Skocz do zawartości

PSP online - granie przez Wi-Fi


Katana

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob moge wykorzystac PS3 jako acces point...Probowalem wiele razy podlaczyc PSP do trojki i wszystko na nic.Zaczynam powoli rezygnowac,wiec ostatecznie pisze do Was.Moze mi poradzicie.Juz opisuje moj problem:

Kiedy w PSP ustawienia sieciowe biore na automatyczne,po jakis czasie wyswietla mi sie komunikat "IP connection time out".Jesli ustawie wszystko manualnie,ientycznie jak w routerze to z kolei pojawia i sie "DNS error...".W tym przypadku nawet nie moge wlaczyc przez PSP remote play'a.Zaczynam juz wariowac,czy to jest az tak trudne?Jakby co posiadam Chelo 2mb,PSP wersja europejska,zarejestrowana w sieci kodem o jakim pisaliscie wczesniej,ten z czerwonej kartki.

Prosze o pomoc,tak bardzo:)

Odnośnik do komentarza

A więc tak:

 

1. Ustaw wszystko tak jak masz w routerze (pamiętaj żeby zmienić ostatnią cyfrę w IP, ponieważ wyskoczy konflikt)

 

2. Sprawdź DNS'y skoro wywala ci ten error i wpisz wszystko manualnie.

 

3. Sprawdź czy masz dobrze skonfigurowaną sieciówkę, zerknij na firewalla (wyłącz zapory)

 

PS: Jaki masz internet: siecówkę, radiówkę czy zwykły modem?

Odnośnik do komentarza

Wpisalem wszystko manualnie zmieniajac ostatnia cyfre IP,tak jak mi radziles.O dziwo nie wyskoczylo mi "IP connection time out"lecz "DNS error has occured"i blad (80...)

Co do sieci to mam internet przez kablowke UPC,CHELO sie zwie.Modem ADSL polaczony jest z konsola kablem ethernet.Nie mam firewall;a,poniewaz nie posiadam PC.Taki typowy konsolowiec ze mnie:)

Ciezko chyba bedzie...Trojke latwo bylo podlaczyc do sieci a z PSP juz sobie nie radze.Jak na razie sie nie poddaje:) Pewnie milo sie gra w MGS'a w pelnym "skupieniu";):P Hehe.

 

Odnośnik do komentarza

Zwykły konflikt DNS'ów :) Też kiedyś miałem z tym problem. Musisz znaleźć i wpisać poprawne DNS'y do PSP(ofc manualnie) żeby zadziałało. Gdybyś miał połączenie poprzez komputer nie byłoby żadnych problemów bo tam wchodzisz ze START'u w uruchom, dalej wpisujesz cmd i tam w wierszu komend podajesz ipchanges/all (całe info o ip, bramach, maskach itp) wtedy podajesz i jest git.

Odnośnik do komentarza

Hmmm przy pomocy PS3 napewno jakos się da, ale nie mam możliwości sprawdzenia - nie posiadam sprzętu. Najlepiej by było gdybys popytał gdzieś na forach o PS3 - tam znajdziesz odpowiedź. Ewentualnie, kup sobie router WiFi i wtedy to już w ogóle masz luksus, bo przynajmniej PS3 mozesz mieć wyłączone i korzystać z neta w PSP bezpośrednio z Routera. Pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

witam

ponownie zadaje to pytanie, juz senty raz ale ciagle sie nie moglem zdecydowac, az w koncu burza zdecydowała za mnie i rozwaliła mi stary router wiec postanowilem kupic cos bezprzewodowego :P

 

chce zrobic tak ze modem chello podłacze do swojego kompa kablem, ale zostanie laptop siotry luzem bo router sie spalił;p wiec chce kupic cos z wifi i podlaczyc do swojego kompa zeby wysyłąło net do siostry a i co wazniejsze do psp xDD

 

i tu pojawia sie moje pytanie co wybrac zeby BEZPROBLEMOWO działało z psp i Xlinkiem oraz.... przy okazji zeby laptops siotry tez mial net ;p ale to mniej wazne :D

 

czy to, co jest tansze, i podobno sporo ludzi tego uzywa z xlinkiem (ale czy obsluzy 2 uzadzenia na raz?)

http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywn...pelny,id,29441/

 

czy to co chyba jest najlepsze

http://www.ultima.pl/Wifi_MAX_podlacz_kons...nternetu/i3756/

 

a moze to? nie wiem o co chodzi i czym sie rozni od powyzszego? :D

http://www.ultima.pl/WiFi_USB_Key_ThrustMaster/i5447/

 

 

najbardziej mi zalezy zeby Xlink działał bez problemów i wielu gosdizn konfiguracji i pieprzenia sie;p

mimo ze cena wifimaxa jest wieksza to zniose to jesli bede wiedzial ze naprawde działa lepiej i bardziej bezproblemowo (zwłaszcza ze siotra i tak płaci polowe :D)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...