Skocz do zawartości

Co teraz męczysz na PSX`ie


genetyk@

Rekomendowane odpowiedzi

Przed swietami udalo mi sie kupic REsidenta 3 na PSX w idealnym stanie, niedawno ukonczylem fabule i teraz gram w tryb Mercenaries i zbieram kase na bronie.

 

Sam REsident Evil 3 Nemesis jest REwelacyjny - wciagnal mnie na calego, wiec wszystkie inne gry poszly w odstawke !

Edytowane przez saptis
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Niedawno po raz drugi w tym roku unonczylem REsident Evil 3: Nemesis z PSX i w sumie chcialem zaczac kolejne podejscie - tym razem na Hard, ale postanowilem odpalic inna gre, ktore czekala w kolejce.
Wybor padl na kolejnego klasyka czyli Metal Gear Solid - gre mam juz od ladnych paru lat na plycie (pierwsze wydanie) i przyznam, ze nigdy w calosci jej nie ukonczylem - doszedlem tylko do drugiej plyty czyli pokonalem Sniper Wolf.

Zaczalem grac od nowa bo juz nie pamietam co i jak, zreszta i tak nie mam poprzedniego sejwa, a i tak byloby bez sensu po dlugim czasie zaczynac od polowy.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Ja pindole, Saptis ;(((( Nie ukończyłeś wcześniej MGS?! To była produkcja, którą ukończyłem około 30-40 razy... Moja najdumniejsza pozycja na półce z grami na PSX'a. Ehh, to było jakieś 16-17 lat temu. Mało tego. W 16 kartkowym zeszyciku w kratkę notowałem każdorazowe przejście gry. Wypisywałem statystyki, czas ukończenia, liczba pokonanych wrogów itp. Taka tam "mała księgowość" ;) Jak znajdę ten zeszyt gdzieś to porobię skany :)

 

 

PS. Daj znać jak ukończysz i napisz jak wrażenia i "jak zdecydowałeś" ;)

Edytowane przez Emtebe
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Saptis, zazdroszczę Ci..

Chociaż szczerze muszę przyznać, że tak samo jak przedmówca (przedpisacz:)), przeszedłem grę kilkadziesiąt razy (na psx, potem mając ps2, psp, ps vita, xperię play) i za każdym razem gra robi na mnie wrażenie i przyciąga niczym magnes szpilkę:)

Odnośnik do komentarza

Po dość długiej bo aż półrocznej przerwie, wracam do grania na PSX'ie. Nextgenami póki co się nacieszyłem. Na tapetę poszedł Medal of Honor, nie grałem w to już ładne pare lat, myślę że ok 10 i...gra w moich oczach nie zestarzała się aż tak bardzo. Owszem grafa jest paskudna jak na te czasy, zasięg widzenia jest śmieszny, ale co mnie zaskoczyło to grywalność. Sterowanie nie jest takie złe i spodobały mi się animacje, są lepsze niż ragdoll w większości nowych gier. Jak skończę biorę się za Underground.

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio upolowałem Transpor Tycoon i Theme Hospital w naprawdę zadbanym stanie. Obie kupione ze względu na sentyment do ogrywania tych gier na blaszaku. O ile TH na PSX jest całkiem grywalny tak TT już w ogóle. Jedyny fajny bajer to możliwość widoku 3D czego nie pamiętam na PC. A i tak aktualnie pocinam Civ II - ten tytuł na starcie i tak było mocno podstarzały ale gameplayowo w ogóle się nie zestarzał :)

 

Poluje jeszcze na UFO: Enemy Unknown, ale ciężko to trafić :(

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

co prawda nie gram na szaraczku ( jest u ojca, on go ogrywa :) ) korzystam z ps3 :) obecnie zagrywam sie w colina, przypominają się stare czasy, gdy z ojcem biliśmy się o każdy ułamek sekundy na oesie :)

do tego jeszcze final fantasy V, wcześniej grałem na psp, teraz na dużym tv, jeśli jest dostępny, na zmienę z psp kiedy leci m jak miłość:)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
 

Ja pindole, Saptis ;(((( Nie ukończyłeś wcześniej MGS?! To była produkcja, którą ukończyłem około 30-40 razy... Moja najdumniejsza pozycja na półce z grami na PSX'a. Ehh, to było jakieś 16-17 lat temu. Mało tego. W 16 kartkowym zeszyciku w kratkę notowałem każdorazowe przejście gry. Wypisywałem statystyki, czas ukończenia, liczba pokonanych wrogów itp. Taka tam "mała księgowość"  ;) Jak znajdę ten zeszyt gdzieś to porobię skany  :)

 

 

PS. Daj znać jak ukończysz i napisz jak wrażenia i "jak zdecydowałeś"  ;)

 

Odpisze w temacie o Metal Gear Solid:
http://www.psxextreme.info/topic/18237-metal-gear-solid/page-10

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Musisz zbierać literki tworzące napis Hercules, to pozwoli na kontynuowanie jeżeli dobrze pamiętam. Dodatkowo jak będziesz zbierał urny to będziesz miał kody na dany level i nie będzie trzeba zaczynać od początku.

Jakby co to kody są na sieci, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczął od momentu gdzie skończyłeś.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Obeszło się :) Kilka razy musiałem pojedyncze segmenty powtarzać, ale ogólnie nie było zbyt ciężko. Na początku strasznie mnie wnerwiało sterowanie jak w Resident Evil. Szczególnie to przeszkadzało przy walkach z bossami gdzie często kamera jest u góry - coś jak w MGS. Gdyby sterowanie było takie jak w MGS grało by się w tych miejscach o wiele łatwiej i przyjemniej.

Odnośnik do komentarza

po raz kolejny kupiłem PS2 aby nadrobić klasyki i zaczynam z mega klasykiem z PSX - Resident Evil 1

pamiętam jak jako dzieciak zwyczajnie się bałem iść do byle kolejnego pokoju w RE, teraz czas przełamać strach (chyba po tych10-15 latach mniej się boję XD)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Colony Wars

 

Koszmar! Nie wiem czy to dlatego, że gram w niego, po raz pierwszy, 18 lat po premierze. Nie wiem czy to dlatego, że w symulatorze statkiem kosmicznym sterujemy przy użyciu d-pada, bo analogi pojawiły się dopiero parę lat później. Może to dlatego, że jestem słaby w gierki? Po prostu. Jak utknąłem na 2 głównej misji, tak stoję od prawie 4h i za ch...nie mogę przejść dalej. Oglądałem filmiki na yt, czytałem poradniki (choć te ze świeczką szukać) i dalej nie mogę się uporać (raz już prawie poszło). Wygląda na to, że moje manualne zdolności operowania przyciskami na d-padzie w symulatorze są ograniczone. Co zabawne grę...skończyłem. A jak! Jest bodajże 5 zakończeń i 5 układów gwiezdnych (ja spenetrowałem 2). Jak gracie tak jak ja, czyli jak lamer, to gra się kończy złym zakończeniem. Więc mogę sobie zaliczyć, że ją przeszedłem, ale to takie pocieszenie, bo niesmak pozostaje.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Coś pięknego , nie miałem styczności z psx od czasów podstawówki i udało mi się za śmieszne pieniądze dostać konsolkę . Pierwsze co uruchamiam Crasha 3 i widzę początkowe logo sony i intro gry , aż człowiek sam do siebie się szczerzył. Dawno tak dużo przyjemności nie miałem z grania(nawet wiedźmina 3 nie chce mi się kończyć) i ukończyłem prawie połowę gry na jedno posiedzenie.Uruchomić grę zero friend listy zero łączenia się w jakikolwiek sposób ze światem , tylko ja i konsola tego mi właśnie brakowało . O dziwo granie w crasha było dla mnie bardziej sentymentalne niż przeglądanie zdjęć/filmów z młodych lat. Teraz szukam gdzieś w dobrych cenach Gex 2,3 i Spyro , jak uda mi się dorwać to zacznę na porządnie zbierać całą kolekcje sentymentalnych dla mnie gier ( jak na razie po za crashem 3 udało mi się w pobliskim sklepie za 40zł kupić herkulesa w folii :D).

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.