Skocz do zawartości

Co teraz męczysz na PSX`ie


genetyk@

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

SLES-00052-B-P.jpg

Przy niedzielnym blanciku spędziłem kilka pięknych chwil z True Pinball. Bardzo ciekawy pinball, z fajna muzyczka. Grafika jest czytelna, gra chodzi płynnie i intuicyjnie. Jak ktoś lubi klimat starych flipperow to powinien wsiąknąć jak zły. Gra jest tez momentami bardzo szybka, warto mieć oczy dookoła TV, bo ukrytych slotów jest masa. Jest tez opcja zmiany jakości grafiki, po ustawieniu na 3D high resolution widać dużą różnice. Tak naprawdę ta wersja z szaraka to port gry z Pieca wydanego rok wcześniej czyli w 1995. Po tym czasie wyszło jeszcze wiele pinballi, ale True Pinball jest naprawdę dobrą grą, która daje nam dokładnie to czego oczekujemy. True Pinball -8/10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Może nie konkretnie na psxie bo na Vicie ale odświeżyłem sobie Parasite Eve 2, właśnie skończyłem drugi raz i przypomniałem sobie jaka ta gra to była sztos, zarówno wtedy jak i teraz trzyma ciekawy poziom, desing w tamtych latach urywał łeb ale co najważniejsze to klimat tej gry, niesamowity.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Darkstone - Cudowny, niedoceniony Action RPG :) Jestem już bliżej niż dalej do końca :D


Quake 2 - O ludzie... Ten kto zaprojektował to sterowanie na padzie, powinien zostać publicznie zbiczowany. Granie na analogach nie ma sensu, bo mamy wówczas chodzenie na przyciskach geometrycznych, lub w innym przypadku na gałkach, ale tak pomieszane, że nie wiem kto to zatwierdził. Sterowanie na krzyżaku z kolei przyprawia o (pipi)icę, gdy w bardziej stresowych akcjach mylą się wszystkie przyciski L i R, odpowiedzialne za strafe i patrzenie góra-dół. No nic, zacząłem na medium, to trzeba teraz dobrnąć do końca, a lekko przez to sterowanie nie jest.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi nawet o różnicę generacji czy platform, bo na szaraku gram też czasem na przykład w Medal of Honor i tam sterowanie jest bardzo dobre. Wiadomo, że 5 generacja kulała pod względem sterowania i pracy kamery w wielu grach, ale Quake nie cierpi na syndrom 5 gen. tylko na zwyczajnie z(pipi)ane sterowanie. Można było to zrobić lepiej, czego dowodem jest np. Medal of Honor o którym już wspomniałem. Wiele tu nie brakuje do szczęścia, bo celuje się przyzwoicie jak na d-pada, tylko model chodzenia jest totalnie do kitu. Źle przypisano niektóre klawisze/funkcje, a to chodzenie przyciskami geometrycznymi przypomina mi granie w Resistance na PSP, gdzie było to uzasadnione przez jednego "analoga".

Odnośnik do komentarza

@Quake96 Sterowanie w Q2 jest w miarę dobre bo dynamiczne. Wiadomo, że strafe'y i celownik chcielibyśmy na analogach, ale kiedy wychodził Q2 popularne były jeszcze cyfrówki i pewnie dlatego by nie ograniczać sobie klienteli zdecydowali się na takie właśnie. Dlaczego nie zrobiono obu? Bo to kosztuje. ;) Da się to opanować, bardzo miło wspominam multi, ale po latach to wiadomo, siermięga. Gdyby zrobili takie jak w MoH to byś się przed każdym strzałem zatrzymywał, a wrogowie by uciekali na boki... Lepiej sobie przypomnij SI szwabów i ergonomię tego czegoś.

 

Jakie chodzenie przyciskami geometrycznymi? Przecież jest na d-padzie. X skok, kwadrat strzał, trójkąt/kółko swap broni, a L/R służą za boki i patrzenie.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Przy graniu na analogach, jeden z układów sterowania to własnie chodzenie przyciskami geometrycznymi.

Jakby nie było, ja i tak uważam, że dało się to pewnie zrobić znacznie lepiej. Owszem, sterowanie jest dynamiczne, ale właśnie w tych najbardziej dynamicznych sytuacjach, wszystkie te klawisze się mieszają i łatwo o błąd.

PS: Przy drugim układzie chodzenie i strafe jest na analogach, szkoda tylko że pół na pół na jednym i drugim analogu, przez co staje się to cholernie niewygodne.

Edytowane przez Quake96
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ogólnie nie byłoby może tak źle, gdyby nie to, że w tych bardziej dynamicznych momentach zaczynam mylić klawisze i np. zamiast strafe'ować patrzę jak debil w górę i w dół :P

Niemniej jednak gra się cudownie. Nie bez powodu pokochałem ten tytuł (no kto by pomyślał skąd mój nick...). Zaczynam właśnie 4 z 5 misji, więc jest plan aby grę niebawem ukończyć.


Kurde, tak po latach jak zasiadam do swoich klasyków na PS1 to aż chce się to przechodzić. Najpierw Darkstone, teraz Quake 2.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tym razem wróciłem do szaraka i postanowiłem zabrać się za Metal Gear Solid. Grę już raz ukończyłem, ale było to dawno temu, jeszcze na "piracie", więc w końcu jest okazja by za to odpokutować. Niechaj moją pokutą za tamtego pirata będzie fakt, że tym razem gram na oryginalnej grze w języku... niemieckim. Jeszcze żeby było mało, gra ma nie tylko niemieckie napisy, ale i dubbing :/

 

Póki co jestem po przejściu pierwszej walki z Master Raven, na tym śniegowym placu, gdzie musiałem rzucać granaty do czołgu. Grę będę sobie raczej dawkować, a nie przechodzić przy jednym-dwóch posiedzeniach. Ciekawe jak daleko zabrnę bez pomocy poradnika, bowiem pierwsze ukończenie gry było dla mnie możliwe właśnie dzięki korzystaniu z solucji. Teraz mimo niemieckiej oprawy językowej, mam trochę łatwiej, bo co rusz przypominam sobie kolejne fragmenty rozgrywki i mniej-więcej kojarzę co mam robić, podczas gdy tamtym razem grałem "w ciemno" i jechałem z poradnikiem prawie od początku.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...