Skocz do zawartości

Ninny 64


GnOOsny

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsza gra wszech czasów ukończona. Ostatecznie główny wątek fabularny ograłem bez posiłkowania się opisem, z kolei wszystkie dodatkowe pierdoły (skultulle, miecz Goronów itp.) zostały uzyskane dzięki podpowiedziom najznamienitszych zeldonerdów. Już rozumiem kult serii, a najlepszy patent to oczywiście melodie odgrywane na tytułowym instrumencie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najlepsza gra wszech czasów ukończona. Ostatecznie główny wątek fabularny ograłem bez posiłkowania się opisem, z kolei wszystkie dodatkowe pierdoły (skultulle, miecz Goronów itp.) zostały uzyskane dzięki podpowiedziom najznamienitszych zeldonerdów. Już rozumiem kult serii, a najlepszy patent to oczywiście melodie odgrywane na tytułowym instrumencie.

 

Udalo ci sie przejsc water temple bez opisu?

Odnośnik do komentarza

Najlepsza gra wszech czasów ukończona. Ostatecznie główny wątek fabularny ograłem bez posiłkowania się opisem, z kolei wszystkie dodatkowe pierdoły (skultulle, miecz Goronów itp.) zostały uzyskane dzięki podpowiedziom najznamienitszych zeldonerdów. Już rozumiem kult serii, a najlepszy patent to oczywiście melodie odgrywane na tytułowym instrumencie.

 

Udalo ci sie przejsc water temple bez opisu?

 

 

Tak, jeśli na myśli masz świątynię, w której nonstop zmieniało się poziom wody, żeby dostać się do niektórych lokacji. Zaciąłem się w pewnym momencie, ale ostatecznie rozkminiłem na drugi dzień bez podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

W sumie nie wiem gdzie to wrzucić, a potem zgubię... wywiad z Chrisem Seavorem, twórcą gry Conker's Bad Fur Day. Opowiada dużo ciekawych rzeczy o historii Rare i jak to wyglądało od środka, polecam.

 

http://www.eurogamer.net/articles/2012-11-22-the-man-who-made-conker-rares-most-adult-game

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Telewizor CRT to absolutna podstawa grania na N64. Jest to dla mnie konsola nr 2 w całej historii, ale jednocześnie chyba jedyna z całej mojej kolekcji, która nie nadaje się w ogóle do odpalenia na nowym TV. Jakość video jest po prostu podła :( Nawet Saturn wygląda lepiej. 

Przymierzam się jeszcze do aplikacji moda RGB, może to uratuje cały system. 

 

Jeszcze jeden problem rzuca się w oczy po latach - ilość fps. Dzisiaj mamy wojnę o 60 klatek, a jakoś kiedyś nikt nie zauważył że Ocarina śmiga na 17 ;) Po ograniu wersji na GC a potem na 3DS taki widok po prostu rani oczy :)

Odnośnik do komentarza

Słaby framerate jeszcze jakoś mi nie przeszkadza lecz bardzo ograniczona widoczność - zastosowanie do tego "mgły" w większości tytułów jest często trochę irytujące. Nie miałem dostępu do N64 w czasach jej świetności, ale teraz gdy sobie na niej pogrywam czerpie z tego naprawdę dużą radość :) Feeling jest zupełnie inny niż na konsolach SONY. Ogólnie polecam każdemu odświeżenie starej N'ki ;) Masa Collect Maratonów jak Banjo Kazooie, Mario 64, Donkey Kong 64 itd. Do tego gier nie wyszło na nią jakoś szczególnie dużo (w porównaniu do takiego PSXa ;) ), ale w większości są to porządne i grywalne tytuły.

 

Okarynę pierwszy raz w całości ukończyłem na 3DS i tutaj przy tym framerate'cie oraz swoistej ziarnistości grafiki, gra się inaczej, ale dzięki temu ma to ten swoisty retro klimat ;)

Odnośnik do komentarza

Ja akurat dużo grałem na N64 w jego czasach i wtedy wydawało mi się graficznie obłędne :) Teraz, z perspektywy czasu, na nowych telewizorach, gry z PSX wyglądają zdecydowanie lepiej, jak również lepiej wygląda Genesis, Snes, a nawet NES. Chodzi mi o "czystość" tego sygnału video. Wszystko jest bardzo rozmazane i nieostre, oczy mi łzawią od patrzenia na to. Podobnie mam z Saturnem, całe życie, od czasu recenzji w Neo chciałem zagrać w Panzer Dragoon Saga. Jak mi w końcu udało się zdobyć ten tytuł to nie przetrwałem pierwszych kilku godzin. Jakość obrazu i mechanika - jest dramat. To jest w ogóle problem całej 5 generacji, mojej ukochanej zresztą, bo przy niej tak naprawdę wsiąkłem w granie. Gry z tej epoki są bardziej retro niż te z 4 generacji. Za dużo nowości w grafice i mechanice, które może wtedy były innowacjami, ale dzisiaj ciężko po prostu cieszyć się z takich doświadczeń. 

Odnośnik do komentarza

Brak wyjścia/sygnału RGB w konsoli N64 to jakaś tragedia. Nintendo mimo całej swojej genialności niestety raz na jakiś czas wpada na taki durny pomysł, że krew człowieka zalewa gdy sobie pomyśli, jak fajowo mogłyby wyglądać największe hity z  N64 puszczone prze RGB i podłączone do ogarniętego CRTeka. Sam kombinowałem z jakimiś przejściówkami S-Video, i pomimo  że wyeliminowałem kreseczki na krawędziach, to jakość obrazu i tak pozostawiała wiele do życzenia. Także gdyby konsola posiadała owe wyjście, byłaby kompletna. A tak człowiek musi kombinować, jak koń pod górę przy takim sobie rezultacie, o poszarpanych nerwach nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza

No kwestia wyjścia video u Nintendo to dziwna sprawa. Jest niby ten component do Gamecuba ale jego cena (ok 700zł) to jakaś masakra. Jakby nie mogli zrobić wewnątrz konsoli obsługiwania tkaiego sygnału, tylko musieli go zmieścić w kablu... Ja sobie nawet nie wyobrażam jak to wygląda, bo Gamecube generuje niesamowicie czysty obraz. Na kablu RGB wygląda lepiej niż PS2 na componencie, nawet lepiej niż Wii na componencie. Wii to kolejna kwestia. W erze HD wypuścić konsolę z compositem, ekhm. Bo component na wii zwyczajnie "nie działa", różnica między nim a composite jest marginalna, nie mam pojęcia czemu.  

 

A na N64 nie działa nic. Żaden upscaler. Ja na pewno ugryzę kwestię moda do RGB (jak dorwę francuski model), albo kupię już zmodowaną konsolę, bo szkoda mi nie grać na N64, mam mnóstwo gier i jeszcze więcej wspomnień, poza PSX-em to moja ulubiona konsola ever. 

Edytowane przez Ed Hunter
Odnośnik do komentarza

Donkey 64 to masakryczny Collect-a-thon... Fajny, ale mnie jakoś bardziej pierwszy Banjo Kazooie przyciągnął. W DK szukanie tego wszystkiego i to x5 po dłuższym czasie trochę denerwuje - szczególnie jeśli celujemy w zrobienie gry na 100%   ;)

Edytowane przez K'^^
Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...