Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


kotlet_schabowy

Rekomendowane odpowiedzi

Więc co wybrać? Black, Burnout Dominator (szczególnie on mnie interesuje, godny burnout, jak mam 3 i 4 warto brać?)
Zapewne moich opinii ludzie już dawno przestali słuchać ale cóż...

Burnout Dominator na tle Takedowna i Revenge wypada imo kiepsko. Sporo się zmieniło, wiele niestety na gorsze. Kiepska muzyka, niezbyt powalające pod względem wyglądu trasy oraz beznadziejne tryby gry takie jak near miss czy maniac - no sorry, jak kupuję ścigałkę/rozwałkę to chcę się ścigać/rozwalać a nie samotnie nabijać punkty gdzie byle kraksa = brak szans na złoty medal. Faktem jest, że łatwiej tytuł porównać z Takedownem niż Revenge (mniej rozwałki więcej jazdy) ale mimo wszystko choć nie jest to pozycja zła, na tle poprzedników jest raczej słaba.

 

Osobiście bym sobie tę część zostawił do gry na PSP (zakładając, że prędzej czy później będziesz chciał sobie sprawić). Gameplay jest identyczny a podręczna wersja sprawiała mi o wiele większą frajdę niż stacjonarna.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że nie wymieniłeś, ale jeśli chcesz się po ścigać to kupuj w ciemno Enhusia: Proffesional Racing. Kolejny przykład zayebistej gry , w którą nikt nie gra...a szkoda.

A zamiast Black bierz COD3 (wyczaisz za 30/40 na Phlim lub All), nie wiem czy servery jeszcze działają, ale nawet offline IMO lepsze od Czarnucha. Już nie wspominam o takich tuzach jak Killzone, ale chyba już grałeś.

Suavka może nikt nie słucha, ale dobrze prawi. Muza do bani (jakaś Avril czy jak to tam..), 0 rozwałki co uważałem za ogromny minus. Jedyny plus tej gry (jeśli porównywać do poprzedników) to powrót chaina, adrenalina skacze przy Burnout 10x.

Odnośnik do komentarza

Ja bym chciał pograć w jakąś przyjemną samochodówkę na PS2 z niezłą grafiką. Nie musi być super trudna, ale dobrze by było jakby dawała jakieś wyzwania. I co polecacie (max 2 tytuły):

 

NFS Underground 2

NFS Carbon

Colin 2005

F1 06

Toca 3

 

A tak w ogóle to warto kupić Fife Street 2 jako relaksującą piłeczkę?

Odnośnik do komentarza

A co powiecie na Fife Street 2 bądź jakiś Medalek? Szczerze mówiąc zastanawiam się nad Blackiem, ale demko nie specjalnie mi się spodobało, szczególnie, że nie lubię biegać i strzelać do wszystkiego co się rusza... Killzone'a mi brakuje co najwyżej.

 

Pościgać się... mam dwa Burnouty, GT 3 i 4, Toca 3... chyba wystarczy 8). Szczerze mówiąc napaliłem się na Burnouta Dominator, czytam wiele sprzecznych opinii - jedne krytyczne (poprzednie lepsze) drugie pozytywne (powrót do korzeni + niesamowita grafika, chainy)... sam nie wiem co o tym myśleć.

 

Killzone'a miałem i sprzedał, COD mimo, że jest w platynie, kosztuje 200 zł... kurde, lubię takie problemy :)

Albo zostawię sobie siano i pozbieram na chip bądź PSP...

Odnośnik do komentarza
Szczerze mówiąc zastanawiam się nad Blackiem, ale demko nie specjalnie mi się spodobało, szczególnie, że nie lubię biegać i strzelać do wszystkiego co się rusza... Killzone'a mi brakuje co najwyżej.
Już się wstrzymałem aby Blacka nie krytykować w poprzednim poscie ale co tam ;>. Mimo tylu pozytywnych opinii gra mnie nie wciągnęła - po paru poziomach poczułem znudzenie a ładna grafika i fajerwerki mnie nie wystarczą. Ot przeciętny shooter FPP. Jeśli szukasz dobrej strzelanki na PS2 to szczerze polecam TimeSplitters Future Perfect - świetna gra z przyjemnym i niesamowicie zabawnym single oraz rozbudowanym multi (zarówno z botami jak i ze znajomymi - multitap lub przez neta). Chwilami żałuję, że się pozbyłem oryginału ;> Wszelkie blacki, killzone'y itp. wysiadają.

 

Szczerze mówiąc napaliłem się na Burnouta Dominator, czytam wiele sprzecznych opinii - jedne krytyczne (poprzednie lepsze) drugie pozytywne (powrót do korzeni + niesamowita grafika, chainy)... sam nie wiem co o tym myśleć.
Grafika, cały czas odnosiłem wrażenie, wcale nie jest lepsza od Revenge, a momentami wręcz poprzednik wydawał mi się ładniejszy. Myślałem chwilami, że grafika była od początku ograniczana z myślą o późniejszym porcie na PSP (gdzie gra wygląda ładnie, chodzi płynnie a gameplay jest identyczny). Jeśli w Burnoutach cenisz sobie rywalizację i rozwałkę to Dominatora możesz sobie odpuścić. Jeśli natomiast lubisz długie i ryzykowne jazdy oraz częste pokonywanie tras w samotności w *cough* jakże fascynujących *cough* trybach typu maniac czy near miss to możesz dać Dominatorowi szanse. Mnie tak czy inaczej nie bawiło nabijanie punktów i uważam to za najgorsze tryby gry. Problem jest głównie ten, że race i road rage stanowią zaledwie małą cząstkę całego World Tour gdzie co chwila "bawimy się" z wymienionymi wyżej nabijaczami + innymi Burning Lap czy Burnout Challenge.

 

No i jeszcze jedna ogromna wada - gra ma baaaaaardzo długie loadingi. Właściwie nie tyczą się one samego wczytywania gry co zapisywania i odczytywania stanu gry z karty pamięci, co trwa nieraz kilkanaście sekund (w poprzednich częściach chwila moment). Na szczęście nie ma tego problemu w wersji PSP - wszystko szybko i sprawnie. I raz jeszcze polecam właśnie tą wersję - jedyna różnica to grafika oraz chwilami problemy z crashbreakerami (łatwo się wpakować we własny wrak o_O). Niemniej jednak choć wcześniej grałem trochę w wersję PS2 to właśnie wersję podręczną ukończyłem niemal całą (trzy eventy mi zostały, oczywiście maniaki i burnout challenge...)

 

Aczkolwiek przyznać muszę, że Dominator był pierwszą częścią Burnout z jaką miałem styczność i to właśnie on mnie zachęcił do zapoznania się z poprzednimi odsłonami. Choć gra mi się podobała to po dorwaniu Takedowna i Revenge stwierdziłem, że jednak Dominator jest najsłabszą częścią z tych trzech.

 

Enhusia: Proffesional Racing
Swego czasu zastanawiałem się nad kupnem ale nie wiedziałem w co się pakuję. Możesz coś więcej o tym napisać? Czy gra jest bardziej zbliżona do realistycznego Gran Turismo czy też jest w miarę tradycyjną, przyjemną i przystępną ścigałką? Z tego co widziałem na zwiastunach prezentowało się nieźle ale nigdy nie byłem fanem wyścigów - Burnout jest jedynym wyjątkiem ;>.
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

Enthusia pod względem modelu jest bliska Forza Motosport 2, model jazdy jest znacznie bardziej realny niż w gt4 więc również znacznie trudniejszy. dla mnie to najlepsza scigałka na ps2 więc nie mogę nie polecić, ale jeśli nie jesteś fanem motoryzacji i realistycznych gier wyścigowych to może Ci nie podejść... w każdym razie gra rewelacyjna...

Odnośnik do komentarza

Co wybrać ?

 

1.Slpinter Cell Double Agent

2.Devil My Cry 3

3.Final Fantasy XII

 

Ja gustuje w przygodówkach, FPP i TPP

 

No jesli chodzi O FFXII to nigdy nie grałem w RPG ale o uszy mi sie obilo że fajna gra

Jęsli chodzi o DMC3 to mam za soba GoW'a 1 i 2

No i SP DB......nie miałem styczności jeszcze ze skradanką

 

Ps. A może wy polecacie coś fajnego?

Edytowane przez Planetomaniak
Odnośnik do komentarza

Obejrzyj sobie filmiki z gameplayu i zastanów sie, co bardziej Ci odpowiada.

Fajnala można pokochać albo nienawidzić, tak samo DMC, Splinter Cell z tej trójki jest najsłabszy i najkrótszy...

Ja bym wziął Fajnale, tuż za nim DMC, na końcu SC.

Odnośnik do komentarza
Co wybrać ?

 

1.Slpinter Cell Double Agent

2.Devil My Cry 3

3.Final Fantasy XII

 

Ja gustuje w przygodówkach, FPP i TPP

 

No jesli chodzi O FFXII to nigdy nie grałem w RPG ale o uszy mi sie obilo że fajna gra

Jęsli chodzi o DMC3 to mam za soba GoW'a 1 i 2

No i SP DB......nie miałem styczności jeszcze ze skradanką

 

Ps. A może wy polecacie coś fajnego?

FFXII nie jest typowym rpg (ogólnie to wszystkie ff są player friendly i nie musisz być znawcą rpg, żeby w nie efektywnie grać). Ja np. z reguły nie gram w rpg, jedynymi tego typu grami są Fajnale i morrowind. Splinter cell jest fajny, ale na ps2 to nie ta klasa co FF i DMC.

Odnośnik do komentarza

Posłużę się opinią PiotraB, z którą zresztą zgadzam się w 100%.. Myślę, że się nie obrazi ;)

 

"Model jazdy w Enthusia Professional Racing jest w skrócie zaje.bisty. Jest o niebo lepszy niż w GT4, gdy gramy używając opon Economy. Lepszy bo, gdy po raz pierwszy odpaliłem tę grę na kółku Logitech'a poczułem się jakbym jechał prawdziwym samochodem. Samochody typu FR zachowują się jak przystało na tylnonapędówki z silnikiem z przodu - są na prawdę nadsterowne, a nie to co w GT4, gdzie czasami trzeba się napocić by poleciał tył. W dodatku dobrze oddano siły jakie działają na samochód - hamując i skręcając jednocześnie samochód ma wyraźnie mniejszą sterowalność i odpuszczenie hamulca sprawia, że na prawdę czujesz, że samochód teraz Ci skręci. W GT4 też tak jest, ale jest to wyraźnie stonowane i się tego tak nie czuje. Przednionapędówki też zachowują się realniej i nie są zbyt podsterowne jak w GT4. Jeszcze polecam sprawdzić jak się kręci bąki tym samym samochodem w GT4 i w Enthusia. W GT4 coś blokuje samochód tak, że tył nie chce stracić przyczepności. Minusem Enthusia jest to, że w niektórych samochodach, które nie mają ABSu nie da się zablokować kół. Tak wygląda porównanie do GT4. Do TRD3 jest ciężko porównać bo w TOCE są prawie same wyścigówki, ale w TOCA RD3 możesz zablokować koła, temperatura opon ma wpływ na zachowanie auta, trawa i piach bardziej zwalnia niż w Enthusia czy GT4, samochody świetnie się zachowują na tarkach.

 

Ogólnie najbardziej symulacyjny charakter ma TRD3 bo masz jeszcze zniszczenia, genialne AI, najwięcej prawdziwych tras. Enthusia wiele nie ustępuje ToCE w modelu jazdy, ale brakuje zniszczeń, są tylko dwa prawdziwe tory (Tsukuba i Nordschleife), gameplay jest trochę dziwny. Pozytywnie zaskoczyło mnie AI. Kierowcy potrafią nas omijać, zmieniać tor jazdy."

 

 

Jeśli chodzi o Ciebie Suavku jako fana Burnoutów to nie masz co startować do Enthusi (no chyba, że jesteś również zwolennikiem symulacji). No i na padzie też jakoś nijak mi się jeździło, po prostu nie ma tej precyzji co na DFP czy G25.

Edytowane przez FLooK
Odnośnik do komentarza

Do wyplaty coraz blizej w GoW 2 juz 7 godzin na zegarze wiec powoli trzeba sie rozgladac za czyms niu .

 

w tym miesiacu planuje kupic 3 gry oto lista kandydatow :

- DMC 3

- Tomb Raider Aniversery

- SSX on Tour ( mam SSX 3 )

- Fifa Street vol 2 ( wolalbym NBA Street 3 ale nigdzie nie moge znalesc ^_^ moze macie jakis namiar ? )

- NBA 2K8

- NHL 2K8

z gory dzieki za rady . Peace Graczos Amigos o/

Odnośnik do komentarza

Aha, no to witaj w klubie ;).

 

Co do SSX On Tour - jak masz SSX 3 raczej się nie opłaca.

Co do tych sportówek - odpowiedz sobie, który sport Ci się bardziej podoba i wybierz którąś, DMC 3 i TRA to świetne gry i warto je mieć w swojej kolekcji, w sumie DMC3 to must-have :P.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio jakos mnie naszlo na zaliczanie czarnulkowych niedobitkow. Przeanalizowalem kilka tytulow, wktore warto zagrac.

 

Midnight Club 3 Dub Edition

Burnout 3

Splinter Cell ( jaki najlepszy oprocz DA?)

Area 51

Sniper Elite

Urban Regin

SSX ( ktory najlepsz?)

Rainbow six Lockdown

We Love Katamari

Wipeout: Fusion

F1 06

Time Splitters: Future Perfect

Half-Life

PoP Trylogy

Tomb Rider Anniversary

FFX

Battlefield 2: MC

WWE SmackDown vs RAW (ktory najlepsz?)

Onimusha: Dawn of Dreams

Full Spectrum Warrior: Ten Hammers

SOCOM (ktory najlepszy?)

SFA Anthology

Bully

FFXII

Okami

Eye Toy (ktory najlepszy?)

MoH Vanguard

ICO

Sillent Hill 2

 

W jakiej kolejnosci je zaliczyc?

Edytowane przez FLooK
Odnośnik do komentarza

Ja bym na Twoim miejscu zaczął od ICO - gra wspaniała wg. mnie ale już lata swoje ma - i żeby po takich fajerwerkach graficznych jak Okami czy God Of War 2 - ICO Cię zbytnio nie odrzuciło. Dla mnie najlepsza gra na razie na ps2 - więcej opisałem w temacie ICO. 10!/10.

 

Sam nabyłem PS2 - pod koniec jego żywota, zaopatrzyłem sie w gry i staram się przechodzić hiciory w miarę chronologicznie wg wydania. Ratchety czy Jaki po kolei... znajdują się wyjątki np. God of War 1 - nie mogłem się oprzeć, zaś świetny RE4 leżał u mnie na półce ponad rok :-).

 

 

Splinter Celle na ps2 trzymają poziom, sam 1 przelazłem na PC i bałem się wersji na ps2, ale zarówno Pandora Tomorrow jak i Chaos Theory są bardzo fajne.

 

PoP Trilogy - to mistrzostwo świata. Jeszcze za tą cenę? Trzy wspaniałe action adventure - Książe powrócił w wyśmienitej formie - także jedne z moich ulubionych gier na ps2. Świetny klimat, zagadki, walki - wspaniała przygoda. Pop1 10/10 (oj dawno już to przelazłem, ale wspominam z łezkąw oku, Pop 2 - 8,5/10, Pop 3 - wygląda kapitalnie, jeszcze się nie zagłębiałem...

 

SSX - najlepszy 3 - ta gra jest po prostu piękna i do tej pory nie mogę się nadziwić taką ładnągrafą na ps2. Dla hardcorowców - czaderski system trików, dla casuali - piękne trasy do podziwiania w czasie zjazdów. 9/10

 

Silent 2 - król survival horrorów na ps2. Tyle w temacie.

 

Wipeout Fusion - dla miłośników future racerów łakomy kąsek, ale - dla mnie jako wielbiciela Wipeouta 2097 - Fusion jest jakiś taki plastikowy, słabe power upy, gorsze trasy. Taki Wipeout w wersji soft/light. Czegoś zabrakło - ale gra dobra - tak na 8-/10

 

Tomb Raider Anniversary - TR1 w bardzo dobrej oprawie graficznej jak na PS2 i ze sterowaniem ala TR legend. Fachowa pozycja. 8,5/10

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza

Zły pomysł zaczynać od ICO. To gra nieco... awangardowa i nie wiadomo czy komuś podejdzie.

 

Najlepiej zacząć bardziej mainstreamowo- Burnout 3, Tomb Raider Anniversary...

 

w ogóle podajesz liste 30 gier i pytasz w jakiej kolejności je zaliczyć, troche to głupie ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.