Skocz do zawartości

HC ROOM'y


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, giger_andrus napisał:

Ten pokój kojarzy mi się z graniem za czasów jak byłem nastolatkiem. Jest obskurny bo kiedyś były inne priorytety.
Później nastąpił okres kiedy zwracałem większą uwagę na wygodę, ale też styl, wygląd, estetykę. 

 

Trochę w tym racji, bo pokój nie zmieniał się jakoś znacznie od lat. Tapety to jeszcze robota brata, podobnie jak ukochane przez was gniazdko. Ja po prostu już się do tego przyzwyczaiłem. Nie wygląda jak rudera, jest jak jest, ale jest. Powoli ale do przodu. Bardziej uwagę zwracam na umeblowanie i ułożenie kącika gracza niż na tapetę czy jakieś gniazdko :P

 

3 godziny temu, _Be_ napisał:

Wyje.bać tego LCDka i by bylo gites.

 

I co dalej? Podłączyć jakimś cudem PS4 do CRTka? Nie, dzięki. Odkąd kupiłem PS3, szybciutko wy(pipi)ałem te wielkie pudło i przeskoczyłem na cokolwiek ze standardem HDMI. Nie żałuję. Ani oczy nie bolą, ani nie ma w(pipi)iającego piszczenia ekranu, obraz i kolory wyraźniejsze, miejsca mniej to zajmuje. Ja tu widzę tylko same plusy. Mój telewizor też nie jest jakiś super nowoczesny, więc o ironio, radzi sobie ze starszymi standardami naprawdę bardzo dobrze. Nawet gry z szaraka wyglądają moim zdaniem mega okej.

A jakby patrzeć w drugą stronę i szukać czegoś nowszego, to pytanie - po co? Nie jestem jakimś maniakiem wysokich rozdzielczości, 60 klatek i tak dalej. Póki konsole współpracują z moim telewizorem i wyświetlają na nim obraz który jest czytelny, to nic więcej mi nie trzeba. Nawet jeśli, jak w tym przypadku, jest to ledwie 720p bądź w porywach 1080i.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Tak, pewnie wywalę nowsze konsole i wstawię starego kloca xD

Może jeszcze zacząć żyć jak pustelnik? :reggie:

Tu nigdzie nie wspominałem, że to kącik retro. To kącik "wszystko w jednym". Nie ograniczam się tylko do starych sprzętów. A na urządzanie osobnego kącika specjalnie dla wielkiego pudła nie mam ani miejsca ani ochoty. Po prostu nie jara mnie używanie pudłowatych TV dla starszych konsol. Używałem tego, póki mogłem i chciałem. Teraz używam LCD i jestem zadowolony, temu nie widzę powodu do urządzania osobnego miejsca.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, ping napisał:

W tym przypadku jednak stary LCD jest bardziej uniwersalny od starszego CRT-ka - nawet jak by zapiął jakąś magiczną przejściówką PS3/PS4 pod taki TV, to fonty miałby nie do rozczytania. Wystarczy że wiele gier PS4 stanowi nie lada problem w rozczytywaniu tekstu przy TV HD ready - na CRT musi być jedna wielka papka.

 

Miałem przez chwilę PS3 podpięte do CRT. Gry nie robiły na mnie wielkiego wrażenia po przesiadce z PS2, do tego fonty były fhui nieczytelne, choćbym nie wiem z jak bliska na nie nie patrzył. Po podpięciu się do aktualnego TV czułem się jakbym przeskoczył ze dwie generacje. Serio, nie chcę wracać do CRT. Od takich chwilowych "zajawek" mam w piwnicy małego 14" CRT, do którego podpinam ewentualnie pegazusa :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...