Skocz do zawartości

Muzyka w anime


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

@Velius Ajjj, a chciałem wrzucić ten ending z Pyscho Pass - cudo. W zamian jak już jest wrzucam również Egoist i Psycho Pass tylko tym razem trochę mniej dynamiczny, ale za to wymowny i nostalgiczny drugi ending. Z resztą Psycho Pass to przegenialny animiec więc ost też musi się zgadzać.

 

 

Edytowane przez nadol90
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mógłbym wymieniać cały dzień. Tak na szybko to 

Cowboy Bebop - Space Lion

                            - Green Bird

                            - Car24

                            - The Egg and I

                            - no i nieśmiertelne Rain

 

Tengen Toppa Gurren Lagann - All of You, Get Fired Up!

 

Dragon Ball Kai - wszystkie kawałki. Kradzione ale wg mnie świetnie wypełniały anime, plus w pamięci opening Chala z DBZ jeszcze w kultowej wersji niemieckiej raptem kilka razy puszczana na rtl7 no i Genki Dama Theme :banderas: 

 

Mell - Red Fraction w wersji zremiksowanej z anime Black Lagoon

 

Fairy Tail wspomniane wyżej ma też dobre kawałki dzięki połączenia gitar i irlandzkich rytmów.

 

Wszystko od pana Susumu Hirasawy

 

Ale ostatnio po raz enty wziąłem się za Ghost in the Shell SAC i SAC 2nd GiG i co tu dużo mówić.. poezja. @Zetta ty odstaw te ciężkie alkohole. Z której strony film ze Scarlett coś przypomina anime oprócz świata przedstawionego i zerżniętych scen?

 

I jakże piękny hołd dla wszystkich Tachikoma

:cray:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

Ostatnio obejrzałem Abridged, po sesji chyba zrobię rewatch Ultimate, a teraz odpaliłem to- od tej serii bowiem zacząłem, myśląc, że starsze=kultowe... I po części też tak uważam- bardziej mi się podoba design postaci i ta muzyczka właśnie. Chyba jeden z mych ulubionych openingów, obok pierwszego OPiece- niby dość szybko to anime się rozjeżdża z fabułą w mandze, ale i tak bardzo je lubię. No i w sumie ten klip mógłby też pasować do Ultimate, wszak nie pojawiają się żadne fillerowe postaci, jest wskazany konflikt Alucard-Anderson, jest problem Victorii itd itp.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
  • 10 miesięcy później...
  • 6 miesięcy później...
  • 6 miesięcy później...
  • 5 miesięcy później...
  • 4 miesiące później...
Gość Kraboburger_SpongeBoba

,,Openingi" w anime - zawsze wsłu(pipi)ę i wpatruję się w intro graficzno-muzyczne (głównie w serialu) dość uważnie, skrzętnie starając się za każdym razem wyciągnąć z niego coś nowego, co pozwoliłoby mi szerzej zrozumieć tytuł, który oglądam. Paradoksalnie rzecz biorąc, nie mam tego faworyzowanego, ot ,,najlepsiejszego", czy inaczej: najukochańszego Openingu graficzno-dźwiękowego. I nie jestem w stanie wytłumaczyć dlaczego tak jest. Mam natomiast mocno przeze mnie faworyzowane, te - żeby mocno to podkreślić - ,,najulubieńsze" Endingi. I są to, na razie, tylko dwa takowe podsumowujące dane anime, do którego zostały przygotowane, graficzno-muzyczne zakończenia:

 

1) Ending drugiego sezonu "Kekkai Sensen", czyli "Kekkai Sensen & Beyond (2017)":

 

 

2) Ending "Kiseijuu: Sei no Kakuritsu / ang. Parasite (2014-15)":

 

https://youtu.be/ioJ6iizpISM

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.