Skocz do zawartości

NES & SNES


CIGEN

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

ej była taka gierka na NESa że szło sie gościem w prawo i waliło z sierpowego. Główny bohater był coś jakby cyborgiem i miał różne ulepszenia swojej piąchy. Ogólnie była to platformówka a na karcie od pegaza był robocop, moze ktoś pamięta oryginalny tytuł? A i tym sierpowym mógł też rozwalać kolumny itp po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gdy parę lat temu zacząłem się interesować NES-em to właśnie Shatterhand był jednym z pierwszych tytułów, które chciałem sprawdzić po latach pegazusowego piractwa. Cart stoi na półce i czeka, aż będę miał więcej czasu (żeby nie był - niesławną ninję ofc pokonałem). Na koniec warto dodać, że gra ma naprawę wypasiony OST - jedna z moich ulubionych pozycji :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Tak sobie czytam i widzę, że sporo perełek daje się namierzyć, to może ktoś i mi pomoże... :)

 

W grze szło się takim krasnalem (zdaje się że miał niebieski kubraczek i czerwoną czapkę) i wchodziło się do takiego niby zamku, w którym trzeba było iść do góry, ale było z tym związane sporo główkowania. Z tego co pamiętam to kurdupel potrafił puszczać bańki, które leciały tylko kawałeczek do przodu, a potem do góry, ale jak trafiły przeciwnika, to go zamykały w sobie. Szukało sie skrzyń ze skarbami, w których były klucze do dalszych sekcji. Zdaje się że sam zamek był zdominowany kolorami brązu i pomarańczy.

 

Na gnojka, którym wtedy byłem, gra była za trudna, skąd od razu trafiła do worka z opisem "nudne i bez sensu" ;) choć pamiętam, że byłem urzeczony muzyką i zaskoczony pomysłami na utrudnienie przejścia do dalszych sekcji.

 

Wielokrotnie szukałem w googlu pytając go o krasnale lub bąbelki, ale nie wiedział :(

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

przeszedłem wczoraj 3 eyes boy czy jakos tak, swietna gierka ktorą pamiętam za dzieciaka. Wtedy wydawała mi sie trudna a dzis aż sie zdziwiłem ze tak szybko przeszedłem i raczej bezproblemowo, ostatni boss rulez :P szkoda tylko że ruskiego roma znalazłem innego nie mogłem dostac, w ogole szkoda ze karty posiałem :(

 

3-eyes_en.jpg zna ktoś strone z romami z polskim tlumaczeniem?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja regularnie gram, ale niestety na emluatorze na PSP, bo SNES wraz z kartridzami gdzies mi zginal. A Super Mario World to kosa i jedna z najlepszych gier w jakie gralem, w ogole sie nie zestarzala przez te lata, a ile wspomnien wrocilo, kiedy to odpalilem po ponad 10 latach.

 

Wracamy do poszukiwan gier:

1) Tak jak wczesniej pisalem, szukam gry, w ktorej glowna postacia byl prawdopodobnie aniol, przypomnialem sobie, ze poczatkowe poziomy (a moze i cala gra?) rozgrywaly sie w lodowej jaskini. Z tego co pamietam to z przeciwnikami walczylo sie za pomoca miecza.

2) jRPG, albo RPG. Poczatkowe lokacje to jakas wioska, w ktorej jednymi z przeciwnikow byly male drzewa, ktore blokowaly droge do... czegos (prawdopodobnie nastepna mapa, albo jakas skrzynia ze skarbem).

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

tak z ciekawości zapytam: gra ktoś jeszcze w drugiej dekadzie XXI wieku na Snes'ie? Pytam bo po kilku latach przerwy - pomimo braku czasu - naszło mnie na ostre granie... i odpaliłem Snes'a! Stary chłop a znowu gram Super Mario World...

 

Pozdro.

 

Też mi pytanie - od jakiś 4 lat systematycznie pocinam na starusienkim NESie, i gra się RE-WE-LA-CYJ-NIE! :D

 

Zakładam, że giercowaniu na następcy towarzyszy nie mniejszą frajda ;)

Odnośnik do komentarza

1) Tak jak wczesniej pisalem, szukam gry, w ktorej glowna postacia byl prawdopodobnie aniol, przypomnialem sobie, ze poczatkowe poziomy (a moze i cala gra?) rozgrywaly sie w lodowej jaskini. Z tego co pamietam to z przeciwnikami walczylo sie za pomoca miecza.

Jeśli na NES-a, to może Dragon Fighter?

 

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

tak z ciekawości zapytam: gra ktoś jeszcze w drugiej dekadzie XXI wieku na Snes'ie? Pytam bo po kilku latach przerwy - pomimo braku czasu - naszło mnie na ostre granie... i odpaliłem Snes'a! Stary chłop a znowu gram Super Mario World...

 

Pozdro.

 

Też mi pytanie - od jakiś 4 lat systematycznie pocinam na starusienkim NESie, i gra się RE-WE-LA-CYJ-NIE! :D

 

Zakładam, że giercowaniu na następcy towarzyszy nie mniejszą frajda ;)

 

A myślałem, że tylko ja jestem jakiś dziwny, że w dobie "super grafik" gram w takie "brzydkie" gry.

 

Mam chyba 10 czy 11 gier na SNESa... Po Super Mario World planuję ograć drugą część a później kolejne topowe platformówki: Aladdin, Lion King, DKC 1,2,3... Muszę kupić Zeldę, ale wszędzie widzę tylko po niemiecku, a to nie dla mnie niestety język.

 

Przez wszystkie lata bez grania i tak kupowałem stare konsole i gry mojej młodości. NESa jeszcze nie mam, ale wczoraj rozpakowałem Segę Master System, którą zakupiłem coś koło dwóch lat temu ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dziwna rzecz się stała... Jestem na ostatnim bossie i postanowiłem sobie, że wrócę do wcześniejszych plansz by poodkrywać sekretne klucze i dopiero przejdę bossa. No i po ponownym przejściu kilku wcześniejszych planszy sekretnym przejściem, po zapisaniu gry i ponownym uruchomieniu konsoli mam tylko 5 żyć i od nowa mi nalicza punkty i medaliony - tak jakbym zaczął grę od początku, ale plansze są odblokowane.

 

 

Jeżeli jest tu jakiś szpec od Super Mario World, który wie czemu tak się stało?

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Witam. Jako, że na PSp są fachowe emulatory SNesa może ktoś poleci poważne i dobre gry akcji 2D (platformery, napieprzanki) na SNESA. Przez poważne rozumiem nie jakieś jajcarskie platformery (mario jest da best ale wystarczy) tylko coś w klimatach:

Super Ghost'n Goblins, Demon's Crest, Splatter House, Castlevanii - takie klimaty tylko mniej znane tytuły poprosze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...