Skocz do zawartości

Ile powinna kosztować konsolowa gra w sklepie?


Ile według was powinna kosztować gra konsolowa w sklepie?  

831 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile wed?ug was powinna kosztowa? gra konsolowa w sklepie?

    • ponizej 50
      92
    • 50-80
      248
    • 80-120
      390
    • 120-150
      102


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm. Powiedzmy ze 30 funtow za nowke ( co bardzo czesto sie zdarza ) i do 20 za gre o rocznej historii. Ostatnio udalo mi sie kupic Uncharted:DF za 12,99 - BlockBuster ( paragon do wgladu ). Czasami gra w dniu premiery kosztuje 44,99 a 2 tygodnie pozniej jest tak zwany deal of week i ta sama gra kosztuje np 24,99 lub 29,99. Trzeba szukac ot co.

A The Club kosztuje obecnie w Game store tylko 19,99 - wersja na X360.

Pozdrawiam.

 

 

Artur

Odnośnik do komentarza

Generalnie jeszcze nigdy nie kupilem gry normalnie w sklepie..230 zeta w empiku czy saturnie za gry ktore maja np rok??Tak kpina:).Generalnie 150 zeta za nowke jest ceną do przelkniecia chodz tez nie sadze ze znaczaco podnioslaby sie wtedy sprzedaz gier wsklepach.Sam jak mam wydac tyle na gre to podswiadomie czuje ze wyrzucam pieniadze w bloto(za to mozna miec 3 za(pipi)iste imprezki czy fajne buty DC:) ) przy 120 zlotych nie mial bym takich dylematow.Taki Lost Planet wychodzi teraz na PS3 za 150 zeta i taka cena mi odpowiada jak za gre na ktora jestem bardzo napalony;].Problemem gamingu na konsolach jest to ze w cenach nie ma rozgraniczenia miedzy crapami a hitami.Dlatego tez wole miec ps3 i pc niz np xboxa bo dzieki temu za te same gry zaplace dwa razy taniej.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
No sorry, ale nie wiem kogo stać np. na DMC4 za 229 zł, po tyle schodzi w Ultimie, ja nie s.ram pieniędzmi

a kogo stac na nowe samochody z salonu? zawsze znajdzie sie ktos kto nie patrzy na cene.

 

tak sobie tu gdybacie o cenach i ile byscie chcieli zeby gry kosztowaly. a to tylko marzenia.

owszem czasem sie trafia gry w nizszej cenie startowej vide Bully czy Earth Defence Force 2017.

ale to dlatego ze wydawca tak zdecydowal i gra kosztuje tyle samo (mniej wiecej) w calej Europie.

nikt nie patrzy na nasze zarobki. jestesmy w UE i mamy ceny z UE. drogo to bedziemy mieli kiedy (jesli) wprowadza w naszym kraju Euro.

a patrzac na ostatnio modny proceder na allegro - sprzedawanie kradzionych z tloczni samych plyt za 100 pln sytuacji nie zmieni. na poczatku sie podjaralem cena - super opcja kupowania nowosci, ale po przemysleniu sytuacji - nie bede nabijal kabzy zlodziejowi.

 

a co do ankiety. oczywiscie gdyby nowe gry kosztowaly chocby i w gornym pulapie - czyli 150 pln byloby super i sra.lb.ym ze szczescia. ale po co sie napalac skoro i tak z tego nic nie bedzie? hehe. wielki sceptyk, ale patrze realnie.

Odnośnik do komentarza
a kogo stac na nowe samochody z salonu? zawsze znajdzie sie ktos kto nie patrzy na cene.

co ma piernik do wiatraka ? co mają gry do samochodów, ceny nowych gier są u nas bardzo wysokie jak na nasze warunki, nie za bardzo sie orientuje po ile można dostać DMC4 w zagranicznych sklepach ? Niech ktoś mnie oświeci.

Odnośnik do komentarza
a kogo stac na nowe samochody z salonu? zawsze znajdzie sie ktos kto nie patrzy na cene.

co ma piernik do wiatraka ? co mają gry do samochodów, ceny nowych gier są u nas bardzo wysokie jak na nasze warunki, nie za bardzo sie orientuje po ile można dostać DMC4 w zagranicznych sklepach ? Niech ktoś mnie oświeci.

a co ma "za ile mozna dostac" do tego "jaka jest cena nominalna"?

dostac pewnie mozna za jakies $49.

jednak nominalne ceny gier to $59 w USA, 59 euro w europie. u nas cena sklepowa do 229 pln - czyli mniej wiecej tyle co 59 euro.

Edytowane przez jiloo
Odnośnik do komentarza
a co ma "za ile mozna dostac" do tego "jaka jest cena nominalna"?

dostac pewnie mozna za jakies $49.

jednak nominalne ceny gier to $59 w USA, 59 euro w europie. u nas cena sklepowa do 229 pln - czyli mniej wiecej tyle co 59 euro.

przez określenie "za ile można dostać" miałem na myśli właśnie nabycie gry po cenie nominalnej, a nie na jakiś aukcjach czy giełdach.

Co do cen na zachodzie i u nas to jak widzę ze wszystko w normie, ceny takie same tylko sytuacja materialna obywateli zgoła odmienna.

Odnośnik do komentarza
Co do cen na zachodzie i u nas to jak widzę ze wszystko w normie, ceny takie same tylko sytuacja materialna obywateli zgoła odmienna.

dokladnie tak. oczywiscie nie bronie wysokich cen gier. nie jestem nienormalny.

tylko "biednosc" naszego kraju raczej wydawcow nie obchodzi. i to jest smutne.

pozotaje miec nadzieje, ze to ja jestem niepoprawnym malkontentem, a ceny moga byc dla nas przystepne. czego nam - graczom zycze.

Odnośnik do komentarza
tylko "biednosc" naszego kraju raczej wydawcow nie obchodzi.

 

Wlaśnie i powinniśmy jakoś naciskać na wydawców w celu obniżenia cen gier, nie za bardzo tylko znam sie na tym czym kierują sie polscy wydawcy przy określaniu cen produktów sprzedawanych u nas ? Czy sklep w którym sprzedawana jest gra ma tu coś do dyskusji ?

 

Obawiam sie że ceny gier bedą zawsze takie jak zwykle czyli najnowsze tytuły na nowe konsole za ok 200 zl, jedyna okazja to platynowa kolekcja czy jakieś promocje, zniżki. Taka specyfika rynku konsolowego. Ceny były i są podobne za poczatków istnienia PS2 i PS3.

Odnośnik do komentarza
Wlaśnie i powinniśmy jakoś naciskać na wydawców w celu obniżenia cen gier, nie za bardzo tylko znam sie na tym czym kierują sie polscy wydawcy przy określaniu cen produktów sprzedawanych u nas ?

 

Kieruja sie glosem wydawcy :/

 

Poza tym ciekawe jest, ze gry na rynek PC potrafia bardzo czesto kosztowac ponizej 100 zł za nowosc. Nie wiem jakim cudem. Zdaje sie ze pisanie pod konsole typu x360 czy wii nie nalezy do specjalnie wymagajacych (malo tego, jest latwiejsze bo sprzet jest jeden zawsze ten sam).

Odnośnik do komentarza

50- 120, ale jakoże zwykle kupowałem za około 70 to wybrałem 50-80.

Jeżeli miałbym kupować ze sklepu - to za taką cene.

Poprostu mam mentalny i możliwościowy limit, ile za coś moge zapłacić, i 220 zł za grę nie dam nigdy w życiu.

Chyba, że będzie to Amplitude I, II, III (Legends of Everything) oraz remake I w jednej cenie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...