolaczyl do mnie irvine. no i problem polega na tym, ze pakowalem postacie zeby gf mialy nowe umiejetnosci i squall ma u mnie juz 45 poziom. niby wszystko ok, ale reszta ekipy ma srednio 20-30 poziom. ten irvine ma np. 15, a rinoa 20. no i wyczytalem, ze wrogowie sa coraz silniejsi wraz z kolejnymi levelami. jak to dokladnie jest? liczy sie poziom squalla? czy gra wyciaga jakas srednia? bo jest problem zeby innych napakowac, bo przez ten dziwny system i tak squall zabija wszystkich jednym ciosem i leveluje czesciej niz inni. oplaca sie tak grac? tzn nie bedzie potem masakry, ze boss jednym ciosem polozy mi wszystkich oprocz niego?

 

Liczy się średnia arytmetyczna poziomów postaci w walczącej drużynie, a zależnie od rozrzutu między postaciami, przeciwnicy mają +2 poziomy/-2 poziomy, +4 poziomy/-4 poziomy, +6 poziomów/-6 poziomów itd. od tej średniej.

Osoba zadająca ostatni cios przeciwnikowi dostaje dodatkowe punkty EXP, które też są wyliczane zależnie od różnicy poziomów postać-przeciwnik; więc jeśli masz postać na 30 poziomie i zadasz nią ostatni cios np. Ruby Dragonowi na 50 poziomie, to dostanie ona więcej EXP, niż gdyby była na wyższych poziomach.

 

Co do bossów to się nie przejmuj, niektórzy z nich mają dodatkowo limit maksymalny swojego poziomu, przez co nigdy nie osiągną 100 levelu ;) Generalnie, staraj się Squalla nie podpakowywać za mocno na początku gry, bo później w grze będą możliwe bonusy do statystyk po levelu (HP Bonus, STR Bonus, itd.), jak się GF podłączony do danej postaci tego nauczy. ;)

Odnośnik do komentarza

Siemano! Również zacząłem grać w FF8 (piękna toć jest gra). Jestem na 1CD, po zdobyciu Brothersów, zdobyłem już ostatnią broń dla Zella, ale mam problem z Lionheartem dla Squalla. A konkretniej z Dragon Fang. Próbowałem zdobyć zabijając Grandela w małym lesie obok Galbadia Garden (tak wyczytałem z pewnej strony), ale nabiłem już na nim 55 level, a po Dragon Fang ani śladu. A zależy mi na zdobyciu broni na 1CD.

Odnośnik do komentarza

FF 8 jest strasznie łatwy, jak się wie co robić :P Wystarczy na pierwszej płycie podczas walki z bossem-zombiakiem w pociągu wyssać z niego 100 Berserków i podpiąć Squallowi pod strength. Podpinamy mu Ifrita i uczymy go stopniowo STR +20%, potem 40%, oraz STR bonus. W połowie pierwszej płyty wszystko oprócz STR+40% i str bonus powinniśmy mieć bez pakowania postaci. KAŻDY boss pada po 1-2 renzokukenach, czasami nawet nie zdążą ruchu wykonać :P Na drugiej płycie podpinacie Pandemone ze SPD+20%/40%. Na trzeciej Bahamuta ze STR+60 i SPD+60 i w tym momencie bez pakowania postaci squall powinien miec 255 str :P Pozostałym postacią napakować tylko dużo HP i nie musisz się nimi w ogóle przejmować :P Spokojnie rozwalicie wszystkich bossów oprócz Omegi z taką strategią :P

Odnośnik do komentarza

moja ulubiona czesc serii ff glownie dzieki bardzo elastycznemu systemowi pakowania postaci. to co mozna tutaj zrobic jesli sie ma cierpliwosc do draw to masakra, cerber z autohaste na squallu, 100 haste pod speed junction na drugiej postaci z spd +60%  (rzuccie jeszcze na nia haste to nie nadarzycie ze spamowaniem ataku)(a draw jak szybko sie wtedy nabija), drain pod atak by leczyc sie za tyle ile zadajemy co potem oznacza 9999 hp co atak, ultima pod defense i mamy 100% absorb na prawie wszystkie elementy i 50% na pozostale, to tylko kilka przykladow a jest ich naprawde sporo wiecej. ofc  nalezy robic to z glowa i np nie dawac postaci str +60% jesli bedzie ona miala max i z str+20%.

 

 

 

 

jak ktos chce szybko nabic sporo lvli to polecam latwy trening z t-rex w traning center. podpinamy squallowi 100 blind pod atak dzieki czemu oslepiamy trexa za kazdym atakiem, uzywamy na trexie lvl up az dojdzie on do 100, zbijamy squalla do zoltego hp, spamujemy przycisk zmiany postaci az sie wylosuje limit break i lejemy biednego slepego dinozaura za naprawde tone xp. jedyna uwaga to taka ze czasem dino walnie nas z polobrotu i wtedy ma szanse trafic i zabic wiec lepiej zeby jedna postac byla na max hp by podniesc te zolte w razie co.

 

 

 

 

i taka rada dla poczatkujacych: o ile nie chcecie obejzec wszystkich limit breakow squalla to nie ulepszajcie mu broni, idzcie prosto w jego lionhearta bo finisher jego limit breakow jest losowany z tych ktore zna, jesli zna tylko podstawowy i ostatni to macie 50% szansy na ten ostatni, jesli zna wszystkie 4 to macie juz tylko 25%.

 

i rozwincie sobie recovery od leviatana jak najszybciej. leczenie celu za 9999 za darmo co ruch jest przegiete :D

 

rozwiazcie jak najwczesniej test na A-rank seed zeby dostawac pensje 20k (da sie wbic tez S-rank jesli sie jakos wymiata w walce z bossami i wtedy ma sie 30k)

 

i jeszcze jedna rada: jesli nie mozecie wyfarmic jakiegos itemu sprawdzcie czy mozecie go stworzyc z kart ktore posiadacie. rzadkie karty dostajecie za darmo po pokonaniu bossa wiec bez wiekszego wysilku mozna sobie oszczedzic nerwow z np szukaniem Adamantine. oczywiscie o ile sie nie bawicie w te karcianke jakos hardcorowo ale imho nie warto, by zdobyc wszystkie te pokemony trzeba grac z opisem by wiedziec gdzie i kiedy sie pojawi ta cyganka, jakie karty musicie u niej przegrac by wygrac inna ktorej nie mieliscie itp itd. a nagroda za 100% jest po prostu zalosna i gdy ja zobaczycie bedzie to najsmutniejszy moment w waszej karierze gracza (tyle wysilku po takie cos). ale od czasu do czasu 4fun fajnie rozwalic jakiegos nubka dla kart ktore sie potem zmieni w cos dobrego :D

 

zbadajcie tez pozostale zdolnosci manipulacji itemami. czesto to lepsze niz farmienie draw czy highlvl itemow

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jedna z moich ulubionych części ze względu na złożoność postaci. Miło wracac do tej gry. Choć może teraz to same kwadraty :) i nie wiem czy dałby rady bo przyzwyczaiłem się do konsol nowej generacji. Powinni wydać remake co niektórych części jak np. FF7 na nowe konsole. Myślę, że kasę taka by zarobili że mała głowa.FF7 pobiła by wszystkie rekordy sprzedaży :)

Edytowane przez burza-lukas
Odnośnik do komentarza

i taka rada dla poczatkujacych: o ile nie chcecie obejzec wszystkich limit breakow squalla to nie ulepszajcie mu broni, idzcie prosto w jego lionhearta bo finisher jego limit breakow jest losowany z tych ktore zna, jesli zna tylko podstawowy i ostatni to macie 50% szansy na ten ostatni, jesli zna wszystkie 4 to macie juz tylko 25%.

 

Bzdura :P Jak przemodelujesz broń od razu na Lionhearta, to masz wtedy wszystkie Limity Squalla: Rough Divide (początkowy), Fated Circle, Blasting Zone i Lion Heart, niezależnie od tego, czy się wcześniej miało coś oprócz Rough Divide, czy nie.

 

by zdobyc wszystkie te pokemony trzeba grac z opisem by wiedziec gdzie i kiedy sie pojawi ta cyganka, jakie karty musicie u niej przegrac by wygrac inna ktorej nie mieliscie itp itd.

 

Questu z Królową Kart w ogóle nie trzeba wykonywać, by mieć wszystkie karty. :) Wystarczy przed 4. dyskiem pokonać wszystkich z grupy karcianej w Ogrodzie Balamb, by później ludzi z tej grupy mieć na statku. Mają oni wtedy wszystkie karty, oprócz PuPu (tę kartę dostaje się po skończeniu questu z UFO).

Edytowane przez Colly
Odnośnik do komentarza

Jak przemodelujesz broń od razu na Lionhearta, to masz wtedy wszystkie Limity Squalla: Rough Divide (początkowy), Fated Circle, Blasting Zone i Lion Heart, niezależnie od tego, czy się wcześniej miało coś oprócz Rough Divide, czy nie.

hmm mozliwe. zbyt dawno nie gralem a savy skasowal mi format wiec nie sprawdze. niby jest tez teoria ze im blizej 0hp tym lepszy finisher losuje. moze dlatego zawsze mialem lion heart.

Odnośnik do komentarza

 

jak ktos chce szybko nabic sporo lvli to polecam latwy trening z t-rex w traning center. podpinamy squallowi 100 blind pod atak dzieki czemu oslepiamy trexa za kazdym atakiem, uzywamy na trexie lvl up az dojdzie on do 100, zbijamy squalla do zoltego hp, spamujemy przycisk zmiany postaci az sie wylosuje limit break i lejemy biednego slepego dinozaura za naprawde tone xp. jedyna uwaga to taka ze czasem dino walnie nas z polobrotu i wtedy ma szanse trafic i zabic wiec lepiej zeby jedna postac byla na max hp by podniesc te zolte w razie co.

 

ostatnio gralem w ff8 ladnych pare lat temu, ale z tego co pamietam nie oplaca sie na poczatku expic bez summonow ktore daja UP do statow
Odnośnik do komentarza

gdzie jest w tej grze point of no return, ostatni save point po ktorym mozna wrocic na mape swiata? w siodemce byl to sejpojnt tuz przed ostatnia walka z jenova, a jak jest tutaj? jestem na dysku 3, wrocilem z kosmosu i musze leciec do lunatic pandory. nie robilem jeszcze prawie zadnych questow i chce miec dojsc najdalej jak moge, zawrocic, zrobic co trzeba a potem dokonczyc gre.

 

prosze bez spojlerow ;p

Odnośnik do komentarza

Jak przejdziesz na ostatnią płytę to nie masz już więcej dostępu do miast. Jak masz już Ragnaroka to ja bym chyba śmigał. Zajrzyj sobie może do jakiegoś FAQ na spis treści i zobacz co jest po Lunatic Pandora. Z tego co pamiętam to tam się chyba 3 płyta kończy. No i zdobądź Doomtraina (GF), bo można go przeoczyć później.

Odnośnik do komentarza

heh widzialem je dawno temu i nadal ff8 jest moja ulubiona czescia.

 

zreszta on tam bashuje tez inne czesci serii i ma racje bo o kazdej czesci ff mozna nakrecic to co on nakrecil czepiajac sie kazdego elementu fabuly, designu postaci czy systemu grindu. 

 

ale polecam bo mozna sie naprawde niezle usmiac ogladajac.

 

 

 

 

ps. zreszta widzialem wszystkie filmiki spoonego i jest moim ulubionym komikiem z netu. szkoda ze ograniczyl sie teraz jedynie do robienia vlogow i lets play commentary bo mu sie nie chce robic ambitniejszych review jak jego demolition man czy the thing :P

 

 

 

Edytowane przez Gattz
Odnośnik do komentarza

ps. zreszta widzialem wszystkie filmiki spoonego i jest moim ulubionym komikiem z netu.

 

dobry jest jeszcze that guy with the glasses, ale rzeczywiście spoony rządzi :D wygrał ostatnio tytuł najśmieszniejszego człowieka w internecie xD

 

 

szkoda ze ograniczyl sie teraz jedynie do robienia vlogow i lets play commentary bo mu sie nie chce robic ambitniejszych review jak jego demolition man czy the thing :P

 

to mu wychodzi najlepiej :D phantasmagorie oglądałem juz chyba 7 razy i nadal nie wyrabiam w niektórych momentach :0

 

" I heard that, Curtis ! " ;p

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.